Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel lakásban lévő zajok fórum

Panel lakásban lévő zajok (beszélgetős fórum)


1 2
2022. okt. 30. 13:03
Mindig hallom amikor a szomszéd török család hazajön:)))))))
41. Aannyka (válaszként erre: 40. - Ildi992)
2022. okt. 19. 16:05
Nem az a baja, már számtalanszor lett légtelenítve...
40. ildi992 (válaszként erre: 39. - Aannyka)
2022. okt. 19. 02:17
Szerintem is a 9-es válaszolónak van igaza. Fűtèscső, ès lègtekenítèst kell kèrni a közös képviselőtől
2022. okt. 19. 00:44
Szia! Bár tudom hogy régi a kérdés, de valamiért feldobta a kereső. Kiderült végül hogy mi volt a probléma? Nálam most ugyanez a helyzet, valószínűleg a fűtéscsövekből jön a morajlás lassan megbolondulok tőle...
2015. máj. 1. 10:56
el lehet viselni.
37. töprengő (válaszként erre: 36. - Bogarka19)
2015. febr. 28. 22:30

Konnektor. ;)

Ismerősöm modta azon át hallja mi zajlik... ;)

3 lakás nagyszobája egymás mellett. Mi szobánkon keresztül a 3. szobába is áthallatszott a buli. egyik alkalommal. Nekünk kopogtak a falon...

2015. febr. 28. 21:20
Én is panelban lakom, nekem a konnektor okoz zajt. A szomszéd bármit csinál, én hallom...mindkét oldalon csak egy-egy doboz van. Ha kivenném, még látnám is hogy mit csinálnak :). Jó ez vicc, de biztos hogy nagyon idegesítőek ezek a zajok.
2015. febr. 28. 21:17
Biztos hogy nagyon idegesítő, de én "vendégeket" hívnék, pl. a felújítást végző szakit, a közös képviselőt, stb. hogy hallgatózzanak Ők..... Ők is hallani fogják???
2015. febr. 28. 16:58

Téglába lakunk, itt is vannak zajok. A két lakás között, ( nagyszoba ) beépítve van a csatorna. Persze kívülről... Már ami a tetőről lefolyó csapadékot levezeti. Vakolat takarja, sehol nem látjuk kívül. Főfalak nagy blokktégla, gyanítom ide építették be ebbe a " 3 as sarokba ".

Válaszfalak 6 cm vastag lehet a lakások közt. És bizony amikor a szomszéd bekapcsolta a számítógépet a windows üdvözlő zenéje áthallatszott. :)

Fürdőbe az autómatát elég közel a radiátorcsőhöz tudtuk tenni. Bizonyára felhallatszik.

Ha a felettem szomszéd gépe megy, hallom mikor centrifugál. :(

Szobába van zaj, mosógép nem lehet.

Éjszaka a fűtés lejjebb van véve, nem zavaróan de kattog.

Cirkulál a víz, inkább a szezon kezdetén van, amúgy nem hallom.

Csapadék elvezető csatorna lenne a zaj forrása, akkor csak eső, hóolvadás, nagy szél. Akkor meg a frász tudja mi kopog...

És ezt az egész sornak kell hallani.

33. 99279bb06f (válaszként erre: 32. - -p.monika-)
2015. febr. 28. 11:43
Írj majd, ha van fejlemény.
32. -p.monika- (válaszként erre: 26. - 99279bb06f)
2015. febr. 28. 11:20
Próbáltam már egyébként fotelt is odatenni, hátha csendesebb, nem változott. Ha kell, kipróbálom még azzal is, hogy több zsák ruhát ráteszek arra a falra, mert még mindig tart a felújítás, tehát még ezzel is tudok próbálkozni. Hétfőn ismét végigjárjuk a lakásokat a közös képviselővel és tüzetesen megnézzük, hogy hol mi található a sarokban, hátha tényleg rájövünk az okára. Nem fogok perelni. Egyébként jó a kapcsolatom a szomszédokkal, nem akarok én senkivel sem vitában állni, nekem csak csend kellene, olyan, mint amilyen két hónappal ezelőtt volt.
31. -p.monika- (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2015. febr. 28. 11:16
Ahonnan a hangot hallom az a fűtéscső. Most a csőre megpróbáltuk a csőhéj szigetelést, nincs változás. A héten más alattam levő lakónál is hallgattuk a csőnél, halk morajlás van, de nálam nagyon hangos, főleg este erősödik fel. Most éppen csend van. A közös képviselővel próbálunk nyomozni. Negyedik emeleti egyébként a lakás, nem zárószinti, felettem még van egy emelet. Egyelőre nem tudtuk kideríteni a morajlás okát, én már annak is örülnék, ha a csőhéj szigetelés használt volna, mert akkor nem zavarna. Mindegy, nem adom fel, amíg ki nem nyomozom. :)
30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - D41005143d)
2015. febr. 27. 09:20
Nem biztos, hogy normális, hiszen mi nem hallottuk. Mint írtam, nálam is van pár éve olyan csöpögős hang, ami éjjel elviselhetetlen a nagy csendben, és hozzáteszem, hogy több tíz éve lakom panelben, máshol sehol nem hallottam.
29. moonlight13 (válaszként erre: 25. - 99279bb06f)
2015. febr. 27. 09:17
Egyáltalán nem kötözködésnek tűnik, amit írsz! Szívesen fogadok minden tanácsot, ötletet! Ha már a szerelők sem tudnak mit mondani! :(
2015. febr. 26. 07:50
ez normalis,s meglehet szokni.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - -p.monika-)
2015. febr. 25. 18:15

A zaj miatt fordulj az Önkormányzathoz, ők tehetnek ki zajszínt mérőt. ezzel tudod bizonyítani, hogy tényleg meghalad egy bizonyos decibelt. Vagy, ha nem kell órákat várni a zavaró hangra, akkor is kihívhatsz az önkormányzattól szakembert.

Bírósághoz csak akkor fordulj, ha tudod bizonyítani mitől/kitől származik, és milyen erősségű.


Sok sikert! Majd, ha lesz időd számolj be róla mit sikerült kiderítened!

26. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - -p.monika-)
2015. febr. 25. 15:04

A keringetőnek a hangja is behallatszik. Mivel pont egy polcot tettél oda, ez még jobban felerősíti a hangot. Egy olyant kellene tenned, ami "elnyeli", pld. valamilyen kárpitozott fotelt esetleg.


Figyeld meg, hogy mikor van ez a zaj. Állandóan, vagy néha abbamarad.

Ha nem állandóan, akkor az alattad és a feletted lakókat kérdezd meg, hogy nem rendezték-e át a lakást, és egy motoros akvárium-tisztító, vagy egy számítógép is HATALMAS zajt képes a SZOMSZÉDOKNÁL produkálni! Valami hozzáér a csőhöz, és ezt bizony az EGÉSZ LAKÁSODBAN erősen hallani.


Azt, hogy beperled, ettől magadat kíméld meg, hisz akkora hangerőnek kell ahhoz lennie, hogy egyáltalán foglalkozzon vele bárki is - reménytelen. Egy dübörgő disco miatt sem lehet feljelentést tenni, mert nincs akkora decibel, hogy az zavarná a felettük lakókat (ez a bíróság véleménye).

25. 99279bb06f (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2015. febr. 25. 14:57

Nem kötözködöm, csak nekem is sikerült felderítenem már olyan zajt, amiről nem hitték a szerelők, hogy azt egyáltalán hallani lehet.


Ez a "csöpögés" hang lehet a radiátor csőbe utólag behegesztett csőtől, amit behegesztettek, de nem sorjázták le, nem vágták le, és így a keringés során visszacsöpög. Mondom, nem értek hozzá, de ez simán az őrületbe kergető hang. A víz folyamatosan áramlik, de nem telíti meg annyira a csövet, hogy ne lehetne egy ilyen utólagos behegesztésnél egy kis visszafordító.

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - -p.monika-)
2015. febr. 22. 10:59

Jól értem, hogy ahonnan hallod, abban a sarokban megy a fűtéscső?


Ami változni tud, - merthogy eddig nem hallottad - az a levegő a rendszerben. Elég enyhe első fele volt a télnek, későn kezdtünk fűteni. Nem lehet, hogy nem sikerült rendesen légteleníteni a rendszert? Az tud nagyon gáz zajokat csinálni. Ez egybeesik azzal, hogy a szoba ki lett rámolva, és még rögtön hangosabban is hallottad ezt..


Szóval a kérdés. Fűtéscső van ott? Netán a másik lakás strangja? Vagy netán a lapostető belső ejtővezetéke?

Földszinten vagytok? Legfelső szinten vagytok? Milyen elosztású a fűtéshálózat?

Tudod, hogy mikor épült a ház, és kik voltak az építők? (pl. Pesti 43-asok, 1979..)


A csőszigetelésről annyit, hogy előbb azért ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Aztán a megoldás az már más kérdés.

23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2015. febr. 22. 08:58

"csap"... nem "csak" :)

Úgy látszik, még nem ébredtem fel teljesen.

22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2015. febr. 22. 08:57

..te" akart lenni.

Én is megköszönném, ha lenne valami jó ötleted.

21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 1e072b34d7)
2015. febr. 22. 08:56

Látom, de jobban értesz ehhez, mint mi.

Hagy kérdezzem meg, szerinted az mitől lehet, hogy (állítlag amikor hajnali 3-kor beindul a szivattyú) nálam meg olyan hangok vannak a szobában, mintha egy csak folyamatosan, hangosan csöpögne, és valamire rákoppanna. Én meg emiatt nem tudok az egyik szobában aludni. A Főtáv semmit nem tudott mondani, pedig már 2-szer is kint voltak. Több éve tart, és nem oldotta meg a nyári karbantartással a víz leengedése utáni légtelenítés. (Olyasmi hang, mint amikor a jég rákoppan az ablakpárkányra.)

2015. febr. 22. 08:49
Meg kell nézni, hogy a fűtési keringető szivattyú és a csővezeték közé építettek-e be gumikompenzátort. Ha nem, pótolni kell.
19. -p.monika- (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2015. febr. 22. 07:16
A birtokháborítással én is tisztában vagyok és pontosan arra jutottam, hogy ha megtalálom a zaj kiváltó okát és nem szüntetik meg, bírósághoz fordulok. Holnap megint nekifutok az egésznek, megpróbálok utánajárni a dolgoknak. Mindenkinek köszönöm a segítő szándékú hozzászólást.
18. jstefan (válaszként erre: 17. - 1e072b34d7)
2015. febr. 21. 21:48
A zaj birtokháborításnak minősül, ezért a lakás használhatatlanná válhat, kártérítési eljárást lehet kezdeményezni a hanyag közös képviselő, vagy a zaj okozója ellen. Hasonló esetekben mikor megkapják a nem vagyoni kártérítésre a bírósági idézést akkor a zaj megszüntetésére azonnal tudnak intézkedni.
17. 1e072b34d7 (válaszként erre: 16. - Jstefan)
2015. febr. 21. 20:50
Feltéve ha megbízzák vele! :)
16. jstefan (válaszként erre: 1. - -p.monika-)
2015. febr. 21. 20:31
Okozhatja ezt a zajt a fűtési rendszer keringető szivattyújának csapágy meghibásodása. Vagy ezenkívül nagyon sok minden. Decibel mérővel a zaj kiindulási pontja pontosan bemérhető, ami társasházaknál a közös képviselő által megbízott szakember kötelessége.
15. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - -p.monika-)
2015. febr. 21. 20:11
A keringető miatt is lehet.
2015. febr. 21. 20:11
Most laminált padló van, 2 hete rakták le, a morajlás kezdetekor padlószőnyeg volt. A laminált padló alatt 5 mm-es hangszigetelő alátét van. Állítólag a lakásban keletkező és az átmenő zajokat is csillapítja.
13. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Kleeri)
2015. febr. 21. 20:10
Azt bárki meg tudja tenni. Csak ki kell nyitni a légtelenítő szelepet. Már ha van. Ha nincs, a hollandi anyát meg szokták nyitni egy kicsit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook