Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy jódizotóp kezelése tb támogatott? fórum

Pajzsmirigy jódizotóp kezelése tb támogatott? (tudásbázis kérdés)


15. baba73b (válaszként erre: 14. - Rita0814)
2016. máj. 25. 21:26
Szia Rita0814!Túl vagy már a jódizotóp kezelésen?
2016. máj. 4. 17:19
jódizotóp kezelésre megyek az Orsz.Onk.Intézetbe a Kék golyó utcába.aAki volt már ott ilyen kezelésen kérem írjon milyen volt,meddig tartott a bennlét,milyenek a körülmények,ápolók stb.minden érdkelne ezzel kapcsolatban!Köszönöm! Nikolett
13. baba73b (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. márc. 26. 17:00
Jól mondod.Egy kicsit olyan érzésem van nekem is,hogy azért ajánlja fel a segítségét,hogy fizessek.Persze ez már lehet,hogy csak paranoia,mert amúgy iszonyat rendes doki.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Baba73b)
2016. márc. 26. 16:29

Ezt mi sajnos nem tudhatjuk.

Az én pajzsmirigy műtétem ingyenes volt, de van itt olyan, aki fizetett érte, mert maszekhoz járt és talán ezt is akarta?

11. baba73b (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. márc. 26. 15:01
Ha kérdeztem volna,akkor itt nem kérdezném:-)))))Muszáj leszek felhívni,vagy ráírni.Mert a kezelés előtt már nem igazán találkozok vele.Azért mindent köszi,aranyos vagy ,hogy próbáltál segíteni.:-))))
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Baba73b)
2016. márc. 26. 13:30

És kérdezted tőle, hogy ingyenes e?

Ezt azért előre tisztázd, attól függetlenül, hogy a Honvéd kórházban ingyenes.

9. baba73b (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. márc. 26. 13:11
Ő intézné,azt mondta,hogy a Honvéd kórházba intézne helyet.Én borsod-megyei vagyok.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Baba73b)
2016. márc. 26. 13:06
És hova küldene kezelésre? Mert ha azt is maszek úton tervezi, akkor pénzbe fog kerülni. Kérdezz rá, ha azt mondja, hogy fizetés, akkor menj el sztk-s endokrinológushoz, hogy ingyenes legyen.
2016. márc. 26. 12:11
43 éves vagyok,és már ez a harmadik túlműködésem.Igen,magándokihoz járok,és Ő a jódizotóp kezelést javasolta a végleges megoldásnak.Göböm nincs,csak túlműködök,és ezért nem javasolja a műtétet,mert ezt az izotóp megoldja.Csak itthon kezdtem el gondolkodni,hogy ez ugyan tb támogatott-e?Már 2 nagyobb gyermekem van,szülni már nem akarok.
6. Channa* (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 26. 07:20

Sajnos a gyógyszer csak átmeneti segítséget nyújt. Valóban csökkenti a pajzsmirigy túlműködését, de általában csak időlegesen és utána mindenképp kell valami végleges megoldás (jódizotóp kezelés vagy műtét).

Én a műtétet humánusabbnak tartom, főleg fiatalabb korban. Szerintem senkinek sincs fogalma, hogy a kezelés mit tesz hosszútávon az emberi szervezettel, így ha még nincs baba, akkor inkább műtét legyen.

Nekem egyébként a műtétet javasolták, fel sem merült a kezelés, de ha ajánlották volna, akkor is inkább a műtétet választottam volna.

2016. márc. 26. 07:16

TB támogatott, ahogy az összes pajzsmiriggyel kapcsolatos vizsgálat, gyógyszer, kezelés, műtét is.


Gondolom azért kérdezed, mert maszekdokihoz jársz, ugye?


Miért kell a kezelés? A gyógyszer nem elég? Hány éves vagy? Egy műtéttel nem járnál jobban?

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Baba73b)
2016. márc. 26. 00:32

Azt mondták, hogy ezzel tudnák a túlműködést szabályozni?


Én úgy tudom, így öli a pajzsmirigyet, gyógyszert szoktak alkalmazni túlműködés ellen.


A gyógyszer mellett megpróbálhatod Szabó György teáját is. Többeknek segített már.


Jobbulást!

3. baba73b (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 25. 22:32
Köszi szépen Enissa.Igen,lehet hogy a pm ráknál így van,de elképzelhető,hogy egy "sima"túlműködés megszüntetésére fizetős!?
2016. márc. 25. 22:22
Szerencsére nem volt, de TB támogatottnak kell lenni úgy gondolom, hiszem pl. a pajzsmirigyrák kezeléséhez kell/kellhet.
2016. márc. 25. 20:28
Sziasztok.Pajzsmirigy jódizotóp kezelése tb támogatott?Akinek volt jódizotóp kezelése, az fizetős volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook