Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelprogram - Kötelezhetnek rá? fórum

Panelprogram - Kötelezhetnek rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
72. f8db0709b8 (válaszként erre: 64. - Kingi7)
2010. febr. 7. 06:04

A mi házunk tele van főiskolás albérlőkkel..gondolod itt is mi van napi szinten,és a fúrásokról még nem esett szó:)Szóval csend és nyugalom itt sincs,de úgy vagyok vele,előbb-utóbb elkerülünk innen,addig kibírom..

(nekünk csak a fürdőszoba került 500ezerbe,konyha is benne volt 400ba,és a sok apróság,laminált padló stb.stb)Lehet itt a pénzt költeni világ.....:)

71. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2010. febr. 6. 21:25
Tudom, meg is kaptuk a magunkét :(
70. kingi7 (válaszként erre: 68. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 6. 19:01
Na a macskákat inkább hagyjuk :DDD volt egy fórumom...nem nyilatkozom :DDDD
2010. febr. 6. 18:14
Na persze előnye is van, pl nyáron, szalonnát sütni,. meg a gyerekek csúzdázhatnak, hintázhatnak meg homokpzhatnak(ha a kóbormacska oda nem szarik)De tényleg.Nem adnám semmiért, csak nekem is rossz hogy a családisokat nem támogatják :(
68. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 65. - Kingi7)
2010. febr. 6. 18:12

Ez de gáz ..

Amúgy néha a kertszomszéd százszor rosszabb mint egy panelszomszéd.Nekem a legrosszabb a hátsószomszéd aki eteti a kóbormacskákat :(

Azóta keserítik meg a napjaim..

67. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 65. - Kingi7)
2010. febr. 6. 18:00

A legjobb mikor bebámulnak a kerítésen mikor napozom :SS


Ha jönnek hozzánk,akkor minden szem felénk bámul..

66. kingi7 (válaszként erre: 57. - Sajert)
2010. febr. 6. 17:36
Amit láttam az is a XVII-ben volt :) érdekes....:)
65. kingi7 (válaszként erre: 62. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 6. 17:34
Igen :) hajnali 4-kor füvet vág, meg flexel :) mert akkor még hűvős van, meg hajnal 3-kor a szomszéd nézi Armandót a romantikán és a tv nyitott ablaknál üvőlt :) a másik szomszéd 2 vel arrébb méhészkedik, hozz á teszem, hogy tavasszal tisztulnak és az ég világon minden kint-még a ház fala és a redőny is ilyen 1 cm hosszű kis viaszos gilisztákkal van tele, amit csak a körmöddel tudsz levakargatni...mérgelődik az ember,de elviseli a jó szomszédi viszony miatt
64. kingi7 (válaszként erre: 59. - F8db0709b8)
2010. febr. 6. 17:30

Itt se tudod ki a szomszéd... volt egy kisebbségi család, nos azok komplett zenekart hozattak és kint az udvaron hangfalakból üvöltött a Bódi Guszti...

Éjjel nappal ment az üvöltés... amikor buli volt az utca mind a 2 oldalon autóval teleállták,még az autóbeállónkért is könyörögni kellett, a rendőrök meg nem csináltak semmit..

ha ennyire gáz, miért nem mentek újjéptésűbe, vagy sorházba?

Az meg, hogy felújítják, az teljesen normális az én szemszögemből...én örülnék neki, ha így lenne és részletekben kellene fizetni..2 millát sity suty el lehet költeni a házon belül, sőt attól függ,mit csinálsz és 4 építkezést vezényeltem le. A kerités maga volt kb 800 eft, alhangon tokkal vonóval

63. f8db0709b8 (válaszként erre: 62. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 6. 16:45

Ezen kár vitázni,mert mindegy ki hol lakik,mindenben van negativ és pozitv. .A panelosok azt szidják a családi házasak meg azt.Szal értelmetlen.

Laktam családiba,nem sirom vissza,innen meg mennénk,telek van,csendes helyen,remélem ott jobb lesz ha felhúzzuk a családi házunkat:)

62. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 59. - F8db0709b8)
2010. febr. 6. 08:36

Miért?A kertesben nincs az ember rákényszerítve a felesleges kiadásra?

Ugyan amikor a kertszomszéd nyaranta hajnalban füvet nyír az sem túl csenddes asszam :(Ugynúgy nyaranta a szomszéd kertben ott a gyerekzsivaj, mert a gyerekek örjöngenek a kertbe, vagy ha baráti társaság van és kint ülnek nyársalni uhgyanúgy halljuk.Jó mondjuk néálunk megvan ez, mert mi is szoktunk nyársalni, meg hasponló.Tehát azért egyik sem sokkal jobb.Csak más.És mint mondtam mindkettőnek van előnye és hátránya is.

61. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 54. - Kingi7)
2010. febr. 6. 08:32
Nálunk dettó.ha én nem csinálom meg ,akkor senki..
60. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 52. - Vica009)
2010. febr. 6. 08:31
De ezek a családiban is vannak.Könyörgöm, vizet én is fogyasztok, villanyt is, és gázt is.Hangsúlyozom a gázfűtés sem pár ezer...
59. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2010. febr. 6. 05:46

Panelprogram.....az egész házat csinálták,nem mondhatom hogy én nem kérem.

Én pedig csak arra akartam rávilágitani,hogy a panelba rá van kényszeritve az ember a sok kiadásra,(nem a rezsire gondolok,hanem a közösköltség pl)de jelzem,a lakást belülről önköltségböl tesszük rendbe,mert arra mi sem kapunk támogatást,akkor el kell viselni a szomszédokat.stb.Hidd el,mi is ráköltöttünk az elmúlt 2 évben kb 2milliót,(párom csinált mindent,igy nincs garancia)hogy szép lakásban lakjunk,de a szomszédok ettől nem lettek ujak,most szép lakásban hallgatjuk az üveggolyó pattogását,a magassarkú cipő kopogását had ne soroljam....azért a családi csendesebb nem?

58. globus
2010. febr. 5. 23:36

Hát akkor, evvan... mindenütt jó, de legfehérebb a konyhakredenc! :D

Azért álmomban még szerepel a családi ház, bár valószínű, hogy csak a gyerekem építi meg.

57. sajert (válaszként erre: 54. - Kingi7)
2010. febr. 5. 23:09

A rákosmenti önkormányzat fényezi magát a honlapjukon, hogy béreltek hókotró gépeket, amivel a mellékutakat takarítják. Ma járkáltam többfelé a kerületben (XVII.), de egy utcát se láttam letakarítva. A központban is voltam (Rákoskeresztúr), de ott is csak latyakos utak vártak.

Nálunk fényképezhetik a járdát (ami nincs, csak egy ösvény :-D), le van takarítva. Az orvosi rendelőhöz, buszmegállóhoz, iskolához vezető járda meg hát finoman szólva is kritikus állapotú. Hol jégpáncél, hol lábszárközépig érő latyak...

56. kingi7 (válaszként erre: 55. - Sajert)
2010. febr. 5. 23:04
Igen, nos erről is beszélek, plusz való igaz, több a takarítási meló is...ami több idő, energia.
55. sajert
2010. febr. 5. 23:02

Családi házban lakom.

Tavaly jött a kéményseprő, aki közölte, hogy a kémény életveszélyes, le kell bontani, újat kell csinálni. 7 NAPOM van rá, mert különben az önkormányzat megbüntet. 100.000Ft-ba került, amit elő kellett húznom pár nap alatt a tarsolyomból, ha nem akarok több ezres büntetést, szabálysértési eljárást stb... A panelosoknál/társasházaknál azért ennél elnézőbbek (szerintem).

Szénnel, fával tüzelek. A fát megvesszem, elhozzák aprítva, lehajítják egy helyre, oszt jó napot. Mi rakjuk glédába, aztán meg hordjuk a pincébe hetente, ahogy fogy. Akármilyen hideg, hó van, ki kell menni, hogy a pincébe lemenjünk a kazánhoz, megrakni tüzelővel. ELŐRE ki kell fizetnem a téli tüzelőt (eddig 250eFt-nál tartok, de többet nem vagyok hajlandó venni). Ha nincs pénz, nincs fűtés. Nincs részletfizetés, se szociális juttatás SEMMI. Én ebben a hidegben is 12-13 között gyújtok be, és este 6-kor van utoljára rátéve (már most hideg a radiátor). Éjjel-nappali fűtésről nem is álmodok... Ha kicsit enyhül, akkor majd csak 15 körül lesz begyújtva.

Én szívesen laknék panelben/társasházban. A takarítást is jóval kevesebb melóval megúsznám. Támogatás nincs, se gáz, se távhő, semmi.

54. kingi7 (válaszként erre: 51. - Pemete)
2010. febr. 5. 23:01

Ár érték arány azért egy kicsit más :)

Nem írom, hogy rossz, soha nem is mondtam, csak minket miért nem támogatnak? Nekünk is nehéz kinyögni 1mf-ot, karbatartás, költség meg bőven van, kerités festés,víz a locsoláshoz-rengeteg! ha nincs kutad, ha furatsz nagyon soká térül meg- fűnyíró,szerszámok,trágya, gyomírtás...stb..stb...hidd el nem egy leányálom ez se! Aláírom, élvezhetőbb-már ha van időd- de azért úgy gondolom, keményen megdolgoztam érte, hogy elérjem...


...Most jöttem haza este amikor mentünk el egy közterületes autó járta végig az utcákat és fényképezte le azokat a telkeket, ahol nem volt a járdáról ellapátolva a hó...sorba küldik ki a büntetéseket!-Nálam el volt- nem is erról szól, hanem 4-en! ültek benne és a mellékutcákban de még a bekötő utcákon sem takarították el a havat!!! Bosszantó :(

53. kingi7 (válaszként erre: 50. - Globus)
2010. febr. 5. 22:52
Én is szívesen csinálnám, csak ahhoz kicsi,hogy veteményezzek és fizikálisan a betegségem miatt nem bírom, jelenleg a lányomat is alig tudom ellátni :(
2010. febr. 5. 22:32
PANEL SZÁMLA,januárba.(45000=hőtáv,5800=villany,4000=közösköltség,4200=gáz,5600=víz, ÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!telefon ,tv ,kb+10000ft.
51. pemete (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2010. febr. 5. 19:04
Ha ilyen rossz miért nem cseréled el a házadat egy panelra? Mi szívesen cserélnénk veled szőrt szőrén alapon:p
50. globus (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2010. febr. 5. 18:59
Mi szívesen csináljuk a kertet, két helyre is kijárunk tavasztól. Csak azért nem három, mert egyet sikerült eladni pár éve :) Így a konyhára való - ha nem is mind- nagyjából megterem. Kár, hogy egyre szélsőségesebb a nyári időjárás, és öntözni járni már tényleg macerás. A panel ideális hely palántanevelésre.
49. kingi7 (válaszként erre: 48. - F8db0709b8)
2010. febr. 5. 16:54

Nehogy azt hidd, hogy a családiház nem pénztemető...csak nem kapsz támogatást az önkormányzattól, itt mindent nekem kell megcsináltatni...

Fizetnék én, hogy jöjjön rendbe rakni a kertet tavasszal, de nem akarnak dolgozni az emberek! Így marad,hogy mi csináljuk.

Ez nem arról szól, hogy kinek mire telik, mert megdolgoztam érte...ki mit tesz és mit akar...

Én arra szerettem volna rávilágítani, hogy mi semmilyen támogatást hozzájárulást nem kapunk, ennyi és sokkal kényelmesebb az a megoldás, amikor más csinálja, jól, garanciával és nem nekem kell helyette gondolkodni és egyszerre összerakni 1 mft-ot, kár szinezés, akár ablakcsere.

48. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Kingi7)
2010. febr. 5. 16:37

Mi sem kaptunk szocpolt.nem megteheti,nem mindenki teheti meg......a panel pénztemető,had ne idézzem magam:D

Én keressek embert a kerthez?Nem értem mivel lettél vérig sértve,hisz mi a házmesternek fizetünk,hogy megcsinálja viszont a lakásom előtti folyosó rendbetartása az én feladatom,

Lehet Neked is fizetned kéne és lenne aki megcsinálja a kertedet!?:D

2010. febr. 5. 15:54

Madár csicsergés a panelban is megoldható!

Most dolgozom rajta:-) Etetőt teszek ki az erkélyre, és meglátjuk tavasszal és nyáron is itt maradnak-e a madárkák:-)

A szomszédokhoz egy gondolat. Csepelen laktam egy rövid ideig, ott a szomszédos lakások alapraja tükörképe volt egymásnak. Így néha a szomszéd feleségéhez közelebb voltam éjjel mint a barátnőmhöz:-DDDD A két lakás között csupán 12 azaz tizenkettő cm volt a fal vastagság:-)

46. globus (válaszként erre: 45. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 11:26

Elhiszem, mert anyunál is ugyanez a helyzet. A tisztaság fenntartása lényegesen problémásabb nála. Képtelenség elvárni, hogy mindig cipőt cseréljenek, ha bemennek egy szerszámért, vagy más apróságért.

Bár romantikus a kakaskukorékolás, madárcsivitelés, egy idő után idegesítő hajnali ötkor felébredni.:)

Nálunk a nyár elviselhetetlen... éjjel szellőztetni pedig a nagy forgalom miatt csak rövid időre lehet.

45. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 44. - Globus)
2010. febr. 5. 11:20
Értem.Mondjuk ilyekor én utálom a családit,mert havat kell lapátolni, és a gyerekek folyton hordják be a sarat, és hóemberépítés után jönnek be közvetlenül az utcáról...Viszont nyáron van előnye is.Mondjuk mifelénk a panel se olcsó.. talán 10 millió egy normális
44. globus (válaszként erre: 43. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 5. 11:11
Nem a fővárosban, hanem egy vidéki városban.
43. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 42. - Globus)
2010. febr. 5. 11:07
Ti is pesten laktok ezek szerint?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook