Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés II. fórum

Pajzsmirigy túlműködés II. (beszélgetős fórum)


26. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2015. nov. 13. 06:22
A ferfiak bepánikolnak, tizedelni kell azt, amit mondanak.
25. Channa* (válaszként erre: 24. - Channa*)
2015. nov. 13. 05:49

Ja, és a kezelés....

Methotyrint kaptam, amitől egy idő után altulműködtem. A súlyom elérte a normál kategóriát, de el kezdett hullani a hajam, de nem ám csak kicsit több, mint egyébként, hanem durván sok. Egy hajmosásnál a tusolótálca alján kb. 1 cm-es rétegben állt a hajam, és utána meg kellett szárítani, amikor körülöttem ugyan ennyi volt. Egy idő után már nem mertem fésülködni sem, hogy maradjon hajam. Szerencsére sok hajam van, így annyira nem volt látványos, hogy a fele kihullott....

Szerintem annak ellenére, hogy gyógyítható ez a betegség, nagyon rémisztő tud lenni....

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Zsófi2014)
2015. nov. 13. 05:45

Rólam más hitte ezt:D Pl. a férjem, a bátyám és a sógornőm is. Ugye 6 hét alatt fogytam 25 kg-ot, amivel úgy néztem ki, mintha anorexiás lennék. Nem tudtam kinyitni egy ásványvizes palackot, annyira erőtlen voltam. Amikor azt hittem, hogy száguldozva futok a busz után, akkor egy helyben toporogtam, ha leguggoltam, hogy felvegyek valamit, amit elejtettem, akkor nem tudtam felállni, csak segítséggel. A szívem úgy kalapált, hogy majd nem kiugrott a helyéről, amiért egész nap fáradt voltam, hiszen olyan magas volt a pulzusom, mintha folyamatosan futottam volna. Csoda, hogy elfáradtam? Kapkodtam a levegőt, mint futás közben...

Tehát, azért nem egyszerű ez. Persze én is nevetgéltem magamon, de azért kicsit aggódtam is, hogy mi lesz velem, pedig én tudtam már, hogy milyen ez a betegség......

2015. nov. 12. 22:52
Volt ido mikor faradekony volt, de o tenyleg belehergeli magat, hogy meg fog halni emiatt.Vagy mikor nathas olyanokat mond, hogy mar nem fog sokaig elni. :D
22. Channa* (válaszként erre: 17. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 21:14

Nem halálos, de nem is egyszerű nátha!

Tehát, ha azt mondja, hogy erőtlen, akkor az úgy is van.

21. juditka23 (válaszként erre: 15. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 20:56
jod nelkuli sot kell venni, de majd kerdezzetek meg az orvost is, hogy mellöznie kell-e
20. 388b941089 (válaszként erre: 19. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 20:03

:D

Persze, én is támogatom, ha baj van, de annyira negatív tud lenni, hogy tök sok erő kell hozzá, hogy pozitív maradjak! Azt mondja, hogy mindig az szokta fejbevágni mikor rászólok, hogy SZEDD MÁR ÖSSZE MAGAD!

:DDDDDDDD

2015. nov. 12. 20:01
:D kis goni! En eloszor megprobalom meggyozni, hogy nem fog meghalni meg, aztan egy ido utan megunom es kozlom, hogy most mar megtelt a tudatom a hulyeseggel es nem foglalkozom tovabb a temaval (ekkor mar ket oraja a betegsege a tema) na es akkor jon az, hogy en nem is torodom vele :D :D
18. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 19:54

:DDDD

A pasik mind ilyenek! (én már sokszor kiröhögöm az uramat, ha vmi baja van, meg halálfejeket küldök neki messengeren, gyerek meg mondja milyen gonosz vagyok:D)

17. Zsófi2014 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. nov. 12. 19:49

Nagyon szepen koszonjuk! Vegul megmutattam a ferjemnek az egeszet, hogy kicsit megnyugodjon es azt kerte, hogy irjam le, hogy nagyon rendesek vagytok! :)


Azert az autoimmun szon meg porgott egy picit, szerinte az halalos betegseket jelent :D dehat pasi... :D naluk egy natha is halalos!

2015. nov. 12. 17:47

írtam egy jó hosszú hozzászólást és elszállt:(


El kezdem újra.

A TRAK azt jelenti, hogy a betegsége autoimmun.

Én is autoimmun túlműködő vagyok/voltam.

Ennek az értéknek csak a betegség meghatározása/diagnosztizálása miatt szükséges.

Ha az ATPO magas, akkor Basedow kór a neve a betegségnek. Ez a betegség göbösödéssel jár.

Ha a TRAK magas, akkor Graves kór a neve, és nem általában nincs göbösödés.


Nekem mindkét értékem magas, ezért a betegségem neve Graves-Basedow kór. Megműtöttek, mert növekedett a pm-em.


A férjed esetében az eltérés minimális, nekem 650 volt a TRAK értékem.

Szerencsés esetben a gyógyszerrel rendeződnek az értékek és abba lehet hagyni, de sajnos az autoimmunitás miatt visszatérhet.


Tehát nem kell izgulni! Az orvos is ezt fogja mondani:D Lehet kell még szednie egy kicsit a gyógyszert és ennyi.:D

Arra vigyázzon a férjed, hogy ez a gyógyszer átalakítja az anyagcserét és ezért esetleg meg is hízhat. Tehát, ha már nincs tünet/panasz, akkor étkezés megreformálás és rengeteg mozgás!

2015. nov. 12. 16:39
Az, hogy tilos minden amiben vam jod azt jelenti, hogy sotlanul fozzek? Miben van meg jod? Szelent szed! De dohanyzik. Leszokott egy hponapra mikor kiderult a betegseg, de nem birta tovabb. Elvileg most hetfotol ujra leszokik.
2015. nov. 12. 16:25
Szerintem is mindig tulmukodott. Koszi szepen!
13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 16:22
Persze, mert mindig is túlműködött a pajzsmirigye. A férfiak ilyenek. Próbáld nyugtatni, legyél a támasza, ennyit tudsz tenni. A többit az orvosok intézik. Max. kap izotópot a későbbiekben.
2015. nov. 12. 16:21
Aha! Te! Nincs göb! De minden mas tunet egbekialto volt mar. Nagyon fogyott hiaba zabalt, faradekonysag es ingerultseg (ez kulon tema lehetne, allandoan robbant) a szemein is latszik a betegseg, de o ezt tagadja (maganak) es, ha szoba hozom, hogy kicsit kidulledtek a szemei ideges lesz es azt mondja, hogy mindig is ilyen volt, de ez nem igaz.
11. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 16:12

Én? :))


Nincs neki göbe, meg semmi?

2015. nov. 12. 16:10
Szimpi vagy! :D
2015. nov. 12. 16:09
Igen, az negativ.
8. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 16:09

Sokmindentől függ, lehet neki nem is kell műteni. Elvágják a torkod, kb. ennyi :D


Uh-t csináltak már neki?

2015. nov. 12. 16:05

Nagyon koszonom a valaszokat, a mutetet nem is emlitem Neki, mert rosszul lesz :) erre a TRAKra lennenk meg nagyon kivancsiak, hogy miert ilyen magas, ha minden mas jo? Hogy esetleg tudjatok-e, hogy ez mit jelent? Akkor most megsem hasznal a gyogyszer? Vanessa! Milyen mutet amugy?

Gondolom Juditka neked nem rendezodott a gyogyszeres terapia utan, mint Renice-nek, de ez csak tipp.

6. reniceee (válaszként erre: 5. - Juditka23)
2015. nov. 12. 16:01
Természetesen a nem autoimmunra értettem :)
5. juditka23 (válaszként erre: 4. - Reniceee)
2015. nov. 12. 15:58
erdekes, nekem egesz eletembe szedni kell (autoimmun alulmuködeses)
4. reniceee (válaszként erre: 1. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 15:52

Az első évben gyógyszerrel rendezett betegség, után az első évben elszokták hagyni, s ha akkor normális marad nagy eséllyel gyógyult! Nőkre veszélyes, a terhesség miatt, de úgye a férjed férfi :)

Anno tinédzser koromban 1 évnyi gyógyszer után elhagyhattam, s nem volt vele semmi gond míg terhes nem lettem

3. reniceee (válaszként erre: 1. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 15:50
Nyugtasd meg azzal, hogy én ezzel küszködöm tinézsder korom óta, most vagyok 26, és van egy fiam, akivel mikor terhes voltam, kijött rendesen s tartott 3 évig... hogy nem tudták beálltani, 3 év!!! S itt vagyok :) után néztem s szelént kell szedni, hogy neki milyen mennyiségben nézzen utána, illetve vannak pajzsmirigy diéták! Jah s tilos minden amiben jód van! :)
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Zsófi2014)
2015. nov. 12. 15:41

Jesszusom, igazi férfi! :DDDDD

Ne pánikoljon! Ki fogják kezelni (engem műtöttem pm túlműködéssel)

2015. nov. 12. 15:36

Sziasztok! A ferjemrol van szo. Nemreg derult ki (5-6honapja) hogy tulmukodik a pajzsmirigye. Kapott ra gyogyszert ami ugy tunik, hogy hasznalt is, a verertekek szinte tokeletesek mellette, majdnem tiz kilot sikerult hiznia (nagy oromere, mert nagyon sovany volt mar).

Az utolso laborja amiben neztek Tsh-t ket honappal ezelott volt. Mivel a referencia tartomanyba esett az ertek akkor nem is neztek T3-4 et. Eddig meg voltunk nyugodva, hogy hasznal a gyogyszer, de most elment magan laborba, mivel a nagy endo-s kontrollra kertek TRAK vizsgalatot es nem lett jo, pozitiv lett eleg magas, 11es ertekkel. Tudom..majd a rendelesen elmondjak mivan, de addig meg van ket hetnes nagyon izgulunk, igy akinek van tapasztalata legyszives segitsen eligazodni.

Nagy a gond? Mitol lehet magas ez az ertek, ha a tobbi jo? Elete vegeig gyogyszert kell szednie? O mar ott tart hogy meg fog halni, mert a betegseg tonkre teszi a szivet. Neha mar teljesen ram hozza a fraszt. Koszi aki valaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook