Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodakezdés - mennyi idős kortól lehet? fórum

Óvodakezdés - mennyi idős kortól lehet? (tudásbázis kérdés)


25. egypt (válaszként erre: 22. - Kismanó86)
2013. jún. 23. 23:47
Nálunk meg pont az önkormányzat nem engedi állítólag.:S
24. egypt (válaszként erre: 21. - Bazsóné)
2013. jún. 23. 23:47
Szobatiszta már most, úgyhogy ez nem téma, egyébként törvényileg nincs joga az ovinak elutasítani a nem szobatiszta gyereket, de ettől még megteszik.
23. egypt (válaszként erre: 19. - Eszterkee)
2013. jún. 23. 23:46
Nekem is ez volna logikus, bele is írtam a kérvénybe ezt, hogy a gyerek érdekeit is vegyék figyelembe.
2013. jún. 23. 22:53

Sziasztok!

2,5 éves kortól mehetnek. Sőt, nálunk kifejezetten kérték, hogy a későbbi gyerekek is menjenek már szeptembertől, mert az ovi az önkormányzati normatívát a szeptemberi gyereklétszám alapján kapja.

21. Bazsóné (válaszként erre: 16. - Aeddc722e0)
2013. jún. 23. 00:39
Nem veszik fel oviba ha nem szobatiszta.
2013. jún. 22. 08:26
Viszont, úgy tudom, hogy tavaly még tényleg csak akkor mehetett a gyerek oviba, ha betöltötte a 3. életévét.
19. Eszterkee (válaszként erre: 9. - Egypt)
2013. jún. 22. 08:25
Ez elég érdekes, nálunk kifejezetten kérték, hogy mindenki szeptemberben kezdjen, hogy egyszerre szokjon be a csoport és ne jöjjön hetente egy-egy újabb síró gyerek. Az én kisfiam is és még többen mások is csak szeptember után töltik be a 3 évet.
2013. jún. 22. 01:14
2,5 éves kortól
2013. jún. 22. 01:01
2,5 éves kortól jár a lányom oviba
2013. jún. 21. 17:57

a vége lemaradt: teljesíthetől


És a felvételnek nincs köze a szobatisztasághoz.


Sziasztok!!

2013. jún. 21. 17:56
„Az óvoda felveheti azt a körzetében lakó gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosban fővárosi kerületben illetve, ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme
2013. jún. 18. 20:53
2,5 éves kortól,persze ha szobatiszta!
13. bowie (válaszként erre: 10. - Mummoska11)
2013. jún. 17. 19:58
Én úgy tudom, hogy idén januártól kötelesek felvenni....tavaly még megvárhatták a 3. életév betöltését, ezért lehetett, hogy többetek nem kezdhetett szeptemberben.
12. egypt (válaszként erre: 11. - Mummoska11)
2013. jún. 17. 18:32
Köszi, megpróbálok majd utánanézni.
11. Mummoska11 (válaszként erre: 9. - Egypt)
2013. jún. 17. 18:02
Pfff... akkor látom a beszélgetséen már túl vagytok. Van egy hölgy sajnos a nevét és telefonszámát nem tudom, mert már kidobtam. Önkormányzatnál kimondottan Ő foglalkozik az ovis korú gyerek óvodáztatásával. Igazából vele kellene beszélned. Én azt hiszem a gyor.hu kerestem rá és ott kapcsolták... szóval elég kusza módon jutottam el hozzá. Nekünk Ő segített bejutni a süni oviba anno. Nagyon kedves és segítőkész... sajnálom, hogy nem tudok konkrét nevet adni, de már olyan rég volt...
10. Mummoska11 (válaszként erre: 1. - Egypt)
2013. jún. 17. 17:57

Nálunk sem kezdhette meg szeptemberben az ovit, mert csak október 3-án töltötte a 3-at. Így október 4-től mehetett. Egyébként én sem értem, hogy van ez. Mert elég sok helyen van, ahol 2 és fél évesen már mehet, csak szobatisztának kell lennie.

Tudom neked fontos lenne szeptembertől... én szerencsére itthon tudtam maradni azt az egy hónapot. Hát próbálj meg beszélni "Zsuzsa nénivel", hát ha tud valami megoldást kitalálni.

9. egypt (válaszként erre: 6. - Gatto4)
2013. jún. 17. 17:52
Nálunk is ugyanígy van, ovifüggő, illetve nálunk állítólag az önkormányzat döntött így. (A vezető óvónő mondta, hogy írjak kérvényt, hátha...) Nekem mindenképpen dolgoznom kell szeptembertől, a gyerek bölcsibe nem jár, mit csináljak vele két hónapig? Amúgy felvették az oviba és a helye megvan, szóval nem értem, mit számít az a 2 hónap... Az ő szempontjából meg külön rossz lenne, hogy becsöppen hirtelen mindenféle beszoktatás nélkül egy addigra összeszokott kis közösségbe úgy, hogy előtte nem járt bölcsibe sem. Ez egyébként egy előkészítő csoport nevű kis csoport, év közben folyamatosan töltődik majd fel olyanokkal, akik betöltik a hármat, eleve kevesen is kezdenek szeptemberben, egy gyerek ide vagy oda... Persze a gyerek a legutolsó, akinek az érdekeit figyelembe veszik az oktatásban... :S
8. egypt (válaszként erre: 4. - Papp Szilvia)
2013. jún. 17. 17:48
Igen, igen, ezt kerestem, köszi!!!
7. Papp Szilvia (válaszként erre: 6. - Gatto4)
2013. jún. 17. 17:06

Fura! Nagyon...ha van helye fixen,miért kell kivetelezni,persze rossz irányba? Senkinek se jó ez...ők se kapnak lovét addig utánna,neki se mert egy összerazodott közösségbe csöppen...


Mit mondtak,miért?

6. gatto4 (válaszként erre: 4. - Papp Szilvia)
2013. jún. 17. 17:00

Érdekes, kislányomat is felvették, de nem mehet szeptembertől, csak novembertől, ha betölti a 3. életévét, másnaptól van felvéve. Érdekes...

Mondjuk szerencsére nem tesz tönkre az a két hónap :) Csak ilyen szinten furcsa, hogy úgymond lemarad arról, amit szeptembertől "tanulnak" majd :S

2013. jún. 17. 16:57
Ok?:-)
2013. jún. 17. 16:55

2011.cxc.trv

:-)6. Az óvoda


8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

2013. jún. 17. 16:55

Nálunk úgy van, hogy amelyik évben betölti a gyerek a 3 évet, már kezdhet, de lennie kell én úgy tudom 2 és fél évesnek.

Tehát májusi születésű gyerek kezdhet januárban..már idén is voltak ilyen mini gyerekek az oviban a csoportban.

2013. jún. 17. 16:52

Úgy tudom, változott a törvény egy ideje, és már nem kell beölteni a hármat, mint régen, hanem 2,5 éves kortól elvileg mehetnek oviba. Az erre vonatkozó jogszabályt keresem, a közoktatási törvényben nem találtam.

Tudna valaki segíteni? Nagyon fontos!!!

2013. jún. 17. 16:51
Óvodakezdés - mennyi idős kortól lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook