Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét fórum

Pajzsmirigyműtét (beszélgetős fórum)


2011. dec. 2. 19:39

Nekem 1 pajzsmirigyem volt, aminek 2 lebenye is volt. Ne ezt így együtt kivették 2009. január végén.

A műtét után nem tudtam mozogni és endokrinológus is csak a műtét után 4-6 hétre hívott vissza, valamint kaptam szteroidos gyógyszert is, így 1 hónap alatt híztam 11 kg-ot. Aztán megkaptam a gyógyszeremet (pajzsmirigy hormon), ami rendezte a közérzetemet, így tudtam mozogni és lement a felszedett kilók nagy része. Persze nagyon kell figyelni a súlyunkra, de ez van.

7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 6. - 758fd185b7)
2011. dec. 2. 15:33
Esetenként még egy harmadik is, csak hogy bonyolultabb legyen a helyzet:-)
6. 758fd185b7 (válaszként erre: 5. - Várhegyi Márton)
2011. dec. 2. 14:56
Igen egy pajzsmirigye,de két lebenye :)
5. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - 758fd185b7)
2011. dec. 2. 14:38

A gyógyszer (pajzsmirigyhormon) megfelelő adagolásával elkerülhető a hízás (vagy fogyás). A gyakorlatban nem mindig sikerül azonnal jól beállítani a dózist, ezt sajnos bele kell kalkulálni.


(Amúgy csak egy pajzsmirigye van az embernek.)

4. 758fd185b7 (válaszként erre: 3. - Timesz35)
2011. dec. 2. 14:04
De igen,mindkettot kifogják venni.Tulmukodésre kezelik 1,5 éve,ki kell venni ,mivel vannak rajta gobok és a doktor úr szerint,addig kell megoperálni,amíg nem okoz komolyabb tuneteket.Koszonom a jókívánvágot :)
2011. dec. 2. 14:00
Gondolom nem mind a két pajzsmirigyét veszik ki. Ha csak az egyiket akkor azt elküldik szövettanra. Ha van benne kóros sejt búrjánzás akkor a másikat is javasolni fogják kivenni. Ha netalán tán így történne akkor élete végéig kell szednie egy gyógyszert ami a pajzsmirigy hormon által termelt anyagot pótolja. És rendszeresen kell járni vérvizsgálatra,hogy nézzék a gyógyszer mennyiségét kell-e emelni vagy csökkenteni. megfelelő gyógyszeradag mellett nem fog elhízni. Jobbulást kívánok anyukádnak.
2. R75 (válaszként erre: 1. - 758fd185b7)
2011. dec. 2. 13:52
Én anyukámnak 2éve volt, ő nem hízott utána. Amúgy átlagos testalkata van.
2011. dec. 2. 13:40
Sziasztok! Anyukám pajzsmirigymutét elott áll és hallottam, hogy a mutet után hízásra van hajlam, ezt szeretné elkerulni. Van valami otletetek? A válaszokat elore is koszonom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook