Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oxigénhiányos babák tapasztalt anyukái, segítenétek? fórum

Oxigénhiányos babák tapasztalt anyukái, segítenétek? (beszélgetős fórum)


28. Durciful (válaszként erre: 26. - Bogyo110)
2013. szept. 24. 15:14
Nagyon nagyon drukkolok a babátoknak és nektek!!!!! Írj majd, hogy vagytok! Gondolok rátok.
27. katie_rose (válaszként erre: 26. - Bogyo110)
2013. szept. 23. 20:11
Mondanak valami bíztatót? A pici egyébként ébren van vagy altatják esetleg?
26. bogyo110 (válaszként erre: 25. - Durciful)
2013. szept. 23. 14:51
Szia! sajnos még mindig ugyan úgy van lélegeztető gépen és nem is tudják az orvosok hogy miért nem akar normálisan lélegezni ! Az eddigi vizsgálatok szerint se találtak semilyen elváltozást se neurologiailag se sehogyan csak ez a légzés dolog jönne már helyre !
2013. szept. 22. 07:24
Bogyo110! Mi van veletek? Hogy van a baba?
24. katie_rose (válaszként erre: 23. - Bogyo110)
2013. szept. 20. 11:33
Nagyon sajnálom és drukkolok,hogy javuljon! A picit szuper erősek és néha egészen hihetetlen módon képesek regenerálódni! Kitartást és sok erőt kívánok az elkövetkező időszakra!
2013. szept. 16. 19:53
Sajnos ma voltunk köonzultáción és még mindig lélegeztetni kell már a 4 napja ,ma megtudtuk hogy agykárosodása is lett nem tudni milyen mértékben de ugynézki a légzésközpont sérült ezért nem képes egyedül lélegezni! Ugyhogy a helyzet nem hogy jobb egyre rosszabb!
22. Ylush
2013. szept. 16. 10:05

Az én kisfiam is oxigénhiánnyal született, sajnos újra is kellett éleszteni.

Neki is gyengék voltak az izmai, de sokat tornáztunk itthon, rengeteget volt hason, hogy erősödjön (még, ha nem is tetszett neki...), és gyönyörűen fejlődött, fél évesen már állt, 13 hónaposan elindult, 2 éves kora után kezdett el beszélni. Ma már 3,5 éves, középsős, és azt kell mondanom, hogy tökéletes gyerek. Hálát adok a fentieknek, hogy vigyáztak ránk.


Nyugodj meg, és higgy a kisfiadban!

2013. szept. 16. 09:24

Az én kisfiam is oxigénhiányos állapotba került. Nem kellett lélegeztető gépre tenni. Viszont a hypotónia nála is mutatkozott. Neurológiára jártunk, ahol mutatták, hogy hogyan tornáztassam otthon. Nem kellett külön gyógytornászhoz hordani. 3,5 hóapos korra tudta hason megemelni a buksiját, majd 7 hónaposan tudott forogni viszont innentől gyönyörűen fejlődött. Igaz a kúszás kimaradt. 9 hónaposan felállt, 11 hóanposan elindult. 2 évesen beszélt. Most 3,5 éves nagyon választékosan és tisztán beszél. Annyi, hogy nagyon sok energiája van, rengeteget mozog. Alvása kiegyensúlyozott. Nem tudom, hogy ezek a szülésnél kialakult o2 hiány miatt vannak-e. Ja és még szobatisztasági gondjai vannak. De a lényeg teljesen rendben van.

Nyugi, türelem, sok torna és utoléri a kortársait.

20. katie_rose (válaszként erre: 1. - Bogyo110)
2013. szept. 16. 08:49

Első körben nyugodj/nyugodjatok meg! A hipotónia nem a világ vége. Gyengébbek az izmai,de ezen lehet segíteni!


Minél hamarabb gyermekorvosi beutalóval jelentkezni kell Dévény terápiára! Nem lesz gond, de ha mégis,akkor ez a kezelés hamar rendbe hozza! :)

Ahogy más is írta kb. fél éves korukig nagyon gyorsan regenerálódnak ezért fontos,hogy nem szabad halogatni és várni. Inkább most kell rászánni az időt és sajnos a pénzt is,mert ha mégis lenne valami gond,akkor az később még több idő és még több pénz...

19. holdem
2013. szept. 16. 08:32
Nekem nem a gyerekem, a tesóm járt hasonló cipőben. Lila fejjel született, sokáig a nyakán volt a köldökzsinór. Eddig csak a mozgást említette mindenki, pedig minden másra is figyelni kell. A tartós oxigénhiányos állapot az agy bármelyik területére hatást gyakorolhat. Neki például átlagon felüli volt a mozgás- és beszédfejlődése, ellenben hiperatkívitást, figyelemzavart, magatartásproblémákat diagnosztizáltak nála. Neked, és az orvosoknak is oda kell majd figyelni mindenre. Persze vigyázni kell, hogy bele ne magyarázzon semmi az ember.:) És később majd ha nagyobbacska lesz, érdemes lesz az óvónőkkel is beszélgetni a gyermek fejlődéséről. De most, hogy minden variációt hallottál, benne van az is, hogy teljesen problémamentesen felnő az a gyerkőc, és élsportoló agysebész lesz belőle.:)
2013. szept. 16. 08:28

Nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi károsodása a Kisfiadnak!


Tényleg sokat kibírnak a babák, gyerekek. Nekem hosszú kitolási szakaszom volt, apgar értékek rendben voltak, de a Kislányomnak viszont túl feszes volt az izomzata, egy hónap Dévény segített, tényleg csak dicsérni tudom a módszert.


Csecsemő és gyerekéletmentő tanfolyamon is voltunk a férjemmel, ott mondta a mentőstiszt, hogy egy felnőttnél kb. három perc van arra, hogy károsodás nélkül egy oxigénhiányos állapotot túléljen, míg a gyerekeknél ez akár egy óra! is lehet! és mondott nagyon durva történeteket, ők maguk sem hittek abban, hogy egészséges gyerek lesz még, akikért küzdöttek a mentőben... és saját lábán jöttek ki a kórházból.

17. bogyo110 (válaszként erre: 16. - Liptakne.eva)
2013. szept. 16. 07:31
Köszönöm szépen a sok biztatást! Meglepő számomra hogy nálunk komolyabb bajjal született babák milyen eredményeket érnek el a szinte tökéletes élethez ! ez jó nagyon ! remélem pár hét mulva én is ilyen hirekkel jelentkezhetem !
2013. szept. 16. 03:13
Megértem az aggódásodat, az én mostmár nagy fiam szintén nem sirt fel, agyvérzéssel született, amikor hazaengedtek a korházból rögtön megkeztük az ott tanított tornát (amit a családom kegyetlennek gondolt) de ez segített. Ma már az én nagy fiam diplomás, nyelveket beszéló tanitó, hála a korán elkezdett rehabilitációs tornának!
15. noozimanoo (válaszként erre: 14. - Bogyo110)
2013. szept. 15. 23:13
Pont a napokban jelent meg itt a hoxán egy cikk. Abban is lélegeztető gépre került a baba. Aztán jött egy váratlan áramszünet, és a kismanó gyönyörűen szedte egyedül is a levegőt.
14. bogyo110 (válaszként erre: 13. - Igazság hol vagy?)
2013. szept. 15. 22:38
Nem számoltam a szúrásokat azt csak utánna monták ! amugy programozott császárom volt a 39 héten mert két éve is csásszárral szültem és a belső varataim nem birták volna ! az orvosom szerint!Pozitivak vagyunk csak nagyon nehéz mert az orvosok se értikhogy szervi baja nincs de mégse akar egyedül lélegezni!
13. igazság hol vagy? (válaszként erre: 1. - Bogyo110)
2013. szept. 15. 22:31
Csak egy kérdés:A szúrásokat számoltad,vagy a szülésre öszpontosítottál? Biztos oka volt a császármettszésnek.Nyugodj meg,sérülése nem lesz,mozgásban lehetnek eltérések,de tornával(feljlődés neorológus)segítségével rendbe hozható. felesleges a"para" ,nem tudhatod még,hogy érte e valami sérülés. Fel fejjel,nyugodtan, pozitív hozzáállást kivánok. Negatív hozzáállás csak negatív lehet.(tapasztalat) Minden jót!
2013. szept. 15. 22:30

Milán amúgy idegrendszeri sokkhatást kapott szülés közben,szemfenéki bevérzése volt és eltörött a kulcscsontja.


Még annyit,hogy bizonyos időközönként kell menni a Nevelési Tanácsadóba,ahol az oxigénhiányos állapot nagybetűkkel szerepel az aktáján.

2013. szept. 15. 22:24

Sziasztok!

Megértem az aggódalmatokat.Az én nagyfiam szintén nem sírt fel a születés után,egyből kapott oxigént.3 napig inkubátorban volt az 57 cm-es é3,343 kg babám.A doktornője azt mondta,hogy az oxigén hiány miatt valószínű az agykárosodás.Hetente 2-3 orvoshoz (szemészet,fejlődésneurólógia,koraszülött gondozás)hordtuk.Fél év után mondta doktornő (aki a születés után megijesztett bennünket),hogy a korának megfelelően fejlődik.

Annyi volt,hogy mindent lassabban tanult meg,mint a vele egykorúak.3 évig logopédushoz is járt.

Minden rendben van most már vele.4,7-tel végezte el az általános iskolát.Most kezdte a középiskolát,informatika szakon.

2013. szept. 15. 22:11
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyenlőre majd csak holnap tudunk orvosokkal konzultálni személyessen mert eddig korházba voltam ma jöttem ki saját felelőségre! uh holnap már utazok is pécsre utánna talán okosabbak leszünk reméljük a lélegeztető gépről is hamar lekerül az már talán vigasz lessz! egy kicsit!
9. zzmm
2013. szept. 15. 22:09

Én is csak jót és hatalmas fejlődésről szóló eredményeket hallottam a Dévény tornáról!

Nem szabad elkeseredni, hidd el, minden rendben lesz egy kis segítséggel, odafigyeléssel, tornával!

2013. szept. 15. 22:08
És még egy infó. Minél hamarabb kell a fejlesztés, minél korábban kezditek, annál jobb lesz az eredmény. A babák csodálatos gyógyulásokra képesek. Az első fél év különleges, abból is az első 4 hónap, ilyenkor az agy fejlődése óriási és ebben az időszakban nagyon fogékonyak minden fejlesztésre, gyógykezelésre. Szorítok nektek. Nálunk a családban volt beteg baba, bár ő daganatos volt, az esélytelenek nyugalmával indult a "maradjon életben" projectben, de a szülők nem adták fel. Ez a kisfiú mára már iskolás nagyfiú, évfolyam első és klasszul sportol és nagyon-nagyon jóképű!!!! Legyen a ti babátok gyógyulása és jövője is valami hasonló :)
2013. szept. 15. 22:08

Sokat kibirnak!

Persze en is hulyere aggodnam magam, de ez most neked biztos nem tesz jot!

Van egy modszer, Anat Baniel Method a neve, nagyon konnyu megtanulni, egy puha kefe kell hozza es a gyereket gyakorlatilag azzal dorgolik at, persze csak finoman (youtube-on van rola oktato video), 2-3 perc az egesz es naponta tobbszor. Ezzel ugy tudom oxigengianyos gyerekeknek is segiteni szoktak.

De nem biztos, hogy nalatok is szamolni kell ezzel.

Sok boldogsagot es oromet kivanok nektek!

6. Durciful (válaszként erre: 1. - Bogyo110)
2013. szept. 15. 22:03

Szia bogyo110!


Én a babámat torticollis miatt Dévény tornára hordom. A Dévény gyógytornászhoz több oxigénhiánnyal született babát hordanak, sokat lehet fejleszteni rajtuk, sok csodálatos fejlődés-gyógyulás látható ott. vidd el minél hamarabb Dévény tornára. Az alapítványt hívd, ne a neten keress Dévény gyógytornászt. Én is az alapítványt hívtam és rögtön adtak két gyógytornász elérhetőséget is a lakóhelyemhez közel. Az alapítványhoz is lehet járni, ők a szél Kálmán téren vannak. Mond el, mi történt a babáddal és ők majd tájékoztatnak mindenről. Sok sikert kívánok és a babádnak pedig javulást és csodálatos fejlődést. Ne add fel!

5. annadi (válaszként erre: 1. - Bogyo110)
2013. szept. 15. 22:03

Szia!Az én kisfiam pont egy hónapja született. 2013.08.15. És ő is császárral, gyengén sírt fel. Apgarja 1, 5, 10. Őt is lélegeztették, ígaz csak a maszkkal és megfigyelték, de szerencsére nem volt semmi baja, így odaadták az intenzíven letöltött idő után.

Én is nagyon aggódom ne legyen baja. Neki 3 szor volt a köldökzsinór a nyakán, ami gyenge alig emeli a fejét. Én azt hallottam nem ajálják hipotón babáknak a Dévényt, de tuti mindenki mást mond.

Remélem nálatok sem lesz semmi baj!

2013. szept. 15. 21:56

Ha nincs semmi szervi probléma, akkor szerintem minden rendben lesz! Az oxigénhiányos állapotú babákat rendszerint Dévény masszázsra küldi az orvos/védőnő a mozgásfejlődés miatt, szóval erre minél hamarabb kérdezz rá! Amúgy meg nyugi, a babák erősek!

De téged őszintén csodállak, hogy 28-szor gerincbe szúrtak és kibírtad! Te jó ég!!! :O

3. bogyo110 (válaszként erre: 2. - Bige)
2013. szept. 15. 21:46
Köszike a választ és a biztatást egyelőre teljes elkeseredés van !
2. bige (válaszként erre: 1. - Bogyo110)
2013. szept. 15. 21:40
ó, Te szegény! :(((( nem gondolom, hogy annyira oxigén hiányos állapotba került, hogy maradandó sérülése lenne. lehet, hogy többet és másképp kell majd vele foglalkoznotok, de szép, fejlett baba! fel a fejjel!
2013. szept. 15. 21:32
Kisfiam 2013.09.12 született csásszárral altatásban egészen a szülés pillanatáig semmi probléma nem ált fent majd a műtöben 28szor probálták beadnia spinát majd ez nem sikerült elaltattak és kivették a babát áll két perc alatt kéken és nem sirt fel csak hüpögött 4-6-8 apgár értékkel azonnal a pécsi klinikára szálitották ahol azóta lélegeztető gépen van igaz már csak minimális oxigént kap minden szerve ép vese máj stb...csináltak kopona uh ott sem látható elváltozás .Annyit montak hogy a mozgása hipoton amugy 39 hétre született 51cm és 3kg ! Valaki estleg hasonlóan járt e nagyon elvagyunk keseredve hogy maradandó sérülése lessz !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook