Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


2008. júl. 29. 15:05

sziasztok!

nem-toxikus,többgöbös golyvám(strumám) van,meg hashimoto-thyreoiditisem(autoimmun pajzsmirigy gyulladás).ha valaki hasonló problémával küzd,és tud segíteni,hogy lehet javítani az állapotomon,nagyon megköszönném.babát szeretnénk,és be kell feküdnöm az endokrinológiára,akik állítólag nem foglalkoznak pajzsmiriggyel,pedig engem hozzájuk küldtek.lassan kezdek belezavarodni,hogy ki kivel van a pajzsmirigybetegeknél,mert nem kezel senki,csak küldözget minden felé.

61. Bububerci (válaszként erre: 60. - D4d22d55d6)
2008. júl. 28. 13:13
[link] Ajánlom ezt az oldalt sok mindent ír a betegségedről. Nekem pikkelysömöröm van de nincs összefüggésben a pajzsmiríggyel. De az étrend változás jót tehet neki.
2008. júl. 19. 12:17
Sziasztok!A VITILIGO nevő bőrproblémával kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének.Nekem azt mondták, hogy a pajzsmirigy-gyulladásom okozza.
2008. júl. 11. 21:48

Sziasztok!

Az én TSH-m először 6.295,a köv.0.0025 köv.28.294 köv.4.6060 utána a többi normál értékű. Februárban voltam utoljára kontrolon.Ezt mind Letrox szedése mellet produkáltam.Az én tüneteim:állandó fáradtság,aluszékonyság,hízás,kóros izzadás,mindig melegem van.Tud valaki izzadás ellen valamit ajánlani ami az egész testre hatásos?

2008. ápr. 6. 21:08
Kihalt a fórum?
2008. ápr. 5. 18:15

Sziasztok!


Újabb göbök alakultak ki nálam :( 4 hónap telt el azóta.

Hideg göböm volt a decemberi izotóp vizsgálaton..

2008. febr. 25. 19:50
Engem műtöttek és semmi gondom nem volt!Kedden műtöttek pénteken haza is mehettem 10 kapcsom volt és csütörtökig 2 dunctos üvegem 2 csövem volt ,de nagyon könnyen vettem az akadályt!Nem bántam meg nem fulladok és sokkal jobban vagyok!
55. erika0313 (válaszként erre: 54. - Era06)
2008. febr. 25. 19:47
én is voltam már izotopon is
54. era06 (válaszként erre: 53. - Erika0313)
2008. febr. 25. 19:44

A göbnek csak egy gyógyszere van, a SZIKE.

Ezt még nem mertem bevállalni. Így fél megoldást választottam az izotóppal.

2008. febr. 25. 19:11

sziasztok!


Nekem is van 3 göböm :( még gyógyszert se szedetnek velem

52. era06 (válaszként erre: 51. - Bububerci)
2008. febr. 25. 19:08

Szia

Az enyém is göbös. nekifutásból megkérdezték, hogy mit akarok műteni vagy a jódizotópot.

Ez volt az első orvosi vizsgállaton. Azonnal rávágtam : izotópot!. Most reménykedem, hogy nem nő vagy nem lesz hideggöb. Nem okoz problémát. Problémám kizárólag a nadrág méretemmel van. Ezen hogyan lehet segíteni?

2008. febr. 25. 15:12
Sziasztok! Bububerci vagyok és szeretnék csatlakozni a klubbhoz. Nekem már 15 éve van a pajzsmiríggyel bajom, de még soha nem akartak megműteni. Volt már göbös, most a TSH 18 fölött van. De még most is azt moondták ne is törődjek vele.Laila ne izgúlj nem lesz semmi baj.
50. era06 (válaszként erre: 47. - Laila)
2008. febr. 23. 16:34

Szegényem, neked tele van a nadrágod!

Nőhet befele is , meg kifele is. Kizárt dolog, hogy egy hét alatt megfuladj emiatt, főleg így, hogy "kiröhögött"

2008. febr. 22. 16:47
Ne izgulj!Ahhoz még sok idő kell!
48. laila
2008. febr. 22. 16:44
ja megint laila vagyok. jodid vizet ittam eddig igy lett ennyi az eredményem.
47. laila
2008. febr. 22. 16:43
laila vagyok sziasztok, doki kiröhögött, 4.160 a tsh-m ft3, ft4 jok, de göböt talált a jobb felső lebenyben,tapintásra. elküldött ahoz a tök jo dokihoz a solymos tamáshoz, pénteken megyek. félek ettől a göbtől, nöl ez egy hét alatt?nem fulladok meg addig? segitsetek, befelé nől megilyesztett.
2008. febr. 18. 21:21

Sziasztok!

Engem tavaly szeptemberbe műtöttek.Tele volt bevérzett cisztával!Nagyon nagy volt az mondta a doki fél év és elfujt!Most ott tartok,hogy L-THYROXINT szedek 100-ast meg citrokálciumot,mert műtét után 5 nappal görcsöt kaptam.Bénultam rendesen a mellék pajzsmirigyem nem tér észhez!

45. nila (válaszként erre: 42. - Aichwald)
2008. febr. 18. 20:43

sziasztok %

Igen,vesznek..

ha jól emlékszem..

Engem 5 éve mütöttek ...

44. era06 (válaszként erre: 43. - Laila)
2008. febr. 17. 16:39

A keresőbe írd be a pajzsmirigy szót, ott sok mindent olvashatsz.

Alulmödésnél nem tapasztaltam olyat, hogy fulladok

Miért pont erre gondolsz?

43. laila
2008. febr. 17. 16:27
sziasztok laila vagyok szeretnék csatlakozni hozzátok, napok ota gombocot érzek a torkomban,megyek holnap vérvételre,szerintem alulmüködik a pajzsmirigyem, amig nem kapok gyogyszert mit tegyek ugye nem fogok befulladni annyira nam duzzadhat meg; segitsetek
42. aichwald (válaszként erre: 41. - Zsuzska77)
2008. febr. 5. 15:49

Zsuska!


Hideg göb miatt vettek biopsziát?

41. zsuzska77 (válaszként erre: 39. - Vead)
2007. dec. 28. 20:51
Szia Nekem is volt biopsziám .Amikor elkezdödtek a problémáim akkor vérvétel után küldtek el erre de nem azért mert daganatos vagyok.Amugy nem lett belöle semmi probléma 3-szor böktek ultrahang alatt igaz fájt kicsit de ki lehet birni inkább utána volt rossz érzés de az hamar elmult.Ugyhogy fel a fejjel!!!Nem annyira rémes mind ahogy mondják ki lehet birni
2007. dec. 22. 16:26

Sziasztok!


Én a párom miatt írok nektek. Mi csak azt vettük észre, hogy lett egy dudor a nyakán. Nekünk is ezt írták, hogy toxikus többgöbös golyva, meg ciszta.

Márciusban vettük észre, azóta gyulladáscsökkentőt szedetnek vele (pl. Brexin), és háromhavonta járunk ellenőrzésre. A TSH értékei normálisak, de a doki azt mondta, hogy ha nem változik semmi, meg kell műteni.

Nagyon féltem, tud valaki abban segíteni, hogy mit takar ez a műtét? Minden infó jól jönne.

39. vead
2007. nov. 6. 14:14

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.

Az egész történet ott kezdődött, hogy az anyukámnak jó fél évvel ezelőtt elkezdett nagyon feszíteni az oldala - a melle alatt a bordáinál érezte főleg ezt. Aztán észrevettük, hogy ahol feszít neki, elkezdett valami kidudorodni. Ezek után már elment orvoshoz, elküldték kivizsgálásra, több vérvételre, kétoldali ultrahangra, kétoldali röntgenre, pajzsmirigy ultrahangra, valami különleges vérvizsgálatra amit Budapesten csináltak, stb. stb........de az összes vizsgálatból nem derült ki semmi se, mindenhol azt mondták, hoyg nem találnak semmit, a vérképe tökéeletes, nem tudják, hogy milyen dudor is van a melle alatt, mert hogy egyik féle vizsgálaton sem találják (de szemmel látható, ezt minden orvos elismerte).

Szóval most a legújabb vizsgálat amire elküldték a az ultrahangos pajzsmirigy biopszia.

De erről én olyan elkeserítő dolgokat olvastam a neten, főleg azt, hogy ezt a vizsgálatot rákos, daganatos betegeknél végzik.:((((

most nagyon el vagyok keseredve, de anyukám meg még jobban.........

Segítsetek kérlek, hogy tkp. mikor küldik el az ember ilyen vizsgálatra? És miből áll ez a vizsgálat, mit csinálnak ott az emberrel?

Várom válaszotokat.


Előre is köszönöm.


vead

2007. júl. 28. 05:51
Szia! Én 100-as Letroxot szedek, abból is egyik nap 200-at másik nap 150-et. Nekem nincs göböm, így műtve se vagyok.
37. andyca73 (válaszként erre: 36. - Chelsey24)
2007. júl. 27. 20:37

Szia!Én 50 mg-os Letroxot szedek,napi egyet.

Engem 2000-ben műtöttek,a bal oldali lebenyt teljesen eltávolították, 3cm-es jóindulatú daganat volt benne.A Letrox elött jó volt a tsh-m,csak azért kell szednem ,mert a jobb oldaliba is van egy 3cm-es göb és, hogy már ne nőljön tovább.Téged műtöttek már?

36. chelsey24 (válaszként erre: 35. - Andyca73)
2007. júl. 27. 20:18
Szia! Én is Letroxot szedek, de én nem híztam. Sőt, most hogy diétázok, már sikerült fogyni is pár kilót, pedig eddig sokáig nem tudtam.
2007. júl. 27. 20:15

Sziasztok!

Szed valaki Letroxot?Kíváncsi lennék nála milyen a hatása, mert én kb. 3 hónapja szedem és hízok,pedig alig eszek:(

2007. júl. 10. 12:14
Szia! Bocsi, hogy csak most válaszolok, igen, a háziorvosnál kérjél vérképet. Mondd el neki, ohgy milyen tüneteid vannak.
33. 754c7e07c3 (válaszként erre: 32. - Chelsey24)
2007. júl. 8. 08:52
Köszönöm. A háziorvosnál kérjek vérképet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook