Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » P3 citológia, tünetmentes, csak nagyon parázom fórum

P3 citológia, tünetmentes, csak nagyon parázom (beszélgetős fórum)


22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Zeneszter)
2012. dec. 17. 20:59
De hát miért nem nyugodtál meg! Ez nem is hangzik olyan rosszul!
2012. dec. 17. 16:40

Sziasztok,


hát én nem nyugodtam, konzultáltam más orvosokkal is, és mindenekelőtt kikértem a leletet. Egyikük az LSIL enyhe, P3, CIN1, HPV gyanúra azt mondta, hogy hál'istennek nincs nagy baj, sőt szerinte ezt még nem is kellene P3 kategóriába sorolni. Mindenesetre már most javasolt tejsav oldatos irrigálást. És természetesen HPV tesztet. Jól írtad moonlight13, valóban el kell járni rendszeres szűrővizsgálatra, de én kb tavaly ilyenkor is voltam. Mindenestre most már kicsit megnyugodtam, még akkor is, ha érzem ennek a súlyát, és foglalkozom vele. Köszönöm az eddigi válaszaitokat...

20. Meababa (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2012. dec. 16. 10:39
köszönöm aranyos vagy :) én is ezt vonzom be :) és mostmár igyekszem a babavárás örömeire koncentrálni :)
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Meababa)
2012. dec. 16. 09:32
Én úgy gondolom, ha már egyszer jó lett, akkor úgy is marad jó ideig! Ne izgulj!
18. Meababa (válaszként erre: 12. - Zeneszter)
2012. dec. 16. 09:06

drukkolok, hogy gyulladás legyen, csak ahogy előttem is írták, keress olyan dokit aki szívén viseli.

Én nagyon haragszom az előző két dokira, szinte 30 hetet végig stresszeltem a várandósságom alatt, illetve bízom benne, hogy a következő levétel is jó lesz! ahogy lesz fejlemény írj ám :)

17. zeneszter (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2012. dec. 15. 22:54
Nos, akkor érdeklődöm más orvosoknál is.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Zeneszter)
2012. dec. 15. 22:38
nem annyira!
15. zeneszter (válaszként erre: 14. - Eruska83)
2012. dec. 15. 22:16
És az normális, hogy egy p3 után csak visszahívnak, nem javasolnak semmit? Úgy értem kúrát, kúpot stb.
2012. dec. 15. 21:34
Nekem mikor p3-as eredményem lett, igen megijedtem, doki mondta nyugi, kaptam gyógyszert, kúpot, majd fél év múlva kontroll, és ott már csak p2 lett az eredmény. Ne izgulj feleslegesen, bízz benne, hogy nincs komolyabb baj!
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Zeneszter)
2012. dec. 15. 21:31
Ne izgulj, minden rendben lesz!
12. zeneszter (válaszként erre: 11. - Meababa)
2012. dec. 15. 21:04

Nem voltál hosszú, nagyon jó, hogy leírtad ilyen részletesen. Gondolom Neked sem volt sétagalopp ezt feldolgozni babavárással együtt. És jó hír a p2-es, nagyon!

Én ma elhatároztam, hogy akár mi is lesz a második eredmény, addig minden tőlem telhetőt megteszek, béres csepp, macskakarom tabletta, futás, és leszoktatom magam az aggódástól. Attól még ugyanaz lesz az eredmény, hogy aggódom vagy sem.

2012. dec. 15. 13:14

Szia! Jelenleg 32 hetes kismama vagyok. A várandósságom elején cito P3 lett, alsó szintja. Másik dokihoz mentem, kb 20 hetesen újabb cito P3 és már cin II! De nem kezeltek, mondták majd a baba után.

24 hetesen választottam egy új dokit, Timmermann doktort. Ilyen tükrös eszközzel feltérképezte a méhnyak állapotát, azt mondta nem lát elváltozást.

Majd írt fel Klion D kúpot és egy kevert patikai borecetest, most 3 hete ismételtük a kenetlevételt, végre beixelte a papíron, h várandós vagyok, mert eddig lemaradt.

A kezelés utáni eredmény P2 lett semmiféle elváltozással :O

Az előző két orvos már műteni akart szülés után hat héttel, conisatio ...

Most ismét megismételjük, remélem tényleg csak gyulladás volt.

Bocsi h hosszú voltam...

10. kristo_f (válaszként erre: 7. - Zeneszter)
2012. dec. 14. 22:52
No, az már úgy egy eredmény
9. zeneszter (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2012. dec. 14. 21:51
Igen, igazad van, de direkt várnak ennyit a második vizsgálattal, hogy rendeződjenek a sejtek az első vizsgálat után. Ezért megvárom. Nem parázott nagyon az orvos. Csak rám jön naponta többször egy jó adag szorongás.És hogy mostantól ez lesz? Vagy abbahagyom talán egyszer ezt a sok vizsgálódást...
8. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Zeneszter)
2012. dec. 14. 21:47
Ha januárban visszamész, úgyis kiderül, hogy javult-e a helyzet. Vagy elmehetsz már most egy másikhoz, hátha más eredmény jön ki...
7. zeneszter (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2012. dec. 14. 21:43
Nekem az aranyeremet egy végbéltükrözés után diagnosztizálták. Azóta nincs vérzés. Csak sok folyadékot iszom, és figyelek arra, hogy mit eszem. De most még rohanjak el vastagbéltükrözésre is ? Mondom, hogy hipohondriába csúszik lassan...
6. kristo_f (válaszként erre: 1. - Zeneszter)
2012. dec. 14. 21:36

Nói dolgokba nem ütném az orrom

de

barátnőm is lement az orvoshoz, néha véres széklet

Ugynamár, aranyér, kenegesse és járjon úszni/merthogy úszik/

Aztán megint elment.

Ugynamá' kenegesse.


Egy erősebb vérzés után ,más orvos , bél tükrözés.

Lebaltázás hogy miért nem jött korábban

Leszedtek egy marha nagy polipot a beléböl

Legszivesebben elmentem volna a korábbi dokihoz megcsavarni az orrát kicsit

5. zeneszter (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2012. dec. 14. 21:28
Szia , nem, csak telefonon hívtak fel, és mondták, hogy menjek vissza januárban. Állítólag nem teljesen színeződött el a méhfal(vagy amit ilyenkor megfestenek) és p3 a citológia, ennyit tudok. Ha még egyszer p3 lesz, illetve hpv teszt pozitív, akkor vagy gyógyszeres kezelés, vagy műtét. Mennyire bízzak ebben az orvosban?
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zeneszter)
2012. dec. 14. 21:21
A P3 gyulladástól is kijöhet eredményül. Nem adtak semmi kúpot?
3. zeneszter (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2012. dec. 14. 21:20
Szia, köszönöm a választ és a biztató szavakat, az aranyérnél egyszer volt nagyon picit véres a papír, ezért rohantam el orvoshoz, aki mondta, hogy belső aranyér. A ph helyreállító kúpot recept nélkül is adják?
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Zeneszter)
2012. dec. 14. 20:43

Szia!

Szerencsére nincs tapasztalatom ez ügyben, de próbálj ne annyira aggódni, úgy tudom hogy simán lehet hogy legközelebb jó lesz az eredményed, annyira pillanatnyi az adott mint amiből csinálják ugye...

Esetleg ilyenkor szokták javasolni a tejsavas hüvelyöblítést időnként, vagy ilyen ph helyre állító kúpot (gyógyszertárban kapsz, az is tejsav bacit tartalmaz), ártani nem árthatnak, de segít visszafordítani a dolgot.


Sok szerencsét!

Tuti lesz babád! S jó ha keresel egy dokit, a túl sok vizsgálgatás is ártalmas ám, ha nem jönne a baby ráérsz akkor. Puffadás: arra nem próbáltál valami bogyót, lehet csak emésztés volt, belső aranyérnek nem kéne más tünetének is lenni ? (véres széklet néha)

2012. dec. 14. 20:31
Sziasztok, a mostani méhnyakrákszűrésen a citológiám p3-mas lett. Igazából tüneteket nem észlelek, de mivel néha puffadásos tüneteim voltak, elmentem másik típusú orvoshoz is, aki belső aranyérrel diagnosztizált. Azóta változtattam az étrendemen, illetve futok, és a tünetek is enyhültek. Lassan kezdi a hipohondria felütni a fejét az életemben, főleg a p3-mas lelet óta, amiből másodikat január végén fognak csinálni. Ma teljes labort is csináltattam, de közben rettegek, hogy megint találnak valamit. Ez a vizsgálatsorozat azért indult, mert gyereket szeretnénk a párommal. Egyenlőre mindez tolódik. Van valakinek módszere arra, hogy ezt a sok idegeskedést az egyes vizsgálatok között, illetve a vizsgálatok eredményeire várva kicsit jobb életminőségben töltsem? Nagyon szorongó alkat vagyok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook