Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvodapedagógus levelező szakon, mennyire kemény a testnevelés? fórum

Óvodapedagógus levelező szakon, mennyire kemény a testnevelés? (beszélgetős fórum)

19. Mamy
2015. máj. 28. 20:42
Szia!Levelező szakon csak testnevelès módszertan van.Tehàt csak elmèlet.Gyakorlaton viszont kell tesit tartanod màr akkor is.Kitartàst hozzà,ne add fel!Sok sikert!!
18. kleeri
2015. máj. 28. 17:50
levelező szakon a gyakorlatban hogy megy a testnevelés?
17. pbeba
2015. máj. 26. 07:04
Arra én is kiváncsi vagyok, mert oda és Kaposvárra jelentkeztem én is.
16. hanbar
2015. máj. 26. 07:02
Kiváncsi vagyok, hogy Szekszárdon milyen.
2015. máj. 25. 12:33

Van olyan főiskola, ahol levelezőn tömbösített órákat tartanak, tehát agusztus utolsó hetében rggel 8-tól este hatig mindennap. Kiadják, megbeszélik a vizsgakövetelményt, s legközelebb a vizsgán találkoztok. Tesiből főleg a tantárgypedagógiát kell megtanulni: hogyan lehet a 3-7 éves gyermektesti fejlesztését megszervezni. Egy óvónő nem bukfencezik a gyerekek között, de tudnia kell, mik annak a veszélyforrásai. A nappali az más, ott rendszeres testedzés folyik.

Énekből, ha nem vagy kottaolvasó, valószínű magántanárra lesz szükséged. Rengeteg gyerekdalt, népdalt, olvasógykorlatot jelölnek ki, s főleg dallamhiba nélkül kell ezeket a vizsgán bemutatni. Ezt, egy kottában nem tájékozódó ember képtelen egyedül elsajátítani. De van, ahol pótkonzultációkat szerveznek, CD-n kiadják a vizsgaanyagot. Na meg furulyázni is meg kell tanulnod önállóan.

14. hanbar
2015. máj. 25. 12:17
Igazad van, ha nem megy akkor biztos hamar kiderül. Én meg addig megpróbálok ügyesedni :-)
2015. máj. 25. 11:59
Bocsi a hibákért, tabletról pötyögök, nem látom a szövegablakot valamiért.
12. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Hanbar)
2015. máj. 25. 11:57

Lehet, hogyblesz, lehetviskolája válogatja. Az a helyzet, hogy ezek amiket írtál nem is az állóképességed hibája, hanem pl a labdavezetés és a bukfenc azért fontos mert ritmus érzék, szem- kéz koordináció, jó egyensúlyérzék, térérzékelés kell hozzá. Ha az erőnlét hibádzik, akkor nem tudod magad felhúzni mondjuk húzódzkodáskor.

Most mondok egy csúnyát, de ne bántódj meg.

Ha tényleg elhivatott és elszánt vagy, és igen is tanulsz, gyakorolsz, akkor végig csinálod, ha nem úgy is kihulladz a sorból.

Mi 1. félévben 130an kezdtük a sulit, és bizony 18an államvizsgáztunk.

De ha tényleg ez a vágyad, akkor muszáj megpróbalni, és végigcsinálni.

Ugye azért mégiscsak muszájnleszel tesi tevékenységet vezetni. Én mindig mindent bemutattam a gyerekeknek.

11. hanbar
2015. máj. 25. 11:47
Azért lett meg nehezen, mert a bukfencból nem tudtam felállni és a labda vezetésem is hagy kivetnivalót maga után a tanár szerint. (Pedig azt jónak éreztem) 2 éve vagyok itthon, veszélyeztetett terhes voltam, szültem és most szoptatok. Mondhatom 0 a mozgásom. Nem elfogadható részemről sem ez az állapot, így szoptatás befejeztével, mindenképpen vissza hozom magam az "élők sorába". Nincs róla pontos infóm, de a tanár olyan utalást tett, hogy abból arra következtettem, hogy lesz tesi óra levelezőn is.
2015. máj. 25. 11:19

Mit jelent az, hogy nehezen lett meg?

Én most végeztem el, de nincs tesi, csak elmélet.

Ettől függetlenül a legfontosabb tevékenység a játék után.

Nyilván ne add fel az álmaidat, de igyekezninkell, mert bizony nem csak a főiskolai felvételin kell majd bizonyítani.

2015. máj. 25. 10:55
Szerintem levelezőn nincs tesi. Vagy óvodapedagógia szakon osztályozzák? Mert az aláírásos tesi nincs levelezőn, én már végeztem levelezőn szakot...
2015. máj. 25. 10:23
Ha vki tudja, konkrétan, hogy mennyi tesi van és mit kell csinálni, várom a válaszát. Köszönöm szépen.
2015. máj. 25. 10:13
Én Hajdúböszörménybe.
6. hanbar (válaszként erre: 4. - Boldogliz)
2015. máj. 25. 10:08
Szia! Én Szekszárdra jelentkeztem.
5. hanbar (válaszként erre: 2. - C40efa00cc)
2015. máj. 25. 10:07
Ok!
2015. máj. 25. 10:03
Ne add fel! Én is jelentkeztem. Én az ének miatt félek, mivel nincs hangom, de az alkalmasságin éppenhogy átengedtek. Régóta szerettem volna már jelentkezni,de az ének miatt sosem mertem. Így 10 év után mégis beadtam. Remélem összejön. Melyik városba jelentkeztél?
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Hanbar)
2015. máj. 25. 10:03
Dehogyis! :)))))
2015. máj. 25. 10:01
Levélben?
2015. máj. 25. 09:59
Jelentkeztem a szakra, voltam alkalmasságin, ahol a tesi része nagy nehezen lett meg. A beszéd és ének alkalmasságin viszont azt mondta a tanár, hogy itt a helyem. Picit bénának érzem magam, így nem tudom, hogy csupán a tesi miatt feladjam-e az álmomat.!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook