Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvónő minősítés miatt 3 éves gyerek a nagyoknál? fórum

Óvónő minősítés miatt 3 éves gyerek a nagyoknál? (beszélgetős fórum)


20. Gülfem (válaszként erre: 19. - 76c87e32e1)
2016. jan. 21. 19:42

Oviba nincs begyakorlás ez nem műsor. Az általánosban mikor régen jött a tanfelügyelő akkor a kémia óra be volt tanulva. Meg volt, ki mire jelentkezik, a válsz stb. Nem volt fegyelmezetlenség. Ha adódott valami geg akkor a tanár óra után méter rúddal ütött.

Igazából gyakorolj már be egy 28-as létszámú kiscsoportban valamit is. Csinálják a megszokott dolgukat, a mindennapjaikat, lehet, hogy óvónéni a tervezéskor kitalál valami újat, mert az érdekes és le is köthetők talán 10-15 percre. De a beszoktatás mindent borít.

Amikor a gyerekeim ovisok voltak, anyák napja előtt 2 héttel kerül egy új kislány a csoportba. Anyuka kisírta, hogy szerepeljen a műsorban a lánya. Az óvónő mondta, hogy nem jó ötlet. Hát nem is volt az. A műsor merő ordításba torkollott, mert a kislány ordított, hogy az anyukájához akar menni. Az anyuka meg kiabált, hogy maradj ott kicsim és mond szépen a verset a többivel. El lehet képzelni milyen jó kis anyák napi műsort láttunk, és nem az óvodapedagógus hibázott. Ülhetett volna anyuka ölében a kislány és a műsor végén oda adta volna az óvónők által készített ajándékot.

Szóval pár hete jár a csoportba egy gyermek. 3 idegen jön be egész délelőtt akik figyelnek. A beszoktatás pedig egy hosszú folyamat. Amit megzavar a minősítés. Ez nem egy revizor vizsgálat,itt gyermekekkel kell bánni. Itt nem tudhatod a reakciót kiszámítani.Egy beszokós amúgy is megnehezíti a csoport életét egy ideig. Hát akkor még egy minősítés.

19. 76c87e32e1 (válaszként erre: 14. - Gülfem)
2016. jan. 21. 18:51

De az nem egy óvónő munkájához tartozik, hogy újonnan érkező gyereket beszoktasson, figyeljen rá, megismertesse a dolgokkal?

Én megértem, hogy stresszes lehet egy ilyen minősítés, de gondolom pont arról szól, hogyan végzi a munkáját, hogyan állja meg a helyét. Vagy beidomított gyerekekkel tánci-tánci egész nap és bólogatás, meg lábujjhegyen mászkálás?


Más munkakörökben is vannak vizsgák, ellenőrzések, élesbe menő, mindent vagy semmit helyzetek, de éppen a munkára, teherbírásra, hozzáértésre kíváncsiak, nem egy helyzetgyakorlatra vagy dolgozatra...

18. túrógombócka (válaszként erre: 17. - Gülfem)
2016. jan. 21. 18:48

ezért írtam, h az egész rendszer úgy rossz, ahogy van.

mondjuk megérdemelnék, h ne legyen óvónő, aztán oldják meg.

17. Gülfem (válaszként erre: 15. - Túrógombócka)
2016. jan. 21. 18:25
Ha nem sikerül a minősítési eljárása vagyis nem felel meg az írott portfóliója és nem teljesíti a 74 indikátort a foglalkozáson illetve a délelőtt folyamán akkor abból az óvodából el kell bocsájtani. De egy másik oviba már dolgozhat. Elég gáz. Egy ha elküldik, hová veszik föl? Kettő az ember nem ugra-bugrál munkahelyről munkahelyre. Én 10 éve vagyok egy oviban és nem szivesen változtatnék, mert akkor aznap éppen milyen bugyit vett föl a minősítő elvtársnő. Ha nem tetszik a pofám, vagy éppen összeveszett a férjével reggel, vagy a gyereke fölhúzta és a minősítésen elfogult lesz?? Szóval ez van. Vannak kolléganők akik láb lógatva, sok sok cigiszünettel, gyerekek megalázásával el vannak évekig az ovikban. És egy minősítésen nem fog ez kibukni, más kollégák meg lelkiismeretesen hülyére dolgozzák magukat és nem biztos, hogy megfelel. De az élet más területein is ez van.
2016. jan. 21. 15:26

1.) Van pedagógus barátnőm, nyugdíj előtt áll. Nála is megcsinálták ezt a minősítést. Valóban be volt tőle rettyenve. Tök marhaság az egész. Hónapokat dolgozott rajta.


2.) 3,5 éves óvódás unokám vegyes csoportba jár és még nem érte hátrány e miatt. Sőt, sok mondókát, verset, táncot tanul és lát a nagyoktól, tisztán, választékosan beszél, okos, önállóan eszik, öltözik, vetkőzik, wc, kezet mos....stb . Nyilván "felfelé húzzák" a nagyok. Én idegenkedtem tőle, voltak érvek mellette és ellene is. Egyelőre azt gondolom a hasznára vált, remélem így is marad.


Mindezek mellett értem amit a fórumindító sérelmez, de azt gondolom nem lesz semmi baja a csemetének. És valóban, ha már ilyen elvárások és megmérettetések zajlanak, szerintem legyünk türelmesebbek és empatikusabbak a gyermekünkre-unokánkra egész nap vigyázó-tanító pedagógus személyezettel.

15. túrógombócka (válaszként erre: 14. - Gülfem)
2016. jan. 21. 14:36
és ha elküldik, ki csinálja meg helyette?
2016. jan. 21. 14:30

Sokat gondolkodtam, hogy szóljak-e a témához. Aztán úgy döntöttem igen. Szeretném megvédeni a kolléganőt!

Ez a minősítési eljárás nem piskóta. Borzasztó sok munkát igényel és ha nem sikerül munka nélkül marad az óvónő. Nem csak a csoportban kell teljesíteni, hanem elég komoly portfólió írás előzi meg. Nagyon sok kollégám hónapokat görcsölt rajta munka után. Akkor amikor más már a családjával tölti az estéket illetve a hétvégeket, ők csak írtak és írtak és terveztek, vázlatokat készítettek stb. Nem egy család ráment és nem adnak annyival többet, hogy megérje. És ott a csoport, az igazi éles helyzet. Szerintem a kolléga már előtte 1 héttel nem alszik jól, mert tiszta stressz.

Valami úgy is beüt. 74 indikátornak kell megfelelni azon a délelőttön.Nem arra kíváncsiak a bizottság tagjai, hogy az éppen beszokó kicsi, hogy nyafizik, csüng az óvónőn, mondjuk egész délelőtt.

Ha vége van ennek a szükséges rossznak akkor csünghet a kicsi. De egyszer bírjuk már ki az óvónéniért ezt Hiszen mi óvónénik annyi szülői dilettantizmus fölött szemet hunyunk.

PL" Légyszi add már be neki a gyógyszert, tudom, hogy betegen nem lehet itt, de annyi dolgom van." ????

vagy " Ne vigyétek ki a fiam a levegőre, mert megfázik az egyik óvónő üljön vele a csoportban!" ????

"Ne altassátok el délután, mert otthon nem alszik!" ????

Elég lett volna aznap átrakni a másik csoportba, ettől függetlenül megértem a kollégát.

13. anya4005 (válaszként erre: 9. - D0mesz)
2016. jan. 17. 20:16

Nekem nincs besorolási gondom...

Viszont a fórumindítót abból a szempontból értem,hogy genyóság a kicsit a nagyokkal beszoktatni,aztán átrakni a kiscsoportba,ha mér nem "rontja a levegőt"!

12. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - 937a2a883a)
2016. jan. 17. 19:51
Csúnya dologra azt értem, hogy erősebb, így könnyebben ellökte, nem engedte játszani stb. Szóval a mi falunkban nagyon nem jött ez be, így én nem pártolnám, ha a gyerekemet, aki most szokik oviba, bedugnák egy összeszokott majdnem iskolás csoportba.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - D0mesz)
2016. jan. 17. 19:48
Amikor én voltam gyerek, akkor is így volt. Volt kis-, középső- és nagycsoport. Vagyis a 3,4 és 5 évesek csoportja. 6 évesen meg iskolába mentünk. Ha valaki év vesztes volt, akkor sem volt teljes keveredés, hanem akkor a kicsiben voltak a 3-4 évesek, a középsőben a 4-5, a nagyban pedig az 5-6 és akkor 7 évesen mentek páran iskolába. A 3 évnél fiatalabbat pedig fel sem vették oviba. Mivel faluban laktam, így bölcsire nem volt lehetőség. Ha jól emlékszem, akkor ez ma is így működik. Amikor a szomszéd kislány ovis volt (kb 5 éve), akkor volt átmenetileg olyan, hogy voltak vegyes csoportok. Csak probléma volt belőle, mert egy 3 évessel csúnya dolgokat tudott művelni egy 6 éves.
10. d0mesz (válaszként erre: 9. - D0mesz)
2016. jan. 17. 19:41
Pardon. Szoval a forumindito oruljon.
9. d0mesz (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2016. jan. 17. 19:40

Mi a fenenek bontjak meg kette azt a ropke 2-3 evet??

Na mindegy, ahany haz...

Semmi baja nem lesz a gyereknek. A fiam (3 eves) csomot tanul a "nagyoktol". Hatranyara valna, ha csak csupa haromevesek lennenek a csoportban. Szerintem orulj neki :)

8. anya4005 (válaszként erre: 7. - D0mesz)
2016. jan. 15. 21:14

Az a bölcsi!

A 3 éves a kiscsoportba való! :)

7. d0mesz (válaszként erre: 1. - Csipoga)
2016. jan. 15. 21:08
Oooo, lehet, hogy en nem ertek valamit, de eleve miert megy egy haromeves a kiscsoportba? Ott a pelenkasok, totyogok vannak, nem?
2016. jan. 15. 20:34
de olyat is tudok, ahol a problémás gyerek családja csak aznap ért rá a nagybevásárlásra... Na persze...
5. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Csipoga)
2016. jan. 15. 20:33

Tudok ilyen csoportról.

A felkészülés alatt ott volt a kicsi is a csoporttal, dajka külön lefoglalta őt a foglalkozások idejére.

A minősítés előtt két nappal lázas lett, azon a héten pár napot nem jött...

2016. jan. 15. 20:04
az egész rendszer egy röhej, h egy képzett óvónő emiatt parázzon.
3. óvónőcske (válaszként erre: 1. - Csipoga)
2016. jan. 15. 20:02
Elvileg nem ,se nem etikus ,se nem indokolt, és igen inkorrekt mindenkivel szemben. Azonban a kolléga védelmében: persze,hogy mindenkiben van egy nagy adag drukk a minősítés miatt és igyekszik a legjobbat kihozni magából. Sajnos ilyenkor túlzásba viszik a kollégák néha a "felkészülést" és születnek nagyon nem "életszagú" helyzetek a minősítés alatt(tudnék egy párat elmesélni ,néha nagyon nevetséges). Tény ,hogy egy beszoktatós pici miatt borulhat minden, hiszen neki szokni kell még mindent. Viszont 3 hétig másik csoportba tenni ezért.......... kicsit hosszú a felkészülési szakasz, pont az ellenkezőjét kéne bizonyítania.
2016. jan. 15. 19:57
Kizárt dolog!!!
2016. jan. 15. 19:55
Szerintetek ha egy óvónőnek minősítési eljárása lesz heteken belül, az ő csoportjába felvett érkező 3 éves beszokós kisgyermeket át lehet tenni addig a majd három hétig a nagycsoportosokhoz azzal az indokkal, hogy az említett óvónő nem szeretné, ha nála lennének, mivel "Zavarják a csoport felkészítésében?"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook