Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodáztatási támogatás fórum

Óvodáztatási támogatás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvodáztatási támogatás

24. Banyaci (válaszként erre: 23. - Banyaci)
2012. nov. 18. 15:53

Szóval: esznek, kötelezné, Más


Bocánat.... ;)

23. Banyaci (válaszként erre: 20. - 861021szilvi)
2012. nov. 18. 15:52
Az én gyermeeim is ingyen eszne és nincs olyan jogszabály ami ötelezné a bentalvásra őket. A délelőtti foglalkozások kötelezőek és a gyermek csak az óvoda területén fogyaszthatja el az ebédjét (tehát nem lehet hazavinni). Mász előírás nincs. Ha pedig ebéd után hazajárós az uzsonnáját már elviheti.
22. zsoja88 (válaszként erre: 19. - Valalika)
2012. nov. 18. 13:41

Szia!

Nem az a lényeg, hogy kaptál pénzt, vagy nem. Az igénylés a lényeg. Első alkalommal megigényelted, de hiányzott, így pénz nem járt. Ha második alkalommal is igényled, akkor csak tízezer jár. Így van a törvényben és a rendeletben.

2012. nov. 18. 13:39
Ilyenkor a gyámügyre kell bemenni, ahol a gyermekvédelmit igényelted, nem a fórumokon kérdezősködni. Vagy mondd meg az óvónőnek, hogy tegye eléd azt az új jogszabályt!
2012. nov. 15. 19:05
Olyan kérdésem lenne ,hogy létezik e olyan jogszabály ami előírja hogy ha a gyermekem bent ebédel az óvodába akkor kötelező neki bent is aludni.Történetem a következő"Egyedülálló szülőként gyermekvédelmi támogatásban részesülök ami annyit takar ugyebár hogy ingyenes óvodai étkeztetés jár a lányaimnak.2 évvel ezelőtt történt,hogy a vezető óvonő azt mondta hogy a lányom nem ebédelhet bent csak és kizárólag ha bent is alszik, mert őket megbüntetik ha egy ellenőrzés során a gyerekem papíron megette az ebédjét de nem fekszik és alszik ott a többi gyerekkel,akkor én ezt el is fogadtam és belenyugodtam,de azért a gyermekvédelmi határozatát azt bekérték tőlem,namármost kb 2 hónapra rá mama jött hozzánk széllel lobbal hogy mért nem hagyom bent a gyereket ebédelni,mi baja lesz ha 1 órával később hozom őt haza.Én elmondtam neki is amit az ovonő mondott és erre közölte velem hogy dehát a gyereknek hordják az ebédet az óvodába minden nap.Unokatestvérem benn dolgozik a konyhán és ő látta meg hogy a Virágnak ki van kérve az ebédje,de nekem azt mondták nem ehet benn mert akkor benn is kell aludnia...Én tapintatosan próbáltam ezt a problémát orvosolni,nehogy a gyerekem lássa kárát ha bunkózok a vezető ovonővel amiből az lett hogy végre a gyerekem megkapta ami jár és benn ebédelhet és ebéd után hozom haza.Mára már mindkét lányom ovis,a kicsi most kezdte a kiscsoportot a nagyobb középsős és ma ismételten azt mondta a vezető ovonő hogy valami új jogszabály van és döntsem el hogy benn alszik a gyerek és akkor ebédelhet vagy nem és akkor nem kap ebédet sem.De akkor mire jár az ingyenes étkezés?Hogy kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem vagy különben nem kapja meg az ebédjét?Nem szeretném ha bent aludnának,nem dolgozok sehol és nem teher számomra egyik gyerekem sem.Jár nekik az az ebéd és azt meg hogy hazahozzam nem engedik...Van ilyen jogszabály egyáltalán mert kerestem de nem találtam róla semmit...vagy egyszerűen megint csak az ovónők akarják nyulni a lányaim ingyenes ebédjét??Felháborító ami ebben az országban megy!!!
2012. nov. 11. 09:10
Az ovodáztatási támogatással kapcsolatban írok! Tavaly májusba be irattam két kicsi gyermekemet abbol az egyik 3 éves volt a másik még nem töltötte be a negyedik életévét! Szeptemberbe kezdtük az ovit akkor én beadtam a kérelmet amit el is utasítottak merta hiányzás túllépte a megengedettet. Ezen az éven szintén megigényeltem meg is állapították, de közölték, hogy csak 10000ft-ot kapok mert már egyszer igényeltem ez a második alkalomnak felel meg! De eddig pénzt nem kaptam! A határozatban az szerepel, hogy első alkalommal 20000 akkor nem értem!
18. Babi87
2012. szept. 25. 08:25
Van lehetőség még egyéb támogatásokra azoknak a családoknak, akik létfenntartási gondokkal küzdenek, vagy "csupán" alacsony a jövedelmük. Ilyen például a lakásfenntartási támogatás, melyet nem szeretnék itt részletezni, de az 1993. évi III. tv. 38. §-a szabályoz. Akinek esetleg segítségre lenne szüksége ezzel kapcsolatban, az nyugodtan írjon prítvátban, és szívesen segítek.
17. Babi87 (válaszként erre: 15. - Bucika06)
2012. szept. 25. 08:21
Bocsánat. Az első ízben utalványban való kifizetést az Önkormányzat helyi rendeletben szabályozhatja. Ez nálunk így van. Elnézést, ha valakit megtévesztettem.
16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Babi87)
2012. szept. 24. 17:09
perfect..
15. Bucika06 (válaszként erre: 4. - Babi87)
2012. szept. 24. 14:35
Én a múlt héten adtam be az óvodáztatásit és ott megkérdezték,hogy a számlámra vagy postai úton kérem a pénzt.Nem volt szó utalványról.Bár nekem ugy is jó mert rájuk költöm ugy is.
14. Sopianae (válaszként erre: 11. - Nagynéedina)
2012. szept. 24. 10:05

Sajna többön is voltam, mert a nagysága többször rám hozta a szívbajt + 2 hetente védőnő...

Úszni vittem és gyógytornára egy évig. Jelenleg is csak a gyes és a CSP van nekem is. Szívességi lakosok vagyunk. Kaptunk kölcsön Siestát, hogy a fürdőt tudjuk fűteni és a szobát.

Ismerősök segítenek kijutni Skóciába, ott lesz munkám, ahol figyelembe veszik a lányom is, tudom cserélgetni a napjaim, sok a baráti család ott.

De addig van 1 hónap. Minden napra biztosítani a tejterméket, legalább heti 2-3-szor húst, sokszor a kenyeret magam sütöm...

Soha nem gondoltam volna, hogy egy harmonikus kapcsolatból ez lesz...

Gyerektartást nem kérek, mert egy állatnak nem adom oda a gyerekem... Tud normális is lenni, ha azt akarja látni valami hivatalos személy... Így most csak vagyogatunk.

Legalább a lányom nem a tv-n nő fel.

13. Banyaci (válaszként erre: 11. - Nagynéedina)
2012. szept. 23. 20:57
Ezzel egyetértek. Én is örülnék, ha a jövedelmünk elérné azt a szintet, hogy nem kellene igénybe venni a támogatást. Az anyasági meg tényleg jár mindenkinek aki terhessége alatt legalább négy szűrővizsgálaton megjelent és ezt igazolni is tudja. Nem függ se jövedelemtől, se semmi mástól.
12. Babi87
2012. szept. 23. 19:51

1993. évi III. törvény, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról;

1997. évi XXXI. törvény, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról

Ezekben a törvényekben lehet kutakodni a témával kapcsolatban.

11. Nagynéedina (válaszként erre: 2. - Sopianae)
2012. szept. 23. 19:36
Bocsi, de anyasági alanyi jogon jár mindenkinek, ha azt igényled a gyermeked születése után. Az hogy nem kaptál gyermekvédelmi támogatást az azért van mert az egy főre jutó jövedelem meghaladja a jogszabályban foglaltakat. Tudod mit? Én szívesen cserélnék veled és örülnék, ha nem járna nekem sem a gyermekvédelmi támogatás, ami ugyebár a gyermek ingyenes étkezését szolgálja az ovodában. Szívesen lemondanék erről a kb. 10.000.- értékről, ha lenne munkám.
2012. szept. 23. 15:05

Szia!


Köszönjük munkádat!!


Egyetértek, sok az ilyen kérdés, és a válaszok meg olyanok, amilyenek, én nem is engednék ilyen fórumokat menni, ahol esetleg jogi, vagy orvosi kérdésekben nem ellenőrzöttek a válaszok..


Ha már ilyen rendes vagy, és veszed ehhez a fáradságot, hogy megírd ezt a sorozatot, javaslom, hogy rögtön hivatkozd a jogszabályhelyeket is..


Ugyanis enélkül - mivel cikked megjelenése óta is lehet változás, vagy akár jószándékú elírás, vagy tévedés a cikkedben, vagy csak éppen valaki még többet szeretne olvasni, és a "saját szemével" megnézni a törvényt, jogszabályt - ugyanolyan "megbízhatatlan" információ, mint bármi más.. Még akkor is, ha - nagyon helyesen, és alapos emberre valló módon - megmutatod az iroda munkatársainak.


Férre ne érts, nagyon jó, amit csinálsz, ha tudok, segítek is, nem rossz szándékból írtam az előző mondatokat, csak ha mondjuk én is használni szeretném cikkedet, nekem ez hiányzik belőle.


Szerintem arra kellene "ránevelni" az embereket, hogy mielőtt bármibe fognak menjenek fel a magyarorszag.hu-ra, ahol fent vannak a jogszabályok, és ezek tényleg az érvényesek, illetve a hatályosak.. Persze, ha teljesen szőrszálhasogatóak vagyunk, teljesen hivatalosnak csak a Magyar Közlöny, és ennek internetes (fizetős) társai felelnek meg, de az előbb említett weboldal ilyen esetekben nyugodtan tekinthető "hivatalosnak" és használhatónak.


Viszont az már tényleg kevésbé közismert, hogy mi melyik törvényben van benne, sőt van olyan dolog is, amit több helyen is szabályoznak... Ha mondjuk kapásból nem tudod te sem, ebben is segíthetnének azok, akiknek megmutatod az írásaidat..



Üdv, és jó munkát!

2012. szept. 23. 14:41
Nem tudom miért kell rögtön romázni.Ismerek én magyar embereket is 0 ért értelmi szinttel,negyedik gyereket várva.
2012. szept. 23. 14:16
Ezt az óvodáztatási támogatást én sem értem. Én ugyanúgy jövedelemhet kötném, mint a rendszeres gyermekvédelmit. Ez így nagyon bántó és tényleg olyan érzése van az embernek, hogy a kisebbségnek szól a rendelkezés. Én amikor a férjem munkanélküli lett egy időre ismertem meg, hogy milyen nem elérni a 37500Ft/fő-s jövedelemhatárt. Sőt az akkori jövedelmünk nem érte el a 27000 Ft/fő-t sem. Akkor szinte minden támogatás járt nekünk. Néztek is ránk csúnyán azok, akiknek efölött volt a jövedelmük. Tisztelet a kivételnek.
7. Búgócsiga* (válaszként erre: 6. - Búgócsiga*)
2012. szept. 23. 12:51
jav: a pénzt...
6. Búgócsiga* (válaszként erre: 4. - Babi87)
2012. szept. 23. 12:51
jogos. csak sajna sokan eladják az utalványt, aztán másra költik abpénzt...
5. sz.erzsebet (válaszként erre: 2. - Sopianae)
2012. szept. 23. 11:52

Sziasztok!

Nem vagyunk romák, viszont nagycsaládosok, így tudom, hogy a rendkívüli gyermekvédelmi kedvezményt csak a 3 vagy több gyerekes családoknak adnak. További segélyeket, kedvezményeket pedig a helyi önkormányzat adhat, ami ezek szerint nálatok nem sokat ér ezen a téren:(

Az anyaságit pedig nem egészen értem, hiszen ha a gyermek megszületése után kérvényezed a megfelelő helyen akkor alanyi jogon jár.

2012. szept. 23. 10:49
Ha jól tudom, akkor az első támogatási alkalom- a 20000 forint- utalvány formájában kerül kífizetésre. Így szinte csak a felszerelést és ruhát tudja rajt megvenni,teszem hozzá teljesen jogosan. Így keĺlene a további kifízetéseket is szabályozni,vagy pedíg számla bemutatását követően kerülhetne csak kifizetésre.
2012. szept. 23. 10:23
ez így van... sajnos ez a romákra érvényes!!
2012. szept. 23. 10:07

Azaz ismét kik fogják megkapni? A romák...

Egyedül nevelem a kislányom, főiskolám van és nem kapok gyermekvédelmit. Na de miért nem? Mert nem vagyok Orsós, Bogdán vagy Kalányos?

Na meg mit is mondott a helyi önkormányzat? Nekik nincs pénzük (persze ezt az állam adja, ahogy az anyaságit is,, amit ismét nem kaptam meg, na meg azt mondták szerintük nem vagyok rászorulva.

Elmentem a megyei önkormányzathoz is, ahol kivártam a sorom az utcán kígyózó soron, mert ugye a kisebbség, aki a többség és ott mit mondtak: Nem tudnak mit tenni.

Itt a fűtési szezon, divat fával, szénnel fűteni ismét. Szóval kormozd be magad és valld azt, hogy roma vagy és mindent megkapsz anélkül hogy meg kellene szólalnod.

2012. szept. 23. 09:08
Egy cikksorozatot szeretnék írni a gyermekeink után igénybe vehető kedvezményekkel kapcsolatban, mert úgy látom, sokakat érint a téma. Hiánypótló dolognak tartom, hiszen napi szinten nyílnak fórumok ugyanazzal a kérdéssel kapcsolatban, a válaszok pedig nem minden esetben fedik teljesen a valóságot.
A cikkemet magánemberként, gyakorló édesanyaként írom, de a cikk elküldése előtt bemutatom azt a városomban illetékes Szociális Iroda munkatársának, hiszen szeretnék minél pontosabb felvilágosítást adni e téren.

Ugrás a teljes írásra: Óvodáztatási támogatás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook