Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodástársak bántják a lányomat, hogyan lehet gyorsan leállítani? fórum

Óvodástársak bántják a lányomat, hogyan lehet gyorsan leállítani? (beszélgetős fórum)


11. grizus
2014. márc. 14. 22:23
A gyerekek nem kíméletlenek, hanem kegyetlenek tudnak lenni. A kíméletlenség mást jelent.
10. grizus
2014. márc. 14. 22:23
Remélem már túlvagytok a problémán. Egy dolog biztos: nem elég az óvónénivel beszélni, a gyerekekkel kell.
9. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Kriszta773)
2014. márc. 13. 15:38
ez a hivatalos út...
2014. márc. 13. 15:35

Csak az óvónőket tudom elképzelni, hogy ők tudnak tenni valamit. Bár tényleg kíméletlenek tudnak lenni a gyerekek.

Nem tudom mi lenne akkor, ha az illetőket kérdeznéd meg finoman, hogy mi a problémájuk és nem szeretnéd, ha ez mégegyszer előfordulna. Ha igen, akkor a szüleikkel váltanék néhány szót.

7. vica66 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2014. márc. 13. 15:32
Remélem, megoldódik a probléma, és kellemes emlékkel hagyja el ezt az ovit a kislányod.
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Vica66)
2014. márc. 13. 14:44

Ma hamarabb mentem érte, hogy tudjak beszélni az óvónénikkel. Már mindent tudtak, a lányom szólt nekik. Ma az udvaron odahívták a két kislányt meg az én lányomat megbeszélni, a kisfiú nem volt ma oviban. A két lány elismerte a dolgot, megbeszélték, bocsánatot kértek. A két kislány váltig állítja, hogy a kisfiú nem volt benne, ő egyébként a legnépszerűbb fiú a csoportban, egy-két kivétellel mindenki belé szerelmes, valószínűleg emiatt falaznak neki. Korábban is volt vele gondunk, akkor nem könnyen, de végül a szülők bevonásával sikerült leállítani. Jó pár hónapig nyugalom volt, ez most pár hetes történet lehet... Azt mondta az óvónéni, hogy a két kislány nagyon elszégyellte magát... az enyém meg remélem legközelebb sokkal hamarabb fog szólni ha valami baj van...

Egyelőre nem veszem ki az oviból, szeret járni, szeretik őt is nagyon, élvezi a foglalkozásokat, itthon megy egyedül lenne, meg kísérgetne engem miközben a hivatalos dolgainkat intézem, az sem lenne jó neki...

5. vica66 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. márc. 13. 13:05

Ha megteheted, ne vidd be arra a két hétre. Ez a legegyszerűbb, és a leggyorsabb.

Eddig nem volt ilyen probléma, vagy csak most jutott a tudomásodra?

4. trapiti (válaszként erre: 2. - Ca43169457)
2014. márc. 13. 12:36

Mindenképpen fogok szólni az óvónéniknek, csak az a baj, hogy ez a 3-4 gyerek elég fifikás, gondolom eddig is titokban csinálták, mert abban biztos vagyok hogy az óvónénik nem hagynák ha tudnak róla.

Ma beszélek velük.


Amúgy azzal nagyjából tisztában vagyok, hogy miért az én lányom a célpont :( Egy nagyon nyílt, jólelkű és extra okos gyerekről van szó, egyértelműen kilóg a sorból és nem is tud ezekkel a gyerekekkel mit kezdeni...

3. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. márc. 13. 12:30
gyorsan csak úgy tudod, ha beszélsz az óvónővel, elmondod, mi a helyzet, és hogy szeretnéd, ha az utolsó két hét igazán kellemes emlék maradna, nem pedig rossz :) biztos oda fognak figyelni rá
2014. márc. 13. 12:15
Szia! Véleményem szerint jelezd az Óvónőknek a problémát. Kérd meg őket, hogy figyeljenek nagyon oda. Megfontolandó dolog lenne leülni a lányoddal, és elbeszélgetni,, ügyesen kérdezgetve, hogy miből alakulhatnak ki ezek a konfliktusok. Eddig nem volt ilyen gond? Tudod a gyerekek sokszor minden alap nélkül nagyon gonoszak tudnak lenni egymással.Próbálgatják a szárnyaikat, rivalizálnak egymással.
2014. márc. 13. 12:12
A lányom nagycsoportos, két hétig járna még oviba, a hónap végén külföldre költözünk. Tegnap derült ki, hogy 3 gyerek a csoportból rendszeresen szekálja, Csúfságnak szólítják és a többiekre is rászólnak ha a rendes nevén szólítják, hogy nem úgy kell hívni. Van erre valami gyors megoldás amivel az utolsó 1-2 hetet elviselhetővé lehet tenni? Vagy egyszerűen ne vigyem be többet? Az óvónéniket imádja, miattuk akarna járni, őt is nagyon szeretik, nekem is könnyebb lenne ha járna még egy kicsit, de ha nem tudom megakadályozni, hogy bántsák, akkor hogyan? Valami jó ötlet kellene...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook