Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy nélkül élni fórum

Pajzsmirigy nélkül élni (beszélgetős fórum)


25. Erika8 (válaszként erre: 24. - Verus)
2012. aug. 16. 09:43

Szia, szerintem a Pajzsmirigy - alulmukodés forumon találsz a kérdéseidre választ :)

Nekem nem volt izotopos kezelésem, de ott írnak rola tobben.

24. verus
2012. aug. 16. 08:38
Lehet, hogy 2009-óta senkinek nincs pajzsmirigy hiány miatt próblémája? de jó! Engem azért érdekelne, hogy izótopós kezelés után kinek mik a tapasztalatai?
2009. júl. 11. 15:44
Nos tul vagyok a lezelesen,igen 100%-os a gyogyulas.
2009. júl. 4. 16:53
es teljes 100-os gyogyulas?
2009. júl. 4. 16:43

Sziasztok

Nekem 1 honapja lessz hogy kivettek a pm em,mert rosszindulatu volt.Sajnos 2 mutettel.

Az izotopos kezelesem most lessz juli 6 -an....

Igen kicsit engem is megviselt hogy gyogyszert szedek majd az eletem soran....De ugy voltam vele,hogy ez legyen a legkevesebb.Hiszen ami rossz volt a szervezetemben az mar kint van.Milyen az izotop kezeles?Koszonom angi

20. Erika8
2009. febr. 27. 06:59

Sziasztok, a gyogyszert én is kora reggel veszem be, mert általában 4-5-kor kelek /a férjem ilyenkor jár dolgozni/, egyenlore 125 euthyroxot

szedek, azota vagyok jobban. Reggel szoktam érezni hoséget ami szét árad a kezeimben, lábaimban, kis

remegést. Ha gyogyszer bevevés után még tudok aludni, akkor ezeket a tuneteket átalszom.

Még azt vettem észre magamon, hogyha ideges vagyok szorít a torkom.

19. bige (válaszként erre: 18. - 1366d1807f)
2009. febr. 26. 20:44
Nekem az orvos sincs rendben. megírod nekem priviben kihez jársz?
2009. febr. 26. 20:39

Én ugyanennyit, ugyanígy, de euthyroxot!


Írtam privit.

17. bige
2009. febr. 26. 20:36
én egyik nap 175, másik nap 150-es Letroxot szedek
16. bige (válaszként erre: 15. - Bige)
2009. febr. 26. 20:35
ja, azt kihagytam, hogy nekem nem mondott semmi ilyet:(
15. bige (válaszként erre: 14. - 1366d1807f)
2009. febr. 26. 20:35
Te nagyon rendes vagy, meg az orvosod is nagyon rendes. nekem van, hogy csak este jut eszembe:(
2009. febr. 26. 20:33

Ja, és a lényeget nem mondtam. Nem tudom, hogy nektek mondta-e a doki, hogy a hormont mindig reggel, legalább félórával evés előtt kell bevenni!!!!!!!!!


Én már megszoktam, hogy ha felkelek, ez az első, amit be kell venni. Van az ágyam mellett is mindig tabletta, meg víz is. Ha korán ébredek fel és még aludnék, akkor bekapom a gyógyszert és tovább alszom.


Aztán utána veszem be a többi (vérnyomás) gyógyszereket.

13. bige
2009. febr. 26. 20:14

szia!


most végre válaszra készen:)


először is - bár nincs róla tudomásom se pro-, se kontra, de nem hinném, hogy valóban káros lenne bármilyen szervre a gyógyszer.


Nem tudom Neked milyen körülmények között, és miért kellett eltávolítani. Gondolom a gyógyszerszint beállításod még folyamatban van, hiszen nem megy egyik percről a másikra.


Nekem elég nagy lelki problémát okozott feldolgozni, hogy életem végéig gyógyszert kell szedni. Nem éreztem magam egész embernek. Persze ez butaság, hiszen a cukorbeteg is, a vérnyomás gondra is, és még ki tudja hányan szednek gyógyszert marékszám. ..de ezen túl vagyok:)

Érdekes, hogy a mai napig nem fogadtam el - gondolom én - , hogy folyamatos kezelés alatt kell állnom, mert nagyon gyakran elfelejtem bevenni a gyógyszert. Nem érzem magaménak ezt a dolgot.


Biztos írtad volna, ha esetleg bármilyen pánik, depresszió, vagy ilyesmi kijött volna Nálad, amíg ürült ki a felhalmozódott hormon. Én pánikbeteg lettem (ismét)a hormon hiányától, de már ezen is túl vagyok.

A súly az, amivel vigyázni kell szerintem. ha nem elég a gyógyszer - kíméletlenül jönnek a kilók.

12. 1366d1807f (válaszként erre: 11. - Erika8)
2009. febr. 26. 16:16
Miért tenné tönkre? Azt a hormont szedjük, amit a PM előállítana.
11. Erika8 (válaszként erre: 10. - 1366d1807f)
2009. febr. 26. 09:26
Ezt orommel olvasom. Sajnos kaptam olyan informáciokat is amik végett parázok, vagyis hogy a gyogyszer lassan tonkre teszi a tobbi szervunket például a vesét vagy a szívet....
2009. febr. 26. 08:56
Nekem tulajdonképpen semmi bajom sincsen, nem érzem hiányát, mert szedem a gyógyszert. Ezt életünk végéig szedni kell. Ez nem okoz problémát, hiszen a magas vérnyomásomra is szedni kell a gyógyszereket.
2009. febr. 26. 08:48

Remélem az hogy ilyen kevesen jelentkeztek azt jelenti, hogy tényleg jól érzitek magatokat és nem kerestek válaszokat.

Azért ha még valakinek van mondani valója írja meg, én figyelni fogom a témát.

Sziasztok

8. Erika8 (válaszként erre: 7. - Bige)
2009. febr. 25. 09:14
Várom írásod. Még arra is kiváncsi volnék, hogy mit tehetunk még magunkért, hogy konnyebb legyen.Gondolok itt a vitaminoktol kezdve bármilyen jo otletre.
7. bige
2009. febr. 25. 08:47

szia!


én majd este tudok bővebben írni, de jelzem, hogy nekem sincsen. 2000-ben vették ki az egészet. annyira göbös volt, hogy nem lehetett a göböket lefejteni a pajzsmirigyről.

ne izgulj! semmi gond nélküle, csak tényleg figyelni kell. este folyt.

bige

2009. febr. 25. 08:38
Koszonom, hogy írtok, kicsit most a béka feneke alatt vagyok, de mondják, hogy ez is a vele jároja ennek az állapotnak. Két hónap után jottem vissza dolgozni, az is sokat segített, elterelte a figyelmemet arrol hogy állandoan figyeljem magamat. A fáradékonysággal hogy vagytok, ez is fog javulni idovel?
2009. febr. 25. 08:31
Nekem sincs, mindet kivették 2005-ben, mert rosszindulatú hideg göb volt benne. Utána 2x voltam bent 1-1 hétre jódizotópos kezelésen. Egyik nap 175-ös, a másik 150-es euthyroxot szedek.
4. 127f14054c (válaszként erre: 2. - 127f14054c)
2009. febr. 25. 08:24
A lenyeg, hogy tokeletesen lehet elni Pm nelkul is....csak figyelni kell dolgokra>
3. kobzos katalin (válaszként erre: 1. - Erika8)
2009. febr. 25. 08:24
Kedves Erika, nekem 2ooo-ben volt műtétem -túlmüködő, hideggöbök voltak, megoperáltak. Teljesen nem veszik ki, mert egy kis darabot hagynak, hogy önmagától termelődjön és erre segítenek rá a hormonnal, amit tablettában kap az ember, amikor beállítottk. A műtét után egy darabig kellemetlen , járni kell kontrollra, hogy beállitsák a szintet, utána már meg vagy vele, nem okoz hatalmas gondot.
2. 127f14054c (válaszként erre: 1. - Erika8)
2009. febr. 25. 08:23

Szia....habar en nem pajzsmirigy nelkul elek csak egyszeruen elsorvadt es egy ici picit se mukodik de semmi gondom ebben az eletben:-)Pm alapon:-)

Szedem a tiroxint, 6 hoanponkent kontrollra jarok, hogy megnezzek a hormonszintemet...s ekot csinaljanak ami alapjan megallapitsak, hogy "meg mindig sorvadt es nem mukodo a Pm"..:-)

Kozbe babam is szuletett, vegig figyeltek a terhesseg alatt.

Roviden ennyi....

2009. febr. 25. 08:14

Légyszi írjatok akinek nincs PM. Szeretném tudni ki hogy viseli, igazán lehet "majdnem 100 %" életet élni? Szeretném tudni ki hogy viseli a gyogyszert, milyen mellék hatásokat vesztek észre magatokon, stb.....

Nekem decemberben volt a mutétem, és csak most kezdek valamikori onmagamhoz hasonlítani.

Kérlek írjatok!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook