Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pajzsmirigyműködés-hízás? fórum

Pajzsmirigyműködés-hízás? (beszélgetős fórum)


25. grizus
2013. máj. 1. 04:11
Ez az egész mizéria elkerülhető lenne, ha tudnánk, miről van szó. A pajzsmirigyhez a torokcsakra tartozik, valószínű tehát, hogy ezt a csakráját nem jól használja az illető, pl. nem fejezi ki a véleményét, ha alulműködik, ha meg túl, akkor túl sokat fecseg. Van egy remek könyvem a csakrák összefüggéseiről meditációkkal és jógagyakorlatokkal, én is tervezem csinálni. Klausbernd Vollmar: A csakrák. Mindenkinek ajánlom!
2013. ápr. 19. 17:55
Sziótok, gondoltam megírom tapasztalatomat, mert nekem mind a kettő volt. Először a terhességtől göb. Megműtöttek utána 7 évig jól működött majd pm túlműködés lett. Ettől fogy az ember, mert felgyorsítja az anyacserét.De mivel káros sok mindenre jön a Methotyrin ami fékezi az anyagcserét, tehát valamennyit hízunk, de csak ahoz képest sok, mert előtte lefogytunk. Majd mivel több év alatt sem jött helyre a pm túlműködés jött a rádioizotópos gyógyszer és évek múlva az alulműködés ! Ettől viszont hízni lehet, ha időben nem ismerik fel és nem kapunk hormon tbl.-tát pl letrox. Érdemes figyelni a tüneteket és időben lépni. Én úgy tudom, hogy akinek PCOS betegsége is van még a pm mellett- na nekik tényleg nehéz fogyni. Kezeltetni kell akár túl vagy alulműködés én személy szerint több orvost megjártam, mert nem mindegyik lelkiismeretes.
23. grizus
2013. ápr. 18. 04:03
Nem az alulműködés hízlal? Én hirtelen felszedtem 15 kilót és készülök orvoshoz, hogy kiderüljön ez a pm-dolog. De nem hiszek a gyógyszerekben, nincs valami más megoldás?
22. Moncsuka (válaszként erre: 21. - C763b49615)
2013. ápr. 17. 13:09
Meg kell válogatni,hogy mit eszel. Csak attól hízhatsz,amit megeszel, gogyszertol nem, csak lelassítja az anyagcserét.
2013. ápr. 5. 09:04

Nekem is túlműködik és híztam!!!!!!!

Fogyni akarok!!!!!

2009. dec. 3. 21:03
Alattomos ez a túlműködés, Nekem is ez van és nem fogyok, hanem HÍZOK! Pedig Én se vagyok alapból egy könnyű alkat, mostanában úgyahogy tartottam a "versenysúlyom", de ez sajnos bezavart. Nem tudom mit csináljak, próbálok valami lazább diétát követni...:( Nem szent írás, hogy ki mikor fogy, hízik....
2009. nov. 17. 17:45
Nekem is tulmukodes van,a pulzusszam nagy es 20 kg-ot fogytam.
18. Ciánka (válaszként erre: 16. - Kittyx)
2009. szept. 22. 12:51
Szia!Túlmükősénél nem hízol hanem fogysz alul müködésnél hízol!
2009. szept. 20. 15:44

Szia!

Elvileg a túlműködéstől fogysz. (Mondjuk én híztam...) Ha kapsz rá gyógyszert, attól tuti hízol, ez ellen nem tudsz mit tenni.:( (Zárójelben: az endokrin dokikkal vigyázz, én kifogtam egy dilettáns barmot...)


Ha kalimpál a szíved, a háziorvos ír fel Betalocot, az csökkenti a pulzusszámot, azt szedd nyugodtan!

16. Kittyx
2009. szept. 20. 14:33
sziasztok!Pajzsmirigy túlműködésem van.Még nem kezelik,de félek,hogy elhízok!Ha elkezdem szedni a gyógyszert minenféleképpen hízás várható?Akkor is,ha odafigyelek majd a kajálásra?Muszály ezt kezelni?Hallottam,h rámehet a szívemre.Na de,ha dagadt disznó leszek,akkor is lesz sziv problémám...Lehet, h hülyeséget mondok,de én inkább választom, h hamarabb meghalok szivbajba,minthogy 1 tehénként éljem le az életem, boldogtalanul!:-(Olyan szar ez!!!!!
2009. jún. 25. 19:08
Sziasztok! Nekem már elegem van. Először túl-most a tünetek alapján alulműködök, és mindkét esetben híztam! 3/4 év alatt, 52 kilóról most már majdnem 70 vagyok, a doki annyit mondott, hogy ettől fogynom kéne, és különben mit szoktam enni? Szóval nem tudom, mit kéne tenni, 30 vagyok, és nem akarom "malacként" leélni az életem. Sose voltam nádszálvékony, de megdolgoztam azért, hogy úgy nézzek ki, ahogy kinéztem. Ez meg nagyon elkeserítő, ami most van. Valakinek vmi ötlet, hogy lehetne visszafogyni?
2008. okt. 24. 12:07
Sziasztok ! Nekem szűlés után kezdett gondom lenni (35 év). Először totálisan túlműködött, remegett a kezem stb. kaptam rá Methothyrint,amit nyilván nem jól adagoltak, mert néhány héten belül lenullázták a működésemet. Ekkor elkezdtem vészesen hízni, azt hittem meghalok, felkelni sem bírtam, állandóan aludtam volna stb. Végre eljutottam egy normális dokihoz, aki adott rá Euthyrox tbl- és azt mondta egy vírustól lett rossz a működésem, nem kellett volna beleavatkozni a dokinőnek. Így teljesen felborult a hormonháztartásom. Amit hormonálisan híztam soha nem ment le, pedig ennek már kb 7 éve. Sport, fogyókúra , semmi. Erre készüljetek fel, hogy a pajzsmirigy utáni hízás marad... Vigyázzatok, csak ha muszáj akkor szedjetek gyógyszert, mert úgy jártok, mint én. Több orvoshoz is inkább érdemes elmenni, és ha ugyanazt mondják akkor kell bármit beszedni.
2008. okt. 21. 18:11
Sziasztok! Én 17,5 évesen lettem "beteg", a pajzsmirígyeim túlműködtek. A "versenysúlyom" 60 és 64 között volt előtte. Amikor felborult a hormonháztartásom, 68kg voltam, és hirtelen, mindössze 3 hét leforgása alatt lement rólam 8 kiló, pedig rendesen ettem. Amikor normalizálták a hormonszintemet, akkor viszont 77 kilósra híztam. Úgy éreztem magam, mint egy malac. Semmi fogyókúra nem volt javasolt, nem is használt semmi. Mostanában, az utóbbi néhány hónapban sikerült csak lemennem 70 kg alá, és mondhatom, azóta rohadt nehéz megtartani a súlyomat. Ha kicsit elengedem magam, csak úgy rakodnak rám a kilók. Szerintem mostmár életem végéig a súlyommal fogok küzdeni, diétázgatni fogok, hogy maradjak 70 alatt, és minden álmom, hogy újra a 60-ast közelítsem meg. A doki szerint hogy minden helyre jöjjön, a szervezetnek 5-6 évre van szüksége. Ja, majd egy 3-4 év múlva talán elérem a 65-öt... TALÁN...?
2008. szept. 7. 15:36
:)
2008. szept. 7. 08:08
Köszönöm szépen Ayaa,nagyon kedves vagy,hogy segítettél!!Úgy néz ki,hogy megoldódott:)azért kérdeztem,mert kiskoromban nagyon vékony voltam,és utána kb 11 éves koromban elkezdtem meghízni...és hol elhatározom magam,lefogyok sokat,de utána nem figyelek oda(nem is lehet egész életedben fogyózni szerintem),és visszajön,ami lement...ezért gondoltam,hogy lehet,h hormonális dolog van a hátterében...aztán rájöttem,hogy megfelelő ételek,életmódváltás nagyon hasznos!Most ezen az úton vagyok,úgy néz ki sikerrel,és így gyógyszert sem kell szednem-tudom,lehet hogy könnyebben helyrejönne minden,de nem szedek gyógyszert semmire,még fejfájásra sem:)Adok magamnak 1 esélyt az egészséges kajákkal,rendszeres mozgással,és ha nem lesz eredmény,akkor elmegyek 1 ilyen vizsgálatra.Azért köszönöm,hogy megosztottad ezt velünk,mert voltak dolgok,amiket most hallottam először,és biztos sok már ember számára is nagyon hasznos,és sok segítséget adott!:)Köszönöm mégegyszer!:)
2008. szept. 6. 22:48

Igaz rég írtál a fórumra de én most találtam csak rá és próbálok segiteni.

A pajmirigyed ha alúlmüködik ( hipotireozis) akkor hízásra vagy hajlamos. Ezen kivűl még sok más tünet is van de most nem sorolnám ezeket.

Ha fogysz akkor ( hiprtireozis) vagyis túlmüködés áll fent ami egyben egy gyors anyagcserét is jelent és ennek is van számos más tünete.

Általában elöször egy TSH-t néznek a vérképből. Ha az eredmény nem jó akkor jön a T3 , T4.

Ezek mind vérvizsgálatok .

Aztán az sem elhanyagolható ,hogy van e göb ? És milyen ? Hideg , Meleg ?

A pajzsmirigy alúl vagy túlmüködést ma már gyógyszerekkel is be tudják állítani és rendszeres kontrollal ellenőrizni ,hogy jó -e a gyógyszer .

Én szintén Eü-ben dolgoztam és talán még valaki másnak is tudtam segiteni .

Vica Vica egyébbként nagyon jól írta ,hogy a lelki dolgok is kiválthatják a betegséget. Sőt egy szülés is és még sok -sok minden .

Öröklődö és általában női ágon .Tehát érdemes a család nő tagjait megkérdezni egészen a nagyszülőkig vagy akár még tovább is .

2008. júl. 14. 13:11
azt hiszem lelki téren minden rendben van Vica,nagyon kedves vagy,köszönöm a segítséget!:)
8. vica cica (válaszként erre: 7. - Aysa777)
2008. júl. 14. 08:44

Hidd el ,hogy szépen javulni fogsz,de azt még nem tudom hogy a leleked rendben van-e? Ugyanis az lehet pajzsmirigy,de lehet pszichiátriai megbetegedés is,amit szintén jól lehet kezelni.A beszélgetések itt minden szempontpol jót tesznek.

puszi: V

2008. júl. 12. 20:18
Köszönöm Vica-Cica,hamarosan mindenképp csináltatok ilyen vizsgálatot!
6. vica cica (válaszként erre: 5. - Aysa777)
2008. júl. 12. 17:44

Szia!

Én pajzsmirigy beteg vagyok és egészségügyben dolgozom.Valóban ha a gond a pajzsmirigyeddel van gond,egy labor eldőnti.Ha sokat eszel és mégis fogysz alul mükődik,ha keveset alul mükődik.Ezt labor vizsgálattal lehet eldőnteni,de van még más is ami miatt fogyás ill hizás lehet.Feltétlenül menj el dokihoz és megtudod.Nem szabad találgatni,mert a pajzsmirigy betegség igen komoly ha nem kezelik,sok más betegséget is okozhat.Gyógyszerrel nagyon jól kezelhető,de ezt csak orvos irhatja a leletek alapján./lehet pl.stressz a súly ingadozás oka./

2008. júl. 12. 17:19
Köszi a segítséget,megnézem a többi fórumot!:)Nem akarok nádszálkarcsú lenni,és most sem vagyok "testes",csak szeretném megtudni,mitől lehet ez a változás!Köszi még1-szer!
2008. júl. 12. 17:15
Tapasztalata több ezer embernek van ezzel a betegséggel kaocsolatban. Rengeteg ilyen fórumot találsz itt a Hoxán is. Alulműködéstől lehet hízni. Amíg egy vérvizsgélatott nem csinálnak addig hiába minden, csak találgatól. Van rá gyógyszer, de ha arra számitól, hogy nászál karcsú leszel utánna, hát... alkati kérdés is.
2008. júl. 12. 16:40
Én is így gondoltam,csak gondoltam volt már valakinek tapasztalata,de senkinek,ahogylátom:)
2. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - Aysa777)
2008. júl. 12. 16:20
Erre tényleg csak az orvos tud válaszolni! Csinálnak egy vérvizsgálatot és ultrahangot és máris tudod a választ!
2008. júl. 12. 14:55
Szeretném a véleményeteket kérni...egészen 10-11 éves koromig nagyon vékony voltam,de akkor vmi megváltozott,és elkezdtem hízni elég sokat...aztán ahogy nőttem,nyúltam is,de pár éve problémát jelent számomra,h lefogyok,utána meghízok...és elegem van ebből!Egyik ismerősöm mondta,h lehet a pajzsmirigyem nem jól működik,menjek el orvoshoz,aki csinál vérvizsgálatot...és ha valóban ez a gond,akkor gyógyszeres kezeléssel megoldható!van hasonló tapasztalata vkinek?ha igen,szívesen venném,ha megosztaná velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook