Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban lakom! fórum

Panelban lakom! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 21. 20:39

Én 22 évig éltem panelba elég is volt főleg az alattunk lakó sipákolós nyanyából meg a felettünk lakó állandóan eláztató szomszédból

most társasházba élek téglaépítésű

42. szaida (válaszként erre: 41. - Szaida)
2010. okt. 28. 14:19
Ja és nálunk sincsenek tisztelettel a vasárnapra sem sokszor...
41. szaida (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2010. okt. 28. 14:18
Én nem lakok panelben, tégla építésű a ház, de attól a fúrásoktól még megőrülök. :-/ És mindig akkor kezdik, amikor a gyereket lerakom aludni...
40. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - Gyorki maria)
2009. márc. 23. 06:13
Lehet,hogy elkerülhetetlen,de könnyebb lenne,ha mindenki betartaná a házirendet!És mivel a közös képviselő nem mutat jó példát a lakóknak,mit várhatunk?
39. a7a90ace89 (válaszként erre: 37. - Diegóóó)
2009. márc. 22. 15:12

Egy idős ismerősöm mesélte, hogy ahol vett egy lakást, abban a lépcsőházban lakott egy fickó. Nagyon megörültek az ott lakók, hogy szándékában állt a néninek az fickó lakását megvenni. Annyira kibírhatatlan volt, hogy már azon gondolkodnak, hogy ők maguk teszik utcára (persze, ezt nem tehették volna). Végül annyira örültek, amikor belement az elköltözésbe, hogy segített minden lakó hurcolkodni neki.:))) Azt a sok lomot, amit meg ott hagyott, az utca közepén tábortűzzé alakították!


Jó, mi mosolygunk, de milyen életük lehetett nekik?

2009. márc. 22. 14:50
Nálunk általában csendes a ház,természetesen ahol sok ember él egy épületben elkerülhetetlen,hogy ne legyen valamilyen zaj!
37. diegóóó (válaszként erre: 34. - A7a90ace89)
2009. márc. 22. 13:00
Igen,nagyon jól sejted.Pedig tündéri egy nő volt.Sokszor jött át hozzánk beszélgetni.Persze hogy nem dolgozik.Az apja egyszer kidobta,pont karácsony előtt mehetett a híd alá de aztán megsajnálta.Sok baj volt mindig ezzel a családdal.Rengetegszer riasztottak minket éjszaka,az anyuka és a kislány hogy hívjunk rendőrt mert verekedtek.
36. a7a90ace89 (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2009. márc. 22. 12:37

Fogjatok össze, mert így a zsbetek kiüríti (képletesen) a jóember!


Most kicsit lépek, délután jövök! Jó étvágyat és kellemes délutánt addig is!

35. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - A7a90ace89)
2009. márc. 22. 12:35
Ja,még utána volt képe felkérni házmesternek,nagy hassal!simán letereltem.....ettöl nem lehet pénzt kérni,mikor a felmosó vödröt se fizeti ki a házmesternek,aki saját pénzéböl megveszi!Le kéne váltani,de egyedül kevés vagyok:(
34. a7a90ace89 (válaszként erre: 32. - Diegóóó)
2009. márc. 22. 12:33
Akkor sejtem, hogy anyukával miért történt, ami. S valóban rémes, hogy ennyi idősen ide jutott. Gondolom nem dolgozik!
33. a7a90ace89 (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2009. márc. 22. 12:32

Ne haragudj, deitt Te voltál a buta, hogy engedted. Nem Te vagy a közös képviselő! ha ő ezt megszervezte, akkor gondoskodjon is róluk!


A KV árát elkérted a képviselőtől?

32. diegóóó (válaszként erre: 31. - A7a90ace89)
2009. márc. 22. 12:31
Az anyuka sajnos öngyilkos lett már jó pár éve.Az Apuka pedig szintén nem veti meg az italt.Eddig 3szor találtam rá kidőlve.Vagy a lépcsőházban vagy így mint tegnap.Ilyenkor becsengetek az apjához hogy csináljon vele valamit.Szörnyű hogy már 22 évesen itt tart...alkoholista.Na meg elég gusztustalan hogy az ajtónk elé vizel.:S Legalább azt feltakarították...
31. a7a90ace89 (válaszként erre: 18. - Diegóóó)
2009. márc. 22. 12:26
A kedves szülei ilyenkor merre kószálnak a fiatalúrnak????
30. a7a90ace89 (válaszként erre: 16. - Safirah)
2009. márc. 22. 12:23

Basszus! Miért hagyjátok? Váltsátok le!


Vagy ott sem olyan egyszerű?

29. a7a90ace89 (válaszként erre: 12. - 94c02c5bb5)
2009. márc. 22. 12:22

Egy ismerősöm mesélte, aki lépcsőházakat takarít, hogy az egyik lépcsőházba az egyik lakó a lépcsőház lépcsőfordulójába xaratja a kutyáját, aztán ott is hagyja!


Hogy milyen emberek vannak!:((

28. a7a90ace89 (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2009. márc. 22. 12:19
Akkor a legközelebbi lakógyűlésen ezt meg kell mindenki előtt említeni: nem csinálja jól a feladatát, le kell váltani.
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Csutika100)
2009. márc. 22. 12:15
A párom mikor csinálta a fürdöt,még a ragasztót is kézzel keverte,ne zavarja a szomszédokat,pedig van neki gépe amivel lehet keverni:)
2009. márc. 22. 12:10

Szerintem az lenne a helyes hozzáállás a fúrós lakó részéről, ha kiirná, hogy elnézést lakásfelújitás van x időtől-x ideig. Ezt mindenki megértené, hiszen mindenhol van javítani való.

Biztosan volt vagy lesz nálatok is.

Aki saját maga csinálja és csak hétvégén ér rá annak is ki kéne irni és akkor nem háborognának a lakók annyira megértöbbek lennének.

26 évig laktam panelban, nálunk ez volt a rend.

Ahol gyerek van felettünk azt is el kell türni

mert a gyereket nem lehet megkötni mint egy kutyát de lehetne szépen szólni a szülőknek kicsit figyeljenek oda mert lehet halkabban is játszani.

Sajnos a panel nagyon viszi a hangot.

Nálunk is volt, hogy feljött az alsó lakó, de mikor neki is lett gyereke oda is ugyan úgy felmentek mert az övé sem volt csendesebb.

25. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 21. - Szimba)
2009. márc. 22. 12:03
Hát igen, valamikor pedig meg kellene csinálni. És ha körbemennétek szólni, hogy egy-két nap lenne zajongás extra időben, nem lennének megértőek?
24. szajko
2009. márc. 22. 12:01
Sziasztok!Mi is panelban lakunk, még 2 hétig :)Gyűlölöm!!!Iszonyat hangos!A ház bejárati ajtaja egy ősöreg üveg-fém ajtó és rettenetes mikor közlekedi valaki.A felsö szömszéd szerintem asztalosműhelyt nitott,mert folyton fúr, kalapál...Elköltözünk!
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - 94c02c5bb5)
2009. márc. 22. 12:01
Az is durva volt,hogy tavaly cserélték az ablakot minden lakásban,és a drága közösképviselö úr,hozzánk csőditett minden melóst,hogy itt kapnak kávét!Na ez milyen?Ott álltam nagy hassal,alig vártam hogy vége legyen,és pincérnek néztek miatta!Ja és kivárta a kávéosztást becsületesen!
2009. márc. 22. 12:01

Én is panelben lakom. Felettem nem zajong senki, furcsa is lenne, mi lakunk legfelül. :-)) Ez az egyetlen előnye a legfelső emeletnek. A házban főleg középkorú, és idősebb emberek leknek, nincs zajongás. A szellőztetés a lépcsőházba ismerős, nagyon büdös szokott lenni. Felújítás nem volt mostanában, szerintem legutóbb mi zajongtunk. Az egyik szomszédba nem régen költöztek, ők az egyetlen fiatalabb család. Amikor kezdtek hurcolkodni, mindig átjöttek megkérdezni, mikor zajonghatnak, tudják, hogy kicsi gyerekünk van. De ha házirend van, akkor ha valaki hétvégén is egyfolytában fúr-farag, az csendháborítás. Tenni lehet ellene. Nekem is kinyílna a bicskám, az fix.

Engem egy dolog zavar nagyon: A dohányzás a lépcsőházban. Valami fertelem, amikor sétálunk lefele a lépcsőházban, és közben majd1 megfulladunk. Ez bunkóság a javából. Sajnos még senkit nem "kaptam rajta", bár sejtem, kik lehetnek.

21. szimba (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2009. márc. 22. 11:58

Nálunk négy hónapja nincs fent semmi a falon, hétközben ugyanis este nyolcra érünk haza, hétvégén meg nem fúrhatunk... Hát azért ez is dühítő, egy kis rugalmasság sem ártana.

De mi legalább betartjuk a házirendet, nem úgy, mint a veletek lakók...

20. daroki
2009. márc. 22. 11:57

Sziasztok!


Ez a fúrás-faragás nálunk is mindennapos(na nem miattam)de hétközben elviselem,7végén elég bosszantó tud lenni,de szerencsére nem rendszeres.

Ami engem nagyon bosszant,hogy a 9.emeleti lakók a folyosón bagóznak és ez szépen leérződik ide hozzánk is.A lakásba ugyan nem jön be a szag,de a liftnél várakozás alatt nagyon szar dolog tud lenni a cigifüsttől,szagtól:(

Lett már nekik szólva,de szarnak a fejünkre:(

A másik dolog,hogy a 3.lakó régebben a boxerjét a folyosón tartotta,nem engedte be a lakásba,mondván oda ne koszoljon a kutya:(Kint evett,ivott,aludt szerencsétlen,de ez hamar megoldódott,mert végülis elköltözött a dilis család,meg a szomszédok folyamatosan panaszt tettek ellenük.

Engem még ami zavar,hogy a felettem lakó nagy bagós.Majd megfullad a köhögéstől és ezt nekem is végig kell hallgatnom már hajnalban,délben,du-án,este,éccaka:(Kint áll az ablakban és szívja a nem tudom hány doboz cigijét,közben fuldoklik:(Na ezért nem megyek fel szólni,mert szíve joga a lakásában bagózni,csak ez a köhögési rohamai elég zavaróak tudnak lenni,amikor aludnék:(

Azt is csípem amikor éjfélkor nyitja ki az ágyát és a parkettán keresztül minden szépen lehallatszik hozzánk:(

Én mennék innen kertesházba(márcsak a gyerekek,kutyák miatt is)de ez nem mostanában lesz sajnos:(

19. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2009. márc. 22. 11:57
A pofátlanság határa, én nem nyitnám ki másnak, nálunk az ismerősöknek van egy kódolt csengetése. Csak nekik nyitom ki.
2009. márc. 22. 11:57
Nálunk is folyton fúrnak.Kb. fél éve lett kész a felettünk lévő lakás.Akkor szépen le is áztattak minket.Elvágtak egy csövet.Előtte lett kész a felújítás nálunk és a fürdőszobában leesett a mennyezet.Elvileg már kész a lakás de minden nap fúrnak faragnak még.Néha idegesítő már.Tényleg alkalmazkodni kell bár nálunk a szomszéddal is van baj.Képzeljétek tegnap mentem volna ki és nem nyílt a bejárati ajtó.Hát kiderült hogy a szomszéd fiú (22 éves) halál részegen feküdt a folyosón a vizeletében.:S Már párszor összeszedtük lépcsőről,innen onnan.:S
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - 94c02c5bb5)
2009. márc. 22. 11:55
Nálunk nyitott folyosó van.De,van egy rácsos kapu,amit zárni kell!Viszont a csengö olyan,hogy ki kell menni ha jön valaki,ez nekem nem gáz,mert pont az ajtóm elött van ez a kapu....viszont pont ez az átka,ha valaki hátrébb akar menni,mindig hozzánk csenget be,hogy engedjük be!Nehogy kijöjjenek és megfázzanak akik utánunk laknak!
16. Safirah (válaszként erre: 11. - A7a90ace89)
2009. márc. 22. 11:54
Na, ja közös képviselő.... Nekünk Ő al alsó szomszédunk, úgyhogy nála dügög a mulatós, de úgy, hogy beleremegnek az ablakok!:(((((
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - A7a90ace89)
2009. márc. 22. 11:52
Közösképviselö a szomszédom...semmit nem csinál,pedig most is fúrnak reggel óta!
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - 8c8f9343f6)
2009. márc. 22. 11:50
Itt is ki volt irva a lépcsőházba,hogy uj lakók,fúrnak,megértettem,de hogy ki mikor költözik ezt már nyomon követni nem lehet,állandó a zaj!Nem ipari park,már valami humoros lakó már ezt is kiirta,de semmi nem változott!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook