Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


2007. júl. 8. 07:11
Szia! Szerintem, elsőként egy teljes vérképet nézessél, már abból is sokminden kiderül!
2007. júl. 6. 19:57
Sziasztok! Ha még olvassa valaki, meg tudnátok mondani, hogy milyen orvost keressek fel először, ha gyanítom, hogy köze lehet a pajzsmirigyemhez? Köszi. Kata
2007. júl. 6. 19:42
Úgy látom, ez a fórum is meghalt.
29. kétségbeeszter (válaszként erre: 28. - Chelsey24)
2007. jún. 17. 12:53

Szia,


igen tudom,hogy alulműködést jelent,csak annyira nem jellemzőek rám a tünetek, de azt hiszem ez nem számít.


100? az nem semmi,én eddig olyan 8 körülieket hallottam másoktól, szóval akkor vannak még mások is az orvosom szerinti "abnormálisan" magas értékkel....


jó hétvégézést mindenkinek!

Eszter

28. chelsey24 (válaszként erre: 26. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 17. 08:10
Sziasztok! Eszter, a magas TSH érték pajzsmirigy alulműködést jelent, nem túlműkökdést. Túlműködésről akkor beszélünk, ha alacsony a TSH érték. Egyébként az én TSH-m volt már 100 is.
27. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 23. - Ezusteso)
2007. jún. 16. 22:31
Ezzel tisztaban vagyok, de megadta a mertekegyseget, utana neztem. Persze ha hibaztam, javits ki nyugodtan!
2007. jún. 16. 22:26

Sziasztok,


Csilla éltem a meghívással és csatlakoznék hozzátok....


Szeretném meg kérdezni, hogy valakinek volt-e már a TSH-ja: 30,30 körüli értékű? fogyás csak 5-7 közötti TSH mellett? az nekem mikor lesz?:-(


Gondolom az is teljesen szokványos, hogy abszolult nem jellemzők rám az pm alulműködés tünetei (a túlműködésé igen) kivéve a súlygyarapodásét :-(....nem mondanám,hogy durván sokat, de lassan és biztosan növelem a súlyom :-( amit nagyon utálok!!!!!


amúgy keveset alvó,soha nem fáradt,gyors szívverésű, izzadékony,állandóan melegem van,túlpörgő, hiperaktív, testápolót soha életemben nem használtam, nem hogy alig van étvágyam, hanem állandóan éhes vagyok.....szóval a túlműködés tipikus tünetei, kivéve a fogyást :-(


vagy lehet, hogy váltakozik az alul-túl működés,csak most még csak 1x mérték a TSH-mat?


Eszter

25. chelsey24 (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 14. 14:38
Azért, szerintem vizsgáltasd ki magad újra!
24. ezusteso (válaszként erre: 22. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 13. 09:33

Indokolatlan fogyás-hízás hátterét meg kell nézni, de te tudod, hogy többet ettél-e az étteremben. Vérkép nem ad választ a pm. működésére, csak a hormonvizsgálat.

Ha úgy érzed, nincs bajod, ne foglalkozz vele.

23. ezusteso (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 13. 09:29
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de lelet csak a referencia tartomány ismeretében értékelhető. Többféle módszer létezik a hormon meghatározására, nem egyforma norm. tartományokkal. Bár a 0,1 TSH mindenhol alcsony.
22. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 21. - Ezusteso)
2007. jún. 13. 09:26
nah, egyik tunetem sincs!se faradt,se aluszekony,se semmi!nem nyomja a torkom smemi, a verkepem jo volt!
21. ezusteso (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 13. 09:24

Túlműködés: izzadékonyság, kézremegés, szapora pulzus, hasmenés, fogyás étvágytól függetlenül, hajhullás, alvászavar, szem csillog, kidülled.

Alulműködés: aluszékonyság, fáradékonyság, hízás étvágytól függetlenül, hajhullás, ödéma, alacsony vérnyomás.

Ezeket a funkcióbeli eltéréseket laborvizsgálat ( vérvétel) igazolja. Lehet neurózisnak is ilyen tünete!

Önmagában a pajzsmirigy méretének megváltozása nem betegség, csak ha befelé nő,és nyomja a mögötte levő légcsövet és nyelőcsövet. UH mutatja.

Nyomás az orvoshoz!

2007. jún. 13. 09:13
Egy éve voltam, teljes kivizsgalason, vervetel,ekg,pajzsmirigy,sziv,tudo stb,nogyogyi, es mindent rendben talaltak!azota nem valtozott sok minden!a nogyogyi is megnezte a nyakamat, es nem talalt semmit!
19. chelsey24 (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 12. 20:44
Szia! Kezdetben nekem sem voltak tüneteim, csak annyi, hogy a nyakam meg volt vastagodva. Nekem göböm nincs, viszont híztam én is (igaz mellettem szóljon, hogy tavaly szültem is), fáradékonyabb voltam, amikor rossz volt nagyon a pm. értékem. Ráadásul izzadékonyabb is vagyok, és reggelente be vannak dagadva az ujjaim.
18. CILUSKA (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 12. 20:33
Nekem nem volt semmilyen tünetem, azon kívül, hogy a nyakamon ki lehetett tapintani a csomókat, majd láthatóvá is vált az évek során. Márciusban meg is kellett műteni. Komoly betegség ez ! Mindenképpen menj el az orvoshoz és vérvétellel megállapítják, hogy van-e pajzsmirigy betegséged. Ne hanyagod el, mert egyéb betegség forrása lehet !
2007. jún. 12. 12:20

sziasztok!mik a tunetei ennek a betegsegnek?anyam most azzal allt elo, hogy lehet, h pajzsmirigyes vagyok,de azt nem veszi szamitasba, h a lelkemet romma tiporta a beszolasaival, h kover vagyok, meg h 2 ev alatt szedtem fel x kg, es volt, h fogytam, es volt, h hiztam!etteremben dolgoztam, megb ilyenek!kivancsi lennek,h milyen tunetei vannak!koszi

udv

2007. jún. 6. 13:48
Én most a Letroxból hétfőn, szerdán és pénteken 200 mikrogrammot, a többi napon meg 175-öt.
2007. jún. 5. 22:02
Most L-Thyroxin 100 -ból másfél tablettát. Tegnap voltam kontroll vizsgálaton, ahol vért vettek. Egy hét múlva mondják meg, hogy kell-e változtatni az adagon.
14. chelsey24 (válaszként erre: 13. - CILUSKA)
2007. jún. 5. 07:54
Milyen gyógyszert szedsz? Én jelenleg a Letroxot, de szedtem már Euthyroxot és L-thyroxint is.
13. CILUSKA (válaszként erre: 12. - Chelsey24)
2007. jún. 1. 22:12
18 éves koromban még gebe voltam, azóta /majd' 4 évtizede/ folyamatosan felszedtem kb. 70 kg-ot. Eddig még senki nem hozta összefüggésbe a hízásomat a pajzsmirigy betegségemmel. A strummámat csak 4 éve diagnosztizálták és három hónapja műtöttek. Mindenki a fogyást ajánlja, de eddig nem sikerült. Igaz, hogy nem is fogyókúrázok különösebben. Csak arra figyelek, hogy ne egyek sokat és megválogatom az ételeket. Nem híztam mostanában, tartom a súlyomat. Ijesztgettek, hogy a műtét után hízni fogok, de ez eddig hála Istennek nem történt meg. Minden reggel mérem magam és egy kiló + - eltéréssel azonos. A folyadék bevitel és leadás függvénye. Éhezni nem bírok. Ha éhes vagyok, ideges leszek, ha ideges vagyok, éhes leszek. Az orvosom sárgarépát ajánlott, de hát én nem vagyok nyúl...
12. chelsey24 (válaszként erre: 11. - CILUSKA)
2007. jún. 1. 14:21
Súlyproblémáid is vannak? Mert nekem igen, és nem tudok fogyni. Bár a doki azt mondta, hogy olyan még nem volt, hogy ha valaki nem eszik semmit, nem fogy le.
2007. jún. 1. 12:33

Sziasztok ! Én nem éreztem semmi problémát a pajzsmirigy-betegségemmel kapcsolatban. Egyszer azt mondta a kedvesem, hogy olyan furcsán dagadt a nyakam. Mondtam neki : egyébként is dagadt vagyok...

Röviden : háziorvos - belgyógyász - ultrahangos vizsgálat - CT - Endokrinológia - többszöri vérvétel - röntgen gipszkása nyeléssel - izotóp vizsgálat - biopszia vizsgálat - gégészet - sebészet - ezek közül a legtöbb többszőr ismételve.

Diagnózis : nem toxikus többgöbös golyva.

Ez az egész már több éve húzódik.

Az idén március elején megműtöttek. Nem volt olyan vészes, mint amennyire féltem tőle, de nem is volt egy leányálom.

Most azóta szedem a gyógyszert, most sincs semmi panaszom evvel kapcsolatban.

A probléma csak az, hogy mivel nagyon sok egyéb betegségem is van, így nem tudom, hogy egy-egy panaszom mitől van. Például : a szédülés lehet a magas vérnyomástól, vagy valamelyik gyógyszer mellékhatása is, vagy a Jóisten tudja mitől.

2007. jún. 1. 07:20
Sziasztok, nekem ezek a legfirsebb eredményeim: tsh:0.01, ft4:23.72 ,ft3 6.676. És azt írta a doki,hogy hétfőn, szerdán és pénteken 200 ug-ot a többi napon 175 ug-ot szedjek.
2007. máj. 25. 14:18
köszi :)
8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 4. - F124753f33)
2007. máj. 25. 13:39
Jo a TSH-d! Megneztem a leletemen szereplo adatokkal es benne van a megengedett intervallumban.
2007. máj. 25. 12:49
Nagyon kihalt a fórum, mindenki eltűnt? :(
2007. máj. 24. 15:27
Örülnék ha vki válaszolna a 4.-es kérdésemre.
2007. máj. 24. 14:13
Sziasztok! Voltam ellenőrzésen a pajzsmirigyemmel, és most azt mondta a doki, hogy csak teljes életmódváltással tudok lefogyni. Most várom az eredényemet is.
4. f124753f33 (válaszként erre: 3. - Könyvelő)
2007. máj. 22. 12:20

Szia!

Bocs, az 5-7-et mire érted?

Nekem a Rapid TSH-m 1,72 uIU/ml, a referencia tartomány 0,40-4,00 között van. A dokim azt mondta teljesen jó. Most akkor hogyan van ez?

3. könyvelő (válaszként erre: 2. - Chelsey24)
2007. máj. 22. 11:14

Szia!

Nekem azt mondta a dokim, hogy ha nem hízok az már jó.

Amig nem áll be 5-7 körül a tSH addig nem tudsz fogyni.

Bebe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook