Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ózonos levegőtisztítás - van valakinek tapasztalata? fórum

Ózonos levegőtisztítás - van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


12. syria (válaszként erre: 10. - ChrystalM)
2016. nov. 20. 17:51
Nincs min gondolkodnod. Szerintem. Párátlanítlót keress, ahogy azt többen is írták.
11. rinike (válaszként erre: 9. - Kristo_f)
2016. nov. 19. 23:46
Az ózonos (átverős?) vállalkozás mondta. Állítólag éppen azért ózonnal fertőtlenítenek, mert az a felületen élő minden organizmus elpusztít. Szellőztetni kellett utána, és valóban nem volt kellemes szaga, nem lehetett addig bent lenni, amíg a "fertőtlenítés" folyt. Nem voltam benne biztos, hogy nem átverés, ezért próbáltam ki. Viszont nem csinált semmi érezhetőt, így akár igazad is lehet. Ha nem igaz, amit írtam, akkor - az egyébként számlaképes, hivatalos vállalkozás tájékoztatása alapján - mondom a téves infót.
2016. nov. 19. 21:16
Koszi mindenkinek, gondolkodom mg a dolgon.
9. kristo_f (válaszként erre: 8. - Rinike)
2016. nov. 19. 15:35

állítólag kórházakban a műtőket is konkrétan ugyanezzel a géppel fertőtlenítik"


Konkrétan nem, és nem ózonnal.

Az ózon mérgező oxigén molekula Olvass utána.

Ha egyszer is éreztél volna ózon szagot, tudnád hogy milyen büdös

2016. nov. 19. 12:15

Nekem már mindene volt/van.

Kb.10 éve használok párátlanítót, téli időszakban napi 8 liter vizet szív ki a levegőből. Mindenképpen vegyél ilyen gépet, nálunk ez bizonyult az egyetlen észrevehetően használó megoldásnak. Én használtat vettem 10 éve kb. 20 ezerért, és szuper volt, 2 éve ment tönkre. Ismét használtat vettem, de már csak 30ezerért lehetett kapni legolcsóbban (jót), ez viszont zavaróan hangos. Utólag azt mondom, inkább adtam volna érte 50ezret, de nem kellene mindig azon variálni, hogy éjszakára áthelyezzük olyan helyre, ahol nem halljuk a zúgását.

Ózonos levegőtisztítást egy éve rendeltem, nagy teljesítményű géppel, állítólag kórházakban a műtőket is konkrétan ugyanezzel a géppel fertőtlenítik. Szerintem semmi érzékelhetőt nem csinált (azt nem tudom, hogy hány bacit ölt meg, ami eddig sem zavart bennünket), de penész ellen semmi értékelhető hatás.

Zepteres légtisztítót is vettem 4 hónapja. Használjuk folyamatosan, változást nem érzékelünk, de bízunk benne, hogy valamit csinál.

A penész egyébként a párátlanító mellett már nem tud nagy területeket meghódítani, de ha bárhol megjelenne, a férjem már megy is rá Savo-val. Egyébként ez a Savo az első olyan szer, ami éppen azt tudja, amit a reklámban mutatnak róla. Nagyon kell vigyázni vele, mert mindennek kiveszi a színét.

Hátha olvasok itt még jó ötleteket, ezért követem továbbra is a fórumot!

7. mignon11 (válaszként erre: 2. - ChrystalM)
2016. nov. 19. 11:16
A penész ellen komolyan vedd fel a harcot! Nyílászáró csere után nálam is megjelent. Paramentesitot vettem azóta nincs gond.
2016. nov. 19. 09:07
A rendbetetelen tulmenoen gomdoltam, kiegeszito kezeleskent. :)
5. syria (válaszként erre: 2. - ChrystalM)
2016. nov. 19. 08:43
Az ózonos légtisztítást (ami amúgy jó, nekem volt) nem a penész ellen találták ki. A penész nem játék, azt penészmentesítéssel, falfestéssel, szellőztetéssel, megfelelő fűtéssel lehet megszüntetni.
4. syria (válaszként erre: 2. - ChrystalM)
2016. nov. 19. 08:43

Az ózonos légtisztítást (ami amúgy jó, nekem volt) nem a penész ellen találták ki.

A penész nem játék, penészmentesítéssel, falfestéssel, szellőztetéssel, megfelelő fűtéssel lehet megszüntetni.

2016. nov. 19. 08:38
Esetleg a falat rendbe tenni??
2016. nov. 19. 08:33
Peneszes fal kezelesere kellene, de nem tudom eldonteni, h valoban hasznos eljaras v csak penzlehuzas. :)
2016. nov. 19. 08:32
Ózonos levegőtisztítás - van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook