Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelprogram - Kötelezhetnek rá? fórum

Panelprogram - Kötelezhetnek rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
42. globus (válaszként erre: 41. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 11:06
Csak azért viseljük el kényszerűségből, mert közelben van a munkahelyünk. Amúgy csak annyit is ér...
41. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 40. - Globus)
2010. febr. 5. 10:40
Pláne úgy hogy kétszer annyiba került mint egy panel..Kb
40. globus (válaszként erre: 39. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 10:37
Persze, városiban a szomszédbosszantó faktor ugyanakkora, mint panelben :)
39. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 38. - Globus)
2010. febr. 5. 10:36
Azért a falusi kertes meg a budapesti teljesen más.Én a XVI-ban lakom :)
38. globus (válaszként erre: 35. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 10:30
Nekem csak igazi vidéki, falusi kertes házról van tapasztalatom. Városi biztosan más adottságú- hála szomszédoknak :))
37. globus (válaszként erre: 29. - Masször)
2010. febr. 5. 10:28

Hát ez sajnos, így van.

A rendszer kiépítésekor gondoltak arra, hogy a lakásszövetkezet, és nem fizető here rétegét is be tudják vasalni, mert egyetlen részre, a fürdőszobáéra nem került mérőóra. Annak idején kifejezetten kértük, és ködös hárítással leráztak. Így van egy átalány-rész, ahová mindent be lehet suvasztani.

Egy tízemeletes társasházban 40 család lakik, kb. 150 ember. Kizárt, hogy egyetértés legyen. Ettől függetlenül hasznosnak találom, hogy a szövetkezet kezdeményez ilyen munkákat, felkutatja a szolgáltató cégeket, intézi a megrendelést-szállítást-beépítést.

36. pemete
2010. febr. 5. 10:15

Nálunk szellőztetés nincs, ha az alsószomszéd ablakot nyit, mert ömlik ki tőlük a kocsmaszag, plusz ha beisznak akkor mindig megy a balhé is náluk. A hálószobánk falszomszédja meg kb süket, és éjfélig üvölteti a tv-jét, ami persze azon a falon van ami a mi szobánkkal határos. Mondjuk ez pont nem panel, hanem tégla, látszik is rajta, nem győzünk festeni, glettelni, mert reped szét a ház...

Kutyaugatás amúgy nálunk is van, mert az ablakunk előtti erdősáv mögött ilyen putrikat csináltak az itteni parasztok, ahol mindenféle jószágot tartanak, és persze mindegyik putrihoz (amit ők nagyvonalúan farmnak titulálnak) tartozik egy kb 1 méter hosszú láncra vert kutya is.

35. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 34. - Pemete)
2010. febr. 5. 10:08

:SS



Amúgy mindkettőnek megvan az előny-és hátránya is.

Míg a kertesbe nekünk mindig van munka, a panelba meg hazamész és "leteszed a segged"

Jó lehet hogy a közösköltség adott, ami nekünk nincs, de mindent nekem is kell csinálni.A hóeltakarítástól kezdve mindent, sőt a szomszéd nálunk s adott, 3 oldalról van kertszomszéd.Egy balról, egy jobbról, egy meg a hátam mögött..És ugyanúgy ne tudom kikerülni ha nyáron valamelyik hajnalban füvet nyír meg kikerekedett szemmel bámul be a kerítés túloldaláról mikor pl napozok..Ja és a kutyaugatás sem jobb ott még több va, mikor a kerítés mellett a részeg elbandukol hajnalba, a környék összes kutyája ugat.

34. pemete (válaszként erre: 33. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 10:03
Nekünk támogatással együtt kell 35-40 ezret fizetnünk, ha az nem lenne, akkor 50-60ezer lenne csak a fűtésszámla. Igaz, hogy majd megdöglök a lakásban, mert annyira fűtenek, de ezellen nem tudok mit tenni, mert az itt lakó öregek fáznak, és nekik kell a 30 fok...
33. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 31. - Kingi7)
2010. febr. 5. 10:00
Sajna a fűtés sem sokkal olcsóbb.Mikor megszavazták sokan kaptak távhőtámogatást,míg én meg nem kapok mert nem távhővel fűtök.
2010. febr. 5. 09:57

Szerintem ha a többség megszavazza akkor igen, de miért baj az? Örülj neki.

Értéknővelő, sokkal gazdaságosabb mert az új radiátorok, új ablakok és a szigeteléssel jóval kevesebbet fogsz fizetni és szebb is lesz tőle a ház.

Szerintem ez jó dolog, butaság nem kihasználni. A többségnek az a legfőbb vagyona, nem szabad hagyni leamortizálni, túl ezen van rajta támogatás.

31. kingi7 (válaszként erre: 27. - Bff32c2750)
2010. febr. 5. 09:33
A víz családiba kb 450.- csatornálval együtt m3-e
30. kingi7 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. febr. 5. 09:31

Nálam egy komplett ablakcsere kb 800-1000 e ft..

Megteheti? Hát ez k...a jó :DDDD

Való igaz, a panelt azt csak úgy dobálták az emberhez, tudod, én még szocpolt sem kaptam és én is megfizetném, ha valaki megcsinálná a kertemet, mert nem bírom, de nem találsz rá embert!

A fűtésen sírnak, ha összedobná a ház a gázfűtése, akkor nem lenne gond, csak mindenki kényelmes!!! Vagy ha túl drága, akkor szabályozható radiátorokat, de arra is sajnálják a pénzt, ne hidd, hogy a családiház fenntartása olcsó! Lakója,meg így is van, tudod, ha nekem is hozzá lehetett volna jutni, mint sok embernek, akkor nekem is kényelmesebb lett volna!!

29. Masször (válaszként erre: 26. - Globus)
2010. febr. 5. 09:30
A fűtés költségéhez vedd hozzá azt az elveszett hőmennyiséget is ami a fűtőmű és a lakások közti vezetékek elégtelen szigetelése miatt vész el.
28. globus (válaszként erre: 27. - Bff32c2750)
2010. febr. 5. 08:34
Egy kisebb családi házban meghúzhatja magát egy kisnyugdíjas, ha veszettül takarékoskodik, de panelben alighanem éhen halna, miután befizeti a rezsit.
27. bff32c2750 (válaszként erre: 25. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 08:20
Anyukám családiba lakik,és csak a viznek m3-e a fele,mint panelban.Családiban nincs közösköltség..a villanynál megoldható,hogy éjszakai fogyasztás,az lényegesen kevesebb,...soroljam?
26. globus (válaszként erre: 25. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 08:04

A különbség attól szignifikáns a fűtésben, hogy a panel 55 m2-es, vagy esetenként kisebb alapterületű, és hozzáadódik a nyári ún. "rendelkezésre állási díj", amit azért találtak ki, hogy könnyebb legyen a téli számla fizetése. Ehhez képest a nyári 6000 (35 fokos melegben), a téli 27 ezer, mondjuk mi nem vagyunk támogatottak. A közös költség havonta csaknem 17 ezer, ebben a saját, elfogyasztott részösszeg a hideg víz ára, a többi megy világításra, lépcsőházi fűtésre, szemétledobóra, takarításra, felújítási alapba. Ez utóbbi csak a ház külső homlokzatára vonatkozik, a lakásokban felújítandók természetesen a lakók kiadása. Én pl. soha nem cserélgetném a fűtést mérő órákat, de kb. 3 évente kényszerítenek rá, holott a fűtőtestek is újak, falat belülről szigeteltettünk, ablakot 300 ezerért cseréltünk (támogatással), 20 foknál melegebbet nem engedünk. Ez nem panasz, csak siralmasan jelzi, hogy semminemű költséggel, korszerűsítéssel a fűtésszámlát alacsonyabbra állítani itt nem lehet. Kertes házban ha nem fűtenek, nem fizetnek, itt ez teljesen lényegtelen részlet, az alapdíjat ki kell csengetni.

A lakók gyakorlatilag egymás szájában élnek, szívni kell más cigifüstjét, hallgatni a kutyáját hajnalban, naponta idegtépően várni a liftre, végigkuncsorogni a házat, ha zajos felújítást tervezünk, ha jóban szeretnénk lenni az emberekkel, itt kussolni kell. Most éppen irtom az apró rovarokat, más lakóknál is van, de őket nem érdekli, hosszú harc lesz...

Mindketten vidéki származásúak vagyunk, kertes házban lakók. Nagyon elvágyódunk innen, de ilyen rezsi mellett nehezen fog menni.

25. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. febr. 5. 07:28
Azért a spórolásra nem veszek mérget.A villany mindenhol annyi amennyit világítasz/fogyasztasz, nem tudsz spórolni, hacsak nem cseréled le a villanybojlered gázra, de akkor meg a gázszámlád lesz sokkal több.A vízhasználat dettó...Ott szintén nincs különbség családi és panel között.A tv is annyi amilyen csatornád van.A fűtés viszont az aminél lehet némi különbség.De elhiheted hogy ott sem sok.Pláne ilyen hidegben ...
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Kingi7)
2010. febr. 5. 06:17

De miért támogatják?Hogy legyen lakója a háznak.Tudod nem mindenki teheti meg,hogy családiba lakjon,viszont a panel pénztemető:)Nekünk egyikünk fizuja kimegy a rezsire!Családiba tudsz spórolni,de egy panelban rá van kényszeritve az ember,hogy fizessen ezt-azt,néha azt sem tudjuk mire fizetünk.Szal lehet sirni mindenkinek,szerintem mindkettőnek vannak előnyei,hátrányai,

A takarításért fizetünk,igy ezt nem értem miért baj,ha valaki megcsinálja?

23. kingi7 (válaszként erre: 18. - 8ee31e318f)
2010. febr. 4. 21:50
Teljesen egyet értek! A panelosokat támogatják folyamatosan,nyílászáró csere, szigetelés, támogatás ilyen olyan amolyan régen meg dobálták mindenkihez! szóval ne panaszkodjanak! Igen kötelezném rá! Amikor egy családi házas egy átalakításért is vagyonokat fizet, ott mindent megoldanak helyettük, sőt még a lépcsőházat is takarítják! még muskátlit is kapnak az erkélyre!
22. golfáramlat (válaszként erre: 18. - 8ee31e318f)
2010. jan. 25. 21:34

Egyetértek veled! Anyukámék építkeztek, annak minden "nyomorúságával". Lett egy gyönyörű 130 m2-es házuk.... Ráment az egész életük. Senki sem fizette helyettük a vakolás vagy a központi fűtés árának egy részét. Mire már csak élni kellett volna benne, az Apukám meghalt...

Én már panelba mentem...

21. globus
2010. jan. 25. 21:14
Szerintem jó dolog, hogy a lakásszövetkezet, vagy bizottság megszervezi a dolgot, és fizetési könnyítést is biztosítanak. Attól tartok, hogy amennyiben a lakók belátására lenne bízva, balkáni állapotok lennének, nem akarnék most konkrét országgal példálózni. Biztosan láttátok néhányan, mire képes az emberi leleményesség: kályha a negyedik emeleten, kémény a konyhaablakban, gázrobbanás, szénmonoxid mérgezés, házilag hevenyészett berendezések. Amikor megvettük a lakást, boldogok voltunk, pedig akkor sem volt ÚJ... azóta sok év eltelt, lelaktuk, ideje, hogy költsünk rá.
20. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 11. - Szindike)
2010. jan. 25. 20:47

Miért 15 év?

Most buta voltam nem olvastam vissza:

Tehát a válaszom az hogy a többség szavazata dönt.Tehát így igen, kötelezhetnek.De nyersz is. hoszen amint írtad már most olcsóbb, tehát játszva kitermeled a közösköltség többletét, amit legtöbb esetben (ha nem jól tudom javítsatok)6 év alatt kifizueted.

2010. jan. 25. 20:43
Nem kötelezhetnek, viszont ártani sem árt.
2010. jan. 25. 20:34
nem ertem mi a felhaborodas oka. akinek csaladi haza van, annak egyedul kell megoldani a felujitasokat, esveloteremteni a koltsegeket. ott sem olcsobb. sot sok esetben tobbe kerul mint egy panelnal. s nem harithatja at masra.
17. kefekötőke (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. jan. 23. 13:58
Helyesen:közös háznak vannak előnyei....
16. kefekötőke (válaszként erre: 2. - Szindike)
2010. jan. 23. 13:56

Köteleztek arra,hogy 56 lakásos társasházba költözz?

A közös hznak vannak lenyei és hátrányai.

De ahátrányok nem mindig hátrányok.Képzeld el ha Te és a szomszédaid szeretnének valamit ,de néhány lakótárs keresztbetesz!

Jó néhány évvel ezelőtt mikor még nem volt divat az almérő vízóra.körbejártam aláírásokat gyűjtöttem,hogy abeszerelési költséget támogassuk meg a közös költségből.A 40 lakóból 3 volt aki azt mondta neki aztán jó az átalány ,nem írja alá.

Amikor megszerelték kezdődött az irigykedés.

Szóval örülj,hogy elnyertétek a panelprogramot,sokan örülnének neki!

15. Masször (válaszként erre: 13. - Szindike)
2010. jan. 23. 12:32

Szerintem a számaid nem stimmelnek!

Az el tudom hinni, hogy a 8200,- helyett lesz 13.000,- de a 21.200,- képtelenségnek hangzik!

14. Masször (válaszként erre: 11. - Szindike)
2010. jan. 23. 12:30

Te nem vagy nyugdíjas!

Azt gondolom ez nem a Te problémád!

2010. jan. 23. 12:29

15évig havi 13000 ft-ot fizetünk közösköltségben +a mostani 8200.

Évi 75-80 ezer forintot lehetfűtéssel megspórolni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook