Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pajzsmirigy alulműködésben kérnék tanácsot! fórum

Pajzsmirigy alulműködésben kérnék tanácsot! (beszélgetős fórum)

2010. okt. 31. 19:39

Szép estét Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni, több mint egy hónapja szedem a 100-as L-Thyroxin-CT-t, a TSH értékem 11,3-ról lement 3,71-re. Már nem anyira puffedt, vizes a szemem körül és a bokám sem dagad annyira, de a panaszaim zöme megmaradt.A panaszaim zöme megmaradt, sőt, most még jobban hullik a hajam.

Mennyi idő múlva térnek magukhoz a maradék hajszálaim?

Lehet hogy parókával kell meglepnem magam karácsonyra?

Kati

2010. okt. 11. 20:22

Lányok!


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Köszönöm a meghívást is ,szeretnék csatlakozni!

Hétfőn kiderül mi a bibi de addig legalább tudok aludni!!!!Nagyon sokat segítettetek!Sajna én ilyen nagyon pánikolós vagyok!És az ultrahangon is rajta leszek!

Mégegyszer köszönöm!!!!

23. 9bbc382386 (válaszként erre: 22. - E974230abd)
2010. okt. 11. 18:38
Még nem :(
2010. okt. 11. 18:35
Akkor összevontak minket..így helyes:)
2010. okt. 11. 18:24

Szia!

Szerintem sok lehet a gyógyszered.Biztos hogy csökkentened kell!Mennyit szedsz?Mert azt nem írtad.

Van ilyen fórum,: PAJZSMIRIGY ALULMÜKÖDÉSE címmel.

2010. okt. 11. 17:49

Ha mégis alulműködő lennél túlnyomva gyógyszerrel gyere a :

[link]

fórumra itt vagyunk mi alulműködők sok segítséggel,és nagyon sok jótanáccsal....

2010. okt. 11. 17:47
Te enm lulműködéses vagy ,legalább is a laborod túl működésre utal...de mivel azt írod hogy kezelnk alulműködésre évek óta lehet hogy csak túlgyógyszereztek......te mit tudsz magadról alapból?
2010. okt. 11. 17:25
nézz szét a wwwpontkonziliumponthu oldalon
17. kiscicalany (válaszként erre: 14. - B24a0a7963)
2010. okt. 11. 17:24

Akkor harcolj ki egy ultrahangot!

Hónapokat kell sajnos várni, de így nem tudod, hogy szerkezeti elváltozás van-e.

Ha nem akar adni, keress más endokrinológust.

16. Panni58 (válaszként erre: 13. - Kiscicalany)
2010. okt. 11. 17:22

Persze, hogy nem lesz gond, hisz nem érzi magát rosszul, nincs semmilyen tünete, csak furák az eredmények.


Én pont a működésről beszélek, azt kell a gyógyszerekkel megfelelő szinten tartani, vagy a működést pótolni. Nálam az alulműködést a ciszta okozta, de ezer más oka is lehet. Az meg, ha átmegy alulműködőből túlműködőbe, arra is utalhat, hogy kevesebb gyógyszert kellene szednie.

De pont ezért van az endokrinológus, hogy ezt kiderítse.

2010. okt. 11. 17:13
14. b24a0a7963 (válaszként erre: 10. - Kiscicalany)
2010. okt. 11. 17:12

Remélem igazad lesz,kicsit megnyugodtam.

Valóban nem szoktam hozzá hogy ilyen leletet kapjak.

Ultrahangozni nem szokták,mert eddig

jók voltak az eredmények,panaszom se volt.100as

L-thyroxint szedek már 2éve.Elötte 50 majd 75 volt.Apránként és lassan emelték amikor szükség volt rá.

13. kiscicalany (válaszként erre: 12. - Panni58)
2010. okt. 11. 17:12

Igen, de a cystát ultrahang tökéletesen kimutatja. És ha ez rendszeresen ellenőrizve van, és nincs (vagy ha van-érdemi változást nem mutat az a cysta/göb), akkor működéssel van gond.


Jövőhétig nem lesz gond, ez bizti.

12. Panni58 (válaszként erre: 10. - Kiscicalany)
2010. okt. 11. 17:08

DEhogy ijesztem, nem annak szántam.

Én is ezt a gyógyszert szedem, nekem a jobb oldalt kivették ciszta miatt, semmilyen jel nem utalt rosszindulatú sejtekre, de három havonta nézik, és változtatják a gyógyszer mennyiségét, mert az sem mindegy, hogy hogy érzed magadat, hirtelen hízol, vagy fogysz, szédülsz, fulladsz, vagy szapora a pulzusok... és ezt mind az a kis hormon határozza meg. Ki kell deríteni pontosan az okát, miért ilyen az eredmény. Ez nem játék.

11. b24a0a7963 (válaszként erre: 8. - Panni58)
2010. okt. 11. 17:07

Csak jövő héten megyek hozzá,ezért is pánikoltam be

ennyire!

10. kiscicalany (válaszként erre: 8. - Panni58)
2010. okt. 11. 17:02

Ne ijeszd meg szegényt!

Írta, hogy évenként ellenőrzik, tehát nagy valószínűséggel UH+labor, esetleg scintigrafia, vagy asp. cytológia volt neki- ha a szerkezet olyan volt, vagy ha volt bennük egy vagy több nagyobb göb. Ha bármelyiknél gáz lett volna, nem évente kellene járnia, hanem gyakrabban, de erről nem tett említést.


Biztosan minden rendben lesz, csak ez egy rakoncátlan pajzsmirigy.

9. kiscicalany (válaszként erre: 7. - B24a0a7963)
2010. okt. 11. 16:59

Működési zavarod van, ami persze nem jó, de hidd el, nem fogja a sírodat ásni az endokrinológus sem.

Tudom, ha rossz eredményt lát az ember a laborján, azonnal szörfözik a neten és rémtörténeteket olvas, de ha az ultrahang rendben, és "csak" vérben van eltérés, akkor az működési zavar, és nem daganat és társai:)

8. Panni58 (válaszként erre: 6. - Kiscicalany)
2010. okt. 11. 16:58

a TSH az agyalapi mirigy hormonja, ami sok, ha a pajzsmirigy alulműködik, mert működésre akarja bírni, kevés, ha túlműködik a pajzsmirigy. De a pajzsmirigy hormonok az FT4, FT3, meg még van a mellékpajzsmirigyé...

Mit mondott az endokrinológus erre az eredményre?

Felkiáltójel azért lehet, mert normál esetben az tényleg túlműködést jelent. De pl. olyanoknál, akiknél rosszindulatú sejteket találtak, vagy műtötték is ezzel őket...,jó még ez az érték, náluk jobb, ha a gyógyszer inkább egy kis túlműködő állapotba hozza hormonálisan a szervezetet.

2010. okt. 11. 16:54

Akkor nincs olyan nagy baj?

Köszönöm szépen!

6. kiscicalany (válaszként erre: 4. - B24a0a7963)
2010. okt. 11. 16:52

A pajzsmirigy elsődleges hormonja a TSH. Persze pontos diagnózist a T3, T4 ismeretében lehet adni, de egy 0,0... értékű TSH mindenképpen túlműködésre utal.

Mivel nem vagyok endokrinológus, így nem tudom olyan szépen elmagyarázni ahogy ők, de a pajzsmirigy működést is számos dolog befolyásolja, és a pajzsmirigy is számos más szerv működését befolyásolhatja.


Szerintem ezt gyógyszerrel beállítják, ne aggódj:)

2010. okt. 11. 16:50
Ja a Tsh 0,01 lett felkiáltójellel.
4. b24a0a7963 (válaszként erre: 2. - Kiscicalany)
2010. okt. 11. 16:49

Köszönöm a gyors válaszod!

Túlműködés?Nem értem,mert a T4 rendben van,A T3

pedig alacsony.

Ez sajnos egy velem született betegség már 21

éve szedem a gyógyszert,endokrinológus ellenőriz

és nem értem hogy most mi történhetett.

Ne haragudj,hogy értetlenkedem csak annyira félek

hogy baj van.

3. Panni58 (válaszként erre: 2. - Kiscicalany)
2010. okt. 11. 16:47
igen, de ha az FT4 jó, akkor az nem túlműködés - szerintem.
2. kiscicalany (válaszként erre: 1. - B24a0a7963)
2010. okt. 11. 16:43

Szia!

Ez a vérkép nem pajzsmirigy aluműködésre, hanem túlműködésre utal. Alacsony TSH=túlműlködés, magas TSH=alulműködés.

L-thyroxint alulműködésre szedetnek veled, valószínű most valami megváltozhatott, és a működés felborult. L-thyroxin helyett fogsz majd egy másik gyógyszert szedni.

A pajzsmirigy egy ilyen szerv:) Hol így, hol úgy. Kevés szerencsés ember van, akinek nincs gondja vele az életben.

2010. okt. 11. 16:39

Sziasztok!


Szeretnék véleményt kérni hasonló betegségben szenvedőktől.Ma jött meg a laborleletem.

Free T3 alacsony,HTSH nagyon alacsony Free t4 normál

tartományban van.

L-Thyroxint szedek,évenként ellenőriznek.

Ilyen eredményeim még nem voltak.Jövő héten viszem a leletet az orvosnak.Vkinek voltak már hasonló vészes adatai?Miért lehetnek ezek most ilyen alacsonyak?Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook