Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy vizsgálatra várok fórum

Pajzsmirigy vizsgálatra várok (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 19. 09:04

Sziasztok!

Nem kell valakinek ENDOKRINOLÓGUSHOZ GYŐRBEN IDŐPONT 2009. okt. 22. 11:00 órára Horváth Katalinhoz(nem magánrendelés)?

Fura a kérdés, de tudom, hogy már idénre nem nagyon lehet szerezni, én viszont visszamondanám.

De ha kell valakinek akkor beiratom magam helyett!!!

53. Panni58 (válaszként erre: 52. - Mona180)
2009. okt. 18. 16:04
A te anyukádnak minden elismerésem! Otthon én is nagyon jól elboldogultam már 2 hét múlva, de a fejemet kb. egy hónapig nem tudtam forgatni, és minden hirtelen mozdulat nagyon fájt. A budapesti közlekedés meg ebből a szempontból borzalom: ülőhely nincs, kapaszkodsz, ahogy tudsz, aztán fékezésnél előreesel... Nekem ezért lett több.
2009. okt. 18. 15:53
Az én anyukám csak két hetet volt otthon pedig gyárban dolgozott
51. Panni58 (válaszként erre: 49. - Mona180)
2009. okt. 17. 21:43
Hát, az a két hét picit kevés... :)
50. Panni58 (válaszként erre: 46. - Memi80)
2009. okt. 17. 21:42

Szia! Orvost ott én sem tudok sajnos, de nézz be ide : [link] itt szinte mindenkit műtöttek, talán van olyan is, akit azon a környéken.

Nekem tényleg cisztám volt, de akkora, hogy a teljes jobboldalt eltávolították miatta. Én előtte híztam, most teljesen rendben a pajzsmirigy működésem, a bal oldal tökéletesen helyettesíti a jobbat is. És ne félj, ügyesen vágnak, és szépen gyógyul a seb, és csak egy vékony csík marad.

49. mona180 (válaszként erre: 48. - Memi80)
2009. okt. 17. 19:40
Köszönöm! elvileg 2 hét aztán ujra dolgozhatsz csak nem szabad emelni és hirtelen hajolni
48. Memi80
2009. okt. 17. 19:35

Köszi, ezzel most kicsit megnyugtattál. Az az igazság, hogy én nagyon félek mindenféle-fajta beavatkozástól, de gondolom muszáj lesz hozzászoknom a gondolathoz, mivel most már akkora, hogy kellemetlen érzés számomra. Remélem nem kell vele sokáig otthon maradnom.

Gratulálok és sok boldogságot a babához! Melinda

2009. okt. 17. 19:12

Szia Memi orvost ott nem tudok de nem kell aggódni nekem is van egy jóindulatu daganatom a bal lebenyen igaz kicsi és én gyógyszert szedek. Én ha lehetne megműttetném magam de mivel kicsi és babát is várok na meg épp tünetmentes is vagyok igy még ott lesz egy darabig .Novemberben csinálnák az éves kontrol izotópot de most az is csúszik mert a baba miatt szt sem csinálhatják meg.

A műtét miatt ne aggódj az anyukámat és az anyósomat is műtötték a heg egyiküknél sem volt feltűnő.a hízásrol csak annyit hogy én a gyogyszeres kezelés megkezdése után 15kg feleslegtől szabadultam meg

46. Memi80 (válaszként erre: 7. - Panni58)
2009. okt. 17. 18:59
Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltalak Titeket! Én 29 éves vagyok, évekig jártam pajzsmirigy rendelésre, mert azt mondták pajzsmirigycisztám van. Most elmentem egy magánorvoshoz, aki viccet csinált az egészből, mondta, hogy örüljek hogy élek, mert ez nem ciszta(és közben fetrengett a röhögésől), hanem daganat( szerencsére jóindulatú). Gyógyszert nem kaptam, pedig a TSH-m 0,05. A jobb oldali lebenyem teljesen tönkrement. Nagyon félek a műtéttől, attól, hogy látszani fog a heg, és legjobban hogy hízni fogok. Bár, ha az az oldal eddig sem működött, talán nem fogok. Segítsetek kérlek! Tudtok Bács-Kiskun megyében jó orvost? Köszi! Melinda
45. Panni58 (válaszként erre: 44. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 16. 22:18

Igen, ha nem eléggé világos az eredmény. Vannak vizsgálatok még erre vonatkozóan.

Ha meg igen, akkor elmondja, hogy gyógyszert kell szedned alul, vagy túlműködésre, de azt be kell állítani. Megmondja mit szedj, milyen mennyiséget naponta. Aztán 1-3 hónap múlva megint csináltat TSH (ha ez magas, akkor alulmúködsz), FT3, FT4 (ezek a pajzsmirigy hormonok) vizsgálatot vérből, hogy lássa, növelni, csökkenteni kell-e az adagot.

Szurkolok Neked! :)

44. lackó-zsanett (válaszként erre: 43. - Panni58)
2009. okt. 16. 19:02

Szia!

Endokrinológushoz mentem eleve! Ő vár vissza! Mire számítsak? Újabb vizsgálatok?

43. Panni58 (válaszként erre: 42. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 16. 10:00
Nyugi! Milyen doki vár? Ha a háziorvos, akkor biztos újabb vizsgálatot akar, vagy endokrinológushoz akar küldeni. Ha a vérvizsgálatból az derült ki, hogy nincs rendben a TSH-d,(alul- vagy túlműködésed van), akkor kellenek újabb vizsgálatok, meg szakorvos is kell, hogy lásson. De ez még nem jelent semmi rosszat, ez gyógyszeresen kezelhető. Ne izgulj, minden rendben lesz!
2009. okt. 15. 20:03
Ma hívtak 18.30-kor! Hétfőn várnak beszélgetésre a véreredményem miatt. Kértem , hogy mondják el mi van, de annyit mondott az asszisztens, hogy nyugodjak meg hétfőn a doktor úr elmond mindent. 18.15-re megyek, nagyon félek. Az UH sem göböt, sem nagyobbodást sem mutatott! Most aztán minden jár a fejemben!
41. lackó-zsanett (válaszként erre: 40. - Panni58)
2009. okt. 13. 19:13

Szia!


Én is reménykedem!

Az UH semmit sem mutatott, tüneteim ugye nincsenek! Már csak a véremben találhatnak valamit, ami rossz p.mirigy működésre utalna.

40. Panni58 (válaszként erre: 39. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 12. 23:34

Örülök, hogy túl vagy. :)

Remélem, az eredmény is megnyugtató lesz! :))

2009. okt. 12. 20:23

Sziasztok!


Túl vagyok rajta!

Minden azzal kezdődött, hogy 35 percet kellett várnom, mert elcsúsztak a rendeléssel. Iszonyatosan izgultam a vérnyomásom 130/... volt, a pulzusom 96! Csodálkozott az asszisztensnő! Én előre szóltam, hogy izgulok!

Aztán végre bemehettem a dr úrhoz. Tapintásra nem érzett sem elváltozást, ezért csinált ultrahangos vizsgálatot. Az sem mutatott semmit, számolgatott, de minden oké, minden megfelelő. Plusz vetetett vért is. Ez volt ez első vérvételem 3 hónapos korom óta, azaz lassan 22 éve!

Pozitív a tapasztalatom. Nagyon kedves és empatikus volt az asszisztens nő. Szóval már csak a véreredményemre várok.

38. Panni58 (válaszként erre: 34. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 7. 19:08

Ez alulműködésre utal, azt nagyon könnyű kezelni, pont azt adják tablettában, amit a pajzsmirigy termel.

Jó éjt Nektek!

37. lackó-zsanett (válaszként erre: 35. - Mona180)
2009. okt. 7. 19:02
Köszi, nektek is! De ha már vacsiztatok akkor egészségetekre!
36. lackó-zsanett (válaszként erre: 32. - Panni58)
2009. okt. 7. 19:01
Köszi!
2009. okt. 7. 19:01
jó étvágyat és jó éjszakát
34. lackó-zsanett (válaszként erre: 31. - Mona180)
2009. okt. 7. 19:00
Megmondom őszintén, hogy én a hízásnak örülök is! Ugyanis igen sovány voltam. 2004-ben kezdtem el fogamzásgátlót szedni, reméltem, hogy a védelem mellett még a súlyomban is hasznos lesz,mert rám férne jó pár kg. De semmi, egy dkg-ot nem híztam tőle. Aztán egy éve kezdtem el. 2008. augusztusban 47-48 kg voltam, Karácsonykor már 56! Aztán márciusban 50-51, olyan június óta tartom a 53-55-öt!
33. mona180 (válaszként erre: 30. - Panni58)
2009. okt. 7. 19:00
hát te is szerencsés vagy nem kell bogyót szedned na én is megyek mert már éhesek vagyunk
32. Panni58 (válaszként erre: 29. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 7. 18:59
jó étvágyat! :)
2009. okt. 7. 18:58

ha te is szerencsés vagy mint én akkor gyógyszerálittás után semmi bajod nem lesz

és a sújod is beáll

30. Panni58 (válaszként erre: 21. - Mona180)
2009. okt. 7. 18:57

Én is örülök, hogy babát vársz! :)

Az egész hormonrendszerünk összefügg, és ha elég ügyes, helyre is áll, mint nálad is. :)))

Nekem most fél pajzsmiriggyel 2,64, mindenféle gyógyszer nélkül.

2009. okt. 7. 18:57

Köszönöm a hozzászólásokat.

Most megyek. Megkívántam a bundás kenyeret! Párom is már éhes és ő is megenné.

28. lackó-zsanett (válaszként erre: 24. - Panni58)
2009. okt. 7. 18:55

Jó, jó. Bocsi, nem akartam én sem vádaskodni.

De anyum 40 volt mikor kiderült teljesen véletlenül. Azzal a panasszal ment el dokihoz, hogy úgy érzi pár hónapja jobban elfárad lépcsőzés közben (negyediken élnek, nincs lift) mint máskor. Aztán vérvétel és p.mirigy ultrahang. Ekkor derült ki,hogy strummás. Neki csak vérvétel és ultrahang volt. Igaz nekem már apum azóta mondogatja, hogy menjek el, mert nekem is nagy, de én olyan nyápic vagyok! De most túl leszek rajta. Panaszom igazán a hízáson kívül nincs más tünetem, de nem akarom hogy későn forduljak orvoshoz és nagyobb legyen a baj.

27. Panni58 (válaszként erre: 19. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 7. 18:54
Nálunk meg senkinek se volt a családban, aztán hopp, nekem lett. Viszont apukámnak volt nyirokszervi rákja... Na erre kaptam aztán gyorsan mindenhová időpontot, amikor végre sikerült a dokit meggyőznöm, hogy valami nem stimmel.
2009. okt. 7. 18:53
sajnos én a rendeléseken szinte csak nőket látok és ez elkeserítő hogy csak nálunk van vele baj minimális a férfi beteg.
25. mona180 (válaszként erre: 23. - Lackó-zsanett)
2009. okt. 7. 18:52
igen kisfiú
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook