Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónénik, segítsetek! fórum

Óvónénik, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2011. dec. 20. 09:33
Nem értem, miért van az, hogy valaki feltesz egy kérdést egy fórumban és nem neki segítenek, hanem egymást szapulják. Miért okoskodni kell, hogy biztos nem volt órán, meg nézzen utána egyedül? Nyilván már megtette, de nem talált semmit vagy nincs ideje, stb. Nem kioktatni kéne, hanem segíteni, hiszen tanácsot kért. Egyedül Pan Dóra tudott rendes választ adni, szakirodalommal, vegyetek róla példát!
24. klarici (válaszként erre: 22. - Pan Dóra)
2011. dec. 20. 09:31
Nagyon szépen köszönöm:)
23. c4de233d89 (válaszként erre: 21. - 1b0de372a7)
2011. dec. 20. 08:26
így ahogy mondod ...szólás szabadság van, remélem ha egyszer segítségre lesz szükséged az életben nem hozzád hasonló emberekkel találkozol...akik csak megjegyzéseket és pesszimista vacak tanácsokat tudnak adni, hanem tényleg segítenek...minden jó neked!
22. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - Klarici)
2011. dec. 20. 08:24

Keress rá a MESETERÁPia szóra a neten! Rengeteg mindnet fogsz találni. Az elemzendő meséd magyar népmese vagy Grimm mese legyen!!! Ha van még kérdésed a témával kapcsolatban, írj!


A témához kapcsolódó szakirodalom:


1. Mérei-Binet: Gyermeklélektan (A kettős tudat c. fejezet – a mesei és gyermeki megfelelések))


2. Bettelheim: A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek (1-100.o.)


3. Petrolay Margit: Könyv a meséről


4. Hámori József: Nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal (104-146.o.)


5. A csodakút (Papp Gábor által szerkesztett gyűjtemény – meseelemzések)


6. [link]

21. 1b0de372a7 (válaszként erre: 15. - C4de233d89)
2011. dec. 20. 08:19

Köszi a bókot,de keserű a nénikéd térde kalácsa.


Fikázni senkit sem fikáztam,de szerintem szólás szabadság van és mint írtam mindenki annyi idős amennyinek érzi magát.


Tapasztalatom meg az idősebb korosabb óvónők,már megfáradtak és nem is érdekli őket más,csak hogy elteljen egy nap és tiszteletem a kivételnek.

Nem jártam az ország minden ovijában:-)ezért én kérek elnézést.

Másik mint írtam,akinek nem inge nem veszi magára.

Jó a nicked valóban rád illik.Na szép napot !Pá-pá

20. c4de233d89 (válaszként erre: 17. - Klarici)
2011. dec. 20. 07:53
puszi
19. klarici (válaszként erre: 4. - 1b0de372a7)
2011. dec. 20. 07:50
Sose lógtam, igen, volt ilyen óránk, abból megtudtam, hogy a Csipkerózsika, Piroska és a farkas, Égig érő paszuly a szexről, a falloszról szól. Több elemzésre nem volt idő, mert levelező szakon semmit sem tanítanak, csak követelnek. Erre az elemzésre én meg nem vagyok kiváncsi, a gyereknek fogalma sincs a szexről, ezt mégsem írhatom le. Mindegy, aki segített, annak köszönöm, aki pedig fikázza a korosabb óvónőket és jelölteket annak csak annyit, hogy egyszer mindenki megöregszik majd. Nem mindenki mögött áll apuci és anyuci 18 évesen, hogy tanulhasson.
18. klarici (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2011. dec. 20. 07:45
Köszi, megnézem:)
17. klarici (válaszként erre: 16. - C4de233d89)
2011. dec. 20. 07:45
Köszönöm a segítséged. Meg fogom keresni az ajánlott könyvet, köszi mégegyszer.
16. c4de233d89 (válaszként erre: 2. - Klarici)
2011. dec. 20. 07:42
van egy olyan könyv... azt hiszem hogy Gyógyító mesék, szerzőjét nem tudom de a neten is olvastam valamit...ehhez, abban vannak meseleírások és hogy milyen pszichológiai problémára ad megoldást...ez alapján is megírhatod, vagy akár adoptálhatsz is egyet :) saját szavaiddal....csodálatos hivatást választottál
15. c4de233d89 (válaszként erre: 6. - 1b0de372a7)
2011. dec. 20. 07:36
kedves, optimista, jóindulatú, segítőkész ember vagy...sokat segítettél...ennyire keserű embert már rég láttam
14. 1b0de372a7 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. dec. 20. 07:35

Úgy van jól írtad,nekem kell majd eldöntenem.


Én azt tapasztaltam amit és játszani a külvilág felé nagyon sokmindent lehet,de nem minden szülő van ott szerintem ovi végéig a gyerekével.


Másik,nem akartam én ezzel senkit sem sérteni,mindenki annyi idős amennyinek érzi magát.

2011. dec. 20. 07:27

Ez a kor kérdés tényleg nekem is szemet szúrt. Távol álljon tőlem, hogy valakit is bántsak, pláne a kora miatt, de nálunk is volt ilyen.

A bölcsiben is, volt egy fiatalabb, 25 év körüli, és egy idősebb 50-60 év körüli óvónő.

Merőben más volt a hozzáállásuk, a mentalitásuk, a nevelési módszerük, a viszonyuk a szülőhöz, és a gyerekhez is...

Van 1-2 barátnőm, aki óvónő, és tudom, nem könnyű az óvónők élete/ munkája- én már nem is bánom, hogy nem az lettem, pedig nagy álmom volt...

A fórum indítónak sok sikert, erőt, és kitartást, ehhez az amúgy szép, de nagyon nehéz hivatáshoz!!

12. salabakter (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. dec. 20. 06:58
Én azt tapasztaltam,hogy a jó óvónő nem a kor függvénye!
2011. dec. 20. 06:56
Én nem ezt tapasztaltam három gyerekem,két unokám ovodába hordása után:)
10. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 1b0de372a7)
2011. dec. 20. 06:55

Érdekes kijelentés minden fiatal óvónőre kijelenteni, hogy jó, és minden idősebbre, hogy rossz!


Megmondanád, hány év a határ? Mert valami alapján el kell majd döntened, hogy az adott óvónő a fiatal vagy az idős banya kategóriába tartozik!

9. 1b0de372a7 (válaszként erre: 8. - Salabakter)
2011. dec. 20. 06:53

:-)))


Szerinted,szerintem meg nem.


Sokkal jobb a tudásuk és a módszereik,gyakszim során hidd el tapasztalatot is szereztem és dolgoztam is,így jártam?


Kérlek így és nem is lennék pici pénzért ma már óvónéni,de nagyon szép hivatás,csak tudni kellene felismerni ha valaki már nem oda való.

8. salabakter (válaszként erre: 6. - 1b0de372a7)
2011. dec. 20. 06:49
Az idős óvónőkkel ellentétben a fiatalokkal meg az a baj,hogy olyan hebrencsek,össze vissza beszélők,ok nélkül is sértegetők,mint pl.te.Hát,te meg így jártál?))
2011. dec. 20. 06:45
A minden napra egy mesében nagyon tanulságos mesék vannak. Nekem ez volt a kedvencem gyerek koromban.
2011. dec. 20. 06:42

Azt is kívánom,hogy eltudj helyezkedni,de messúgom hogy fiatal pedagógusoknak nem sikerült...sikerül mai napig is.


Én ha lehetne vissza is adnám:-) minek?


Ez a diploma olyan mint a tanítói,népi diploma.Nálunk is de sokan csak azért nyomták,hogy legyen egy diplomájuk.


Kívánom hogy legyen munkád.


Viszont tudd,ez nyugdíjas álllás és győzzed kivárni mire valaki nyugdíjba megy,mert sajnos ez az amit nem ért a legtöbb nő,hogy amikor már nincs türelme,akkor ideje lenne váltani és átadni a fiataloknak a helyet.

Neki meg keresni mást még ha nagy is a munkanélküliség.


Én felállnék,én bizony fel és vállalnám,hogy nem lesz melóm mégha a pénzem ellensége is lennék,eléggé sok kisgyereket károsít meg egy vén banya óvónő.

Úgyhogy ha lesz gyerekem csak is fiatal óvónő kezei közé adom.

Ha valakit sértettem ezzel,így jártatok.

Tudtommal szólás szabadság van:-)


Jah és hajrá minden fiatal óvónéninek!


Jah és nyugalom nem fogok én sosem ebben dolgozni:-)

2011. dec. 20. 06:36

Gondolom levelezőn végzed korodból adódóan.


Viszont irány akkor a könyvtár és vegyél ki egy gyermekirodalmi könyvet.


Pszichológiában meg benne van,hogy miket fejleszt,de sajnos megkell mozdítanod a fenekedet vagy keressni rá neten,nem itt(bocsika)nem hinném,hogy itt sikerrel jársz.

Azért én kívánom neked.


El vannak már pakolva a könyveim,de tudom,hogy tanultam ilyet,nem tudom milyen tanárotok van manapság...

4. 1b0de372a7 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2011. dec. 20. 06:32

Így van teljesen.


Mi a tanússága,számodra mit üzent a mese?

Milyen építő jellege lehet(nevelésben)erkölcsi mondanivaló...értékek...


Nem hiszem,hogy nem tanultatok meseelemzést(elvileg van gyermekirodalom órátok is) csak gondolom te éppen akkor nem voltál bent mert aludtál egy átbulizott éjszaka után:-))


Nem gond ez,én is jártam így.


Amúgy hamarabb lennél,ha mesét is választanál amibe segítséget kérsz,ha már így félvárról sikerült venni a dolgaidat.

Legalább a megoldás keresésed lehetne jobb.


Sok sikert!

2011. dec. 20. 06:27

És mesét sem olvastál sosem?

Ha előveszed kedvenc mesédet, abból már kiindulhatsz. Persze ez ne az Oroszlánkirály legyen, hanem pl. valamelyik Benedek Elek mese vagy hasonló.

Miért az a kedvenced? Mit gondolsz a történetéről, mi a mese tanulsága? Mire taníthatja meg az olvasót?

Ha elolvasol egy mesét, akkor simán megtudod majd írni a dolgozatot szerintem.

2011. dec. 20. 06:19
Beadandó dolgozatomban meséket kell ajánlanom abból a szempontból, hogy milyen pszichológiai problémára ad megoldást a gyereknek az adott mese. Mivel nem tanultunk meseelemzést, nem nagyon megy ez nekem. Ha tudtok, segítsetek, kérlek!
2011. dec. 20. 06:17
Óvó nénik, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook