Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Panelban lakók alulról vagy fölülről mennyire hallanak másokat? fórum

Panelban lakók alulról vagy fölülről mennyire hallanak másokat? (beszélgetős fórum)

2015. ápr. 3. 10:32
mi minden reggel hajnali 4kor keltünk,mert a szomszéd néni akkor kapcsolta be a tvt és nagyothalló volt...jobban hallottuk,mintha mi kapcsoltuk volna be a sajátunkat,pedig a szekrény is azon az oldalon volt:S
2015. márc. 23. 04:01
abeton nagyon vezeti a hangot,de meg lehet szokni.en imadtam panelhazban lakni!
25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - MILKA7)
2015. márc. 20. 16:47
:) Valahogy így van ez most is!
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - MILKA7)
2015. márc. 20. 10:47
Ez nem az építési módtól, hanem a szellőzőrendszeretől függ.. Szag az van ám a régi téglaházakban is elég.. Már a pincéből is jön a penésszag..
23. MILKA7
2015. márc. 19. 17:01

Érdekes, hogy nem csak a hangok lehetnek zavaróak, hanem a szagok is.

Réges régen voltunk panelban, de akkor éreztük, ha a szomszéd főzött vagy rágyújtott....

2015. márc. 18. 10:09

Há ja, ez ezekkel jár biza..


Viszont ritkábban van fűnyírás, kakaskukorékolás, meg "égetés" meg vonatfütty...


Há ilyen ez.


A panelben meg a "legendás zaj" a hézagok miatt van. Az előregyártott nagyelemes panelt úgy csinálták, hogy távtartó csavarokkal tették egymásra, - tehát a levegőben állt a következő szint, és a rést utólag töltötték ki betonnal.. Már amennyire egy már álló fal alá be lehet betonozni... No hát ezért olyanok..


Később már ezt szándékosan sovány betonnal csinálták, hogy jobban repedezzen, és ezáltal a hanghullámok jobban megtörjenek.


Kicsit segített, de a konnektorok, beöntött vezetékek problémáját így se oldotta meg. Azokon is meg át a hang..


Az menjen ilyen helyre, aki ezt pro és kontra tudomásul tudja venni. Ez a titka.


Egyébként mi is szeretjük összességében. Aki meg oda születik, vagy gyerekkorától van ott, annak ezek a zajok olyanok, mint az anyatej, fel se tűnnek.

2015. márc. 18. 08:08

Legfelső szinten vagyok így felső szomszédom nincs. Oldalról egy házaspár akiket csak akkor hallok ha zuhanyoznak vagy pisilnek :D

Alsó szomszéd egy középkorú házaspár, ahol a férfi erős dohányos és főleg reggelente az tipikus erős dohányos köhögést hallani. Persze a lift ahogy megy a folyosón nyitják a rácsot azt hallani, de én azt hiszem panel szempontból szerencsésnek mondhatom magam, mert mondjuk egy nagyothalló nyugdíjassal vagy egy sok gyerekes családdal esetleg egy ugatósabb kutyával igazán lehetne szívni.

2015. márc. 17. 21:56
Panel... régen egy zenész lakott fölöttem... szerettem, idősebb bácsi volt, ha muzsikált,tudtam, hogy boldog... és jól esett. Mellőlünk semmi... max, ha jönnek az unokák a két szomszédhoz, de azt is csak addig hallom, amíg nagy boldogan üdövözlik egymást az ajtóban, aztán beterelődnek a lakásba... ott már semmi. :) Szeretek itt lakni! )
19. globus (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2015. márc. 17. 21:36
Húsklopfolás :) Diótörés, cipészkedés, csempeverés, kopogós sarkú cipőben sétálgatás, labdázás, éjjeli mosás.
18. globus
2015. márc. 17. 21:34

Fölöttünk lakóknak nyikorog az ágyuk.

Leginkább utálatos a lépcsőházi kurjongatás, amikor szomszédok kiállnak az ajtóba, és ott pletykálnak órákig, a gyerekek visonganak, liftajtót messziről csapkodják. Reggel úgy tudnak visongani, ékesen bizonyítják a nevelés csődjét. Ja, a wc-k lehúzása már megszokott háttérzaj. Néha elromlik egy-egy csaptelep, na az tud süvíteni, pont az nem hallja, akinél hibás.

Ebekről csak jót, vagy semmit, ugyebár..

Berágok, feszt este járatom a robotgépet :D

2015. márc. 17. 21:23
Bátyám is panelban lakik. 10. emeleten (az a legfelső szint). Én mikor ott vagyok,inkább a 2 oldalsó szomszédot hallom(bömbölő tv,ordító csecsemő). Alulról szintén,ha nagyobb zajt csapnak,de szerintem az kevésbé hallatszik,mint a 2 oldalsó.
16. viva70
2015. márc. 17. 19:29
Mi tégla társas házban lakunk, de iszonyú nagy az áthallás. Leginkább felülről rossz. Az égvilágon mindent hallani lehet.:( Oldalra egy fokkal jobb a helyzet. Alsó szomszéd tekintetében viszont nem tudok nyilatkozni, mert földszinten lakunk.
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Horakulum)
2015. márc. 17. 15:38
Tökéletesen összegezted a panel lakás "romantikáját" a :)
2015. márc. 17. 15:35

Hát. Én vidéken nőttem fel, családi házban. 10 éve élek panelban. Nem azt mondom, hogy nem lehet megszokni, de el tudnám viselni, ha nem kellene mások életét "érzékelnem", csak a sajátomat.


Az szerintem alapigazság, hogy felülről jobban hallod a zajt, mint a lábad alól, de ha nagyon fülelsz, odalentről is hallani, csak lehet nem tudod megkülönböztetni és nem tudod, hogy éppen onnan jön.


Oldalsókat is totál hallani, hacsak nem lépcsőház választ el titeket egymástól. Nálunk a szomszéd lakásban állandóan balhéztak a házastársak, dulakodtak, "becézték" egymást alpárian, és ordítottak, csapkodták a bútrokat. Szuper volt... :S de mióta szétmentek, csend és nyugalom. :) A másik oldalról, ahol lépcsőház váltás van lényegében, vagyis másik panel blokk illesztés, vagy hogy írjam, onnan csak nagy zajok esetén van áthallás.


De hallom pl. a tükörszomszédokat is simán, ha ugat a kutyájuk, ordít az asszony a férjével vagy a gyerekkel. Hallom a folyosón is a mozgást, liftajtót, szemétledobót, esetleg veszekedést is, ami másik lakásban van. Hallom ha pisil felső szomszséd néni, hallom, ha a kád vízbe pukizik. :) Vicccccccccceeeees. Hallom, ha szalad a kutya a labdáért. És a kintről jövő zajokról még csak nem is beszéltünk...


De amúgy, tényleg megszokható. Ha meg barom lakik melletted, akkor az mindehol átok.

13. kleeri
2015. márc. 17. 15:15

igen, lehet hallani, ha nagyobb a mozgás, alulról és felülről is, de szokás kérdése


a kisebb mozgások simán viselhetők,

akkor van gond ha fúrnak-faragnak, vagy örökmozgó gyerek, esetleg zenét bömböltető tini lakik alul,vagy felül

2015. márc. 17. 14:50

Mi 7évig éltünk panelban, semmi gond nem volt.

A fölöttünk lakó ha picit drasztikusabban lépdelt, azt hallottuk, de a bélmozgásáról senki nem adott jelentést, pedig körbe voltunk lakva.


Totál attól függ, milyen az építmény, milyenek a falak.

11. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - 742f19d97b)
2015. márc. 17. 14:10
Tudni fogod ki mikor fingik nagy vonalakban.. A jobban szigetelt lakások talán nem ennyire drasztikusak. Éltem kb 20 évet panelban (többen is) a ez a tapasztalat..
2015. márc. 17. 13:53
Nálunk is inkább függőlegesben lehet többet hallani, ugyanis az egymás melletti garzonok, ahol a sorrend: 1 szoba, mellette 1 konyha, és ismét 1 szoba, + 1 konyha, szóval nem sokat hallani a vízszintes szomszédok zörejeiből. Persze, ha valaki húst klopfol, vagy bárdozik, stb. akkor az még 2 emelettel arrébb is olyan, mintha mellettem vágnák a fát.
2015. márc. 17. 13:51
Alulról semmit, felülről ha leejtenek valamit, húsklopfolást ilyesmit...
2015. márc. 17. 13:46

Háztól függ!


Hogyan csinálták meg a szigetelését. A panel nem rosszabb mint egy most divatos lakóparki lakás. Ami panelben én laktam, jobb volt mint egy 15 évvel megépített lakóparki lakás. kvázi hallani lehetett mikor sexel a szomszéd. panelban inkább a wc lehúzást, mosógép centrifugálást lehetett hallani, de függ a szomszédoktól is. Tőlem jobban szenvedhettek, amikor tiniként a rádiót hallgattam hangosan. pl a radiátor vezeti a hangot.

2015. márc. 17. 13:43
Felülről, oldalról is alig, alulról semmit (tégla társasház).
2015. márc. 17. 13:43

alulról, felülről sok mindent, oldalsó lakásokból semmit.

De nálam van egy akna is a kábeleknek, ha mellé áll az ember minden szót hall az alsó lakásból. Ja meg persze a vécé a másik ilyen.plusz a csövek mellett nagyon megy a hang. Amúgy összességében furcsa módon kibírható.

2015. márc. 17. 13:38

mindenhonnan mindent lehet hallani

lentről, fentről, oldalsó szomszédtól egyaránt

2015. márc. 17. 13:35

Mindenfelől van áthallás, ha kicsit hangosabban beszélnek pl.

Panelban lakom.

2015. márc. 17. 13:32
Ugyan már nem panelban lakok,de 18 évig laktam benne.Az én tapasztalatom inkább az hogy 2 oldalról hallasz mindent.
2. ca43169457 (válaszként erre: 1. - 742f19d97b)
2015. márc. 17. 13:32
Ha zaj van, azt mineden honnan fogod hallani.
2015. márc. 17. 13:29
Igaz az (panelban, társasházban lakóktól kérdezem), hogy fölülről mindent hallani alulról meg semmit? Erről beszélgettünk bent és én eddig ahol laktam csak a fölső szomszédot hallottam, alulról meg semmit? Ti honnan halljátok jobban a zajokat és mit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook