Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e év közben óvodát váltani? fórum

Lehet-e év közben óvodát váltani? (tudásbázis kérdés)


2021. aug. 4. 17:00
Mivel iskolát is lehet, én úgy tudom, hogy lehet. Sőt, van amikor kötelező is átvenni a gyereket (pl. lakcím szerint odatartozik). Az iskolában ezt átjelentkezéssel szokták megoldani.
2021. aug. 4. 08:14
Szól ahonnan elakartok jönni és szólsz az újban. Elmondod az indokokat pl. költözés és mentek.
2021. aug. 4. 07:56

Sziasztok!


Óvodát szeretnénk váltani, mi a menete ? tudtok segíteni? köszönöm.

2021. júl. 16. 14:19

Igen, lehet és már bánom, hogy nem léptem az intő jelek után egyből. Mi államiból mentünk át zuglói magán óvodába, de ég és föld a különbség, nagyon nehezen viselte a lányom és én is az állami viszontagságait, de most már jó helyen van a gyerek, nagyon örülök. :)

Annyira meg vagyok elégedve az ovival, hogy szeretném veled megosztani, hogy ha Budapesten élsz mindenféleképp menj el és kérj egy betekintési lehetőséget a Tengerszem ovitól, csúcs szuper ovi.

2019. jan. 9. 12:38
Igen
2019. jan. 9. 12:37

Én még is tettem:)

Csak azt bánom,h nem korábban.

Nálam is eltudod olvasni h mi történt...

A vedononk azt mondta ha az az erzesed h nem jó valami váltani kell ,mert később csak még rosszabb lesz...igaza volt.1,5 tanév alatt a régebbi ovijaban egy csíp csíp csokat nem tanitottak neki... állandóan kék - zöld volt,a sok vrtekedestol,mert az óvónők jól érezték magukat.bocs az én munkahelyemen,meg dolgozni is kell a fizetesemert!az új helyen észreveszik a balhét,erdekes nem kell a túlélésért küzdenie a kisfiamnak és sokx vmi mondokat kantal,amit épp tanultak.szoval nem szabad belenyugodni a rosszban!

2019. jan. 8. 12:22

Igen, lehet.

Ne halogasd sokáig, a családunkban az egyik gyerek odáig jutott pár éve, hogy rémálmai voltak az ovitól. Szó szerint.

Amikor az anyja rákérdezett, hogy mi a gond az ovival nem volt hajlandó elmesélni, de utánajárás után kiderült, hogy mindig mindenért őt vették elő. Bármelyik gyerek csinált valamit, akkor is őt hibáztatták érte, mert az óvónők nem kedvelték. Az volt a gondjuk vele, hogy nem ül csendesen a sarokban. Ezt ők maguk mondták. Valóban eleven kisfiú volt, de mindent meg lehetett vele beszélni és sosem bántotta a többi gyereket, csak ha őt bántották, akkor nem hagyta magát.


Az óvónők annyira szabadulni akartak tőle, hogy iskolába akarták küldeni, amikor a vak is látta, hogy még képtelen volt hosszabb ideig egy helyben maradni. Ekkor kezdődtek a rémálmok.


Az anyja elvitte iskolaérettségi vizsgálatra, ahol a szakértő egyetértett azzal, hogy várjanak még egy évet, mert így kínszenvedés lesz neki az iskola.

Egy héten belül meg volt az új ovi és át is íratták pikk pakk. Imádta az új óvodát :) Minden reggel magától kelt, hogy menjenek már mert el fognak késni az oviból :D Imádta az új óvónéniket.


Más szülők is voltak, akiknek a gyerekével hasonlóan bántak abban az oviban, mind fiú. És mindnek az volt a "bűne", hogy nem ülnek csendesen a sarokban. :(


Az ilyen minek megy óvónőnek nem is értem.

14. gabi44
2019. jan. 8. 11:27
Igen, régen mi is váltottunk és nem bántuk meg, inkább azt, hogy nem hamarabb .
13. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2019. jan. 7. 18:49
Előfordul.:(((
12. 84a00833f1 (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2019. jan. 7. 18:01

Igen és ez többször megtörtént és senki nem vettt észre.

Az enyémet is csalták és ment is volna mert annyira utálta. Pedig előtte volt bölcsis és imádta!

A mai napig viszolygással emlékszik vissza az akkori óvónőkre.

2019. jan. 7. 17:48
Miért ne lehetne?
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. jan. 7. 17:42

Igazad van! Kötelező.


itt piros keretben van szó az óvodaválasztás szabadságáról:

[link]

9. unom (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. jan. 7. 17:42
Nem, változott a törvény.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Unom)
2019. jan. 7. 17:40
Már nem csak az iskola előtti évben kötelező?
7. Scherlock (válaszként erre: 3. - 84a00833f1)
2019. jan. 7. 17:38

Kiszöktek? :)

Hihetetlen banyek.

6. unom (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. jan. 7. 17:33
Szerintem a kicsi már elmúlt 3 éves, így kötelező az ovi.
2019. jan. 7. 17:28

Olyan igazolás kell, hogy egészséges, közösségbe mehet.

Nem internálótábor, nem kényszer. Még nem is lennél köteles oviba íratni, nyilván a munkád miatt muszáj.

Átíratod és slussz, de minél hamarabb.

4. 84a00833f1 (válaszként erre: 2. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 7. 17:22
Nem kell semmilyen orvosi papír. Indoklás sem kell!
3. 84a00833f1 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2019. jan. 7. 17:17

Mi ugyan így jártuk a nagy lányunkkal.

Egy évig húztam halasztottam.

Aztán egy nap alatt átirattam és másnap a gyerek teljesen megváltozva jött haza az új ovibol.

Ugyan így h a bölcsi mellettibe mentünk és volt minden ott utcára szökés a nagyobb gyerekektől meg volt amikor mentem és nem tudtak hol a gyerek. Ez tette be a véget.

Másnap elmentem a másik oviba beirattam , a régiből meg ki.

Első nap után azt bántam h olyan sokat húztam a dolgot és nem léptünk hamarabb.

2. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2019. jan. 7. 17:15

Szia!

Ovit válthatsz bármikor, de hogy kell-e orvosi papír azt nem tudom!

2019. jan. 7. 17:03
2017 szeptemberében kezdte a kislányom az ovit, úgy, hogy előtte 2 évet bölcsődében is járt.Ott semmi gond nem volt vele,sem a gondozónőkkel,imádtuk.Emiatt a mellette lévő központi oviba írattam a gyereket, hátha jó lesz.Aha persze én kis naiv.Az azóta eltelt időszakban a gyerek minden reggel sír, remeg, hogy ebbe az óvodába kell mennie, ha ügyeletbe viszem(sajnos nem tudjuk máshogy megoldani), akkor ott nincsen probléma szívesen megy, sőt szeretne odamenni mindig.Tudni kell, hogy kicsi kora ekcémás, viszem orvosokhoz mindig, krémeket, ecsetelőket kap, természetes módszerekkel is próbálkozunk, amik ideig-óráig megfelelőek, de aztán újra előjönnek a tünetek.Allergia teszten negatív, élelmiszer allergiájával kapcsolatban, próbáltam kérni még tavasz végén beutalót a gyerekorvostól, aki azt mondta, hogy úgyis az allergológushoz rendelne vissza a szakorvos.Az is fontos, hogy ha itthon van velem, betegség, pihenés, stb. akkor elmúlik az ekcémája(mint most karácsonykor), de alig, hogy elkezdődik az óvoda újra kijön neki, valószínűleg stressz, feszültség miatt.A más intézményben "nem jött elő neki" , pedigvolt,hogy két hetet volt ügyeletben.Emiatt folyamatosan támadásoknak vagyok kitéve, lekezelés, majdnem nyersen beszélnek velem, ma érte kellett mennem az oviba,konkrétan fenyegettek a végén, illetve azért is rám -majd kiabáltak-hogy mi az, hogy nem érek oda él órán belül.Komolyan nem, hogy a gyerek, már én is gyomor ideggel indulok vele reggel, megyek érte délután.Nemcsak az ekcémával kapcsolatban "szórakoznak",minden másba beleszólnak, olyan dolgokba, amikről fingjuk sincs, például én nem egy irodában dolgozom, ahol akkor megyek, jövök mikor akarok, hanem szabályok vannak, egy hónappal előtte le kell adni a szabadnap kérelmeket, mert utána nincs változtatás emiatt is sokszor megjegyzéseknek vagyok kitéve.A gyerekkel se úgy bánnak, inkább a laptopot nyomogatja, vagy egymással dumálnak, de ha valami kell vagy megint ócsárolni akarnak, akkor tudnak jönni.Mielőtt valaki üldözési mániát diagnosztizálna nálam, nem csak én mondom ezeket, nem csak én nem bírom ezt az óvodát, eddig csak 4 anyával találkoztam, akik szintúgy a kisebbeket már nem ide íratta.Az lenne a kérdésem, lehet-e év közben ovit váltani?Vinnem kell szakorvostól véleményt, aki tanácsolja esetleg?Beutaló köteles?Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook