Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovomaltine hány hónapos kortól adható? Tapasztalatok? fórum

Ovomaltine hány hónapos kortól adható? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. judit0625 (válaszként erre: 46. - Tótágas)
2011. aug. 3. 09:57
Hát nem tudom kitől kérdeztél utána, de nálunk a családba voltak többen is, akik házhoz jártak szoptatni, mert annyi tejük volt! És nem a háború előtt, hanem '56 után!! És a városokban is tartottak állatokat, kecskét még jobban, mint tehenet. :D
47. Tótágas (válaszként erre: 46. - Tótágas)
2011. aug. 2. 10:28
Elírtam:nem 6 hónapos,hanem 6 éves korig járt a "jegyestej"sőt a félidős terhes kismamák is már megkapták a kis kartonlapot,amin a közértes beikszelte a napi 1/2 liter kiadását.A 80as években szűnt meg.
46. Tótágas (válaszként erre: 32. - Judit0625)
2011. aug. 2. 10:20

Kicsit utána kérdezgettem a dolgoknak,olyanoktól akiket anno érintett.A "szoptatós dajkák"max a háború előtti időben,a felső réteg engedhette meg magának,akik meg tudták fizetni!Az 50es években még tehéntej is alig akadt a városokban, nemhogy kecsketej!Falun talán...Kannás tej volt az üzletekben(ha volt) és később üveges.A szoptatást akkor nem is nagyon propagálták,mert csak 6 hét volt a szülési szabadság,utána visszamentek dolgozni az asszonyok,és jött a bölcsi,és a korai hozzátáplálás.A 60 as évek vége felé csak nagyon indokolt esetben(koraszülés,betegség) adtak az anyatejgyűjtő állomások tejet,receptre(akkor született az öcsém) meg a "jegyes tej"volt amit minden újszülött 6 hónapos korig olcsóbban kapott.

És bizony voltak az általad felsorolt betegségben szenvedő gyereket,csak nem tudták még mitől, akiket csak későn diagnosztizáltak,mikor már szellemileg-testileg elmaradottak lettek.

45. helge (válaszként erre: 43. - Tótágas)
2011. júl. 31. 11:46

Ismerem, köszi, fogyasztottam is, csak azt próbáltam elmagyarázni, hogy én sem adnám 3 hónapos csecsemőnek a kakaó tartalma miatt. Akármilyen keveset is, de tartalmaz, és az ő bélrendszerük még nem tudja feldolgozni. Ezt viszont élettan tanulmányaimból tudom.

Szerintem biztos talál a fórumindító olyan tápszert, pl. Milum*l, ami laktatóbb, táplálóbb..

44. Tótágas (válaszként erre: 32. - Judit0625)
2011. júl. 31. 10:14

Egyébként nagyon el vagy tájolva az 50es évekről...Amikor én születtem akkor volt a születési"dömping"(Ratkó korszak,ha hallottál róla) és egyáltalán nem volt ilyen kiépített hálózat anyatejgyűjtésből.Később igen(60-70-es évek)

És mivel pl az én anyám nem szoptathatott betegség miatt,így tápszeren nőttem fel amíg tejet nem kaphattam.Ovomaltinon és Oriza rizsnyákon.Vagy lisztlevesen,vagy híg tejbegrizen.De a "feles""háromnegyedes"tejbe is raktak,hogy ízesebb legyen.

43. Tótágas (válaszként erre: 42. - Tótágas)
2011. júl. 31. 10:05
42. Tótágas (válaszként erre: 35. - Helge)
2011. júl. 31. 10:02
Nálunk lehet kapni,biztos ugyanúgy megrendeli a patikusunk ahogy Te tennéd.
41. Tótágas (válaszként erre: 32. - Judit0625)
2011. júl. 31. 10:00

Kedves Judit!Itt mindnyájan megpróbálunk normális hangnemben válaszolni és segíteni a kérdezőnek.NEM szoktam hazudni,bemesélni,sem valótlan dolgokat állítani,sem kekeckedni másokkal.Figyelmedbe ajánlom az évszámokat,de tehetek be többet is

[link]

40. Remike98 (válaszként erre: 36. - Judit0625)
2011. júl. 30. 23:34
Ne haragudj, de egy kicsit vitának érzem már a dolgot, pedig a célom a fórum indításával az volt hogy a számomra kérdéses információt megkapjam attól akinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata.
39. Remike98 (válaszként erre: 34. - Helge)
2011. júl. 30. 23:29
Én is azt próbálom kideríteni hogy hány hónapos kortól adható, mert nem találtam infot erről a neten sem.:) A húgom mondta hogy a kislányának ( aki most két és fél éves) anno a védőnő javasolta, de sajnos már nem emlékszik hogy akkor hány hónapos volt a kislánya.
38. Remike98 (válaszként erre: 33. - Helge)
2011. júl. 30. 23:27
Jelen információim szerint nem, csak az íze hasonló.
2011. júl. 30. 22:27
Az ovomaltin egy kávépotló, van kakaós változata is. Maximum tejeskávénak lehet adni a gyereknek. Malátából van alapjában egyébként. Csak jól van ízesítve ezért lett annyira menő a sok malátás italpor között. És egyébként tényleg nagyon régi dolog, csak itthon régen max. a külföldi rokonokon keresztül lehetett beszerezni nyugatról. Mi is így ismertük meg vagy 35-38 éve. Most is szeretem, még kiskanállal is ettük gyerekként.
36. judit0625 (válaszként erre: 35. - Helge)
2011. júl. 30. 19:57

:D

Na végre valaki, mert én már kezdtem teljesen tudatlannak érezni magam... Mivel:

"Hidd el nem véletlen, hogy bióboltokban, gyógyszertárakban lehet kapni!Én elmúltam 50 és ezen nőttem fel, még a szüleim is!"

35. helge (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2011. júl. 30. 19:20

10 éve dolgozom gyógyszertárban, 5 éve vezetem azt. Én még sosem láttam ezt ott...bioboltban lehet, de gyógyszertárban max ha valaki nagyon ott szeretné megvenni, lehet, hogy megrendelném neki. De az abc-ben is meg tudja venni.

És az is érdekes, hogy ha gyógyszertárban kapható, hogyhogy egy gyermekorvos sem javasolja?

34. helge (válaszként erre: 27. - Tótágas)
2011. júl. 30. 19:12
Belinkelnél egyet légyszi, ahol le van írva az összetétele, meg hogy hány hónapos kortól adható?
33. helge (válaszként erre: 24. - Remike98)
2011. júl. 30. 19:10
Miért? Ez nem kakaó???
32. judit0625 (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2011. júl. 30. 13:25

Na ne próbáld meg nekem bemesélni azt, h 50 éve meg

már a te szüleid is...

Azért én se most jöttem le a falvédőről!Ha te 50 éves vagy, akkor abba az időbe igen jól működő rendszer volt még az anyatejes rendszer! Nemcsak a tejgyűjtős, hanem az, h azok az anyák, akiknek sok anyateje volt, azok házhoz mentek szoptatni! Ma már ilyen sem létezik. Anno kecsketejet adtak a gyerekeknek, mert annak az összetétele hasonlít legjobban az anyatejre. És nem voltak laktózérzékeny, lisztérzékeny, allergiás gyerekek...

31. Remike98 (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2011. júl. 30. 13:00
Nem gondoltam volna, hogy ez régi találmány. Azt hittem valami új dolog, mert még sohasem hallottam róla, se felnőtt se gyerek számára. Régen is ugyan ilyen volt és táplálékkiegészítőként kapták a gyerekek ill. babák?
30. Tótágas (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2011. júl. 30. 11:35
Még annyit, hogy a felsoroltak olyan kis(szükséges) mennyiségben vannak egy dobozban,hogy ha napi 1-2 teáskanállal a tápszerbe teszünk nem lesz semmi baja,sőt!Szerintem mázsaszám kéne ahhoz enni, hogy ártson.
29. Tótágas (válaszként erre: 28. - Judit0625)
2011. júl. 30. 11:31

elolvastad már egyetlen csodatápszer összetételét is?

Ezek a természetben megtalálható alkotóanyagok,amikre a szervezetnek szüksége van.Pl a laktóz az a tejben található természetes cukor,egyedül az erre érzékenyek nem fogyaszthatják.Az árpa mesterséges?A többi vitamin is szükséges.Ezt én is idézem:"A B5-vitamin, más néven pantoténsav az emberi test minden sejtje számára szükséges anyag. Némely esetben „stresszellenes” vitaminként is emlegetik, mivel a mellékvese hormonok és az esszenciális neuromuszkuláris transzmitterek (kémiai jelek, melyek az agyi funkciókat szabályozzák) termelésében játszik kulcsszerepet. A B5 a felhasználható zsírok elégetését, és a mellékveséket, valamint az immun-, és idegrendszert is támogatja és koleszterincsökkentő."

Amiket felsorolsz, hogy nincs szükség azok mind megtalálhatók a tápszerekben is.

Hidd el nem véletlen,hogy bióboltokban,gyógyszertárakban lehet kapni!Én elmúltam 50 és ezen nőttem fel,még a szüleim is!

2011. júl. 30. 10:40

Összetevők: árpamaláta kivonat (szárazanyagtartalom 47%), sovány tejpor, laktóz, cukor, zsírszegény kakaópor (kakaótartalom 9%), élesztő, magnézium-karbonát, kalcium-foszfát, növényi olaj, vitaminok (A, E, C, B1, B2, pantoténsav, B6, folsav, B12, biotin, niacin), só, vanília aroma.

Szerintem egy 3 hós gyermeknek nincs szüksége laktózra, cukorra, növényi olajra, tejporra...

De ha szerintetek ez nem mesterséges......

27. Tótágas (válaszként erre: 24. - Remike98)
2011. júl. 30. 09:24
olyan elenyésző mennyiségű kakaó van benne(9% az egész dobozban),hogy az eloszlik, minimális egy adagban.Ha beütöd a Googliba:Ovomaltin,válogathatsz a linkek közt,ahol leírják részletesen az összetételét,használatát,sőt rendelhető is.
26. Remike98 (válaszként erre: 22. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 29. 23:17
Én ezt értem, mert a nagyfiammal is ugyanez volt. De most a kicsi már túl van a hasfájásos időszakon, nem is ordít, de 2 óránként enni követel. És megeszi.:) Ebből gondoltam, hogy nem kielégítő már számára a tápszer kalóriatartalma. Az ovomatine pedig kalóriadúsabbá tenné, de mivel nem ismerem és információt sem találok róla, nem vagyok ezzel kapcsolatosan bátor.:) Mióta megtaláltuk a neki való tápszert, azóta a kaki is rendben van, de a más tápszerrel kapcsolatos problémából kiindulva gondolom, hogy egyébként szorulásos lenne.
25. Remike98 (válaszként erre: 20. - Judit0625)
2011. júl. 29. 23:13
Tótágas adott olyan választ a kérdésedre, amelyet én is írtam volna. A boltokban, zöldségeseknél és a piacon vásárolt gyümölcsökben és zöldségekben nem bízom. Mi meg nem termelünk a kertben semmit. Amiket lehet kapni, nem is zöldségek és gyümölcsök. Ha csak az emlékeimből indulok ki, gyerekkoromban a mamám telkén lévő málna és szilva nem olyan ízű volt, mint amilyet most veszek. Ki tudja honnan vannak és mivel vannak kezelve amitől olyan tökéletesen néznek ki? A nagyobb gyerekeimnek persze veszek a piacon, de azt is körömkefével mossuk.:) és így sem biztos hogy ha ugyanezt egy baba enné, nem lenne tőle hasfájása.
24. Remike98 (válaszként erre: 21. - Helge)
2011. júl. 29. 23:08
Köszi az infot, de azt nem tudom, hogy ez a ovomaltine tartalmaz-e koffeint, vagy egyáltalán kakaót. Sajnos se a dobozon, se a neten nem találtam használható infot róla.
23. Tótágas (válaszként erre: 20. - Judit0625)
2011. júl. 29. 22:52

miért gondolod, hogy mesterséges??Teljesen természetes anyagokból van, 1 dobozban 47% maláta(árpa) 9% sovány kakaó,természetes élesztő és tíz féle vitamin,főleg kalcium van benne.Sok évvel ezelőtt "csak" ez a tápszer volt és az Oriza.Felnőttünk rajta, több nemzedék.A mai tápszerek sokkal"mesterségesebbek".

És egy pár hós csecsemő gyenge kis gyomra,bélflórája nem alkalmas minden hozzátáplálásra.

A kismamák szerintem azért szeretnek üveges bébéételt adni mert az ellenőrzött és bió alapanyagból készül,míg a Polcokról rád"mosolygó" gyümölcsök,zöldségek ki tuidja mely országból való,milyen vegyszerekkel kezelt,génmanipulált termékek.Nem mindenki tud a kiskertjében termelni magának.:-(

22. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 13. - Remike98)
2011. júl. 29. 22:18
Nekem a nagyobb lányom is állandóan enni akart, én meg adtam neki. Ha akkor tudtam volna, amit ma, nem szoptattam volna 2 óránként. A mi kicsi lányunk első 6 hónapja ordítással telt. Tudtam, hogy a hasa fájt de a védőnő semmit nem javasolt ennek enyhítésére. Szerencsére a hatodik hónaptól javult a helyzet. Most 3 éves múlt. A kisebb 10 hónapos, ő is ordítással kezdte, cicit követelt. Mivel elköltöztünk másik védőnénink lett. Ő azt mondta, hogy fáj a pici hasa, megmutatta hogy kemény a pocija (hogyan kell fogni ilyenkor)és legalább 3 órát kellene kihúzni két etetés közt. Ez talán 3 napig is eltart, de utána jobb lesz a babinak is. Így tettem, sajnos sokat sírt, de tartottam magam és tényleg segített. A pocija puha lett, keveset pukizott és a kakija is csak kicsi volt zöldes. Az utána következő hónapok tényleg jól teltek. :)
21. helge
2011. júl. 29. 22:05

Szia!


1 éves kor alatt nem lehet kakaót adni kisgyereknek/csecsemőnek!

2 deci kakaó 5 mg koffeint tartalmaz.

Az újszülöttek és a fiatal csecsemők szervezetéből - a máj éretlensége miatt - több mint négy nap alatt ürül ki a koffein, míg egy felnőttnél ez négy óra alatt történik meg. Ha a baba koffeinadagjára mindig "rátöltünk", az anyag fölhalmozódik a kicsi szervezetében. Ez már egyes csecsemőknél alvászavart, élénk szívdobogást okozhat.Mi történik, ha koffein kerül egy kisgyerek szervezetébe? Megemelkedik a vérnyomása, szinte "kiugrik a szíve", megfájdul a feje, hasa, nyugtalan lesz. A koffein csak négy-hat óra alatt ürül ki a szervezetből, a gyerekek nehezebben bontják le, mint a felnőttek. Mi élénkebbek leszünk a reggeli kávénktól, jobban teljesítünk. Ám gyerekünknél már nem fogadjuk egyöntetű lelkesedéssel a nyughatatlanságot, fokozott élénkséget, pedig pontosan ezt váltja ki a kicsiknél a koffein! Ráadásul további mellékhatásokkal is számolnunk kell.

Például a benne található fenolszármazékok gátolják a vas felszívódását, illetve a kalcium beépülését a csontokba!

2011. júl. 29. 19:27
Hát én ezt nem értem! Miért kell minden mesterséges anyaggal tömni a gyereket? Ha nem elég neki a tápszer, akkor kezdd el hamarabb a hozzátáplálást! De miért kell Hipp-es őszibarackot? Itt van a szezonja!! Meg kezdd el neki a répát, almát, krumplit...Az én fiamnak sem volt elég a tápszer, de eszembe sem jutott volna mindenféle mesterséges valamit adni neki.Meg egyébként egy kakaóízű malátakészítménnyel szerinted laktatóbb lesz? Legfeljebb ízletesebb. :D
2011. júl. 29. 18:10
Köszönöm. Lehet hogy holnap este teszek kicsit a tápszerébe, meglátjuk mi lesz. ma már nem akarok, mert ma kapott először őszibarackot. HIPP-eset. Pár kiskanállal megvett.:) Úgy terveztem hogy csak két-hárommal kap, de úgy ízlett neki hogy nem volt szívem elvenni tőle.:) A régebbi szorulásos probléma miatt nem almával kezdtem. A baracktól meg elvileg nem lesz szorulása. Délután kapta, idáig még nincs probléma, se hasfájás se semmi, azóta már evett sima tápszert is.:) Azért újításnak egy napra ez elég, holnap este meg teszek a tápiba egy picike ovomaltinet.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook