Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánik az autópályától fórum

Pánik az autópályától (beszélgetős fórum)


12. 824b9e39d8 (válaszként erre: 1. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 18:44

Az sem baj, ha nem mersz pályán vezetni. Ha országúton eljutsz A-ból B-be és ez neked komfortosabb, akkor cselekedj így.

Ha meg nagyon zavar, akkor gyakorolj egy szintén vezető sofőr mellett. Talán idővel belejössz. Az sem baj, ha csak 100-110-es sebességgel hajtasz.

Én meg pont a városi vezetéstől tartok egy kicsit. Mindig bennem van, hogy nehogy elcsapjak valakit csúcsidőben, amikor mindenki keresztül-kasul vágtat az utakon gyalog vagy biciklivel. Az utópálya kiszámíthatóbb. Résen kell lenni, követési távolságot tartani, használni az oldaltükröket és körültekintően váltogatni a sávokat.

11. Regin_a (válaszként erre: 1. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 18:38

Évekkel ezelőtt pánikbeteg voltam, kb 2 év kellett ahhoz,hogy újra egyedül utcára menjek."


Olvastam más pánikos fórumban pont ilyen autópálya fóbiát

Ezek után mi a gond?

Kezd el a már egyszer használt gyógyszert

Sok-sok gyógyszer után volt egy ami , mondjuk, 90%-ban rendbehozott szintén két év alatt.

Hidd el hogy ez a szemét újult ki nálad

Jobbakat!

10. You_know_who (válaszként erre: 1. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 17:32
Én régebben nem féltem az autópályán, de most már bizonyos szakaszokon félek, vagy legalábbis nem komfortos számomra. Vagy a kamionok mögött kullogok 80-nal, vagy a belsőben döngetek 150-nel, de mindig van gyorsabb versenyző. Nekem ez a tempó már sok, főleg úgy, hogy nem tartanak normális követési távolságot a legtöbben.
9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 17:13
Nem is baj, hogy nem mersz pályán menni.
8. 8c7ef32e66 (válaszként erre: 7. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 17:11
Én már nem merek,főleg nagyobb városba és messzire,inkább busszal megyek vagy vonattal.
7. pozsonyij (válaszként erre: 6. - 8c7ef32e66)
2023. márc. 29. 16:41
Akkor te ismeretlen helyekre nem autózol? Egyáltalán nem?
6. 8c7ef32e66 (válaszként erre: 1. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 16:21
Megértelek,ugyan ezzel a a problémával küzdök! Csak nekem már párosult azzal is hogy "idegenbe"menni nem merek autóval a pánikbetegségem miatt! Sajnos igen,a gyógyszer is okozhatja szerintem,saját tapasztalat! 20 éve vezetek.
5. pozsonyij (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2023. márc. 29. 16:18

Igen, lehet ez lenne talán alegjobb megoldás.

Csak úgy bánt, hogy nem megy,mikor régen ment

4. pozsonyij (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. márc. 29. 16:17

Máshol nincs gond, szerencsére. És régen a pályán se volt, Bp-Szeged 170el,mert arra volt képes az autó.

De most amikor ketten mentünk,a 100 is ijesztő volt.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 16:13

Pályán kívül máshol biztonságosnak érzed a vezetést? Ha igen, akkor ne vezess autópályán. Ha nem, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy vezess e egyáltalán.

Amúgy sokan nem szeretik az autópályát. Sok autó, párhuzamos közlekedés, nagy sebesség.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Pozsonyij)
2023. márc. 29. 16:12
Elmondanám a dokinak, és az ő véleményét kérdezném meg. Talán adna valami gyengébb, de hatásos gyógyszert. Esetleg más valami okot feltár, ami a háttérben bejátszik.
2023. márc. 29. 15:48

Sziasztok


Évek óta vezetek, de ez új keletű dolog. Januárban volt először, Nyíregyháza fele elkapott egy pár másodperces pánik szerű érzés. Lelassitottam 80ra, és miközben néztem hogy mehetnék ki a leállóba, jobban lettem, folytattam az utat. 1 hónapja az egyik gyerekkel mentem volna Újpestre, kimentem a pályára, furán éreztem magam, így az első kihajtónál lejöttem. Azóta nem tudom magam rávenni,hogy megpróbáljam újra. Párommal voltunk egy rövid szakaszon 2x, így hogy mellettem volt így se volt komfortos, de 100 körüli sebességgel azért sikerült. Amikor bennem van hogy na majd most, akkor nem merek elindulni, ha vagy épp amugyis autóban ülök, inkább hazajövök mintsem tegyek egy pálya kört. Attól félek, hogy megint rosszul leszek.

Évekkel ezelőtt pánikbeteg voltam, kb 2 év kellett ahhoz,hogy újra egyedül utcára menjek. Az is egy beállított gyógyszerrel sikerült. A gyógyszer tavaly nyáron le lett állítva mert terhes lettem. Lehet eddig tartott a hatása? Vagy mi történik épp? Mit tennétek a helyemben?

Borzasztóan bánt,hogy eddig ez sose volt gond, most meg képtelen vagyok arra menni. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook