Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónők véleményét szeretném kérni fórum

Óvónők véleményét szeretném kérni (beszélgetős fórum)


20. ee7835cc73 (válaszként erre: 19. - Pethoevi)
2010. márc. 30. 14:17

Köszönöm válaszod!

Az óvónénik nagyon jól végzik a dolgukat szerintem és az sem mellékes hogy a kicsi lányom már ismeri és szereti is őket.

Azt meg sajnos előre nem tudhatjuk,hogy esetleg mennyire fogja zavarni a kicsi a nagyot,de ahogy én ismerem szerintem ebből nem lesz probléma.

Ma megkérdeztem az óvónéniket akik nem látják semmi akadályát hogy egy csoportba kerüljenek a lányok,mert már van egy testvérpár a csoportban és ők sem zavarják egymást igaz ők nem egyneműek.A vezető óvónénivel is beszéltem és ő is rábólintott és jó ötletnek tartja,mert az ő gyerekei is egy csoportba jártak és rengeteget tanult a kicsi a nagyoktól.

2010. márc. 30. 09:32
Szerintem mehet ugyanabba a csoportba!Főleg,ha a nagyobbik jövőre suliba megy!De azt is vedd figyelembe,h mennyire vagy elégedett az óvónénikkel!Nekem eddig nem volt vegyes csoportom,de ha az óvónénik jól csinálják a dolgukat,akkor bátran!!!Szerintem a nagylányod úgyis szólni fog neked,ha a kicsi nem hagyja esetleg játszani a barátnőivel!Ne aggódj,szerintem jó ötlet! :-)
18. ee7835cc73 (válaszként erre: 17. - 2c2de63135)
2010. márc. 29. 20:55

Szívemből szóltál:)))

Köszönöm!

2010. márc. 29. 20:03

nekem a kislányom vegyes csoportba jár, igaz német nemzetiségű ovi, amiben végképp jól jön a vegyes csoport, mert a nyelvet a kicsik a nagyoktól magikba szívják, mint a szivacs:)észrevétlenül is. de ugyanez jellemző más területen is, pl az is megfigyelhető, hoyg a vegyes csoportba járó kicsi gyerek nem a korának megfelelően kezd el viselkedni, hanem ebben is lemásolja a nagyokat. de abszolút előnye, hogy a kicsik sokkal jobban haladnak a spontán leutánozás során, mint a korcsoportos oviban...viszont a sokat vitatott hátránya az, hoyg a nagyok "visszafejlődnek" a picik miatt, ami viszont már abszolút az óvó néniken múlik! ha jó az óvó néni, és jól tud differenciálni, simán megoldja ezt a dolgot(főleg, hogy általában mindenhol 2-en vannak kb fél 11-től 1-ig..)

a kisfiam pedig korcsoportos oviba jár, annak meg az a hátránya, és az előnye is.

de a te esetedben mindenképp ez jó ötlet, főleg, ha apici anyás de szereti a tesót, az az 1 év épp elég lesz ahhoz, hogy megszokja az ovit, és a következő évben ő is ki tud majd bontakozni, mert tesó már suliba fog járni! (és neked is könnyebb 1 felé vinni a gyerekeket..)

2010. márc. 29. 14:57
Lányok köszönöm a válaszaitokat!:)Azt hiszem most már tudom mit tegyek.Azért még beszélek Evelin óvónénijeivel és ha ők is igent mondanak rá akkor akkor Hannát is oda fogom íratni.
15. ee7835cc73 (válaszként erre: 11. - Tündér74)
2010. márc. 29. 14:52
Én nem tapasztaltam,hogy hátránya lenne a vegyes csoportnak.Max esetleg annyi hogy sok rosszaságot tanulnak a nagyoktól,de ezt az udvaron is láthatják tőlük.Sőt az óvónénik dícsérik mindig a kicsiket hogy milyen ügyesek,mert a nagyok gyakorlatait szinte mindenki meg tudja csinálni és senki sem erőlteti nekik.Evelin verset mond,100-ig számol,kis számokat összead-kivon,ügyesen vág ollóval,szépen rajzol és színez stb.
14. 18ba5935e0 (válaszként erre: 12. - Ee7835cc73)
2010. márc. 29. 14:47
Szerintem igazad van, én is sokkal könnyebb szívvel hagytam a lányaimat az oviban úgy, hogy tudtam, ők ott maradtak egymásnak. Ez biztos, hogy nekik is könnyebb volt így.
13. 18ba5935e0 (válaszként erre: 11. - Tündér74)
2010. márc. 29. 14:46

Erről nyilván órákig lehetne vitatkozni.

Én egy vegyes csoportokkal működő óvodáról írtam a diplomamunkámat, akkor ismerkedtem meg ezzel a módszerrel és rögtön nagyon jónak, hasznosnak találtam. A gyerekek gyorsabban fejlődnek, nagyon toleranciát, empátiát, csapatmunkát tanulnak. Arról nem is beszélve, hogy a vegyes csoportok leképezik a családi felállást, hiszen ott sem egykorúak a családtagok, testvérek (ha vannak).

Egy jó óvónő, pedagógus számára nem jelent gondot a különféle korú gyerekek programjainak koordinálása, ez csak hozzáállás kérdése. Persze, nyilván több és összetettebb dolga van a pedagógusnak egy vegyes csoportban, mint egy korcsoportosban, ez tény, sokan ezért nem szeretik...

12. ee7835cc73 (válaszként erre: 10. - Molyka)
2010. márc. 29. 14:45
Igen azért szeretném egy csoportba íratni őket mert Hanna nagyon anyás és így szerintem könnyebb lesz a beilleszkedés ha ott lesz a nővére és nem fog annyira félni.Aztán ha megszokja a közösséget akkor már nem lesz gond a továbbiakban.Elég félénk meg szégyenlős ha idegenek között van és idő kell neki hogy feloldódjon...sok idő.Én ezzel szeretném őt segíteni,hogy ne legyen neki nagy törés az óvódakezdés.
2010. márc. 29. 14:34

Sokkal jobb az azonos korcsoportos óvoda. A beszoktatás, a kicsikkel való egyéni bánásmód sokkal kíméletesebben, nagyobb figyelemmel történhet, s a gyermekekkel való foglalkozás is eredményesebb.

A vegyes csoportnak, ismerőseim és óvónő ismerősöm tapasztalatai alapján, sokkal több a hátránya, mint előnye.

10. Molyka (válaszként erre: 9. - Ee7835cc73)
2010. márc. 29. 14:29

Értem. Szerintem akkor nem kérdéses hogy döntsetek, nem? :)


Gondlom nem azért akarod egybetenni a lányokat, hogy egyik a másikra akaszkodjon, hanem, hogy lássa Hanna, hogy milyen az ovi, anya nélkül is ki lehet bírni, és bármi gondja van a kicsinek mehessen Evelinhez és ne a sarokban pityeregjen, mert azt se tudja mi van.

9. ee7835cc73 (válaszként erre: 7. - Molyka)
2010. márc. 29. 14:27
Általában 2 óvónéni foglalkozik a csoporttal és amikor foglalkozások vannak akkor külön van a 2 korosztály,de előfordul hogy a nagyok feladatait kipróbálhatják a kicsik is és ez nekik nagyon tetszik még akkor is ha esetleg nem tudják még végrehajtani.
8. ee7835cc73 (válaszként erre: 6. - Babli)
2010. márc. 29. 14:23
Szerintem ez gyerek függő is.Hanna pl.teljesen más személyiség mint a nővére.Teljesen önálló nagyon jól elvan a nővére nélkül is és ha Evelin itthon van akkor sem lógnak egymás nyakán.Ha közösségbe megyünk akkor sem azt lesik hogy a másik mit csinál.Ja és az sem mellékes hogy már ismeri az óvónéniket meg a daduskákat is.
2010. márc. 29. 14:15

Óvónő a végzettségem, de iskolában dolgozom. :)

Jó ötlet, hogy együtt járjanak a lányok.


A vegyes csoportból azonban kivenném miután Evelin elballagott, szerintem a szeparált csoport sokkal jobb. Ez egyéni véleményem. Nagyon felkészült óvónőnek kell ahhoz lenni, hogy el tudjon vinni egy vegyes csoportot. És ilyen sajnos kevés van. :(

Gondolom kedves, aranyos az óvónéni, de ez egyáltalán nem tökrözi a módszertanát és a szakmai felkészültségét. Ezt laikius szemmel nem is tudja megállapítani egy nem szakmabeli.

6. babli (válaszként erre: 3. - Eperke9)
2010. márc. 29. 14:07

Én vegyes csoportban záróztam,s ott volt egy testvérpár,hát nem igazán tett jót a csoportnak,miután lezáróztam megbeszélték a szülőkkel,hogy tegyék át másik csoportba őket.Nem tudom,hogy én a lányaimat egy csoporta tenném e hiszen otthon is együtt vannak,nem kell a kicsinek mindig azt figyelni,hogy a nagy tesóm néz e,nem biztos,hogy így a kicsi kimutatja az igazi énjét hiába vannak el jól!

Saját vélemény s tavaly végeztem mint óvodapedagógus...

5. 18ba5935e0 (válaszként erre: 1. - Ee7835cc73)
2010. márc. 29. 14:06

Szerintem is jó ötlet a vegyes csoport, az én lányaim is ilyenbe járnak.

A kisebbik lányod valószínűleg sokkal jobban fogja viselni az ovikezdést, hiszen ott lesz mellette a nővére, aki a biztos pontot fogja jelenteni számára, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Igaz, nekem ikreim vannak, tehát ők egyszerre kezdték az óvodát, de semmi sírás nem volt a beszoktatásnál és már a 3. napon ott aludtak, azóta egész nap bent vannak. :-)

4. Ekka
2010. márc. 29. 14:04
Egyértelmű, hogy azonos csoportba járjanak!:)
2010. márc. 29. 14:04

Szerintem jó ötlet, bár nekem csak egy gyerekem van. Jó lenne, ha írna olyan szülő is aki egy csoportba adta a gyerekeit, hogy mik a tapasztalatai.

Amúgy szerintem nagyon sok múlik az óvonéniken.

2010. márc. 29. 14:02

Szia!


Én nem vagyok óvónő, de sok ismerősöm aztmondja meg hallottam is, hogy jót tesz a kicsikneka a vegyescsoport. Mert sokat tanulnak a nagyoktól. A te esetedben meg még jobb, hiszen a kicsid nem lenne egyedül, és 1 év alatt beleszokna a közösségbe a nagytesó segítségével. Szóval én osztom a véleményt, hogy írasd be oda.

2010. márc. 29. 13:58

Nagylányom Evelin 5 éves és vegyes csoportba jár ahonnan idén ballagnak a nagyok.A kicsi lányom 3 éves és szeptemberben kezdi az ovit.Gondolkodtam azon hogy Evelin csoportjába íratom.Elég anyás,de ha vele lesz a nővére akkor talán nem fog annyira sírni utánam és talán könnyebben megy a beilleszkedés is neki.Meg csak 1 évet lennének együtt,mert Evelin aztán suliba megy.Addig meg Hanna megszokná a közösséget és a következő évben már szerintem nem lesz gond.A másik ok meg,hogy sokat tanulhat a nagyoktól.

Mi a véleményetek erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook