Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Palástfű tea fórum

Palástfű tea (beszélgetős fórum)


7. LizzyBennet (válaszként erre: 1. - Isabelle002)
2016. szept. 29. 11:49

Azért fontos, hogy a ciklus 2. felében kezd el, mert a palástfű tea a sárgatest működését támogatja, aminek kizárólag az ovuláció után van értelme (hiszen az ciklus 1.felében ki sem alakult a sárgatest). Először is próbáld meghatározni az ovulációd. Ezt megteheted LH teszttel vagy hőmérsékletgörbe vezetésével. A legbiztosabb ha a kettőt kombinálod.

Itt le van írva részletesen:

[link]

Jótanácsként megjegyzem, ne akarj a cikkben szereplő tankönyvi példához hasonlítani, illetve a görbe vezetése közben ne elemezgess, mert erős frusztrációt tud okozni, :-) hidd el tapasztalatból mondom. Javaslom készíts görbét minimum 3 ciklusról és akkor kezd el kielemezni a ciklusod. Össze fog állni idővel a kép, és meg fogod tudni állapítani az ovulációd.Így akkor nem tévedhetsz nagyot a palástfő teát illetően.

Illetve webes felületen is tudod a görbéd vezetni, melyek segítenek kicsit a kiértékelésben.

Angol felület: www.fertilityfriend.hu

Magyar felület: www.ciklus.hu

Egyébként én a palástfűt akkor szoktam inni amikor már teljesen biztos vagyok az ovulációm időpontjában (ez jellemzően az ovu utáni 2-3.nap) és nem iszom két hétig, ahogy sokan írják, mivel tudom hogy a luteális fázisom 13 nap. Ja, még valami azt olvastam, hogy palástfű teából napi 1 adagnál többet ne fogyassz, mert -talán-májkárosító hatása is lehet nagyobb adagban.

2016. szept. 21. 13:05
Varom tovabbra is a tapasztalatokat :)
5. Isabelle002 (válaszként erre: 3. - Dólamar)
2016. szept. 21. 00:28
Koszi a valaszt, akkor holnap elkezdem es remelem hogy hamar meghozza:)
2016. szept. 21. 00:24
Kivizsgalasra nem akarok meg elmenni, hisz ez csak az elso honapom gyogyszer nelkul,- amit hosszu evekig szedtem. Az orvosom azt mondta fel ev mire helyreall magatol..de en inkabb megsurgetnem a dolgot ugyanis nem szeretnem hogy varatlan meglepik erjenek napkozben vagy ilyesmi :D
2016. szept. 21. 00:16

A Premens meg a barátcserje ugyanaz, de ha választani lehet a Zafír "márkájú" a jobb abban nagyobb dózis van a barátcserjéből, mint a Premensbe. Ja és bármikor el lehet kezdeni 3 hónapos kúra ajánlott belőle , utána ovulációig ilyen ismétlésnek, ha pozit tesztelnél azonnal abbahagyni!!! A palástfű a ciklus második felében ajánlott, mert olyan dolgokra hat aminek akkor van értelme pl.: beágyazódás, progiszint emelés.

Mensi rendbe tételére még a yamgyökeret szokták mondani.

Ha nem vagy pcos akkor a ciklus első felében cickafark tea is jó lehet.

2016. szept. 21. 00:02
Én a barátcserje kapszulát ajánlanám neked.És egy kivizsgálás sem ártana szerintem.
2016. szept. 20. 23:56
Sziasztok! :) ma olvastam a palástfű teáról, úgy vélem hasznos lenne nekem ugyanis ez az első hónapom fog. Gátló nélkül de már 40. Napja nem jött meg a tesztjeim negatívak..mensesnek semmi jele. Gondoltam elkezdem inni ezt a teát illetve szedni a premens kapszulát, hogy ez rendbe jöjjön, ugyanis párommal kisbabát szeretnénk de előbb ezt kéne rendbe tennem:/ Azt olvastam, hogy a ciklus 2. Felétől kell elkezdeni inni. Ez miért ennyire fontos? Az nem lehet hogy pl minden nap iszok egy pohárral kivéve amikor megvan?:) illetve hogy a premenst elkezdhetem szedni bármelyik nap? Egyébként azért se tudnám a 2. Felében a ciklusnak inni a teát mert fogalmam sincs mikor van peteérésem...próbáltam az ovu tesztet de nem jött be...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook