Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés! fórum

Pajzsmirigy túlműködés! (beszélgetős fórum)

okt. 12. 14:09
Úgy értem, ha bemegyek és kérek egy általános vérképet az elég? Vagy mit mondjak nekik?
okt. 12. 14:08

Igen, minimum hetente vért kellene vegyenek, ellenőrízzék.

Vajon tudnám kérni egy laborban magam is? Mit kellene kérjek?

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Channa*)
okt. 12. 12:59
Amikor methotyrint szedtem, akkor 2 naponta vettek vért, hogy ellenőrizzék ezeket.
okt. 12. 09:50

Köszönöm a hozzászólásokat! Elnézést hogy nem jelentkeztem, de mivel anyukám egy időre ágyba került, ezért folyton úton vagyok.

Endokrinológusnál voltam és a szokásos tiamazol/metimazol tartalmú gyógyszert kaptam 10 mg-ban, azzal a kiegészítéssel, hogy figyeljem a mellékhatásokat. Remélem bírni fogom a gyógyszert, mert jobban vagyok tőle.

Elolvastam a neten a metimazol mellékhatásokat, van belőle pár, de a vesegyulladás és a vérképzés aggaszt a legjobban, mert amúgy is gondom van a vesével és gyakran volt vérszegénységem is.

15. Channa* (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
okt. 10. 19:42
Pontosan!
14. Channa* (válaszként erre: 11. - Edu1980)
okt. 10. 19:42

És, hogy állapította meg?

Ez endokrinológus volt? Milyen gyógyszert kapsz? Mennyit kell szedni?

Miért kell befeküdni? Ez valami új módi?

Én 10 éven keresztül évente jártam kontrollra, ahol volt vérvétel, nyelésröntgen, izotóposvizsgálat, biopszia, úgy adták az időpontokat, hogy 1 nap alatt meglegyek.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Channa*)
okt. 10. 18:34
Persze, értem, de valóban nem itt kellene tippek alapján eldöntenie, hogy mit is szedjen és hogyan. Ilyen esetekben jobb, ha az orvosi vizsgálat eredményeit veszi figyelembe.
12. papája (válaszként erre: 11. - Edu1980)
okt. 10. 14:46
Engem is befektettek, gyógyszer adagolás után 2.5 hónappal 4 napra. Vérvételen kívül csak egy Rtg nyelési vizsgálatot végeztek. Bosszantott, hogy ezt ambulancián is megnézhették volna, így 2 nap után saját felelősségre hazamentem, hogy ne rabolják az időmet.
okt. 10. 13:50
Ma voltam orvosnál és megállapították a túlműködést, kaptam gyógyszert. Két hét múlva egy napra befektetnek, hogy további vizsgálatokat csináljanak és értékeljék a gyógyszer eredményeit.
10. delbuk (válaszként erre: 7. - Edu1980)
okt. 10. 10:00
Azert ezeket a tuneteket a prediabeteszed pont ugyanugy okozhatja. Mindenkepp mielobb doki, mert a leirtak alapjan komplex a problema.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Edu1980)
okt. 9. 21:44

Egy ilyen betegségnél nem szabad tippelgetni!

Diéta és torna mellett nem fogytál...ami arra is utalhat, hogy nem jó a diéta és nem jó a mozgás.

8. Channa* (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
okt. 9. 21:43

Mert ha szedne gyógyszert alulműködésre, amit nem szed, mert csak tippelgeti, hogy mi a baja, akkor abból, ha sokat szed, akkor átmehet túlműködésbe, ilyenkor kell csökkenteni az adagot.

Nem, nem szokták elhagyni az alulműködős gyógyszert csak csökkentik az adagot, mert sok esetben csak a gyógyszer mennyisége a sok.

Remélem érthető, amit írok.

Konkrét példa: én túlműködő voltam, de kivették a pm-em, azaz a pm. nélkül alulműködő vagyok. a műtét után 220 mg gyógyszert szedtem, de ettől túlműködő voltam. Jelenleg 175 mg-ami teljesen jó, azaz nem kell lecserélni, csak csökkenteni kell.

okt. 9. 14:04

Nem szedtem gyógyszert az alulműködésre, csak gondoltam, hogy gond van: diéta és torna mellett is nagyon-nagyon nehezen fogytam. Ezért is félek a túlműködésre szedhető gyógyszertől, mivel könnyen hízok. Gyógyszert pedig biztos írnak a tünetek miatt és a nagyon alacsony TSH miatt.

Pár hét mire ki tudom vizsgáltatni magam, elég hosszadalmas mire időpontot kapok.

6. Sikerbox (válaszként erre: 1. - Edu1980)
okt. 9. 12:38
A TSH-t precizebben inkább csak endokrinológus állíthatja be. És ő ad speciális hormon laborvizsgálatra beutalót. Addig ne csinálj semmit.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Channa*)
okt. 9. 07:13
Ha most túlműködő, miért szedne gyógyszert a korábban volt alulműködésre??? Ha jól gondolom, akkor azt most el kell hagyni, és csak a túlműködésére felírtat kell szednie.
4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Edu1980)
okt. 8. 23:53
Fáradékny lehetsz a vérszegénység miatt is.
3. Channa* (válaszként erre: 1. - Edu1980)
okt. 8. 22:45

Szerintem annyira nem vészesek az értékeid, hiszen még mérhető a TSH-d és a T4 is (ez csak tipp!) úgy a referencia 3/4 énél van. Persze, tüneteket okozhat.

Papájanak igaza van!

Ha szedsz gyógyszer az alulműködésre, akkor lehet, hogy csökkenteni kell az adagot.

2. papája (válaszként erre: 1. - Edu1980)
okt. 8. 19:25

"A túlműködés előtt alulműködő voltam, "

Szeded az alulműködésre a Thyroxint ? Elképzelhető a túladagolás és e miatt az "átmeneti" túlműködés.

okt. 8. 18:20

Sziasztok!

Pár hete jöttek elő nálam olyan tünetek mint a szívdobogásérzés, gyengeség, szédülés, hányiger, ájulásérzés, lábdagadás. Ez aztán hetek alatt romlott. Elmentem kardiológushoz, s ő küldött tovább több orvoshoz, illetve vérvételre. Gyanakodott a vesére (ezzel volt/van bajom) és a pajzsmirigyre.

Ma megvolt a vérvétel és több más rossz érték mellett, bebizonyosodott a pajzsmirigy túlműködés.

TSH: 0,004

FT4: 3,35

Ez nagyon rossz értéknek számít? A TSH elég alacsony tudom, de a T4 nem vészes (gondolom). Mindenképp kell rá gyógyszer? Magától esély sincs a rendeződésre?

Kicsit félek a gyógyszertől, mert túlműködő ismerőseim mind meghíztak, s ettől nagyon félek. A túlműködés előtt alulműködő voltam, nem tudtam fogyni diéta mellett és tornával sem, ha mégis, akkor nagyon keveset és nagy erőfeszítés árán.

Van olyan köztetek, aki sportol/tornázik valamit gyógyszer mellett? Lehet egyáltalán sportolni (most elég fáradékony vagyok)?

A túlműködés mellett a vérképből látszik még prediabétesz és vérszegénység is.

Háziorvoshoz és endokrinológusnhoz ezután megyek.

Köszönöm előre is ha válaszoltok!

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook