Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban lakók fóruma :) fórum

Panelban lakók fóruma :) (beszélgetős fórum)


1 2
32. mamcili (válaszként erre: 9. - Sammel)
2011. júl. 5. 23:50

Elég érdekesen viselik az emberek, ki jobban ki rosszabbul...

ha rám hallgatsz inkább kevés lakásos panelben keress otthont magadnak, talán nyugalmasabb...

a soklakásos házakban már rengeteg a kutya és egyre több a civakodás, hogyan közlekedjenek az állatokkal...

sokszor én is félek, mert van egy két fura kutya itt is...engem meg már ért kutyatámadás, de mindettől független szeretem a kutyákat, de van amelyiktől tartok...

31. mamcili (válaszként erre: 3. - Fagyongy67)
2011. júl. 5. 23:45

teljesen egyet értek :)

Bárcsak én is szabadulhatnák innen...

30. Sammel
2010. febr. 20. 20:59
ÍRJATOK VÁROM ☺☺☺
29. Sammel
2010. febr. 17. 18:31
oO senki ??? :(
28. Sammel
2010. febr. 17. 15:17
am+ jöhetnek még a történetek várom ^^
27. Sammel
2010. febr. 17. 15:16
ááá kertesben lakok de sztem ez nagyon rossz...néha van benne jó is de...sztem több szól ellene. mindenképpen panelt szeretnék :)
26. viva70 (válaszként erre: 25. - Sammel)
2010. febr. 14. 15:15
Akkor már inkább a kertesház.
25. Sammel
2010. febr. 14. 12:03
és 9.000.000. -t ugye nemigazán adnátok érte mert kb annyiért aggyák a két szobásat erkéllyel. mert itt meg egy emeletes kertes házat kapsz 6.000.000.-ért :P
24. caffi (válaszként erre: 21. - Sammel)
2010. febr. 13. 19:44

Kutyám is van....ö jól birja:)

18éves fiam is van....a szomszédok is jól bírják:)....

biztos vagyok benne ha nem vok otthon,azért dübörögteti a zenét:)....de jóban vagyok minden lakóval,és szólnának ha gondot jelentene:)

Fölöttünk pici baba van,azt meg kérdezte pl,h meddig alszik,h még véletlen se keltse fel:)

23. Bcicus (válaszként erre: 21. - Sammel)
2010. febr. 13. 19:38

Zenét üvöltetni valóban nem lehet, de normáis hangon lehet hallgatni. A kutyáidat nem tudom, mert nem tudom hogy hogy tartod őket most.

A rezsi nem vészes. Ha netán olyan házban veszel lakást ahol már megcsinálták a szigetelést és az egyéni mérést, akkor pláne nem sok.

22. caffi
2010. febr. 13. 19:37

Világ életemben családiban laktam,de mikor férjhez mentem panelt vettünk,10emeletesben kezdtük,az nem volt olyan jó....de most egy csendes,4emeletes első emeletén,jól érezzük magunkat,sikerült potom pénzért bérelnem az alaksorban egy nagy tárolót,így a bicaj,a motor...stb jól elfér!

A szomszédok nem zavarnak,nálunk mindig megy a tv....vagy vmi zene,persze halkan,h én se zavarjak senkit!

Persze egyszer majd jó lenne egy családi....de az még álom:)

Viszont most olyanra tataroztuk végre fel,amilyet megálmodtam....most el se adnám(képek a naplómban)

21. Sammel
2010. febr. 13. 19:22
attól félek hogy nem hallgathatok majd zenét ahogy szoktam meg a kutyáim hogy hogy viselik majd.meg hogy rossz szomszédokat fogok ki. és am mennyi az a "sok" rezsi ?
20. Sammel
2010. febr. 13. 17:28
ez nehéz lessz asszem.........:/
2010. febr. 13. 10:39

Én 2 éves korom óta panelban lakom. Eddig nem is zavart, de mióta megszületett a kislányom, igen. Minden áthallatszik az alsó/fölső lakóktól. Semmi nem fér el. Közel van a főút. Nagyon sok a rezsi (távfűtés) Én szívesen mennék családi házba. De ez csak egy álom... Viszont hamar ki lehet takarítani. Nem nekem kell iparost keresnem, ha beázik a tető. Nem kell havat lapátolni.


Volt kutyám is panelban, de kis termetű, és panelban nőtt fel. Nem vagyok biztos benne, hogy egy kinti kutyának könnyű lesz megszokni. És tényleg nagyon sok múlik a szomszédokon is.

18. Sammel
2010. febr. 13. 10:29
és melyik fekvésű jobb ? :D
17. Bcicus (válaszként erre: 14. - Sammel)
2010. febr. 13. 00:21

Én soha nem éreztem úgy.

Nekem vannak kutyáim és nagyon jól elvannak.

Mondjuk, ha egyszer úgydöntünk kertesbe költözünk nekünk akkor is bent lesznek a kutyák. Ez a 3. panel amiben lakom, még soha nem volt komolyabb gondunk egy szomszéddal sem. Bezzeg régen amikor félig egy kertesben laktam ott állandó volt a balhé.

Egyébként nagyon nem mindegy, hogy hol van az a panel. A mienk szerintem Pest legjobb részén van, az erkélyről egy hatalmas mezőt és erdőt látni, tavasszal ha kiülünk reggel látni a kis madarakat, nyuszikat ahogy az anyukájukat köbetik és az nagyon szép látvány.

16. viva70 (válaszként erre: 14. - Sammel)
2010. febr. 12. 23:43

Én úgy érzem, mert nem túl nagy a lakás, és csak egy kicsi erkély van hozzá. A kutyának, főleg amíg még fiatal nagy a mozgásigénye. A macska valószínűleg jobban viselné. Az viszont igaz, hogy nagyon sok múlik a lakóközösségen is.

Ha megtudod oldani az állatokat, tudsz hova kimozdulni, jó lakótársakat fogsz ki, akkor nem lesz annyira rossz.

15. misz
2010. febr. 12. 22:00

Én falun nőttem fel, nagy ház, nagy udvar, nagy kert. Viszont az esküvőnk óta, már 10 éve panelben lakunk. Meg lehet szokni. Tényleg az a lényeg, hogy milyen szomszédokat fog ki az ember. A 10 emeletes sokkal személytelenebb. 6 éve 4 emeletesben lakunk és mindenki ismer mindenkit, figyelünk egymásra. Bár van olyan, akit talán már egy éve nem láttam, mert máskor mászkálunk el itthonról.


Jó, hogy hamar megvan a takarítás, nincs hólapátolás és kertkapálás, fűnyírás. Nem kell a tetőt kijavítani és a kerítést lefesteni.

De cserébe nyáron 40 fok van, ha nincs légkondid, és nem tudsz kiülni este a teraszra.


Amit tanácsolnék, legalsó és legfelső lakásba ne költözzön senki. Mi a lépcsőház fölötti lakásban laktunk és 19 foknál nem volt soha melegebb télen, szétfagytunk. A legfelső meg legkönnyebben beázik.

A lépcső kondiban tart. :DD


A barátnőmék új építésű társasházba költöztek panelból 3 éve. Azt mondta a panel jobb volt, mert a szomszédot jobban hallja, mint a régiben. Itt együtt gondoznák és használnák az udvart, de rajtuk kívül senki nem csinál semmit. összevesznek, hogy ki hányszor takarítsa a lépcsőházat, meg ilyenek, ami a panelben nem volt.

Persze ez a lakókon múlik. Szóval megint kilyukadtunk a lényegnél: a szomszédság a lényeg.


Nem mondom, hogy soha nem vágyom kertes házra, de mi szeretünk itt lakni.

14. Sammel
2010. febr. 12. 21:51

értem oksi köszi aki válaszolt .

asszem akkor gyakori séta lessz a kutyákkal a macska meg elvan :P és am a panelban tényleg olyan érzésed van mintha belenél zárva ?

13. 01c8755c79 (válaszként erre: 9. - Sammel)
2010. febr. 12. 19:35
Két kutya és négy macska? ... panelba? Hááát én nem tennék, és nem csak a szomszédok miatt. Nekem a kisfiam sokszor megkérdezte amikor kisebb volt, hogy "anya, Te nem szereted az állatokat, azért nincs nekünk." ... és mondtam, hogy De igen Drágám, nagyon szeretem őket, és azért nincs nekünk.
12. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Sammel)
2010. febr. 12. 19:33
2,5 szobás panelban lakom 2 tini gyerekkel. Szeretjük... mindig egyforma meleg van... 1 óra alatt ki lehet takarítani. 4 emeletes, tehát a lépcsőház is rendben van tartva (10 emeletesbe soha nem mennék) .. kedves, normális lakók vannak. Közel van minden.
11. viva70 (válaszként erre: 9. - Sammel)
2010. febr. 12. 19:29
Nekem évekig volt kutyám, nem volt vele semmi gond, nem ugatott, nem zavart senkit. Három emelettel felettünk van egy kutya azt többször hallom ugatni, ha kizárják az erkélyre. Családi ház után biztos nehéz lesz az állatoknak megszokni, hogy nem akkor végzik a dolgukat, amikor akarják, és bezártabban kell nekik élni. Egy megoldás van, a kutyákat többször lekell vinni sétálni, a macskáknak macskaalmot kell bekészíteni. Egyik szomszédom a WC-ben csinált neki helyet, és a macska szépen rámegy a dolgát elvégezni.
10. Bcicus (válaszként erre: 9. - Sammel)
2010. febr. 12. 19:05
Hát, hogy ők, hogy viselnék, egy dolog, de a szomszédok, mondjuk a macskákat lehet észre sem vennék. Az a kérdés eddig hogy tartottad őket.
2010. febr. 12. 18:15

aham...tudjátok a szitu az hogy én nyáron szeretnék panelba költözni , de van két kutyám és négy macskám és nem szeretnék tőlük megválni.

Nem tudom hogy viselnék el......

Ebben tudnátok valami tanácsot ? előre is köszi :)

2010. febr. 12. 17:32
Én szeretem. A szomszédokat nem nagyon hallom, max a wc-ben ha épp ott vagyok, de ez is ritka, elég nagy, elférünk benne rendesen, nem drágább mint a többi ingatlanunk fenttartása. 1-2 év múlva költözünk kertesházba, mert akkor szeretnék még egy 1-2 kutyát venni, az meg ide már sok lenne, de ezt leszámítva nekem teljesen tökéletes, gyönyörű kilátás van.
2010. febr. 12. 15:36
Én családi házban nőttem fel. Több mint 15 éve lakom társasházban. Nem panelban, hanem téglaépítésűben, de ettől függetlenül ugyanúgy áthallatszik minden zaj a szomszédoktól. Eleinte szerettem itt lakni, de ahogy múlnak az évek, egyre nehezebben viselem. Ráadásul földszinti a lakás, kifűtése nagyon sokba kerül. Ha tehetném szívesebben élnék újra családi házban.
2010. febr. 12. 14:40
értem kössz :) várom a további véleményeket.....
2010. febr. 12. 14:23
Én családi házi gyerek vagy. Mindössze 3éve lakom panelban. Gyűlöltem. Úgy éreztem megfulladok. Most pedig saját lakást vettünk a párommal. Megszoktam teljesen, sőt szeretem. Nem mondom, hogy ha egyszer lehetőségünk lesz, akkor talán még élünk egyszer családiban. Jó ha le vannak cserélve a nyílászárók és esetleg szigetelt a lakóház. Én a szabályozható fűtés mellett voksolok.
2010. febr. 12. 14:22

Mi valószínűleg szerencsések voltunk, mert sosem hallottuk a szomszédokat.

Max a WCben a vizet...

Ráadásul a lakás nagyon jó elrendezésű, jól kihasználható. Mondjuk a konyha, fürdő lehetne nagyobb.

A rezsi magas. Távhő. Amiben ugye a legrosszabb, hogy ha meleged van és letekered, akkor sem fizetsz kevesebbet.

2010. febr. 12. 14:19
Alkat függő. Nyugis, kényelmes, nincs ház körüli teendő. Ugyanakkor ha rossz a szomszéd, akkor pokol. Jó szomszéddal elmegy, bár sok minden áthallik, wc lehúzás, vizzubogás, stb. Bezártság érzeted van egy idő után, aki szeret kinn lenni annak nem javaslom.MI most cseréljük le épp az amugy nagyon kényelmes, nyugis , és szép lakásunkat egy család házra. Azért saját udvar, terasz, az bizony más.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook