Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
212. mamuci55 (válaszként erre: 209. - Angyal44)
2008. nov. 27. 21:13
Szia!Elkerülhetetlen a biopszia?Nekem 2000-ben kezdődött a betegségem,vagyis nem is volt panaszom,csak a nyakamon látszott a nagyobbodás.Ekkor állapították meg a hideg göböt.Elkezdték szúrkálni,és a göb elkezdett nőni.Ez a szúrkálás 4 évig tartott,és ezután került sor a pm.kivételére/bal oldali/.Én úgy gondolom,hogy ha nem hagyom a biopsziát akkor nem nőtt volna a göböm.Én nem lebeszélni akarlak a biopsziáról,csak több helyről kellenne info,hogy szükséges-e.Bár igaz,hogy holnap már péntek.Neharagudj,hogy ezt leírtam,ezek az én tapsztalataim.Minden jót,egyébként a szúrás nem fáj.
211. zsluzse (válaszként erre: 207. - Ditty26)
2008. nov. 27. 18:41
Ez is lehet pajzsmirigy betegség velejárója. Attól függ, hogy hideg vagy meleg göböt találtak-e nála, mert a hideg az lehet rosszindulatú, a meleg nem. Ezért szoktak a hideggöbökből mintát venni tűvel.
210. zsluzse (válaszként erre: 209. - Angyal44)
2008. nov. 27. 18:27
A biopszia elvileg szövettan. A sejteket vizsgálják laborban mikroszkóp alatt. Legalábbis én így tudom. Lehet, hogy a göbjeidet szúrják meg, hogy mintát vegyenek blőle? De ez csak találgatás a részemről... Nem kérdezted meg a dokit?
2008. nov. 26. 21:42

Sziasztok.

Véletlenül tévedtem ide, de megragadt a téma. Annál is inkább, mert nekem is most derült ki, hogy hideg göböm van, alulműködik a pajzsmirigy. Pénteken megyek biopsziára. A dolog pikantériája, hogy még egy hete sincs, hogy epekő műtéten estem át. Igazából mi ez a biopszia?

2008. nov. 26. 20:41
Sziasztok! Ma voltam endokrinológusnál és az van írva a papírra, hogy" latens hypofunctio". és napi fél Euthyrox 50-t kell szednem. Ja és hogy 90-100% hogy nem fogok teherbeesni. Ez tényleg igaz?
207. Ditty26 (válaszként erre: 206. - Zsluzse)
2008. nov. 26. 18:56
Köszönöm hogy írtál.Nemrég volt vérvételen a párom egyenlőre rendben van a dolog...remélem így is marad .Elkezdett hízni,csökkent a kézremegés,meg a depressziós tünet,idegesség..Reménykedem...lehet hogy én vok hülye de ez a göb pontosan mit jelent?
206. zsluzse (válaszként erre: 186. - Ditty26)
2008. nov. 26. 14:37
Szia! Én szedtem ezt a gyógyszert. Fontos a folyamatos vérvételre járni, mert lehet negatív hatása és akkor abba kell hagyni. De nekem nem volt göböm, csak simán túlműködtem. 3 évig szedtem, ami elég hosszú idő, mert ha 1 év után nem javul az ember, akkor átlagban a műtétet javasolják. Mást nem nagyon tudok mondani a gyógyszerről.
205. zsluzse (válaszként erre: 197. - Ani2)
2008. nov. 26. 14:28
Hányingerről én sem tudok, de a remegés, izaddás lehet más betegség tünete is!
204. zsluzse (válaszként erre: 201. - Sziszike87)
2008. nov. 26. 14:27
Hát az elég nagy baj, mert szólnod kellett volna! Nem tudom, hogy árthatsz-e vele másoknak vagy sem, de gondolj bele, ha a te vérdet egy kisbaba kapja meg és így nem lett volna szabad adnod! Miért nem árultad el?
203. zsluzse (válaszként erre: 155. - Szandiii)
2008. nov. 26. 14:24
Szia! Én nem kapszulát vettem be, hanem lötyit ittam. Mondjuk ennek nincs jelentősége. Én nem akartam a műtétet. Volt ismerősöm akinek így elvágták a hangszálait. Ez meg nem viseli meg ilyen szinten a szervezetet. Nem hiszem, hogy van negatív következménye, amerikában már csak így gyógyítanak. Vagy Te hallottál már negatív következményről? Hol olvastál olyat, mert én még nem bukkantam negatív dologra ezzel kapcsolatban, de szivesen elolvasnám, mert érdekelne. Szerintem az nem igaz, hogy az alulműködés ugyanolyan rossz mint a túlműködés. Nekem volt részem mind a kettőben, a túlműködés szörnyű volt és soha nem tudták beállítani a hormonszintemet. Ráadásul ott a gyógyszer amit szedni kell az roncsolja a fehérvérsejteket. Alulműködésnél meg beállították és reggel beveszem, nincs semmi bajom. Persze én sem okoskodni akarok, mert én viszont nem értek hozzá, csak ez az én meglátásom.
202. Ani2
2008. nov. 23. 21:16

sziasztok.


Nálatok pm.túlműködésnél kaja után mennyi idő múlva van hasmenés?

2008. nov. 22. 12:29
Sziasztok! Rég voltam itt! Segítséget szeretnék kérni! 1 éve pajzsmirigy alulműködés miatt gyógyszert szedek! Sajnos a panaszaim megvannak ( fáradtság, izom és izületi fájdalom, semmihez nincs kedvem stb...)! Két hete vért adtam ( 4.5 dl ). Azóta nem érzem jól magam! Szédülök, gyenge vagyok, nincs étvágyam, fáj minden porcikám ( leginkább nyak, váll, hát )! Lehet hogy az alulműködés kizárja a véradást? Amúgy is elég stresszes időszakom van, most kezdtem a fősulit, nem találom a helyem. Fél évig kevert szorongásos depresszióval is kezeltek. Elég ideges típus vagyok! Vannak másoknak is ilyen problémáik? Hiába nézem nem találok semmit arról hogy a véradás nem jó a pajzsmirigynek. Bár a vérszegénység lehet pajzsmirigy következménye. Lehet hogy nálam ez jött ki? Köszönöm mindenki tanácsát! ( Bevallom őszintén, a véradáson nem árultam el, hogy pajzsmirigy beteg vagyok, de a doki megjegyezte hogy mintha lenne egy kis szívritmus zavarom. Már nagyon bánom, és többet nem adok vért. )
200. szeva72
2008. nov. 20. 20:52
jajj, elfelejtettem valamit. Ha tudtok Debrecenben jó endokrinológust, akkor priviben várom a nevét. Köszi szépen.
199. szeva72
2008. nov. 20. 20:47

Kedves Fórumozók, a segítségetekben bízom


Édesanyám szívbeteg, és nemrég kiderült, hogy tele van a pajzsmirigye cisztákkal, ami azt jelenti hogy meg kell műteni, és eltávolítani a pajzsmirigyét.

Ez nagy kockázati veszélyt jelent. Van-e köztetek valaki, aki hasonló helyzetben volt, van? Tudtok-e olyat, hogy valakinek nem adhattak a műtét után kálciumot, de tudták azt mással helyettesíteni?

Várom válaszotokat.

Mindenkinek jóegészséget kívánok, Éva.

198. mamuci55 (válaszként erre: 197. - Ani2)
2008. nov. 17. 14:02
Hányingerről nem hallottam.Dea remegés és izzadás tipikus tünete a betegségnek.Meg kellene nézetni a THS értéket,vérvétel.
197. Ani2
2008. nov. 17. 12:39
Pm. rossz működése miatt lehet erős hányinger, remegés, izzadás? 2 napja ilyen tüneteim vannak.
196. mamuci55 (válaszként erre: 195. - Ditty26)
2008. nov. 16. 07:32
Szia!A közvetlen kolléganőm is nagyon lefogyott és minden baja volt.Kapott izotópot,meg gyógyszert és azóta teljesen rendben van.Nem szed gyógyszert!Sikerült beállítani a hormonját,igaz kb egy jó fél évig otthon volt.Türelem,és minden rendben lesz.Nekem ugye hiányzik a fél pm ezért nem tudja ellátni a funkcióját gyógyszernélkül.
195. Ditty26 (válaszként erre: 193. - Mamuci55)
2008. nov. 15. 19:03
Kb 10 éve megvannak ezek a panaszok,csak nem figyelt fel rá hogy ez esetleg betegség lehet.Amikor elkezdett fogyni akkor mondtam neki hogy irány az orvos.Pont ma ajánlottak egy természetgyógyászt de hát amíg gyógyszert szed addig ugye nem lehet.Olyan jó lenne ha fél éven belül meggyógyulna és nem kéne szednie ezt a gyógyszert.Ilyet is hallottam.
194. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 192. - Mamuci55)
2008. nov. 14. 20:05
Nekem is lehet látni, de már kezd a nyelésnél is zavarni kicsit. Garbót, sálat már nehezen hordok, mert olyan, mintha folytogatnának. Göbök is vannak, de a TSH jó volt. Már pedzegettem a háziorvosomnak, hogy jó lenne megint megnézni (1 éve voltam már).
193. mamuci55 (válaszként erre: 191. - Ditty26)
2008. nov. 14. 19:51
Neked nem szabad rosszra gondolni.Én is mindig ezt mondtam magamnak,de nem mindig sikerül.Nagyon fontos,hogy milyen az orvos.Sajnos az enyém rám hozta a frászt,mert azt mondta rákos vagyok azért kell műteni.Gondolhatod mit éltem át.A sebész volt aki megnyugtatott,hogy a szövettan után izguljak,mert csak gyanu a rossz.Szóval szerencsére nem lett nagyobb baj,csak ez az állandó gyógyszerszedés.És a párodnak,hogy derült ki?Volt valami tünete?A vejemnek is 130 a TSH-ja,Ő is gyógyszert szed,pedig csak 31 éves.
192. mamuci55 (válaszként erre: 190. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 14. 19:45
Nem,az más.Nekem a műtét előtt csináltak nyeléspróbát.Az izotópnál csak röntgen volt.Tudod az is számít,hogy kifelé nagyobbodik meg a pajzsmirigy,vagy befelé.Ha befelé akkor akadályozza a nyelést.Nekem kifelé nőtt,azt golyvának is hívják.
191. Ditty26 (válaszként erre: 187. - Mamuci55)
2008. nov. 14. 19:37
Szia!Azt mondták nem kell szúrni,csak gyógyszer..10napig 3szor 1 aztán vérvétel...mert ölheti a fehérvérsejteket.aztán 10nap 3szor2..és egy hónap múlva kell visszamenni kontrollra.Biztos a terhesség miatt van ,de néha rémeket látok hogy mi lesz ha...de igyekszem kizárni a negatív gondolatokat.
190. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 189. - Mamuci55)
2008. nov. 14. 19:35
Ezt jó tudni, mert nekem is csináltak ilyet (de nem mondták, hogy hideg vagy meleg). Ez a nyeléspróba, amit közben röntgen készülékkel néznek?
189. mamuci55 (válaszként erre: 188. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 14. 19:32
Izotópos vizsgálattal döntik el.Meg kell inni a löttyöt,és röngten csinálnak.A hideg göbnél kevesebb izotópot vesz fel,a melegnél többet.Állitólag a hideg a rosszabb,ebből lehet rosszindulatú a pajzsmirigy.Ezért kellett nekem szúrkálni.De ha nem hagyom akkor meg azért izgultam volna,hogy ne legyen baj.
188. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 187. - Mamuci55)
2008. nov. 14. 19:23
Az mit jelent, hogy hideg/meleg göb?
187. mamuci55 (válaszként erre: 186. - Ditty26)
2008. nov. 14. 19:13
Szia!Nekem 4 éve volt pajzsmirigy műtétem.Nekem is göböm volt/hideg/a mütét előtt 4 évig jártam ellenőrzésre,vagyis mindig megszúrták ,mintát vettek.Ekkor kezdett el a göb nőni.Sajnos csak útólag jöttem rá,hogy nem kellett volna engedni bögdösni.De én sem tudtam eldönteni mi a jó.A párodnál megnézték,hogy hideg vagy meleg göbe van-e?Sajnos nagyon sok pm.beteg van.Először ijjesztő,de aztán meglehet "szokni"Sajnos nekem a gyógyszert Euthyrox,életem végéig szedni kell.A fogyás a túlműködés miatt lehet.Nagyon gyors az anyag cseréje.De ha sikerül eltalálni a gyógyszert akkor ne izgulj minden ok lesz.Nagyon jó egészséget nektek és a leendő kisbabának is.
186. Ditty26
2008. nov. 14. 18:57
Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni.A páronál nemrég diagnosztizálták a p.túlműködést.Volt uh-n de hál istennek csak egy kis göböt találtak azt mondták elég a gyógyszeres kezelés.Methotyrin tablettát írtak fel neki.Tud vki erről vmit?Tapasztalat?Használ?A másik amitől meg vagyok ilyedve hogy nagyon le van fogyva az arca...Remélem minden rendben lesz,mert többek között babát várunk!Köszönöm hogy elolvastátok ,remélem tud vki vmit erről a gyógyszerről...
2008. nov. 14. 17:54
Volt már valakinek a családjában több pajzsmiigy rák?
184. Ani2
2008. nov. 10. 19:20

Sziasztok!


Irgalmasrendi-ben tud valaki egy jó endokrinológust?

183. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 182. - Betty Angyal)
2008. nov. 10. 17:30
Fel a fejjel! Lehet, hogy így majd összejön a baba!
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook