Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pályaválasztás fórum

Pályaválasztás (beszélgetős fórum)

2011. nov. 11. 13:32
A fodrász pályáról csak annyit, h az én menyem gimi után végezte el, 1 éves iskolában, de nagyon sokat kellett fizetni, a gyakorlati helyért is, meg sok eszközt meg kellett venni.
2011. nov. 11. 13:31
Ha szeretné a kereskedelmit, akkor mi a gond?? Ha tényleg beleszeret, még mindig továbbtanulhat a szakmájában.
2011. nov. 11. 13:30
Ha nem szeret tanulni, és 4-es az átlaga (ami ugye 3-ast is feltételez) én nem ajánlanék gimnáziumot...
10. beagle (válaszként erre: 7. - Dovima)
2011. nov. 11. 10:33
Igen, gondoltam erre én is, hogy előbb szakmát tanul, és utána érettségizik le, de tanulni nem nagyon szeret, és félek, ha elvégzi a szakmunkásképzőt, utána már nem lesz kedve újra suliba járni. (Sajnos tapasztalatból mondom.) Engem anno az ofim gyors- és gépírónak talált megfelelőnek. Édesanyám sajnos hallgatott rá, és abba a suliba mentem. Ahogy elvégeztem el is tudtam rögtön helyezkedni benne, és nem tanultam tovább. Ma viszont sehova nem kellek már így.
2011. nov. 11. 10:29
A fodrász szakma érdekelné még, de telített a piac, és én sajnos nem tudok neki üzletet nyitni. Nagyon nagy dilemma ez ilyenkor szülőnek, gyereknek egyaránt. Mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének. Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, nagyon kedvesek vagytok.
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Beagle)
2011. nov. 11. 09:23

Ha ezt elvégzi, akkor lesz egy érettségije, de nem muszáj ezen a vonalon maradnia.

A későbbiekben úgyis felméritek a helyzetet, és ennek fényében fogtok majd dönteni, de erre ott van 4 év.

Az én ismerőseim a kereskedelmi szakközépben kaptak egy érettségit, aztán maradtak még a technikumban, hogy ezen a vonalon szakosodjanak, de Ti például dönthettek akár egy fősuli, vagy bármi más mellett, tanulmány, és ambíció fényében.

2011. nov. 11. 09:21
Igen én is az érettségit tartom szem elött,de már arra is gondoltam h előbb egy jó szakma és utána az érettségi a nagy fiu ugy csinálta és az is jó volt...
2011. nov. 11. 09:20
gimi plusz 4év arra,hogy eldöntse mit akar. Vagy ha van konkrétan ami esetleg érdekli akkor szakközép. Érettségi ma már feltétlenül kell.
5. dovima (válaszként erre: 1. - Beagle)
2011. nov. 11. 09:19
Mi is épp itt tartunk,a nagy lányomnál semmi gond nem volt tudta hogy mit akar,de a kicsi....fogalma sincs,szerdán megyünk egy waldorf gimibe nyilt napra,ő elég művész lélek 9 éve táncol nagyon jó eredménnyel,még a táncművészeti suli jön szóba aztán majd meglátjuk...de én is szívesen várom az ötleteket.
4. beagle (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2011. nov. 11. 09:19
Igen, az érettségit mindenképpen meg kell szereznie. Kereskedelmi szakközépbe vendéglátás-idegenforgalom szakra menne, de ezzel hol lehet elhelyezkedni manapság? Ismerősünk sajnos nincs sehol.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Beagle)
2011. nov. 11. 09:18

Érettségi kell.

Gondolkodási időnek jó, ha elmegy egy gimibe.

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Beagle)
2011. nov. 11. 09:15
Mindenképpen menjen érettségizni, hasaljon rá a tanulásra. Jó átlaggal, nyelvtudással 4 éve van, hogy döntsön, hogy aztán szakmát szeretne, vagy főiskolára, egyetemre menne.
2011. nov. 11. 09:14
Nyolcadikos leánygyermekem pályaválasztás előtt áll. Nem igazán tudja, mi szeretne lenni. Négyes átlaggal milyen suliba menjen tovább, hogyha elvégezte azt, el is tudjon helyezkedni? Ötleteket nagyon megköszönném! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook