Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy ! Hideg göb fórum

Pajzsmirigy ! Hideg göb (beszélgetős fórum)


29. Gabriella8606 (válaszként erre: 26. - Szviola)
2016. júl. 8. 16:53
Köszi
28. Szviola (válaszként erre: 27. - Channa*)
2016. júl. 8. 16:24
Nem, persze, csak kevés az időm msotanaban!
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Szviola)
2016. júl. 8. 15:23
Remélem nem baj, hogy téged ajánlottalak!:D
2016. júl. 8. 14:20

Hideg göb nem tűnik csak úgy el, max kés által, örülj ha még nem adott áttétet sehol, luiselotte. Nekem a képeden nem volt feltűnő a nyakad láttam már sokkal extrémebbeket.


Gabi, igy van, nem adhatod fel soha, én sem adtam. Szerintem is jobb ha átjössz majd a másik régebbi fórumra, amit Channa is javasolt.

2016. júl. 7. 23:30
Hu lanyok ! Sajnos nehézz az élet !SOHA NEM ADOM FEL ! MINDIG CÉLT ÉREK ! ERŐS VAGYOK A BÁTOR !! VAN EGY 10 ÉVES LÁNYOM AKI A SZEMEM ELŐTT VAN HOGY ÉRTE MINDENT ,BÁRMIKOR ; BÁRHOL ! SOHA NEM ADHATOM FEL ! SZÜKSÉGE VAN RÁM ! ILLETVE A ANYUKÁMNAK ,HUGAIMNAK S A PÁROMNAK IS NAGY NAGY SZÜKSÉGÜK VAN RÁM !
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Channa*)
2016. júl. 7. 21:33
És az jutott eszembe, hogy neked is ezért van a cukorbetegséged, ahogy nekem is....
23. Channa* (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2016. júl. 7. 21:33

Óóóó, lemarqdtam róla:(

De a mostanin is látszik, hogy valami gond van a pm-eddel!

De akkor ellenőrizteted, ha jól értem.

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Gabriella8606)
2016. júl. 7. 21:31

Épp ezért nyugi!

Minden rendben lesz! Rendbe hozzák a pm-ed és utána jöhet a baba:D

2016. júl. 7. 20:20
Hát lányok tik is sok mindenen keresztül mentettek !
2016. júl. 7. 19:12

20 év körüli képem feltettem az adatlapomra, azon a nyakam majdnem szétszakitja a gallért. ( l óra mulva leveszem, nem szeretam ahogy teliszájjal nevetek rajta és visszateszem a Picimacskát )

Jó hogy irtad, én is methodyrint kaptam.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2016. júl. 7. 18:29
Én sosem tudok garbót vagy magas nyakút hordani, mert irrritálja a nyakamat. Általában mélyen dekoltát felsőim vannak, mert ez a kényelmes, pedig már kivették a pm-em. Sokkal vékonyabb lett a nyakam. Túlműködésre általában methotyrin tablettát adnak, meg bétablokkolót a pulzusra.
18. Channa* (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2016. júl. 7. 18:26

Az tuti, hogy csak struma volt és nem hideg göb. Nekem is ilyenem volt. Nekem is kicsit vaskos volt a nyakam, ha stresszeltem, akkor meg egészen kidagadt elől. Az ilyet van, hogy vissza tudják fordítani, de az is lényeges, hogy a betegség milyen jellegű. Én autoimmun vagyok, ez visszafordíthatatlan. Ha valakinek pl. jód hiány miatt alakul ki, akkor lehet, hogy vissza tudják fordítani, de egyébként nem.

Nekem is csak azért kellett műteni, mert nagyon túlműködtem és nagyon erőteljeljes panaszaim voltak. 6 hét alatt 25 kg-os fogyás, amitől olyan voltam, m int egy anorexiás, gyengeség, fáradság, szapora pulzus, kéz és lábremegés, fulladás és még sorolhatnám. Nekem 30 éves koromban diagnosztizálták, de tuti, hogy már előtte is volt ilyen gondom, mert a súlyom mindig hirtelen változott (általában nagy fogyások).

17. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2016. júl. 7. 18:16

eszembe jutott, mert nagyon régen volt már, még megvolt a göböm, rengeteget jártam garbóba és magas nyaku galléros ruhákba. Vmilyen gyógyszert kaptam és a férjem is hozott vmit.

Terhesség, szülés táján eltünt, már a menyasszonyi ruhában sem látszik egyáltalán. ( a fiam apja másik férj )


Nemrég voltam egy ilyen jellegű vizsgálaton, nincs már

2016. júl. 7. 18:13
Értelek benneteket csajok !
15. l.luiselotte (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. júl. 7. 18:09
Hideg göböm volt, ami szülés után megszűnt. Fiatalkoromban vastag volt a nyakam elől, szülés után normális lett az is.Fulladás stb tüneteim is elmúltak.
14. Channa* (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2016. júl. 7. 18:04

A hideg gömb, mint itt is kiderül=pajzsmirigy rákkal, amit ha nem kezelnek (műtét, jódizotóp kezelés), akkor átterjedne a nyaki nyirokcsomókra, onnan meg megy tovább.

Ez nem tűnik el, nem szívódik fel!

Ne írj ilyet senkinek! Miért akarod, hogy más nagyon beteg legyen!

A túlműködés rendbe jöhet, a túlműködéstől megnagyobbodhat a pajzsmirigy, de az nem hideg göb! A terhesség első 12 hetében a baba nem termel pm. hormont, így az anyjáét használja, az esetleges túlműködés a terhességtől épp ezért rendeződhet. Túlműködve viszont ritkán esik teherbe az ember, azaz te mire terhes lettél, már biztos jól működött a pm-ed.


A pm. túlműködéstől és 40 évesen is nagyon vékony voltam, és annak ellenére meg kellett operálni, hogy nem hideg göböm volt. Pusztán azért, mert olyan nagyra nőtt, hogy gyógyszerrel sem lehetett kordában tartani a működését.

13. Gabriella8606 (válaszként erre: 8. - Szviola)
2016. júl. 7. 16:40

Szia !!

Irtam privát !

2016. júl. 7. 16:39
Hát örülök a szerencsés véget érő történetednek 😊
11. Gabriella8606 (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2016. júl. 7. 16:39

Szia !


Hát ez igaz !

Épp az imént voltam a házi dokimnál s kértem beutalót ujabb vétvételre ; erre azt a választ kaptam hogy jun 10.óta nem történik nagy változás a vérben mert akkor jó lett a TSH -m ; ezért nem ad uj beutalót hogy holnap elmenjek ! Kértem még beutalót az UH RA ; mert a dr Ur azt mondta h látni akar 6 hónap mulva hogy ujra megnézze a göböt ; erre pedig azt a választ kaptam hogy már nem csinálnak nyaki uh ot !

2016. júl. 7. 16:32
a dokiknak nem kell mindent elhinni, a szegedi endokrinológiai klinikán szegény anyukámat, akkori férjemet ( aki akkor orvostanhallgató volt és ráadásul úgy bánt velem, mint egy halálos betggel , és engem is halálra rémitettek, hogy milyen rosszak a kilátásaim. Ha csak az azóta eltelt 28 évet számolom, már az is jó eredmény.
2016. júl. 7. 16:28

nagyon fiatal koromban, 20 éves korom körül nekem is volt. Pm túlműködésem volt, m ivel nagyon vékony voltam, a nyakamon kicsit látszott is a hideg göb. Ki akarták venni a szegedi klinikán, de mindig halasztottam a műtétet.

Viszonylag rövid időn belül szültem, és a terhesség alatt/után eltünt a göb, már 25 éves semmilyen pm. problémám nincs.

Szabályosan eltünt, megszünt a terhesség v. a szülés hatására..

2016. júl. 7. 15:51
Szia, amint lesz időm, jövök, addig kérdezz! De leköt ez a kis rosszaság, itt mellettem perpill!
2016. júl. 7. 10:36
Szviolát hogy találom meg ?
2016. júl. 7. 09:41
Hat nem tagadom mindig fáradt vagyok s a sok rosszullét is tetőz ! Sok sok idegeskedés stb ! Az uton is rosszul vagyok ! A sziv billentyüm sem nyit és zár rendessen , szivritmus zavarom ia van s vesés is vagyok !S még fulladok is!
2016. júl. 7. 09:38
Köszönöm szépen !Nagyon aranyos s segitő kesz vagy 😊
2016. júl. 6. 22:03

Nekem nem volt ilyen kezelésem, így nem tudok róla szinte semmit. Kérdezz ezen a fórumon:


Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában?


A betegállomány változó. Én a műtét után pont 1 hónapig voltam otthon, de még jó lett volna 2-3 hét. Én irodában dolgozok. Nekem a meló is nehéz volt akkor és az is, hogy bemenjek a munkahelyemre, de nem azért, mert fáj valamim, csak ugye a hormonális változás megviselt és hamar elfáradtam. Fizikai munkát biztos, hogy nem bírtam volna, de van aki már 1 hét múlva is bírt szinte mindent.


Az említett fórumon Szviolának volt ilyen betegsége, kezelése és azóta született babája is:D

Szerintem beszélgess vele! Ő mindenre tud válaszolni szerintem!

3. Gabriella8606 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2016. júl. 6. 21:50

Válaszod köszönöm !

A rádiojód kezelés az milyen ?

Esetleg mütét után kb mennyi idő után lehet visszamenni dolgozni ? Takaritónő vagyok egy nappali intézményben !

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Gabriella8606)
2016. júl. 6. 21:39

Már a másik fórumban is leírtam, hogy minden rendben lesz!

Lesz műtéted (szerintem felesleges a biopszia, mert a szintigráfia alapján hideg göböd (daganatod) van, a műtét után lesz radiojód kezelésed, majd ezek után életed végéig pajzsmirigy hormon tablettát fogsz szedni, mert ezzel pótolják, amit a kivett pajzsmirigyed már nem fog termelni.

A betegségedtől nem kell félni, mert csak a megnevezése szerencsétlen (pajzsmirigyrák), de ez nem olyan, mint a többi rák, ez 100%-ban gyógyítható!!!!!

A kezelés néhány napig tart, van mellékhatása de nem vészesek! A pm. hormon tabletta pedig nem nagy cucc:D

Babád lehet! Ne aggódj ezen!!!!

Másnak is lett ilyen betegség után gyereke.:D

2016. júl. 6. 21:26

Sziasztok!


Leirom a történetem !

Ózdi lakos vagyok BAZ MEGYE.

2012.decemberétöl szeretnénk babát , mai napig mind hiába 😣, szedtem fogamzásgátlót Cilestet! Én nem hiztam tőle soha sőt semmilyen fogamzásgátlótól sem !


2015 szeptemberétől dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.Meghiztam , állandó rosszullét , ájulás közeli állapotba kerültem s kerülök is a mai napig , kézremegés , gombóc;szoritó;nyomó érzés van a torkomban !


2015 nov elmentem egy teljes labor vizsgálatra ; ekkor a TSH :0,1950 U/L a határ érték alatt(0,3500-4,9400)

fT3:6,770 Ez pedig magas lett !

Erre a házidokim kitapintotta a pajzsmirigy göbömet s elküldöt UH vizsgálatra !

UH vizsgálat eredménye: (2016.02.11.én )

Nagy soliter göb pm.jobb lebenyében (25*23mm)alsó felébe 20*21mm echodús göb látható

Egy-egy echoszegény kisebb göb mk. lebenyben

Jobb lebeny alsó pólusában nagyobb jól határolt csaknem isoechogén göb ! Biopszia javasolt !!


Ekkor kért a házidokim Miskolcra az izzotóp vizsgálatra idópontott ami: 2016.03.25.én volt,; ennek eredménye :

Pajzsmirigy pertechnetat felvétele : 0,48% az uh vizsgálatot egybevetve : jobb lebeny caudalis harmadában lateralisan egy 2.5cm-es csökkent aktivitás felvételt mutató terület látható , vs HIDEG GÖB

STRUMA DIFF.et nodosa 1.d.,HIDEG GÖB


Ezzek után kaptam idöpontot miskolcra az endokrinológiára Jul.11-re ! Hamarossan megyek !

A háziorvosom azt mondta h most lefogják venni a Biopsziát s kiderül hogy jó indulatú ciszta ami szemmel láthatóan nőt vagy sajnos daganat !

Azt mondták hogy igy is ugy is mütét lesz a vége s életem végéig tartó gyógyszeres kezelés !


Ezzek után lehet babánk? Mi lesz velem ? Mire számithatok ?


Válaszaitokat előre is köszönöm ! Gabi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook