Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


940. aquanistan (válaszként erre: 938. - E76e8f01ad)
2008. okt. 27. 15:58
Hát engem október 15-én műtöttek de én már másnap normálisan bírtam beszélni. Mostmár semmit sem érzek, szóval lazán mernék jelentkezni a Megasztár-ba :) Neked is rendbe fog jönni teljesen, tuti biztos :) Pihenj sokat és végez nyugtató, relax meditációs gyakorlatokat.
939. tigris13 (válaszként erre: 936. - Jay néni)
2008. okt. 27. 15:26

Szia!

Próbáltam megkérdezni, de vagy nem veszik fel a MÁV kórházban, vagy foglalt. Szerintem, ha gond lenne hívnának, mert elkérték a telefonszámomat. Szerinted?

938. e76e8f01ad (válaszként erre: 911. - Aquanistan)
2008. okt. 27. 13:44
Szia:) Engem szeptember 29 en mutottek,es a hangom meg mindig nagyon gyenge,nem tudok kiabalni es hangosan beszelni,mindenki azt monda hogy vissza jon rendesen,hat meglatjuk.Mi ujag a te hangoddal?Minden jot Angi
937. e76e8f01ad (válaszként erre: 915. - C473dc7a73)
2008. okt. 27. 13:36
Es a C vitamin!Nagyon fontos.
936. Jay néni (válaszként erre: 932. - Tigris13)
2008. okt. 27. 13:35
Van valami hír? Megkérdezted?
2008. okt. 27. 13:34
Sziasztok dragak,Mar vissza jottem Morszagrol,es mar dolgozom.A szovettani vizsgalatrol meg nem tudok semmit ,3 -an megyek az orvosomhoz vissza aki mutott.De azota voltam mar vervetelen,ugy nez ki minden rendben mert nem hivtak be .De meglatjuk mit mond a dokim 3-an.Otthon jol ereztem magam,de nagy a dragasag.Pusz mindenkinek Angi
934. judit71
2008. okt. 26. 17:10
Na úgy látom, akit műtöttek a gyógyulás útján jár, ami örvendetes hír!!!!! És nincs újabb beteg!!!!! Legalábbis itt nincs... Ez meg még jobb!!!! Üdv mindenkinek!!!!!
933. majean (válaszként erre: 932. - Tigris13)
2008. okt. 22. 18:42
Igen, személyesen v. telefonon érdeklődjél, hogy készen van-e és ha igen a háziorvosod v. belgyógyász megnézi és tud véleményt mondani. A TSH nem olyan gyorsan készül el de a többi 1-2 nap alatt kész.Üdv. és kitartást, türelmet Neked !
932. tigris13 (válaszként erre: 931. - Majean)
2008. okt. 22. 15:58

Nem is ezért kérdeztem. Egyértelmű volt számomra, hogy az anesztesnek kellenek ezek az eredmények!!!

Azért kérdeztem, mert ha valamilyen eredmény nem jó, akkor az utolsó pillanatban fogom megtudni, és akkor már nem tudják normalizálni az eredményeimet.

931. majean (válaszként erre: 929. - Tigris13)
2008. okt. 21. 18:18
Az aneszteziológus ki tudja nyomtatni a laboreredményedet és meg is kell neki nézni, része a vizsgálatnak. Ne izguljál!
930. Jay néni (válaszként erre: 929. - Tigris13)
2008. okt. 21. 14:59
Szerintem telefonálj, már mostanra kéne eredménynek lennie. Anyunak a PM-s vérvizsgálat két munaknap volt.
2008. okt. 21. 14:30

Sziasztok!

Pénteken voltam kivizsgáláson! Vér, vizelet, EKG, mellkas röntgen, és egy ami a nyaki részt mutatja, gégészeti vizsgálat. November 5-én megyek az aneszteziológushoz. Szerintetek, ha addig kiderül (márpedig biztos kiderül), hogy milyen a véreredmény, akkor ha rossz akkor értesítenek előtte vagy majd 5-én közlik velem a jó vagy rossz hírt? Mert ha előtte szólnak, ha rossz, akkor addig még be lehetne állítani a pm-et.

928. edit60 (válaszként erre: 920. - Aquanistan)
2008. okt. 20. 10:23
Semmi nem történik, csak arra vigyázz, hogy egész életedben szedd a hormont, mert úgy jársz mint én.Szeptember végén műtöttek harmadszorra, de remélem utoljára.Engem a szegedi Orr-fül-gége klinikán műtöttek, ott is van egy profi orvos, bárkinek megadom a nevét.
2008. okt. 20. 10:12
Aki műtét előtt állna annak bátorításként tettem fel új képet. 5 nappal a műtét után! A fájdalom szinte már el is múlt. Olyan már mint egy téli megfázásnál egy hagyományos torokfájás.
926. Nilatak (válaszként erre: 905. - Majean)
2008. okt. 19. 01:34
Akkor tehát rászántad magad :-) Biztosan minden a legnagyobb rendben lesz, drukkolok neked. És gyors gyógyulást a járásban is. Jó, hogy közben velünk is vagy. Üdv.
925. judit71 (válaszként erre: 924. - Aquanistan)
2008. okt. 18. 15:26
Szia! Megnéztem a legújabb képet! Gyönyörű a sebed!!!! És még csak három napja, hogy műtöttek??? Nyoma sem fog maradni, meglátod! Nekem még kapcsozták, de azt másnap ki is szedték belőle. Ez a ragasztó nagyon tuti dolog, legalább a kapcsok vagy varratok helye nem hagy nyomot! Ez külön előny... A gyógyszerreől nem tudok sajnos semmit mondani, mivel nekem sem előtte, sem utána nem kellett szednem! Nem tudnád felhívni a mellkassebészetet? Az osztályt, ott mindig kell lenni orvosnak, aki tud segíteni ebben. Még ha nem is Ő műtött akkor is, vagvy meg tudja adni az orvosod telefonszámát, hogy beszélhess vele. Szerintem próbáld meg,csak hogy megnyugodj ezügyben!
924. aquanistan (válaszként erre: 921. - Eni35)
2008. okt. 18. 13:19
Hát ez érdekes mivel nincs varrat és nincs kapocs. 10 nap múlva kell mennem kontroll vizsgálatra. Azt hallottam ez valami spéci új dolog, olyan mint a ragasztó, összehúzza a sebet és mire a bőr felissza a ragasztót a seb zárja magát. Én sem hiszem el hogy három nap után már csak annyit érzek nyeléskor mint amikor egy téli influenzánál nagyon begyullad a torkod. Meg voltam győződve hogy teljes PM eltávolítás után nagy sebem lesz és még majd beszélni sem tudom majd na a sétálásról nem is beszéljek. Szóval a Szegedi Orvostudományi Egyetem mellkas sebészete és Dr. Furák József adjunktus halad a kórral az már tuti tény. Csak ajánlani tudom és természetessen köszönök neki mindent!
923. c473dc7a73 (válaszként erre: 922. - C473dc7a73)
2008. okt. 18. 13:08
Ja ez a cikk a natursziget.com oldalon van. Elég sok érdekesség van ott nézzétek meg ha érdekel.
2008. okt. 18. 13:05
Képzeljétek! Most olvastam egy oldalom, hogy a pajzsmirigy már a terhesség legkorábbi szakaszában megduzzad.Bárcsak ez lenne a " bajom" Hétfőn veszek egy tesztet már kiváncsivá tett ez a cikk. Ezt csak olyan érdekességnek írtam. Bocs.
921. eni35 (válaszként erre: 920. - Aquanistan)
2008. okt. 18. 12:35

tényleg szép a sebed, szépen gyógyul.

milyen varrattal van összevarrva a sebed? és azt mikor szedték ki?

2008. okt. 18. 11:38
Tettem fel egy mai képet. Meglepődtem milyen szépen gyógyul. Volna viszont egy kérdésem. Mivel eltávolították mind a két lebenyt és az endokrinologusom csak hétfőn kezd el dolgozni kicsit félek attól hogy nem tudom mikor kell elkezdenem szedni gyógyszert. Tehát hétfőig nem lesz e valami baj? Ha valaki tudna erről valamit mondani nagyon megköszönném.
2008. okt. 18. 11:37

Köszi Judit Nagyon aranyos vagy!!!!!!!!!

Kérdezni fogok mindenféleképpen, mert az itteni orvosokból igen nehéz kihúzni egy -két értelmes szót amit a laikus ember is megért.

918. judit71 (válaszként erre: 917. - Judit71)
2008. okt. 18. 11:21

Még ezt találtam:

A pajzsmirigy számos hormontermelõ (belsõ elválasztású) mirigyünk egyike, mely a pajzsmirigyhormonokat termeli, és juttatja a véráramba. Ezek a hormonok a szervezet összes sejtjébe eljutva fejtik ki hatásukat. A pajzsmirigy két hormont termel. Az egyik a tiroxin (vagy T4), mely négy jódatomot, a másik a trijód-tironin (vagy T3), mely három jódatomot tartalmazó fehérje (ez a biológiai hatást kifejtõ forma).

A pajzsmirigyhormonok alapvetõen a sejtek oxigénfelvételét segítik elõ, ezáltal a táplálék fõ elemeinek (zsírok, szénhidrátok, fehérjék) sejtszintû hasznosítását szabályozzák.

Különösen fontos a C-, E- és B-vitamin-család, a cink és a szelén.

917. judit71 (válaszként erre: 915. - C473dc7a73)
2008. okt. 18. 11:16
Na, ezt látod nem tudom!!!!
916. judit71 (válaszként erre: 913. - C473dc7a73)
2008. okt. 18. 11:16
Szia! Az endokrinológia hormonproblémákkal foglalkozó tudományág. Tulajdonképpen belgyógyászok, csak továbblépezték magukat. :))) Én a google-ba írtam be a scintigraphia szót. Ott is keresgethetsz, vagy egy korábbi hozzászólásban szerepelt egy informed.hu nevű oldal, ahova csak regisztrálni kell és sok mindenre választ kaphatsz! Ha gondolod nézd meg! És ne engedd, hogy rémisztgessenek! Te nem orvos vagy, kérd meg az illetékest aki éppen vizsgál, hogy úgy mondja a dolgokat, hogy Te is megértsd. Hétköznapi nyelvre fordítsa le az orvosi szakszöveget. Nekem annyi előnyöm van, hogy biológia szakon végeztem, tehát vannak ismerős kifejezések. De ha nem értek valamit, azt mindig megkérdezem! Ne félj kérdezni!
2008. okt. 18. 11:14
Az tényleg igaz, hogy az E- vitamin és a B-Vitamin jó hatással vannak a pajzsmirigyre?
914. judit71 (válaszként erre: 911. - Aquanistan)
2008. okt. 18. 11:10
Szia! Hát, igen, a kórház egy nem túl nyugodt közeg és érdekes élményt nyújt! :))) Örülök, hogy minden simán ment!!! A képeket ha tudod, majd rakd fel, én szívesen megnézem! De ahogy a friss műtéti heget néztem, nagyon szépen fog gyógyulni! Gyógyszert gondolom a teljes resecalas miatt kell majd szedned! Ez mondjuk annyira nem jó hír! :( Nagyon ügyes voltál, hogy annyit mászkáltál! Így is kell, tényleg nem jó, ha elhagyod magad! Valószínűleg Dormicumot kaptál műtét előtt, az teljesen kiüti az embert! Én is két napig aludtam a műtét után, ez természetes! Én mondjuk beöntést nem kaptam és kúpra sem emlékszem! Ahány kórház, annyi féle... Nekem annyi szerencsém volt, hogy aznap reggel én voltam az első, úgyhogy már fél nyolc körül jött értem a beteghordó srác. Úgy mindennel együtt olyan két óra hossza lehetett a műtét. A drén kivétel egy kicsit nekem is fájt, de csak a két varrat miatt, amíg kiboncolta a doki a nyakamból. És tényleg olyan fura cuppanó hangot ad, még most is hallom! :)) Érdekes volt! Pihenj, amíg csak lehet! A kontroll után írd meg mi volt. Meg persze, ha bármi kérdésed van és tudok/tudunk segíteni írj bátran! Jobbulást neked és szép napot! Üdv, Judit
913. c473dc7a73 (válaszként erre: 912. - Judit71)
2008. okt. 18. 11:07
Köszi Judit! Én bárhogy kerestem semmit nem találtam a neten ezzel kapcsolatban, vagy nem jó helyen kerestem. November 26- ra kaptam időpontot Miskolcra, nem sietik el a dolgokat. Amúgy az endokrinológián mit csinálnak? Mindent megírok majd, ha túl vagyok rajta. Hát már nem bánnám, ha vége lenne ennek az egésznek és nem rémisztgetnének az orvosok állandóan!
912. judit71 (válaszként erre: 910. - C473dc7a73)
2008. okt. 18. 10:56

Szia! A neten rákerestem a scintigraphiara, és ezt találtam: "scintigraphia segítségével állapítjuk meg a göbök funkcionális állapotát. Fontos szerepe van a thyreoiditisek diagnosztizálásában..." A hypothyreosis alulműködésre utal, holott, ha jól emlékszem, az eredményeid értékhatáron belül voltak! Hmmm... Az "isthimus" a két pajzsmirigy lebenyt összekötő szöveti rész neve.

Echoszerkezet - Ultrahang-szerkezet: Echo a visszhangot jelenti, mely az ultrahang-vizsgálat alapja, a szövetek eltérõ mértékben verik vissza az ultrahangot, és ennek a képi megjelenítésébõl lehet az elváltozások szerkezetére vagy épp áramlási viszonyaira következtetni.

"A nagyerek nem dislocaltak." - ez azt jelenti, hogy nem tolódtak el semmilyen irányban az erek, tehát nem nyomódnak vagy ilyesmi. De ez nagyon pongyola megfogalmazás... De legjobb lenne, ha az endokrinológián kifaggatnád az orvost mindenről, ami aggaszt! Írj majd, ha megvan a scintigraphia eredméyned! Ne aggódj, mindne rendben lesz! Szép napot! Üdv, Judit

2008. okt. 17. 22:41

Pihentem, kicsit összeszedtem magam. Jó újra itthon lenni.

Szóval én kedden reggel vonultam be a kórházba, Szegedi Orvostudományi Egyetem - mellkas sebészet.

Beteg felvétel, vérvétel, mellkas röntgen, válaszoltam mindenféle kérdésre (előző betegségek, gyógyszerek stb...) Szóval kb délben értem az ágyamig. Pizsama, ismerkedés a szobatársakkal. Később meglátogatott az altató orvos aki elmondta mivel jár egy altatás, valójában mi is fog történni és előirt éjszakára egy altató és egy nyugtató tablettát hogy minél streszmentesebben teljen az idő ami sokat jelentett mivel nem könnyű ülni és várni arra hogy kés alá feküdj. Késő délután meglátogatott a sebész is aki műteni fog és csak rámutatott a nyakamra és azt mondta "Itt felnyitlak, lesz egy ekkora vágás, kettő cső a drénnek." Nagyából ennyi, meg is lepett milyen rövidre fogta. Valójában nincs is mit tudni, csak annyit kérdeztem meddig tart a műtét. Este kaptam egy kúpot amit manapság a beöntés helyet használnak. Délután 4-ig ehettem és éjfélig ihattam. Tiz óra körül megkaptam az altatót amitől úgy elaludtam mint a tej. Reggel 4-kor ébresztés. Tusolás, infuzió be, szuri a hátsóba (valami laza altató, nyugtató), láz mérés, vérnyomas... Mivel az én műtétem egy órára volt időzítve volt időm várakozni de higgyétek el egyáltalán nem voltam ideges, sőt a barátnőm velem volt mindvégig és ő sokkal jobban izgult mint én. Hihetetlen de tökéletesen nyugodt voltam! Amikor eljött értem a beteghordozó levedköződtem, alsó nadrág maradhatott, betakart. Felvitt a műtőbe és a műtő előtt fekve vártam kb 10-15 percet. A hangulat nagyon bejött! Jöttek mentek a sebészek, nővérkék... Tiszta vészhelyzet vagy inkább Grace klinika! :) Szóval egy élmény :) Amikor bevittek a műtőbe átfeküdtem a műtő asztalra. Leszíjaztak és valahol ott egyszerűen eltűnt minden. Olyan furcsa még most is, egyszerűen nem tudom visszaidézni az utolsó emlékem. A következő amire emlékszem az az hogy sírtam de nagyon, örömömben és megköszöntem az altató orvosnak hogy sikeresen ébresztett a sebésznek meg hogy megműtött. Most így visszagondolva elég vicces lehettem mivel csak úgy ömlöttek a könnyeim és csak hálálkodtam. Szerintem ettől igazibb örömkönnyeim soha nem voltak. A műtét után persze az idő lefolyása úgy estig elég zavaros volt mivel sokszor vissza aludtam. Ott voltak akiket szeretek és ez volt csak fontos. Persze a seb fájt dehát mit várhat az ember egy műtét után. De ahoz képest amire számítottam nem volt olyan rossz. Persze ami nagyon furcsa volt az a drén tartály volt és a kettő cső ami mintha belém lett volna szerelve. Aznap éjfél körül feküdtem le aludni és előtte keresztrejtvényt fejtegettem, tehát teljesen tiszta voltam estére, ja, és magam mentem pisilni, sőt lefekvés előtt végig sétáltam az osztályt is amit a nővérkék nagyon jól fogadtak és bátorítottak hogy így kell, nem szabad elhagynia az embernek magát. Másnap nem volt valami jó napom, unalmas volt, a drén tartály már kezdett unalmas lenni és behoztak a kórterembe egy nagyon idegesitő kb 250 kg-os embert aki olyanokat horkolt és pukizott... Na mindegy az rosszabb volt mint akármi a műtéttel kapcsolatban :) Sokat sétáltam és sok folyadékot ittam. Péntek reggel kivették a csöveket, lázat mértek és 11-kor el lettem bocsájtva. A csövek kivétele eléggé érdekes élmény volt. Nem is fájt de nagyon furcsa volt mikor cuppant. Hát, nagyvonalakban ennyi volt. A sebemet már másnap átkötötték és akkor csináltam a képet. Nagyon meglepődtem milyen kicsi a heg, sokkal nagyobbra számítottam és őszintén arra is hogy sokkal jobban fog fájni. Engem a legjobban a kórház és a hangulata robbantott le. Nem hagynak soha nyugton, ott nem lehet pihenni... mindig valamit mérnek, néznek, cserélnek... dehát, ez a dolguk. Úgyhogy amikor hazaértem az első és egyetlen vágyam az ágyam volt :) És itthon vagyok. 10 nap mulva kontroll a sebésznél hétfőn pedig hívom az endokrinologusomat. Nem tudom mire számíthatok mivel el kelett távolítani mind a kettő lebenyt és csak a jobb oldalon maradt egy kukorica szemnyi nagyságú. Szóval nem igazán számíthatok arra hogy ennyi elég lesz egy normál működésre. Mindegy, ha megszűnnek a panaszaim amik a Basedow-al jártak már megérte. Majd pár nap mul a teszek fel friss képet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook