Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pajzsmirigy betegség, PCO és a teherbeesés fórum

Pajzsmirigy betegség, PCO és a teherbeesés (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 7. 20:23
Kárhogy nincs itt senki, azért leírom, hogy nekem sikerült, babát várok, minden pcosnak ezt kívánom!!!
30. yanett86 (válaszként erre: 23. - Ecus)
2010. jan. 11. 11:52

Szia!

Én is pcos vagyok, de nekem nem hajlandó felirni senki merkformint, pedig már szedtem, de azt mondja a doki, hogy oep csak a cukorbetegeknek engedi felirni!

29. zöldségevő (válaszként erre: 28. - Myrthil)
2009. febr. 19. 09:39

ujra és ujra leirom, ne itt kérdezz ilyen egyéni dolgokat.

Keress a neten endokrinológust, és kérj tőle tanácsot.Mindenkinek egyénileg válaszolnak.

Gyere át a másik oldalra....pajzsmirigy alulmüködés:)

2009. febr. 18. 21:40

Sziasztok!

Egy buta kérdésem lenne: többször találtak már a petefészkemen cisztát, illetve gyakran előfordul, hogy a petefészekből a petesejt csak nagyon nehezen löködik ki, és ilyenkor nagyon görcsölök.

PCO vizsgálatra még nem küldtek el, viszont fogamzásgátlót akarnak velem szedetni.

Ti mit tennétek a helyemben?

27. zöldségevő (válaszként erre: 25. - Beacska28)
2009. jan. 30. 22:59
a "családinet"- nél kérj tanácsot, és olvasd el a válaszokat, amit az endokrinológus ad a kérdezőknek:)
2009. jan. 25. 21:11
Pajzsmirigy túlműködésem van, az egyik lebeny túlműködik,a másik egyáltalán nem. Én nem is tudtam, hogy ez befolyásolja a teherbeesést. Két egészséges babám van. Az első 6 hónap alatt "jött össze" a második is hasonlóan
25. beacska28 (válaszként erre: 17. - Zöldségevő)
2009. jan. 25. 07:50
Szia! nekem is alulmüködik,sőt még melette Addison-kor is társul.Már 4.éve nem sikerül a baba.Eddig nem aggodtam rajta görcsösen,de most 2009-be már mindent elkövetünk,hogy legyen gyermekünk!!!!!!!!!!!!!!!
24. zöldségevő (válaszként erre: 23. - Ecus)
2009. jan. 24. 22:27
12...17...19-es beirásaimat olvasd el:)
23. ecus
2009. jan. 23. 22:34

sziasztok nekem is pco-m van már van egy kisfiam de 4-5 éve nem jön össze a második baba most elkezdtem a 90 napos diétát,hogy a súlyom csökkentésével is növeljem a teherbeesés esélyét:-)

Volt egy inszeminációm de sajnos nem sikerült:-(:-(

Mercformint szedek ahoz milyen diéta kell???

22. d9d8721118 (válaszként erre: 20. - Analitikos)
2009. jan. 10. 17:33

Érdekes! A diétával mennyi mindent el lehet érni. Szedem a Merckformint, ami mellett diétázni kellene. Én valahogy nem tudom száműzni az életemből a cukrot, szénhidrátot, lisztet és kenyeret. Egész nap alig eszek valamit, ha amit eszek, abból is kivonnám ezeket a dolgokat, éhen halnék.

De jó tudni, hogy ilyen is van.

Gratulálok!!!!

21. c0048dfb7e (válaszként erre: 20. - Analitikos)
2008. dec. 29. 20:25

Szia!

Nekem is PCO van. Csinálom is a diétát, de most nagyon sok lett a gyomorsavam. Neked volt már ilyen? Ha igen, mit tettél ellene?

20. Analitikos (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2008. dec. 29. 19:12

Sziasztok!

Én négy éven keresztü véggcsináltam 12 hormonkezelést és négy lombikot,mire kiderítették,hogy talán PCO-s vagyok.Endokrinologushoz kerültem aki az alapos vizsgálatok után MR-t készítetett.Közben én önfejűleg életmódot változtattam,elhagytam a cukrot,fehér lisztet,fehér kenyeret az étkezésemből.Eredmény:5 hónapos egészséges kisfiú,aki spontán terhességből született.

Mindenkinek azt tudom csak ajánlani.hogy ne add fel és mozgass meg minden követ,ha valóban gyereket szeretnél.

Sok sikert!

2008. dec. 28. 12:13

Nézzétek meg a

Családinet.hu oldalt.


A kismamák gondjaival foglalkozik, és a teherbeeséssel.


prof dr Balázs Csaba

18. d9d8721118 (válaszként erre: 17. - Zöldségevő)
2008. dec. 28. 11:45
Ezt tanúsíthatom, hogy nincs két egyforma orvos!!! Én ezért is váltottam át egy másikra. Aki az első orvosom volt gyakorlatilag a föld alá alázott!!! Még majdnemhogy én kértem bocsánatot hogy beteg vagyok, és bizalommal fordultam hozzá! Sajnos nagyon sok a bunkó orovs. Én is egészségügyis vagyok, és amikor az esküt tettem arra esküdtem fel, hogy segítek az embereken, akkor ők is ugyanarra esküdtek fel, de miért nem tartják? Én sem keresem magam milliomosra, mégis úgy állok az emberekhez ahogy kell. De az orvosokkal sajnos elszaladt a ló ( ugye kezdődött minden a borítékkal! Már nem elég nekik a kis hálapénz, megnézik a borítékot, és ezt mondják: csak ennyi? - és nem foglalkoznak az emberrel ) Én meg nem vagyok olyan hogy minden alkalommal 10-20-30 ezrekkel tömjem a dokikat. Nekem is van lakáshitelem és csak 1x kapok havonta fizetést! Szóval szerintem ez az alapvető probléma. SAJNOS!
2008. dec. 27. 22:39

Sajnos a pajzsmirigy betegség öröklődik.Főleg a lányoknál.

Nekem nagyon magas a TPO-m, ami autóimmun betegségre utal. Az endopkrinológus szerint a születésem pillanatában a közé a 15 száézalék közé tartoztam, aki elöbb-utóbb pajzsmirigy beteg lesz.

Nem termelődik kellő mennyiségü hormon.(elöbb utóbb meg is szünik)

Ezt próbálják valahogy pótolni.

De sajnos ez minden betegség alapja,

Az a baj, hogy 1 betegség gyógyitásánál nem gondolnak a pajzsmirigy problémára (alul, felül müködés) pedig ha ezt gyógyitanák, a betegség is elmulna (?!)

Fel kellene hivni az emberek figyelmét, hogy járjanak szűrővizsgálatra, vagy legalább ultrahangra. Ez is kimutatja.

Akik már ismerik ezt a szorongató érzést, nekünk kellene mindenkinek felhivni erre a figyelmet.

Sajnos 2 orvos nem mond azonos véleményt.

Szinte a betegre bizza, mit csináljon.

Van 1 könyv, a neten meglehet rendelni, sok okos dolog van benne.

Martin Budd: Miért vagyok ennyire kimerült?

Csak sajnos hozzá hasonló lelkiismeretes orvos nagyon kevés van.

Vagy nincs is:(

Azon gondolkozom, hogy legjobb lenne az iskolákban is bevezetni ezt a szűrővizsgálatot.

De a szülők figyelmét mindenképpen fel kellene erre a veszélyre hivni.

Talán valaki elöbb-utóbb észbekap:)

16. d9d8721118 (válaszként erre: 15. - Csadrienn1979)
2008. dec. 27. 22:33

Gratula nektek, remélem nekem is lesz részem ilyen spontán dologban. Tényleg nehéz azon agyalni hogy majd-majd, amikor meglátsz egy kicsit és arra gondolsz, hogy nekem miért nincs...

Mennyit kell próbálkozni min.? ( gondolom hülyeséget kérdeztem ) De azért érdekelne.


Igazából eddig ciklusom sem volt. Tavaly május óta nem mestruáltam. A Merckforminnak köszönhetem hogy 2 hónapja ismét megjött, ennyi idő után. De ettől még nem biztos hogy van peteérésem :(

15. csadrienn1979 (válaszként erre: 14. - D9d8721118)
2008. dec. 27. 22:12

Szia!


Én is pajzsmirigy beteg vagyok, és nekem is PCO-s volt (hogy még mindig az e nem tudom) mind a két petefészkem. Nekünk is nehezen jött össze az első baba 2 évig vártunk rá. Tapolcai vagyok, oda jártunk a párommal a meddőségi központba. Már pont az inseminációt egyeztettük az orvossal, amikor végeztem a főiskolán, és sikerült elhelyezkednem óvónőként. Ekkorra már annyira rá voltam görcsölve a gyerek témára, hogy a párom már nem merte elmondani, ha a környezetünkben valaki babát várt, mert mindjárt kiakadtam, hogy csak nekünk nem jön össze. Utólag én is azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki mindig csak ezen agyal, az BIZTOS hogy nagyon gátolja az egészet. De tudom, hogy ha valaki nagyon szeretne kisbabát, az nem tudja kontrolálni, hogy "most akkor nem fogok ezen görcsölni". Szóval az inseminációra nem került sor, mert megbeszéltük, hogy elvállalom a munkát, és pihentetjük kicsit a dolgokat. Mivel kismamát helyettesítettem, éves szerződéssel, nem akartam keresztbe tenni a főnökömnek, tehát abban az időben inkább nem akartam terhes lenni, mint igen. És láss csodát, két és fél hónapot dolgoztam (közben egyáltalán nem járt az eszemben a terhesség), és spontán terhes lettem. Hát mit ne mondjak, nagyon boldogok voltunk, a főnököm viszont kicsit volt kiakadva, de nem nagyon érdekelt. Már 5 és fél éves Katicám. Mikor másfél éves lett, úgy gondoltuk jöhet a kistesó, de nagyon féltem tőle, hogy ismét nehéz dolgunk lesz. Fél év után újból terhes lettem, két és fél év közöttük a korkülönbség, szerintem a legjobb, én mindig így akartam.

Az első baba születése után derült ki, hogy pajzsmirigy túltengésem van. de akkor már nagyon durván működött, utólag tudom, hogy terhességem előtt már legalább két évvel azért voltak azok a tüneteim, mert már akkor is túltengtem. -Helyre hozzták, aztán a második babám szoptatása közben megint kiújúlt, megint olyan nagyon, hogy egyik napról a másikra kellett abbahagynom a szoptatást, mert annyi gyógyszert kellett szednem. Aztán megint beállt, és megint kújúlt, és fél éve megműtöttek, (nem csak túlműködött, meg is volt nagyobbodva), és örültem, hogy túl vagyok rajt, és sajna két hete kiderült, hogy műtét ellenére megint kiújúlt, amire 5% az esély, és én beletartozom. Én is január 13-án megyek Veszprémbe endokrinológushoz.

Egyébként itt a hoxán találtam rá egy fórumra, ahol pajzsmirigy betegek beszélgetnek, elég sokan vagyunk, és sokmindent meg lehet tudni ott is a betegségről. Ezen a fórumon kívül ott szoktam beszélgetni, ha érdekel, az adatlapomon biztos megtalálod.

Minden jót, kitartást!

14. d9d8721118 (válaszként erre: 12. - Zöldségevő)
2008. dec. 27. 21:38
Látod, hiába az endokrinológus! Azt mondta már simán lehet babám. Csak éppen azt felejtette el, hogy PCO-s vagyok!
2008. dec. 27. 21:37

Én szedek mercformint és Letroxot is. Azt mondták, ha teherbe esek a Merckformint abba kell hagyni, a Letroxot meg kell emelni.

Csak azt nem értem, hogy ha én terhes leszek valamilyen csoda folytán, azt olyan 2 hét után tudom meg, az eseménytől számítva, nem? Addig meg vígan szedem a Merckformint :(



Valami házipraktika?

2008. dec. 27. 21:22

kérjetek segitséget ahol csak lehet!

keressetek endokrinológust!

konzilium.hu

informed.hu

weborvos.hu

házipatika......endokrinológus

és még nagyon sok van!

11. kkrisztina76 (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2008. dec. 27. 21:03
A barátnőmnek is sok kis cystája van,de sikerült. Ne add fel. A munkahelyen csak én tudtam róla és mindenki azt kérdezte tőle mikor lesz már baba. Nehéz időszak volt számára. Szerintem egy ideig a kollégák kérdései is ártottak neki.
10. c0048dfb7e (válaszként erre: 7. - S700)
2008. dec. 27. 21:03
Szedtél Metformint? Diétázol?
9. kkrisztina76 (válaszként erre: 7. - S700)
2008. dec. 27. 21:01
Szia. Fel a fejjel. Igaz nekem 3 kislányom van, de az első kisbabám -a kisfiam- halva született. Azt hittem én is belehalok. Ráadásul akkor még állami gondozott gyerekekkel foglalkoztam. Alig tudtam dolgozni menni, látni azt a sok szép kicsikét..
2008. dec. 27. 21:00

Értem! Szóval annyira nem egyszerű :(

Azért nagy érvágás lenne venni a mai helyzetben egy nagyobb lakást :) 25 évig biztos nem :)


Nekem 3 hónapja az endokrinológus azt mondta, felejtsem el hogy gyerekem lesz. Nemrég voltam kontrollon, és azt mondta olyan jók az értékeim, hogy már próbálkozhatok! DE! Arról nem beszélt hogy összejönni akkor sem fog, mert a cysták ott vannak a petefészkembe!

7. s700
2008. dec. 27. 20:56

Sziasztok!

Nekem sem jön össze. PCO-m van. 3 clostilbegyt kúra után 2 inszemináción vagyok túl, semmi eredménnyel. Most pihenünk...

6. kkrisztina76 (válaszként erre: 4. - D9d8721118)
2008. dec. 27. 20:56
A barátnőm Csepelen lakott hasonlóan kicsi lakásban. De mikor terhes lett vettek egy két szobásat, újat. Most nagyon boldogok.
5. kkrisztina76 (válaszként erre: 3. - D9d8721118)
2008. dec. 27. 20:54
Sajnos nem. Hormon pótló gyógyszereket szedett és jártak UH-ra ahol figyelték a petesejt éréseket.
2008. dec. 27. 20:54

Már arra is gondoltam hogy lelki okok miatt sem jön össze! Nagyon szeretnék babát, de félek a jövőtől. Tudom hogy ilyen alapon senki nem szülne, de mégis félek. Majdnem egy éve költöztünk össze párommal egy két szobás lakásba. Ha jönne egy baba, el kéne költöznünk, mert kevés lenne a hely.

Ilyen és hasonló félelmeim vannak :(

3. d9d8721118 (válaszként erre: 2. - Kkrisztina76)
2008. dec. 27. 20:51

Én is eü.-is vagyok :)


És, hogyan sikerült nekik? Természetesen jött össze?

2008. dec. 27. 20:47
Szia én nem vagyok beteg de egészségügyis vagyok. A barátnőmnek is PCO-ja van és van egy 13 hónapos kisfia.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook