Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy problémám van fórum

Pajzsmirigy problémám van (beszélgetős fórum)


19. Gabriella8606 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. máj. 4. 08:45
Gondolkoztam már rajta h házidokit váltok ! Csak itt ózdon megfontolandó h kihez vigyem át a kartonom ! Lenne 1 akinél voltam annó ! Csak hát a város másik végén van s a buszjárat se a legsürübb ! Minden alkalommal amikor lemegyek a házidokihoz akkor mindent elöről el kell mondanom neki !
18. Channa* (válaszként erre: 14. - Gabriella8606)
2016. máj. 4. 05:35

Nem ad beutalót? Nem ad gyógyszert? Ezt még is, hogy gondolja!? Ilyen nincs! Én lehet összevesznék vele, ha megtagadná a kezelést.

Miért nem váltasz dokit?

Koleszterinre igyál gyógyteát, én a gyógyszert nem bírtam, pont azt írták fel nekem, amit neked most nem adnak. A májamat is gyógyteákkal próbáltam rendezni.

Én IR-es lettem és amióta szedem a gyógyszert rá, azóta rendben van a koleszterinem, trigliceridem és a májértékeim is, de az is lehet, hogy a diéta rendezte.

Legyél kicsit erőszakosabb! Ne hagyd magad!

17. Gabriella8606 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. máj. 1. 00:01
Köszönöm
2016. máj. 1. 00:00
Torokszoritó érzés a rosszúlét , a borzalmas fáradtág is itt van ! Nehézz elviselni azt a sok tünetett !Már nem is egyszer az ájulás peremén járok ami elég kellemetlen !
2016. ápr. 30. 23:51
Mig szedtem a fogamzásgátlót addig nem igazán hiztam ! Esetleg 2-3 kg s a duplája vagy a triplája ment le ! Letedtem a fogamzásgátlót s azóta meh szaladnak a kg- ok ! Babát szeretnénk ennek már 4 éve ! Sajna nem jön össze ! Hajhullás , szapora pulzus , hizás , sós érzés a torokba , hol a sós hol az édes kivánása , erős bőr szárasság , viszketéss ennek hatására meg a pikkelysömör is előjön! Hát nem kellemes egy állapot !
14. Gabriella8606 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. ápr. 30. 23:44
Hát az én háziorvossom nagyon zsugori ☺! Ugy kaptam meg a vérvételem teljes labort hogy ismerem az aszisztens csajokat s ugy mentem le amikor tudtam h még nincs bent a dr nő a csajok meg megirták nekem ! Nekem amugy is gond van a szivemmel ( nem ugy nyitódik meg záródik meg nem is nyit és zár rendessen a billentyüzet ahogy kell s igy nem jut elegendő vér át a szivemben folyamatossan )plusz a pulzusom is magas !Erre szedtem a Betalocot 10mg sal kezdtem s 50 mg ról állitott le hogy nem kell az nekem ! Hiába modtam neki h szükségem van rá ! Emelett még a vérzsir a koleszterin is ott van erre se irja meg a gyógyszerem a Rosavulitiont ! S a vesémmel meg havonta kénne járnom a neprológiára( vesés is vagxok ) s oda sem adja ki a beutalót !
13. Gabriella8606 (válaszként erre: 10. - Aredhel)
2016. ápr. 30. 23:33
Szia ! Voltam vérvételen ott a TSH alacsonyabb a megengedetnél , az fT3 meg magasabb a megengedetnél! Erre fel megnyomogata a nyakamat s elküldöt nyaki ultrahangra , itt megállapitották hogy göböm van ez volt februar 11.én ! Március 25.én voltam izzotóp vizsgálaton ott beigazolódot h HIDEG GÖBÖM VAN ! Egyenlőre ennyi vizsgálatom volt ! Julius 11re kaptam Miskolcra az endokrinológiára időpontott ahol megcsinálják a Biopsziát, szövettant! Hát várom is meg nem is !😕😐 Szeretnék már a végére járni minnél hamarabb hogy hadj legyek már végre túl rajta s tudjam mi a baj !
12. Channa* (válaszként erre: 7. - Gabriella8606)
2016. ápr. 30. 20:55

Esetleg beszélj a háziorvossal, hogy írjon fel pulzuscsökkentőt.

Nekem propanololt írtak fel.

11. Gabriella8606 (válaszként erre: 4. - Szviola)
2016. ápr. 30. 17:28
Erről nem beszélt a tumoról a házidokim !
2016. ápr. 30. 17:28

Milyen vizsgálatokat csináltak nálad pontosan?


Én kb. egy éve voltam vérvételen, akkor elvileg a pajzsmirigy értékeimet is nézték és mindent tökéletesnek találtak. Viszont régóta hullik az átlagnál jobban a hajam, sokszor fáradtan ébredek, kimerült vagyok akkor is, ha semmit nem csinálok. Gondoltam, biztos emiatt... de így, hogy a vérvételen semmit nem mondtak, passzolom....

9. Gabriella8606 (válaszként erre: 4. - Szviola)
2016. ápr. 30. 17:28
Szia ! Ózdi vagyok ! Miskolcra is jó sokára kaptam időpontott izzotópra s vártam rá másfél hónapot , most meg várhatok julius 11 ig ! Ezért szeretnék elmenni hamarabb mert !
8. Gabriella8606 (válaszként erre: 3. - Mafalda)
2016. ápr. 30. 17:25
Sajnos ! Ózdi vagyok az nagyon messze van nekem !
2016. ápr. 30. 17:24
Köszönöm a válaszaitokat aranyosak vagytok! Én ózdi vagyok ! Ma is mindenféle idegeskedés nélkül olyan megmagyarázhatatlan remegés , erős- és szapora sziverés kap el hogy egyszerűen nem birom megmagyarázni h mitől s vagy miért !
2016. ápr. 29. 23:25

Szerintem meg tipikus túlműködősek a tüneteid, kivétel a hízás, de ez sem különleges, hiszen elképzelhető, hogy a betegséged autoimmun eredetű, így lehet, hogy a hízásod alatt alaulműködtél.


Ne ijedj meg! Ha pm. rákod van, abból 100% a gyógyulás! Műtét majd, radiojód kezelés és el is felejtheted az egészet.


Az, hogy nem vagy jó, teljesen természetes a túlműködésnél. Fáradt vagy és gyenge, mert gondolom magas a pulzusod, ami olyan érzést kelt, mintha futnál folyamatosan, így persze, hogy elfáradsz. Szintén a pulzus miatt feszült vagy, ez is tök természetes. Na igen, a bőr, haj és köröm. Ez legyen a legnagyobb bajod. Kenegesd magad.


Tudom miről beszélsz, mert ugyan ebben voltam én is. Annyi különbséggel, hogy nekem nem volt hideg göböm, csak sok és nagy, illetve túlműködtem. És én fogytam.


A biopsziától nem kell félni, bár ha jól értem nem is félsz tőle. Szinte semmit nem érez az ember, csak annyit mint egy vérvételen.


Nem tudom, hogy hol laksz. Én pl. Régebben a János kórházba jártam, ott nem kellett ennyit várni a biopsziára és a lelet azonnal meg volt.


Nyugi! Pihenj sokat! Nem lesz semmi gond!

5. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Gabriella8606)
2016. ápr. 29. 22:43

A biopsziától ne félj, az csak egy nagyon kicsi szúrás, nagyobb a para tőle mint maga a dolog. Hamar megvan.

Egyébként nem tudom a HO mit riogat, elvileg a rosszindulatú ritka (nekem is ekkora göböm van mint neked, az én dokim aki sztem a legjobb endós amúgy az országban, azt mondta elfér, nem kell műteni ha nem rosszindulatú, a kapott hormonpótlástól akár össze is mehet)


A TSH nem mérvadó, fontosabb mekkora az fT3 és leginkább a reverz T3 szinted (utóbbit maszekban tudsz nézetni könnyen)

Az összes tüneted jellemző az alulműködésre így elsőre, persze majd egy orvos diagnosztizál. Az utolsó viszont, a remegés és elgyengülés lehet a sokszor társuló inzulin-rezisztencia jele (szánkázik a vércukrod), így kéne egy kétpontos cukor-inzulin terhelés is.

2016. ápr. 29. 22:33

Van már itt 2 fórum pajzsmirigy alulműködés, és műtétre várok címekkel, ott sokan tudnak neked segíteni. Én voltam ilyeneken, tudom miről beszélsz, DE azt a dokid nem mondta hogy ha tumor, akkor sincs semmi, mert ez az egyik leglassabb tipus? És ha az is, egyszerűbb kezelni is? Nincs kemo, sugár.

Merre laksz?

Magánba sajnos nem tudok.

Anyukám is most megy majd 17én egy ilyen szúrásra.

2016. ápr. 29. 22:33
Ha Kaposvárhoz közel vagy.keresd az Apponyi magánklinikát.Én Rutz dr.-nál voltam.Ajánlom.
2016. ápr. 29. 21:41

Beírod, hogy biopszia magánrendelés, és kiad egy csomó találatot.

Jobbulást!

2016. ápr. 29. 21:04
2015 nov 20 -án voltam vérvételen ! TSH : 0,1950 U/L - ez alacsony fT3: 6,770 U/L ez pedig alacsony ! Februarba voltam nyaki (pajzsmirigy ) Uh on : ott megállapitották hogy majdnem 3 cm göböm van ! 2016 marciusába voltam izzotóp laborba ott kiderült hogy hideg göbóm van ! Julius 11 re kaptam időpontott endokrinológiára (ott leveszik a biopszia , cytólógiát )! De az igen messze van ! Esetleg vki nem tudd olyan magán dokit aki majusba fogadni tudd s azonnal meg van a cytológia ! Ugyanis nem vagyok vmi túl jól ! A háziorvossom azt mondta h vagy dagganatom van , vagy ha szerencsém van akkor jó indulatú ciszta ami nől s bármikor rossz indulatuvá válhat 😵 😢! Nagyon sokat hiztam , ki van száradva a bőröm , hol sósat érzek a torkomba , alig birok nyelni , gyenge vagyok , hamar elfaradok , néha olyan remegés van rajtam ami megmagyarázzhatatlan, ájulás közeli állapoba vagy, hamar ideges vagyok stb ! Nagyon rossz ez az állapot ! Aki tudd jó magánorvost az kérem irjon ! Illetve aki tud vmi biztatót , stb az is nyugodtan irhat ! Előre is köszönöm a válaszokat !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook