Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvóképzőbe járt valaki? Lehet levelezőn végezni? fórum

Óvóképzőbe járt valaki? Lehet levelezőn végezni? (tudásbázis kérdés)

2015. júl. 5. 15:18
Igen, lehet
2009. nov. 4. 08:04
Munkát is kaptatok vele? Dolgozik valaki óvodában vagy hasonló helyen aki levelezőn végzett?
15. .nitaa
2009. ápr. 6. 20:05
Én is munkahely mellett tettem le az óvóképzőt Hajdúböszörményben. Vannak húzósabb tantárgyak, de el lehet végezni.
2009. ápr. 5. 16:59

Én tanultam alapozó tantárgyakat ezirányban. Hát van pedagógia, pszichológia, szociológia. Aztán később különböző pedadógógiai módszertani ismeretek, játékpedagógia például. Szocializáció, interiorizáció és identifikáció ezek mind előjönnek majd. Gyakorlatokat és esettanulmányokat kell majd végezni. Szerintem alapvetően jó dolog, bár meglehet hogy kicsit nehéz..

Dehát melyik szakma könnyű...főleg főiskolai szinten. Mindent csak úgy lehet bírni, ha erős motivációd van rá. Ha úgy ülsz be, hogy csak legyen egy diplomád akkor sokat fogsz szenvedni és a tudásod sem lesz megfelelő tehát csak ha erre vágysz! Egyébként nagyon szép szakma, tényleg csak ajánlani tudom.

2009. ápr. 5. 16:53
Persze,hogy lehet! Kettő sulit kapásból tudok itt a Dunántúlon, bár én nem jártam egyik be sem, engem más érdekelt, de nézegettem a képzési kínálatukat és szerepelt a levelező is. És nem is csak költségtérítéses lehet, bár az is nagyon alacsony szerintem. Én a dupláját fizetem.
12. Kebili
2009. ápr. 5. 13:03

Sziasztok!

Én csak barátkozom egyelőre azzal, hogy gyerkőc mellett bele merjek-e majd kezdeni levelezőn az óvodapedagógusi szakba. Milyen tantárgyak vannak? Húzósak? Már sajnos 13 éve lesz, hogy érettségiztem, szóval a fogaskerekek már nem úgy kattognak...

2009. febr. 17. 18:01
Szia! Én most másodéves nappalis óvós vagyok, nekem érettségin az irodalmat nézték jobban. Alkalmassági pedig nem volt vészes, beszédnél csak szavakat kellett felolvasnom, tesin annyira nem is nézték, hogy mit csinálunk, éneknél viszont szigorúbbak voltak.
10. Miss Angel (válaszként erre: 9. - C4da085f2b)
2009. febr. 9. 23:03
Nem lesz ott semmi gond,matekból meg leérettségizel,és kész:)-sok sikert!
2009. febr. 9. 20:08
Hát értem!a matek az nekem se az erősségem,de a többivel talán nem lesz gond!Az ének....hát majd járok tanárhoz max.A tesi az nem gond!De nagyon köszi,h segítetek!!!
8. Miss Angel (válaszként erre: 7. - C4da085f2b)
2009. febr. 9. 18:16

Nekem az érettségin szerzett jegyeimet vették figyelembe.Jól sikerült,kivéve a matekot,az elégséges lett.Az nagy előny,ha jó jegyeid vannak.DE:

Arra készülj fel,hogy alkalmassági vizsgád lesz:vizsgálják majd,milyen a hangod,ritmusérzéked,hallásod,/ezek a készségek nagyon fontosak,az egyik fő tantárgyad az ének lesz majd+a pszichológia/,elbeszélgetnek veled+lesz egy kis testnevelés is.De ne ijedj meg,nem nehéz,ha megvannak benned ezek a készségek.

Nekem legalábbis így volt annak idején....

2009. febr. 9. 15:16
Köszi a válaszokat!És kb milyen átlag kell?
2009. febr. 7. 23:54

Szia.Természetesen el lehet levelezőn végezni,én is úgy végeztem az óv pedagógusi fősulit Hajdúböszörményben.

Ha érdekel ez az iskola/bár nem tudom,merre laksz/,keress rá a google-ban:DE-HPFK.Ált minden évben indítanak levelezőn is.

2009. febr. 7. 22:26
Persze,h.lehet.
4. Burkuska (válaszként erre: 1. - C4da085f2b)
2009. febr. 7. 21:21
felvi.hu,itt van minden...16-ig tudsz jelentkezni!
2009. febr. 7. 21:17

Miért ne lehetne!

Én is úgy végeztem!

2009. febr. 7. 21:12

Szia!

Természetesen el lehet végezni, tájékozódj a felvételi könyvben, vagy a felvin és ha ott meg van jelölve hogy indítanak levelezőt, akkor igen.

2009. febr. 7. 19:46
sziasztok!ezt az iskolát levelezőin ellehet végezni nem tudjátok?Rengeteg helyen néztem a neten,de nem igazán találtam információt!(biztos nem jó helyen kerestem)De nem tudna vki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook