Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pajzsmirigy betegségek és egészséges életmód fórum

Pajzsmirigy betegségek és egészséges életmód (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
9. 4d9f8affae (válaszként erre: 8. - Anny50)
2008. márc. 7. 21:44
Nyugi!Kedden műtöttek pénteken otthon voltam!Csütörtökön szedték ki a kapcsokat10db volt mondtam a dokinak mikor neki állt,hogy nyugtasson meg,hogy nem aranybol van gyémánt berakással csak akkor szedheti ki!
2008. márc. 7. 21:35
Juli a végén jót nevettem, neharagudj:) de olyan jó volt pont a végére! Cigiztem és fulladtam én is eleget, de nekem meg asztmám "volt" mondom ezt igy, mert amióta nem szivom, hát bizony nem is fulladok annyira. Ez a fulladás ami a pajzsmirigy miatt van, csak kis " fulladásoscska" mert bizony én megjártam már minden helyet az asztmával. Nem gondoltam, hogy a cigi letétele tényleg ennyit segit ebben, na de azóta meg ezzel járkálok minden hónapba orvoshoz. A másik fórumon olvastam, hogy az agyba kellene rendet tenni, hát én még azt is csinátam, egy évig olvasgattam az agykontrollról, sőt gerinctornáimat a Silva féle gyógytornára csinálom a mai napig. Tehát ez se jött be, igaz régen éreztem ennyire rosszúl magam mint az elmúlt napokban. A másik érdekessége az egy évvel ezelötti izotópos vizsgálatom negativ volt, de a gyulladás nem szünik meg. 3 havonta járok ultrahangra, arról nem is bezsélve, hogy tényleg lassan több időt töltök dokinál mint itthon. Még nem böktek meg, de eléggé megdöbbentettél ezzel a barnásfeketével! Hát tényleg jó, hogy nem halgattál rá!!!
7. 4d9f8affae (válaszként erre: 6. - Anny50)
2008. márc. 7. 20:27

Mi lombikra jártunk a nyírőbe a Dévaihoz mikor kiderült a strumám!Nem foglalkoztam vele eggyáltalán az utolsó időbe nagyon izzadtam és fulladtam,de fulladásom én is a cigarettára fogtam,meg a súlyomra ami 70kg,de 42 évesen nem veszélyes!Szóval olyan szinten fulladtam,hogy ijesztő volt elmentem dokihoz az összes eredményem TÖKÉLETES!!!Volt elküldtek az izotópos vizsgálatra és négy nap múlva kaptam egy levelet,hogy azonnal menjek Veszprémbe szövettanra!Na akkor nagyon megijedtem és mikor beleszúrtak a nyakamba meglepődve kérdeztem annak feketének kell lenni?Barnás fekete volt a szövettan ,mint kiderűlt tele vot bevérzett cisztával és ha a dokimra hallgatok meg is fulladok egy fél évem volt hátra a sebészem szerint! a mellem közepéről szedte ki!

A volt kollega nőim szekáltak,hogy a férjem felbérelte a dokit,hogy vágja el a torkom,de még neki sem sikerűlt!Jó poén volt!

2008. márc. 7. 20:10

Szia Juli!!

Jó neked, hogy túl vagy rajta és igy érzed! Era köszönöm a válaszod és remélem, hogy minden rendben is lesz nálad továbbra is.

Nektek is nagyon magas volt a fehérvérsejt és a thrombocyta számotok?? Azt már megszoktam, hogy egy éve nem mérhetően alacsony a TSH , de ez újdonság most nekem és egyben ijesztő is!!! Juli Te miket éreztél?? Izzadok mintha leöntöttek volna és remeg a kezem, nem beszélve a vérnyomásomról.Most igy , hogy mind a ketten túl vagytok egy-egy kezelésen, vagy műtéten már jobban hozzá tudtok szolni a dolgokhoz. Átolvastam era a másik fórumot is, de senki nem irt előzményeket, csak a műtét utáni állapotot és az izotópról Te irtál többet. Azért 10-15 évig nem szeretnék igy kínlódni!! Amikor az előző szakorvosnál voltam , azt mondta ha műteni akarnak ne engedjem. Most meg itt van, sok-sok olyan tapasztalatot olvasok ami mégis azt igazolja jó a műtét. De valamiért csak azt mondta??!! Elmélkedek itt , miközben izzadok!!

5. era06 (válaszként erre: 3. - Anny50)
2008. márc. 7. 19:43

A keress melletti kockába beütödd a pajzsmirigy szót.


kevés ideig szedtem én is a metothyrint.

Az izotóp? Mennyire vagy ijedős nekifutásra??

Ez egy kapszula amibe sugárzó izotóp van.

Azt tudom mondani, hogy csak egy "bogyó". Olyan mint bármelyik más gyógyszer. Most nem jut eszembe a neve ennek a gépnek, Biztosan kaptál márt te is szurit, utána beültél egy gép elé ami a nyakadat "leste". Az a szuri márt tartalmazott izotópot. Ha valaki nem bírja, az márt a szúrinál kiderűl. Most elvagyok vele, igaz én először sem panaszkodtam, a magas vérnyomásomnál derűlt ki, hogy valami nem jó.

4. 4d9f8affae (válaszként erre: 2. - Era06)
2008. márc. 7. 19:28
Sziasztok engem tavaly műtöttek és semmi gondom nincs 15 évig meg csak kínlódtam,ha tudom,hogy ílyen egyszerű az egész már rég vége lett volna!
2008. márc. 7. 19:08

Szia Era!

Nem találtam itt ilyen fórumot, de igen szedek gyógyszert. A metothyrint és két hete kaptam egy Propcil nevű gyógyszert. Mivel már a második orvosnál ( szak) járok, és a legújabb 2 hete kezel,még nem tudom mit akar. Azt mondta majd 12 én megbeszéljük. Ma lett kész a labor eredményem, annyira pocsék , hogy szinte mellbevágott. Milyen volt az izotóp kezelés?? Azóta hogy érzed magad??

2008. márc. 7. 18:28

Szia


Mit mond doki? Írtak fel valamit és mióta szeded?

Gyógyítható, csak valahol el kell kezdeni. Nekem izotóp kezelést csináltak.


találsz több ilyen fórumot Pl


Pajzsmirigy műtét előtt állok volt valakinek ilyen problámája mostanában?

2008. márc. 7. 17:43

Sziasztok!

Anna vagyok, pár nap múlva 50 éves. 35 évi doháhyzás után január 1 én volt egy éve, hogy leszoktam a cigiről. (aminek szívből örülök, hogy sikerült)!!Igen ám , de ekkor elkezdődött a kálváriám , mert kiderült, hogy nem azért fogyok olyan szépen sokat, mert tornázom és stb. hanem mert olyan súlyos pajzsmirigytúlűkődésem van. Egy hónap alatt 15 minusztól szabadúltam meg, kézremegéstől kezdve az izzadásig, rosszullétek sorozatával párosúlva. De mindig azt mondtam magamnak , csak optimistán , kitartóan, hisz ez gyógyitható. Kezdek belefáradni, kérlek segitsetek!! Ha valaki ilyen betegségen ment át, kérem irja meg mit tudnék még csinálni, hogy jobban érezzem a börömben magam (ámbár ez olyan változó, sokszor nagyon jól érzem magam, aztán a másik véglet), mint egy depressziós. Szerintem már az is vagyok. Várom segitségeteket!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook