Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)

2007. jún. 1. 12:33

Sziasztok ! Én nem éreztem semmi problémát a pajzsmirigy-betegségemmel kapcsolatban. Egyszer azt mondta a kedvesem, hogy olyan furcsán dagadt a nyakam. Mondtam neki : egyébként is dagadt vagyok...

Röviden : háziorvos - belgyógyász - ultrahangos vizsgálat - CT - Endokrinológia - többszöri vérvétel - röntgen gipszkása nyeléssel - izotóp vizsgálat - biopszia vizsgálat - gégészet - sebészet - ezek közül a legtöbb többszőr ismételve.

Diagnózis : nem toxikus többgöbös golyva.

Ez az egész már több éve húzódik.

Az idén március elején megműtöttek. Nem volt olyan vészes, mint amennyire féltem tőle, de nem is volt egy leányálom.

Most azóta szedem a gyógyszert, most sincs semmi panaszom evvel kapcsolatban.

A probléma csak az, hogy mivel nagyon sok egyéb betegségem is van, így nem tudom, hogy egy-egy panaszom mitől van. Például : a szédülés lehet a magas vérnyomástól, vagy valamelyik gyógyszer mellékhatása is, vagy a Jóisten tudja mitől.

2007. jún. 1. 07:20
Sziasztok, nekem ezek a legfirsebb eredményeim: tsh:0.01, ft4:23.72 ,ft3 6.676. És azt írta a doki,hogy hétfőn, szerdán és pénteken 200 ug-ot a többi napon 175 ug-ot szedjek.
2007. máj. 25. 14:18
köszi :)
8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 4. - F124753f33)
2007. máj. 25. 13:39
Jo a TSH-d! Megneztem a leletemen szereplo adatokkal es benne van a megengedett intervallumban.
2007. máj. 25. 12:49
Nagyon kihalt a fórum, mindenki eltűnt? :(
2007. máj. 24. 15:27
Örülnék ha vki válaszolna a 4.-es kérdésemre.
2007. máj. 24. 14:13
Sziasztok! Voltam ellenőrzésen a pajzsmirigyemmel, és most azt mondta a doki, hogy csak teljes életmódváltással tudok lefogyni. Most várom az eredényemet is.
4. f124753f33 (válaszként erre: 3. - Könyvelő)
2007. máj. 22. 12:20

Szia!

Bocs, az 5-7-et mire érted?

Nekem a Rapid TSH-m 1,72 uIU/ml, a referencia tartomány 0,40-4,00 között van. A dokim azt mondta teljesen jó. Most akkor hogyan van ez?

3. könyvelő (válaszként erre: 2. - Chelsey24)
2007. máj. 22. 11:14

Szia!

Nekem azt mondta a dokim, hogy ha nem hízok az már jó.

Amig nem áll be 5-7 körül a tSH addig nem tudsz fogyni.

Bebe

2007. máj. 15. 07:44
Úgy látom, senki nem érdekelt ebben a témában! :(
2007. máj. 13. 08:11
Sziasztok! Én már lassan 7 éve szenvedek pajzsmirigy alulműködésben. Szedtem már rá L-Thyroxint, Euthyroxot és jelenleg Letroxot. Tavaly július végén szültem, és azóta egyszerűen nem tudok lefogyni. A szülés után, ami lement 4 kg az visszajött. Az orvos azt mondta, hogy amíg nem áll be rendesen a pajzsmirigy működés, addig ne is próbálkozzak. Vannak hasonló tapasztalataitok, esetleg valaki nem tud valami diétát, ami hatásos lehetne? Várom a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook