Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbeteg vagy?hogyan kezeled? fórum

Pánikbeteg vagy?hogyan kezeled? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 8. 08:29
kapcsim , böribe ült phuuu
79. Ildike91 (válaszként erre: 77. - 872bedf78a)
2011. máj. 3. 19:48
szia igen ismerős félig nekem volt egy kapcsim akkor alakult ki a pánikom ami már szine ewlmúlt ....Nekem az volt abaj h nem jöttem rá vagy nem akartam elfogadni magamban azt h az a fiú nem való nekem...mert böribe ült..:S Én azt mondom gondold át nem e ő az aki neked nem kell csak elfolytod magadba valamilyenok miatt h kell pl h úgy érzed véd meg szeret ...biztos te is szereted? nem azért vgy vele mert úgy érzed minden jó de valahol mégis egy családos apa és te neked ez belül nem ok...nem tudom h érted e érdemes elgondolkodni... nekem vége lett a kapcsimnak ..eltelt több mint 1 év és enyhült elég sokat elmúlt csak néha este van h felhergelem magam és akkor jön egy kis szívdobogás rosszul lét de nem hagyom h eluraljon.... nem akarom h a kapcsid tönkre menjen de lehet elfolytasz egy olyan dolgot ami ott van belül...
78. Ildike91 (válaszként erre: 73. - Ardélia)
2011. máj. 3. 19:39
szerintem feszültségből jön amit elnyomsz.... Arra kéne rájönnöd...
2011. ápr. 19. 10:40

sziasztok.


én is 18 éves korom körül lettem pánikbeteg (először csak hányingerem volt utazás közben, majd ebből adódóan mikor utaztam ideges voltam, h nehogy meg kelljen állítanom a buszt, vagy a buszon hányjak), ami odáig fokozódott, hogy hogyha utcára kellett mennem, már a gondolattól is szédültem, hánytam....azthiszem 3 hónapig jártam pszichológushoz, hetente 2x, autogén tréning, + én ha pánikoltam, narancsos illóolajjal átitatott zsepit szaglásztam, segített, azthittem elmúlt ez a szar.

most túlvagyok egy nagy szakításon, párom megcsalt, felfedeztem, kidobtam a közös albiból, majd nemsokkal később megismertem egycsodálatos srácot, akivel 4 hónapja járunk, és szeptben sznénk ököltözni.

igenám, de a srác nagykőrösi, én pesti........és pánikbetegség szép lassan visszakúszik....legutóbb nem bírtam a vonatig kísérni, mert tudtam, h rosszul leszek, tudtam, hogy ő ettől ideges lesz, mármint nem úgy, csak nagyon aggódik értem, és ettől én mégrosszabbul leszek. vagy 1 órát bőgtem, hogy nem bírom kikísérni, nyugtatgatott, mondta, hogy ez nem a világ vége stb stb, próbál segíteni....

nyomorultul érzem magam, mert a pánik kiváltója ő....és leginkább az, mikor ő hazamegy. ha én jövök tőle, 1 fokkal jobb a helyzet, csak addig van hányingerem, míg el nem köszöntünk :(

de megint kezdek ott tartani, hogy félek, hogy rosszul leszek ha megyünk vhova, főleg az ő jelenlétében....pedig tudja mi van, és megérti, ha az kellene még a hajam is fogná közben.....

a nyugtasd meg magad nem működik, próbálok arra koncentrálni h ittvan velem, hogy védelmet jelent az ölelése, milyen finom a csókja, de az agyam nem áll át :(

hétvégén vsz ismerősökkel (én nem ismerem őket) megyünk hüvösvölgybe, és már most félek, mi van ha rosszul leszek....és ez tönkretesz mindent.

a régi módszereim nem működnek.

és küzdök keményen, de néha úgyérzem fölösleges :(

76. Ildike91 (válaszként erre: 75. - Ardélia)
2011. febr. 6. 19:13
szerintem nagy lehet benned a feszültség nekem izom húzódásaim vannak. Sokszor rá se jövök h feszült vagyok de a tudat alattimba benne van :S Én a feszültségre tippelek!!!!
75. ardélia (válaszként erre: 74. - Ildike91)
2011. febr. 5. 22:13
Olyan gorcs mint amikor becsipodik egy ideg,de amikor elojon nembirok megmozdulni,es nem is birok megszolalni sem.Az egesz testemen erzem,es rangok.Altalaban ugy szoktam megoldani hogy megnyugtatom magamat hogy nincsen semmi baj,ez nem is tortenik meg,hamarosan elmulik,megprobalni nagylevegoket venni es lazitani.Utana sikerul is egyebkent,elmulik.Az a baj hogy nem tudom jobban leirni:)Tudataban vagyok egyebkent annak amikor tortenik tehat biztos hogy nem epilepszia.nem tudom hogy parosul e panik betegseggel ez a tunet.
74. Ildike91 (válaszként erre: 73. - Ardélia)
2011. febr. 2. 21:59
Görcsök... Tudnád egy kicsit jobban kifejteni, hogy hol érzed és mégis mert az epilepsziás roham görcseit nem mindenki ismeri:S Nekem még olyan nem volt csak ízülei fájdalmam.. Írj majd:)
2011. febr. 2. 03:06
Lehet hogy bolond dolgot kerdezek de elofordulhat az hogy a panik betegseghez gorcsok is elojonnek?(en meg nem mentem el orvoshoz nem merek,es itt elek kinnt angliaban nem is tudom hova tudnek fordulni a problemammal,de a tunetek tobbsege jellemzo ram,sot biztos vagyok benne mert a legutobbi rohamom nagyon felelmetes volt..es ha minden igaz akkor kb 3 eve kezdottek.egyebkent olyan gorcsre gondolok ami az epilepszias betegeknek is van.nem olyan durva de eleg fajdalmas es kellemetlen amikor elojon..foleg ejszaka szokott elojonni.segitsetek:(
2011. febr. 1. 19:57
2011. febr. 1. 19:38
2010. júl. 19. 22:40
Látom nem nagyon van már itt senki szeretném nektek elmondani sokat hallottam a gyógyszerkről azok átmenetileg segitenek ne higyétek h megold mindent a dolgoknak magatoknak kell rájönni mivel köz tudott a pánik betegség egy testi lelki állapot amit érzékeltet veles a szervezeted h valami nincs a rendjén... Most igy furán hangzik lehet de nem a semmitől jött ki senkinél se van oka csak sajnos arra rá kell jönni és ez a nehéz higyétek el!!!! Remélem nem voltam okoskodó de higyétek el én nekem is an pánikom és sejtem mitől van és talán mintha már jobb lenne mint tavaly:) Remélem nem voltam bántó se remélem mindenkinek sikerül ha nem is most idővel h rendbejöjjön:)
69. Ildike91 (válaszként erre: 19. - Fiore001)
2010. ápr. 5. 23:13
nagyon sajnálom szerintem az idő segiteni fog !!!!!!! És amikor érzed eltelt elég idő próbálj pozitívan gondolkozni sok sikert
68. Ildike91 (válaszként erre: 42. - E76523ebe3)
2010. ápr. 5. 23:03
énmegismernélek
67. Ildike91 (válaszként erre: 57. - Reggi73)
2010. ápr. 5. 22:57
engem érdekelll
2009. nov. 13. 00:39
Orvoshoz járok gyógyszert szedek, ha rosszul vagyok akkor emeli az orvos az adagot. Ha jól vagyok én magamnak csökkentem. Már sikerült fél tablettáig eljutnom de, abba hagyni még nem tudom a szedését.
65. Reggi73 (válaszként erre: 64. - Dudi5)
2009. nov. 12. 07:33
Szia, ezt nem tudom megmondani, de szerintem ez egyéni :)
64. Dudi5 (válaszként erre: 63. - Reggi73)
2009. nov. 9. 17:40
Szia És kb. hány alkalom kellett a gyógyuláshoz?Ő is pánikos?
63. Reggi73 (válaszként erre: 60. - Dudi5)
2009. nov. 5. 07:37
Szia! Az egyik ismerősömnek van, és azt mondta neki használt. Üdv!
62. 035bae3aff (válaszként erre: 54. - Reggi73)
2009. nov. 2. 19:31
Én vettem részt minden félén. Baromság mind...
61. 035bae3aff (válaszként erre: 57. - Reggi73)
2009. nov. 2. 19:30
Szia milyen könyvek?
60. Dudi5
2009. nov. 2. 18:40
Sziasztok.Meg szeretném kérdezni,hogy van-e valakinek tapasztalata a hipnózissal kapcsolatban.Sikerült-e,és gyógyult-e tőle
59. Reggi73 (válaszként erre: 58. - Zeteny)
2009. nov. 1. 13:11

Szia!

Lehetséges , hogy mostanában kicsit megterhelő életet élsz? ..vitaminok...pihenés... és a védőnőnek illetve az orvosodnak beszélj róla...szép napot! :)

58. zeteny
2009. okt. 31. 20:06

Sziasztok!Látom él a topic, segítség kellene!

Én pánikos voltam mielőtt kisfiam megszületett.

Ő most 9 hónapos.

A terhesség előtti fél évben már jól voltam, a terhesség alatt végig, és mostanáig minden rendben volt.

Tegnap este arra riadtam fel, hogy erősen ver a szivem, majd mikor sikerült lenyugodnom jött a remegés. És ennyi, azóta jól vagyok, kicsit fáradtan, mert nem sokat aludtam az éjjel.

Én még szoptatom a kisfiam, és még szeretném is sokáig, ezért rémít most meg ez a dolog.

Ismertek esetleg valakit, aki szoptat és pánikos?

Előre is köszönök ha valaki válaszol, és bocsi a betolakodásért, de megijedtem és tanácsra lenne szükségem!

Szép estét!

Sziasztok

2009. okt. 30. 17:26

Sziasztok!

Van két könyvem , ami pánikbetegségről szól, ha valakit érdekel, írjon.

Üdv

56. Reggi73 (válaszként erre: 55. - Handltomi86)
2009. okt. 24. 10:09

Szia!

23 éves vagy, voltál már orvosnál? Beszéltél erről valakinek bármikor is? Ha igen, mit mondtak?

Üdv.

2009. okt. 23. 20:17

Sziasztok!


Nagyon jó olyan emberek írásait olvasni akik hasonló problémákkal küzdenek nekem is előjött ez a nagyon rossz betegség ami nagyon eltudja rontani az ember mindennapi életét és olyan gondolatokat tud előidézni amire egy 23 éves embernek még gondolnia sem szabadna!

Még nagyon az út elején járok a gyógyuláshoz vezető úton és nem tudom igazából hol induljak el nem akarok egy vagy több gyógyszer fogságában élni és attól függeni de egyszerűen ezek a tünetek melyeket ez a betegség előidéz néha már már elviselhetetlené válnak és ilyenkor jön rá az ember hogy nem is olyan erős mint gondolta!

Küzdeni fogok mert küzdeni kell remélem egyszer én is megirtatom itt hogy sikerült leküzdtem és együtt tudok ezzel élni tudom még hosszú az út de mindent meg kell tennem!

2009. okt. 23. 14:12
Hasonlóan szeretnék olyan emberkékkel ismerkedni, aki esetleg már részt vett pszichoterápián, vagy készül részt venni . Nem értek egyek egyet azzal, hogy egyedül is orvosolható a "probléma", illetve a probléma gyökere. Az ember társaslény, és mint a jóban -örömben, úgy a fájdalomban - bánatban is osztozhat , amit sajnos kevesen tanultunk meg...
2009. okt. 23. 14:08

Sziasztok!


Olvasgatom itt a történeteket, és annyi mondani valóm lenne, hogy azt sem tudom hol kezdjem . Valószínű naplóba fogom megosztani az élményeimet, ha esetleg valakit érdekelni fog, az olvassa, hátha segíteni tudok, vagy esetleg viszont. Nem tudom, hogy olvasta - e valaki a Mérgező szülők című könxvet, vagy esetleg Trauma és gyógyulás címűt, szívesen várok hozzászólásokat . A történetem gyerekkorba kezdődik , ami befolyásolja jelenleg is a mindennapjaimat. Mindannyiunk egy folyamat része, egy olyan folyamat részesei, amelyben ki- ki a maga útját járja, és az is előfordulhat, hogy valaki épp abban a fázisban van, mint egy hozzá hasonló. A véleményem szerint nem minden pánikbeteg hasonló, a tünetek lehetnek hasonlóak, de az okuk bizony nem. Hiába ismerjük is fel , hogy pánikbetegek vagyunk , ez így egy közhely. Amíg nekem egy simogatás boldogságot gerjeszt, lehet másnak semmitmondó....

52. hte23
2009. okt. 20. 20:16

Sziasztok!


Holnap végigolvasom mindenki történetét.


Pánikbeteg vagyok. ( depresszióval együtt )

Először 20 évesen jött ki rajtam. Akkor azt mondták vegetativ idegrendszeri probléma. Győzzem le. Megtanultam kezelni. magyarul elkerültem azokat a helyzeteket, ahol rosszul lettem. Lift, magasság, hid (vonzott a viz) tömeg ( soha nem mentem egyedül vásárolni ) stb. Alvásproblémák.

Tehát ezeket kerültem, kivéve az alvást. Itt ugy oldottam meg, hogy alig aludtam 6 órát max.


Nagyon sokat dolgoztam és ennek hatására még nagyon el is fáradtam. A munkahelyemet, amit stabilnak gondoltam megszüntették, elvesztettem az állásom. - Mindenkit vigasztaltam magam körül, csak azt nem vették észre, én is szenvedek.

Változókorba jutottam, hormonális problémák.

Ideggyógyász, gyógyszerek.


Sirások, fájdalmak. A valós fájdalom - idegbecsipőddést - már halálosnak gondoltam.

Rákot képzeltem magamnak. Önsajnálatba menekültem.

Válni akartam.

A gyerekeimet és magamat sajnáltam.

Néha annyira rosszul lettem, hogy ügyeletre rohantam.


Aztán idén április 28-án fejreálltam az autómmal, totálkárosra törtem, és épen szálltam ki belőle.

Azóta nem szedek gyógyszert.

Próbálaom rendbe tenni magam.

Nem mentem vissza a dilidokimhoz, Tudom kellene.


Szerintem a pánikbetegség/depresszióbol nem lehet kigyógyulni, csak tünetmentessé lehet tenni.

Bármi ujra előhozhatja.


Ráadásul a férjem is pánikbeteg, Ő gyógyszerezi magát, viszonylag jól van.


Igaza vank erika75-nek. Fejbe kell rendnek lenni, csak a jóra gondolni.

A dili dokim azt mondta, keressem meg azt, ami a legnagyobb örömet okozza nekem, és amikor jön a "roham" gondoljak rá. Nekem a gyerekeim mosolya jelenti ezt. Nem mindig sikerül.

51. Ildike91 (válaszként erre: 50. - Lulo24)
2009. okt. 11. 20:43
Milyen rosszuléteid vannak???
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook