Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódás feszegeti a határokat fórum

Óvódás feszegeti a határokat (beszélgetős fórum)


1 2
10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2017. máj. 30. 12:27

Ez egy jó tipp. Köszi. Látod erre sosem gondoltam még. Valahogy nem is kellett túl sok szankciót bevezetnem ezidáig, persze hülyeszülőnek :D rögtön a legbanálisabb jut eszébe "elveszem 1 hétre a kedvenc játékod" vagy "nincs mese 3 napig".

Szóval köszi a jó tanácsot!

2017. máj. 30. 12:11
Nem kell tiltani, meg mesét megvonni, ha dacos, azt fogja mondani, hogy nem érdekli. Amiben korlátot lép át, új szabályt vezettek be, jóval szigorúbbat, mint ami eddig volt. Ha hisztizik, emlékeztetni kell arra, miért is van az új szabály. Ahogy előbb írtam, bezárni az ajtót például, vagy hazáig fognia kell a kezetek egészen addig, amíg az ajtón be nem léptek, ilyesmi. Nálunk is volt szabálysértés, tanult belőle, hogy nem mehet a saját feje után, egyszerűen megvontam egy új szabadságjogot, amit előtte kapott, és túl messzire ment, vissza lett vonva minden
8. 10cc61fb5a (válaszként erre: 6. - Pankakukac)
2017. máj. 30. 12:01
Köszönöm a válaszod. Hasznos volt. ;)
7. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2017. máj. 30. 11:57

Szép jellemzés a gyerekemről. :) Épp ezeket vettük észre mi is.

Szabjuk a határokat, igyekszünk nagyon. Csak néha nem tudom mi a jó.

Nálatok mi válik be? Tiltás? Játék elvétel? Tévé megvonás? Meseolvasás beszüntetése? Esetleg táblázatos-jutalmazós módszer?

(a szomszéd a 7. emeleten lakik, fel ment lifttel a gyerkőc míg én lenn voltam a ház előtt, de ő rögtön írt nekem)

2017. máj. 30. 11:46

Sziasztok! Nálunk az vált be jól, hogy úgy viselkedtünk, mint Ő. Nem teljesíti a kérésünket? Mi sem az Övét. Nem figyel Ránk? Mi sem Rá. Nagyon rosszul esett Neki. Persze ezt már csak a nagyon durva alkalmakkor vetettük be, amikor tényleg nem használt a szép szó.

Azután megbeszéltük, hogy miért kell a másikra figyelni, teljesíteni a kéréseket. Idő, amíg megszokják, rengeteg türelem kell hozzá, de megéri! Most a mi fiunk 7 éves és többnyire már tudja, hogy mit várunk el Tőle. Nyilván minden életkor hozza a maga sajátosságait és konfliktusait, ahhoz kell igazítani a nevelést is, de nem szabad hagyni, hogy elszaladjon velük a ló.

2017. máj. 30. 11:44
túl kell élni, és alaposan megfegyelmezni, szigorú korlátokat felállítani. Felmentél a szomszédhoz? Bezárom az ajtót, és a kulcs nálam lesz, nem tudsz csak úgy lelépni. Ilyenek. Mindennek van következménye, tanulja meg
2017. máj. 30. 11:43

10 elröppen, kamasz lesz a gyerekből, aztán visszasírod, hogy milyen kis cuki volt, mikor 5 évesen elliftezett a szomszédhoz! :D

Feszegeti... ja, fogja is. Menő akar lenni.

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 11:37

szerintem jól érzi a férjed. kifejezetten szivatja a gyerek. és nyilván élvezi is :)

feszegeti a határokat, és bizony tágítja is, ha ti nem szabjátok meg, hogy eddig és ne tovább.

ilyenkor van a szelektív hallás (néz a szemedbe, bólogat, és közben nem hallja, amit mondasz), a piszkosul rossz memória (elmondod, mit szeretnél, megkérdezed, hogy értette-e és csak néz rád, hogy akkor most mit csináljon? öltözzön, vagy pisilni menjen? aztán mire válaszolsz, már elfelejti, hogy kellene bármit is csinálni), megbolondulás, ha barát van a közelben (bezzeg arra hallgat, és minden hülyeséget megcsionál, amit a másik kitalál!)... majd egyszer kinő belőle. nem tudom mikor, én még csak remélem, hogy majd vége lesz :)


mondjuk a szomszédot nem értem. mi az, hogy felment a gyerek és ti kerestétek? az lett volna a minimum, hogy azonnal hazaviszi.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 11:30

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.


Nyilván nem segítettem, pedig de. Majd meglátod. :)

2017. máj. 30. 10:40

Sziasztok! Olyan új helyzet előtt állok, hogy nehezen tudom megoldani, még a férjemmel is sokat rágódunk, de nem tudunk jó megoldást. Van egy 5,5 éves kisfiúnk. Okos, értelmes, kedves gyerek. De pár hete alig lehet vele bírni. Szinte kifordult magából. Nem figyel ránk, nem fogad szót. Szó nélkül felmegy a szomszédhoz a lifttel (mi meg keressük őt ezerrel). Nem akarunk vele sokat kiabálni, de néha már nem használ a szépszó. El vagyunk keseredve. Főleg a férjem, aki úgy érzi őt kifejezetten "szívatja" a kisember.

Szeretnék pár biztató szót, tapasztalatot. Köszönöm. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook