Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pályakezdő munkanélküliek: nektek van, aki megveszi a teljes árú BKV bérletet, vagy pedig lyukasztgattok, ha utaztok valahova? fórum

Pályakezdő munkanélküliek: nektek van, aki megveszi a teljes árú BKV bérletet, vagy pedig lyukasztgattok, ha utaztok valahova? (tudásbázis kérdés)

3. Mirjana87 (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2013. szept. 15. 11:53
Ismerős a helyzet. Szerintem egyébként havi 10.500 Ft-ot csak úgy érdemes kifizatni, ha valóban ki van használva a bérlet. És mivel most már egyre több helyen bevezetik az első ajtós felszállást, már trükközni sem lehet. Nyilván ha a munkanélküli megtehetné, hogy kifizetné az útjait, akkor megtenné.
2013. szept. 15. 11:50
Ezt hívják ördögi körnek sajnos, mikor nem volt bérletem és mennem kellett interjúra, akkor előtte mindig megnéztem, hogy hova kell mennem és mennyit kell(ene) lyukasztani. Volt hogy inkább napijegyet vettem, mert jobban megérte, de sok esetben pl 1-2 megállót én gyalogtettem meg és bizony ha úgy jött ki, hogy egy héten többször is el kellett mennem valahova akkor trükköztem, lógtam stb. Vállalom, egyszerűen 300 ftos jegyre kiadott pénzt is kétszer át kellett gondolnom, hogy kiadom e vagy sem. Amúgy ha pl szülők tudnak támogatni és tényleg sok fele mész akkor persze bérlet, jobban megéri.
2013. szept. 15. 11:44
Tény, hogy egy munkanélküli nem jár el nap mint nap dolgozni, így nem lenne eléggé kihasználva a BKV bérlete. Meg aztán nem is biztos, hogy egy hozzá közel álló (szülő, családtag, stb.) meg tudná magának engedni anyagilag, hogy a pályakezdő munkanélkülit minden hónapban támogassa 10.500 Ft-tal. Viszont egy munkanélküli sem ülhet egész nap bezárva a lakásba, hiszen aktívan kell állást keresnie, és ezen kívül is járhat még el egyéb helyekre. Vagy pedig dönthet úgy is, hogy mivel már jó ideje nem talál állást, belekezd egy újabb képzésbe (és ehhez a képzéshez nem jár minden esetben diákigazolvány, tehát elvileg meg kéne fizetnie a teljes árú bérletet). Tehát utaznia kell, vagyis legalább olyan szinten van szüksége anyagi támogatásra, hogy valaki fizesse neki a busz-, villamos- és metró jegyeit. Ezért kérdezem azt, hogy van olyan, akinek még így is fizetik a BKV bérletét, hogy az nem lenne eléggé kihasználva, vagy pedig minden egyes alkalommal lyukaszgattok, ha mentek valahova?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook