Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Panaszkodni szeretnék... fórum

Panaszkodni szeretnék... (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Napsugár8 (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 15. 07:51

Gratula férjednek is, neked is!

Mindketten jól teljesítettetek!

A következő nehéz időszakban nyugodtan írjál ismét, majd igyekszünk tartani benned a lelket! :))

77. 9370250d08 (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 15. 07:15
Gratula, mindenkinek! 😉
2021. nov. 15. 00:10
Levizsgázott,kiválóan megfelelt. Jól vagyunk!
75. VendrinerPiroska (válaszként erre: 64. - Unom)
2021. nov. 14. 13:56
Én más területen okultam. Viszont végignéztem apám második szakvizsgájára való felkészülését. Mondjuk, az komplexebb terület volt, de jól viselte. Ellenben 2*6 hónapra fel kellett költöznie Bp-re, az kicsit nehezebb volt a családnak.
74. michelle.r (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 12:32

Te most komolyan egy orvost akarsz ijesztgetni, aki nem kaszinózik, nem a haverjaival lóg a család helyett, hanem szakvizsgára készül?


Kérlek, mondd, hogy trollkodsz 😂

73. Csillagszem38 (válaszként erre: 68. - Napsugár8)
2021. nov. 14. 08:21
Pontosan
72. Csillagszem38 (válaszként erre: 69. - Unom)
2021. nov. 14. 08:20

Tessék?

Egy kozig szakvizsga pl kb 6 félév anyaga🙈🙈🙈🙈 a jogi meg durvább.

Tényleg, miért van a fejekben az, h az “irodistak" a lábukat logatjak?!?!

Érdekes egy bekattant beidegzodes... 🤪🤪🤪

71. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 08:15

Nem gondolom, hogy akkora bűncselekményt követett el, különösen ha ezt meg is beszéltétek. Miért várt volna a szakvizsgákkal 50 éves koráig, míg felnőnek a gyerekek. Tudom, nem egyszerű a gyereknevelés, nekem is van, de ennyi áldozatot lehet vállalni néhány hétre, míg lemegy a neheze. Főleg ha már el is múlt, rendbe jöttek a dolgok. Neked most ez a munkád. Ő is ledolgozza a munkahelyén, nem kicsit stresszes + tanulni, hát nem irigylem.

Remélem, kibékültetek már 🙂

2021. nov. 14. 08:07

Azt tartják, hogy: minden sikeres férfi mögött egy áldozatkész nő áll!


De ha megnézzük, hogy az elmúlt 1-2 évben mekkora követelménnyel néztek szembe az orvosok, ápolók, megértő, őket segítő családi háttér nélkül nem tudnának helytállni.

És minden elismerést megérdemelnek. Köszönjük nekik!


Igaz, hogy itt most FI egy szakvizsga miatti elhanyagoltság nyomán érzi, hogy valamit tennie kell.

Azért érdemes elgondolkodnia azon, mi lesz esetleg később? Vajon az élet hányszor fogja ilyen helyzet elé állítani őket, és mennyire lesz képes tolerálni ezt.


Le kell ülnie megbeszélni a férjjel, hogy most, a vizsgák után kellene néhány napot együtt pihenniük ahhoz, hogy a továbbiakban is mindketten változatlan intenzitással tudjanak teljesíteni. A következő néhány napos közös pihenésig.

Mert hosszútávon csak így fog tudni működni a házasságuk.

69. unom (válaszként erre: 67. - Csillagszem38)
2021. nov. 14. 08:07

Nem állítottam az ellenkezőjét.

Csak a mennyiség nem ugyanaz.

68. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Csillagszem38)
2021. nov. 14. 07:58
No meg szakvizsga nélkül, a hetente, havonta változó jogszabályokat elolvasod, és már akár holnaptól kezdve tessék annak megfelelően dolgozni. Nem sétagalopp az irodai munka sem!
67. Csillagszem38 (válaszként erre: 43. - Unom)
2021. nov. 14. 07:36

🤣🤣🤣🤣🙈


Az irodistaknak is kell tanulniuk, csak úgy elmondom. Őket is érintheti akár a jogi vagy a közigazgatási szakvizsga... OMG!

66. Csillagszem38 (válaszként erre: 46. - E46f572459)
2021. nov. 14. 07:35
Én is elhiszem, csak ez nem egy családos embernek való. Ha meg család mellett került erre sor, meg kellett volna tervezni h hogyan tud maximálisan segíteni a feleségének míg ő tanul. Amúgy minden elismerésem, egy szakvizsga több év temakore, orvosoknal pedig egyáltalán nem mindegy h készül fel.
65. Channa* (válaszként erre: 59. - ,zumba)
2021. nov. 13. 21:40

Tévedsz.

Egy csomó mindent nem tudok.

Azt sem tudom pl., hogy az afrikai óriás csigának miért vannak férgei, és fogalmam sincs arról sem, hogy veszélyes e az emberekre, de a szakmámban nem vagyok túl rossz, és a tanulásban sem;)

64. unom (válaszként erre: 63. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 13. 21:19
Neked ezek már könnyen mentek?
63. VendrinerPiroska (válaszként erre: 62. - Unom)
2021. nov. 13. 21:17
Ha ráépítetteket csinál, akkor meg mi fekteti meg annyira?
62. unom (válaszként erre: 61. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 13. 21:05
Lehet, hogy pl. traumatológus, és a 3. a kézsebész szakvizsga.
61. VendrinerPiroska (válaszként erre: 52. - Liliom10)
2021. nov. 13. 21:02

Anyám ilyen helyzetet nagymamák nélkül is megoldott és nem csak 2 hétig, úgy hogy a babakocsit alig tudta kitolni a műút nélküli utcából, mikor esett.

Szerintem, ha már látta az FI, hogy mennyi energiába kerül egy szakvizsga (saját tapasztalatom szerint, sokba), akkor jobb lett volna korábban készíteni egy haditervet. Azon már csak mint privát ember töprengek, hogy ugyan minek kell valakinek 3 szakvizsga, mikor egy szakterület beható ismeretével is elég jól el lehet boldogulni....

60. 9370250d08 (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2021. nov. 13. 16:56
De ott legalább a férj már nagy koponya volt. Itt még csak szakvizsga van... :D
59. ,zumba (válaszként erre: 50. - Channa*)
2021. nov. 13. 16:11
Ez igen!!!Mindenben ott vagy teljesen.
58. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Birebora)
2021. nov. 13. 16:00

Haza, mentek vele a gyerekek is, mert a kislány pedig nagyon apás volt. De azt mesélte a csaj, hogy a konyhában a földön voltak sorba rakva a mosatlan lábasok, tányérok, bögrék... belepenészedve a kaja maradékok... soha többet nem csinál ilyet, mert csak neki lett vele több munkája. Egyébként a férje nagy koponya volt a saját szakmájában, de őt sem érdekelte azon kívül sok más, ami körülötte zajlott.

Ha valaki egy ilyen ember párjául szegődik, vagy megszokik, vagy végleg megszökik. :))

57. liliom10 (válaszként erre: 55. - Csillagszem38)
2021. nov. 13. 15:56
Úgy érzem, ez a férj még nem nőtt fel az apaszerephez ! És önző is. Ha nem bírja a terhelést, ami tudja, milyen, hiszen elvégezte az orvosi egyetemet, és már szakvizsgákkal és a rájuk való felkészüléssel is van tapasztalata. Muszáj volt akkor vállalni egy 3. szakvizsgát, mikor épphogy megszületett a második baba ? Orvos. Hol az empátia a felesége felé, hogy ott hagyja 2 hétre a két picivel ? Kellett volna a nejének egy felnőtt segítsége erre az időre.
56. birebora (válaszként erre: 51. - Napsugár8)
2021. nov. 13. 15:41
És hazament az asszony elmosogatni?:)
55. Csillagszem38 (válaszként erre: 25. - 9370250d08)
2021. nov. 13. 12:51

A ferjedet otthon totál elkényeztettek, gondolom mindent megcsinaltak helyette, neki csak tanulnia kellett.. Önző dolog volt lelepni, és persze mindenben támogatod öt, ez alap, de ő is tamogasson a gyerekek gondozasaban téged. Ha bármi baja lesz az életben, sok stressz, munka, egyebek, mindig elvonul majd?


Sztem állítsd fel a korlátokat, h az ő karrierje ne befolyásolja a családi eleteteket ilyen mértékben, mert ez már sok, hiába csak átmeneti időszak, ilyet nem csinálunk.

54. Csillagszem38 (válaszként erre: 17. - 621bb5db60)
2021. nov. 13. 12:47
Jesszusom....
53. sonysony (válaszként erre: 43. - Unom)
2021. nov. 13. 12:25
Ha elolvassuk a hozzászólásokat akkor megállapíthatjuk, hogy itt nem csak ő hisztizett!
52. liliom10 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 13. 11:21
Lehet, hogy a férjedet otthon elkényeztette anyukája. " Tanulj csak, nem kell mást csinálnod, majd én kiszolgállak ! " Nem tudom, hány évesek anyósodék, de valószínű, még dolgoznak, nem nyugdíjasok. Ha tudtátok, hogy a férjed kikészül a vizsgák előtt, előre nem lehetett volna megbeszélni ezt a két hetet vele is, és anyósoddal is ? Pl. egyik ismerősünk, aki orvosként szintén szakvizsgára készült, eljárt a könyvtárba tanulni nyitástól zárásig, de este otthon volt pl. a fürdetésnél, vacsoránál, aztán mikor lefektették a kicsiket, még tanult 2-3 órát. Ha a férjednek ez a szüleihez való elutazás volt az egyetlen megoldás, nem lehetett volna, hogy anyósod hozzátok megy egy hétre ? Esetleg anyukád a másik hétre ? Ilyenkor mit csinálnak a nagyszülők ? Én nem tudom elképzelni, hogy ilyen kicsi gyerekkel és babával egyedül hagynám a menyemet 2 hétre, 2 napra sem. Van menyem és unokáim is !:)
51. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 13. 07:47

Hasonlóan elhanyagolt helyzetben a kolléganőm összecsomagolta a 3 gyereket, kivett 2 hét szabit a munkahelyen, és hazautazott velük a szüleihez az ország másik végébe. Megtömte a hűtőt, fagyasztót főtt ételekkel, és egy cetlit hagyott az asztalon: hazamentünk mamáékhoz, hogy ne zavarjunk!


Egy hét után ment teló: gyertek haza,mosogatni kell, elfogyott a tiszta tányér. :))


Hát ennyit a ráijesztésről.

50. Channa* (válaszként erre: 49. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 12. 22:29

Húúú, én most online fejlesztő tanfolyamon veszek részt és hallgatom a tanárt, csinálom, amit kell és közben nézem a TV-t is, és ha leül mellém a férjem beszélgetek vele is...

Nagyon zavarna, ha csendben kellene ülnöm a tanulni való felett...

49. VendrinerPiroska (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. nov. 12. 22:15
Hát én meg nem. Sőt, nem is találkoztam ilyennel, mint te.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook