Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Padló utca 2 szám ... fórum

Padló utca 2 szám ... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 21. 12:51
én a padló 3-asban vagyok:D
2011. júl. 14. 14:18

Most nem leszek népszerű, talán le sem kellene írnom, de mindegy.

A fórumindító írásodban valami megfogott, valami módon segíteni akartam, ezért írtam neked üzenetet.

Röviden a saját történetem: 10 évvel ezelőtt friss diplomával nem kellettem sehova. Beugrós munkáim voltak, ha felhívtak a munkaközvetítőtől, akkor pér hétig fix munka, ne adj isten 2 hónapig. "Rendes" állást nem sikerült szereznem.

Aztán tök véletlenül elmentem egy paickutató céghez párat telefonálni angolul (erről szólt a kutatás, hogy kezelik a szállodák az idegen nyelvű hívókat), kaptam kb 1000 Ft-ot, ami lószar, de hát pont ráértem. Aztán többször is szóltak ugyanattól a cégtől, különböző ilyen és ehhez hasonló megbízásokkal. Aztán amikor asszisztenst kerestek, felhívtak, hogy van-e állásom, mert már valamennyire ismernek, megbízható vagyok stb. Odamentem asszisztensnek. Aztán saját önálló projektet kaptam, amiért én feleltem, aztán több projektet, aztán tulajdonrészt kaptam a cégben, ami közben megnőtt. Ez van ma.

Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy érdemes minden lehetőséget megragadni, kipróbálni, ki tudja, hogy sül el.

Persze lehet kifogásokat gyártani, hogy miért nem, meg nem fix állás, stb, és lehet otthon ülni a kis seggünkön, és jajongani, hogy minden szar.


Hát csak ennyit szerettem volna elmondani.

47. Lolita63 (válaszként erre: 39. - Jackdaniels86)
2011. júl. 11. 19:38
helyes,csak pozitívan...előtted az élet...
46. 52d77ba4fb (válaszként erre: 1. - Jackdaniels86)
2011. júl. 11. 19:34
Fel a fejjel! Én is voltam már a béka segge alatt, de kijöttem onnan! Gondolj arra, hogy vannak akik nálad sokkal rosszabb dolgokon mennek keresztül!
2011. júl. 11. 19:14

Hosszútávon mindenképpen jobb így tenni.

Háborgok ugyan, amikor én álltam fel a buszon és segítettem az anyukának a gyerekkocsival felszállni, miközben a fáradt fiatalemberek elmerültek az mp3 hallgatásában...

És ez a jószándék évek múltával ki fog ülni az arcodra. Mert a jóra akarsz gondolni, azt akarod tenni. És ez az egyéniségedből sugározni fog.

Egy mosolyból, köszönésből, kéznyújtásból érezni lehet majd, hogy jó vagy :)

44. jackdaniels86 (válaszként erre: 37. - Volpertinger)
2011. júl. 11. 19:12
biztosan sok embernek van ilyen periódusa, még olyanoknak is akikről nem is gondolnánk, de ettől nem érzem jobban magam sajnos. viszont az általatok leírt sikerélmények ösztönzőek számomra, jó olvasni ilyenről is
43. jackdaniels86 (válaszként erre: 38. - E705905164)
2011. júl. 11. 19:10
nincsenek nagy igényeim, nem kell nekem minden egyszerre, csak szép sorjában hogy kitudjam élvezni, dehogy semmmi még... rossz érzéssel tölt el
42. jackdaniels86 (válaszként erre: 36. - A14deb9047)
2011. júl. 11. 19:09
ezzel sincs probléma, segítőkésznek tartom magam, és olyankor jól eső érzés fog el. volt már nemegyszer hogy a vonatnál segítettem le vagy feladni táskát idősebb néniknek, és hasonló apróságok. nem járok szemellenzővel, és szívesen segítek bárkinek akinek csak tudok, mert nekem is jól esne hasonló helyzetben.
41. jackdaniels86 (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2011. júl. 11. 19:07
Én ilyen vagyok/ lennék!
40. jackdaniels86 (válaszként erre: 33. - Katika23)
2011. júl. 11. 19:07
Nem bántásként vettem, még véletlenül sem. Nem éreztem mögötte gonoszságot, nyugi! :)
39. jackdaniels86 (válaszként erre: 32. - Lolita63)
2011. júl. 11. 19:06
Néha én is érzek így... de hamar elhesegetem a gondolatot, meg amúgy is túl gyáva lennék ilyet tenni, és azért nem veszem el magamtól az esélyt hogy minden jóra fordul majd!
2011. júl. 11. 17:11
sokan így éreznek,nem maradtál le semmiről szerintem,hogy "25 évesen nincs semmid" ritka akinek már ebben a korban fullra mindene megvan,kivéve ha jó családba született vagy házasodott...na szóval ritka,még előtted az élet,lesz kapcsolatod,munkád..gyereked..lakásod..kocsid..és még utazgathatsz is...türelem!
2011. júl. 11. 16:18

Szerintem mindenkinek van ilyen periódusa.

És szerintem sok szempontból jó és hasznos is egy ilyen periódus - nyilván ezt csak utána látom így, közben nem:)

De szerintem hasznos.

Rájössz, kinek vagy fontos igazán. Rájössz, hogy mit nem akarsz, jó esetben meg tudod fogalmazni, hogy mit akarsz, mi a fontos neked - ezt szerintem ritkán szedjük össze csak úgy magunktól.

2011. júl. 11. 14:52

Kérdezd meg az emberekktől, hogy miben segíthetek??? Vezesd át a vakot az úttesten, nyisd ki az ajtót az idős előtt, engedd előre, a kismamának a babakocsit, stb.

Ne azzal törődj, hogy te nem kapsz, te nem érsz el pillanatnyilag valamit.

35. katika23 (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2011. júl. 11. 14:48

Pontosan fontos a kolcsonosseg!!

En peldaul arra jottem ra utolag hogy amikor godorbe voltam es befele forrdultam annak a par baratomnak is allandoan csak panaszkodtam es en soha nem hallgattam meg az o panaszat mert mindig csak az en temamrol ment a beszelgetes!es ha azt vesszuk az unalmas is lehetett egy ido utan.


Ugy gondolom az elet ezert is szep mert megha nem is tudjuk de allandoan fejlodunk es tanulunk. Az elet iskolaja.....Sokszor a melypontok utan leszunk olyan emberek akikrol csak almodtunk azelott mert azok segitenek ravezetni hol hibazunk es mit kell megvaltoztatnunk.

es olyan az eleteben senkinek sincs h ne legyen probelmaja es a problema mindig ott van csak felfogas kerdese hogyan kezeljuk.

2011. júl. 11. 14:41
Ne csupán olyan barát kelljen az embernek, akit hajnali 2-kor is felhívhatok, hanem legyek olyan barát, aki rám is számíthat hajnali 2-kor!
33. katika23 (válaszként erre: 26. - Jackdaniels86)
2011. júl. 11. 14:38

En tenyleng nem bantaskent irtam azt hanem h kicsiket nezz magadba mert nekem is volt ilyen periodusom amikor befele forrdultam es ezt sugaroztam kifele.majd miutan eszbe kaptam h azert vagyok maganyos mert en forrdultam el az emberektol kinyitottam magam es ujbol lettek kapcsolataim.


Kicsit h erthetobb legyen elkoltoztem egy pasi miatt egy masik varosba.en erdelyi vagyok es romanul nem tudtam mert ahol felnottem nem kellett a nyelv.szoval amasik varosban se munkat nem talatam se barataim nem voltak csak a parom.o meg egesz nap dolgozott es en egyedul otthon ucsorogtem es sirtam h miert nem vesznek fel sehova a nyelv nemtudasa miatt.az otthoni baratok elkoptak mert ha en nem hivtam oket ok se engem csak egy max 2 hivott fel neha.es igy egy evig lassu folyamat utan ugy beforrdultam h egyszer csak azon kaptam h lett allasom de zarkozottsagom miatt nem megy a baratsag se kollegakkal se senkivel.kozben meg azon kaptam magam h megcsal a parom mert szerinte nagyon megvaltoztam a korabbi vidam lanybol egy savanyu uborka lettem.meg idoben megallitottam a folyamatot az egyetem elkezdese jo volt mert uj baratokra leltem van akivel csacsogni meg kavezni ujra eletvidam vagyok es a parom is velem van es mar megbanta h megcsalt..szoval en is a godorbe voltam es ez csak a publikusabb amikat leirtam.


bocsi h sok voltam...de hatha a peldammal rajossz hol a hiba benned is.

32. Lolita63 (válaszként erre: 29. - Jackdaniels86)
2011. júl. 11. 14:34

Fogod mondani!!!!Menni fog,Én is megcsináltam,pedig hidd el nem volt könnyű...Csak,nagyon akarnod kell....:)És Én is nagyon akartam...

Pedig ott tartottam,hogy "élni se akarok"....jajj de szörnyű volt most ezt leírnom...(akkor úgy éreztem)Hogy is gondolhattam ilyet???

Reménykedj,mert a remény hal meg utoljára...

2011. júl. 11. 14:30
most el kell mennem, de mindenképpen megnézem majd bővült e a hozzászólások sora, és ha esetleges kérdés merülne fel válaszolni fogok!
2011. júl. 11. 14:29
Köszönöm a hozzászólásokat, aranyosak vagytok, jól esik a sok bíztatás!
29. jackdaniels86 (válaszként erre: 27. - Lolita63)
2011. júl. 11. 14:28
Szeretném én rövidesen ezt mondani: Talpra álltam!
28. rohiani (válaszként erre: 27. - Lolita63)
2011. júl. 11. 14:28

Nagyon sajnálom. Gratulálok, hogy sikerül talpra állni.

Most már tudom, hogy igazából mi magunk vonzunk magunkhoz a sok baj, szinte már várjuk a következő csapást. El kell hinni, hogy nincs következő, hogy most már ha nem is jönnek a jó dolgok, de több rossz már nem jön.

27. Lolita63 (válaszként erre: 22. - Rohiani)
2011. júl. 11. 14:23
Én a Barátnőmet 1 éve volt május 17.én ,hogy hirtelen elveszítettem,akit soha nem tudok elfelejteni....:(( Minden titkomat magával vitt...Akkor kezdődött a sok problémám...gurultam a lejtőn,jött egyik baj a másik után:( de talpra álltam:)
26. jackdaniels86 (válaszként erre: 21. - Katika23)
2011. júl. 11. 14:21

Kíváncsi voltam mikor jön a bűvös mondat. most jött. Mindenkivel "rossz a kapcsolat", akkor vajon ki a hibás?

Igen, így tűnik én vagyok a fekete bárány, mert nagyon leegyszerűsítettem a dolgokat.

De nem érzem hogy feltétlen velem lenne a baj.

Az hogy a párom érzései elmúltak, abban semmit sem tulajdonítok magamnak, mert mindent de mindent megkapott, és ő sem tud rám rosszat mondani, és nem is tudja pont emiatt elmagyarázni hogy miért is van.

A barátok ahoz talán kell egy nagy adag szerencse is, de igen lehet velem is van baj, talán túl sokat akarok.

A szülőkkel viszont csak anyi lehet a probléma, hogy ha bánt valami nem mondam el rögtön és gyűlik, és olyankor én is dacosabb vagyok velük szemben, de tisztességes formába még, és lehet ezt érzik és ezért elutasítóbbak velem. Ezért tervezem hogy beszélgetünk egy nagyot, és remélem jól sül majd el.

25. katika23 (válaszként erre: 15. - Rohiani)
2011. júl. 11. 14:21

Szerintem is morbid amit a vegere irtal de engem is ez erosit mikor nagyon rezeg a lec h tudom masoknak sokkal rosszabb.Van aki tele van penzzel de beteg a gyereke ,vagy van aki szeretne parkapcsolatot de lehet h mozgasserult es azert nem kell senkinek vagy meg sorolhatnam haboruk, foldrengesek stb.

Nekem van egeszsegem es meg ami fontos a kitartas is megvan pedig engem is utasitottak vissza ugy munkaugy szempontjabol ugy parkapcsolatban meg a baratok hat azok szepen elkoptak amikor baj van...

Nah de rendezodik minden csak nem szabad elesni vagy ha megis azonnal fel kell allni barmi aron.

2011. júl. 11. 14:18

Olvastam egy mondást: sok varangyosbékát kell ahhoz megcsókolni, hogy megtaláld az igazit...

Ez vonatkozik munkára, szerelemre, barátságra.

Próbálj meg rámenős (uram bocsá" pofátlan, rámenős lenni a munkában. Ha kivágnak az ajtón, mássz be az ablakon! Érezzék azt, hogy kellesz nekik, hogy nem adod fel! Magyarul, unják már meg, hogy állandóan ott vagy, ha már ennyire kell neked, hát felvesznek... Ne kudarcként éld meg az elutasítást! Érdeklődj az ismeretségi körödben: legyen az vasalás, takarítás, idős gondozása, bébicsőszködés, bármi, ami tisztességes, becsületes munka. Ha két hónapig csinálod csak, az sem baj, mert tanulsz belőle! Mert van mindig újrakezdés! Nem az a baj, hogy elesünk. Az a baj, ha már fel sem állunk... Ha ráérsz, olvasd el a hozzászólásaimat... Kikerekedik nagyjából az életem. Szóval fel a fejjel!

2011. júl. 11. 14:17
Az Amerikai azzal a gondolattal kel fel reggel hogy "Ez egy szép nap lesz és nincs miért aggódni." A szkeptikus európainak talán szokatlan, de Amerikában a mosolygás és a kedvesség az általános életformának egy része. Miért nem örülsz a felkelő napnak?... hátha ma sodor utadba egy új szerelmet az élet... hátha nyersz ma a lottón.. vagy csak mosolyogj, hogy boldoggá tedd magadat és a veled szembe jövő embereket. Néha szoktam olyant játszani hogy idegenekre mosolygok, és várom a hatást... Néha vissza mosolyognak, a másik részük furcsa módon néz rám.Működik a dolog,legtöbben visszamosolyognak:) Pedig ha mindenki mosolyogna, szebb lenne a világ...Hiszen a mosoly és a nevetés a béke alapja... PRÓBÁLD KI MA TE IS!
22. rohiani (válaszként erre: 19. - Jackdaniels86)
2011. júl. 11. 14:15

Igaz barátot nagyon nehéz találni. Nekem is csak 1 van. Nem találkozunk túl sűrűn, de tudom, hogy számíthatok rá bármikor.

Én meg ilyen felületes barátot nem találok, akivel néha el lehetne menni ide-oda.

37 évesen az embernek már gyerekei vannak és mindenkinél első a család. Csak a konditerembe találkozunk, ott váltunk pár mondatot, de arra már nincs idő, hogy beüljünk kávézni, mozizni, csacsogni.

2011. júl. 11. 14:15

Hat nem hiaba mondjak az elet nem habostorta!!!

Vannak mindenkinek az eleteben ilyen melypontjai de megha nem is hiszed megvaltozik minden.

Ami nem ol meg az megerosit!!!!

En is es gondolom mindenki akit a szulok nem segitenek anyagilag nagyon megszenvedtunk mindenert a mai vilagban muszaj kepzeni magad hogy versenykepes maradj.en pl elkezdtem 3 eve egy levelezos egyetemet es kozben mar dolgozgatok nem mondhatnam h teljesen a szakmamban de koze van hozza. nehezen telnek a napjaim melo es suli egyszerre de megterul.fogj neki valamivel kosd le magad mert ha az embernek tul sok ideje van abba is bele lehet depizni mert tul sok idod van azon gondolkodni ami nincs.Probalj meg orvendeni annak amid van!!van csaladod testvereid es szuleid es gondolom rajtad is mulik milyen a kapcsolatotok.

Gondolkodj el azon ha ennyire nem mukodnek a kapcsolataid vajon kivel van a baj veled vagy a vilaggal>???nem bantani akarlak csak proballak ravezetni a helyes utra es nem feltetlen az a helyes ha azt mondom h te ugyes vagy csak a vilag rossz!

20. jackdaniels86 (válaszként erre: 17. - Mkriszti81)
2011. júl. 11. 14:15

igen tudom hogy ez most egy nagy negatívumnak néz ki, mert az is! most így is érzek, de amíg nem tornyosultak így össze a dolgok a fejem felett, próbáltam mindent pozitívan szemlélni.

Ezután is szeretnék így tenni, hisz kell valami amiben hisz az ember, kell ami vigye előre, és lehet nekem nem elég az hogy terveim vannak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook