Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai kezdőcsoportot 60-70 főben határozták meg a pénteki szülőin! Normális ez?!! fórum

Óvodai kezdőcsoportot 60-70 főben határozták meg a pénteki szülőin! Normális ez?!! (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 15. 06:06
A törvény 30 főben maximalizálja a csoportokat!!!! Ezt rendkívüli esetben külön engedéllyel 10 %-al, vagyis 3 fővel lehet még emelni és itt pont. Az önkormányzat nem tehet ennél több gyereket egy csoportba, főleg hogy olyan rendelet is van, miszerint gyerekenként 2 négyzetmétert kell a teremben biztosítani. Akkora terem viszont nincs, hogy 60 gyerekeket így el lehessen helyezni benne. Hívjátok fel az önkormányzat figyelmét ezekre a törvényekre, ha nem veszik tudomásul, egyszerűen kérjetek egy vizsgálatot. Bármely dolgozó, vagy szülő bejelentést tehet az illetékes szerveknél és kijönnek. Majd ők hivatalosan rendezik a dolgokat.
2010. aug. 14. 23:30
Ez hihetetlen!! Szerinem ezt nem teheti meg az önkormányzat!! Képtelenség!!! Komolyan mondom az állatokat különb módon tartják. Hány WC, hány mosdó van ennyi kisgyerekre? Ez egészen biztos törvénytelenség, és ebbe nem szabad belenyugodni. Írjatok erre címre, és kérjetek tanácsot a megoldásra!! info@nefmi.gov.hu (az Oktatási Minisztérium utódja)
2010. aug. 14. 22:42

Kedves óvónénik ti se haddjátok magatokat...

Több kisebb létszámú csoport...

de lehessen rájuk figyelni, nincs minden csoportnak saját dadusa, ha egyáltalán van....

Miért haddják ezt az emberek?

Miért nem fog össze az ovi és a szülői közösség?

Nem félnek, hogy baj lesz és akkor kit fognak felelősségre vonni?

Mert az aki ezt kitalálta, nem fogja vállalni a felelősséget.

Tudják, hogy mit várnak el?

felháborító...

Az óvónőkkel szemben lehetetlen elvárásaik vannak és így a szülők sem lehetnek nyugodtak...

41. mano200631 (válaszként erre: 40. - Mano200631)
2010. aug. 14. 21:47
Ja,és egyedül vagyok rájuk!
40. mano200631 (válaszként erre: 39. - Kata óvónéni)
2010. aug. 14. 21:46
Nekem is elég volt 27. Szeptembertől 30,de valószínűleg január után mégtöbb. Ugyanis a januártól születetteket még nem osztották be 1 csoportba sem.
2010. aug. 14. 21:42

Avagy ha jól értelmezzük Zebracsikó írását,nem lehetséges a 60 fő.Van ám olyan törvényi rendelkezés is,hogy egy négyzetméterre hány fő juthat.

Nem hiszem,hogy ez egy jól átgondolt rendelkezés volt az önkormányzat részéről:2 óvónő ennyi gyerekre,HMHM.Nekem a 26 is elég volt.Ráadásul mindenki tudja,hogy az összezártságot nehezen viselik a kicsinyek.Nagyobb a balesetveszély,és hogyan lehet egy foglalkozást megcsinálni???És még sorolhatnám....

2010. aug. 14. 21:29
A közoktatási törvény 3. számú melléklete meghatározza a maximális csoportlétszámokat, azzal a kiegészítéssel, hogy azt legfeljebb húsz százalékkal lehet átlépni. A csoportlétszám átlépésére a nevelési év, illetőleg a tanítási év indításánál akkor van lehetőség, ha az óvodában csak egy óvodai csoport, illetőleg az iskolában az adott évfolyamon csak egy iskolai osztály indul; továbbá a nevelési év, tanítási év során abban az esetben, ha új gyermek, tanuló átvétele miatt indokolt. Ettől a rendelkezéstől az intézményeknek nincs lehetőségük eltérni.
37. mano200631 (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2010. aug. 14. 21:27
Az van,de ez az önkormányzatot nem érdekli sajnos!:((
36. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Mano200631)
2010. aug. 14. 21:23
én is tudom, de van valamilyem megállapított minimális négyzetméter/gyerek
35. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Mano200631)
2010. aug. 14. 21:22
a bölcsi felújítása miatti összevonást elrendelheti, de szerintem ilyen mértékű csoportlétszám-emeléshez nincsen joga
34. mano200631 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2010. aug. 14. 21:22
Gyakorlatilag igen. Az önkormányzatok kezébe került át a csoportlétszám megszabása.
2010. aug. 14. 21:21
De ugye azt nem gondoljátok,hogy ezt nem az önkormányzat határozta meg?!
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Mano200631)
2010. aug. 14. 21:20
bármennyire felemelheti a csoportlétszámot??????
31. mano200631 (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2010. aug. 14. 21:20
De sajnos engedélyezheti!:(
2010. aug. 14. 21:16
hanyadik kerületről van szó?
2010. aug. 14. 21:15

én az oktatási osztályon kopogtatnék, és írnék a minisztériumnak egy beszámolót a helyzetről.


Biztosan rámozdulnak, mert szerintem közegészségügyileg sem engedélyezhető ez.

2010. aug. 14. 21:13

nincsenek akkora csoportszobák, ahol el tudnak ennyi gyereket helyezni, még akkor sem, ha 2 szobát egybenyitnak


Az önkormányzat nem engedélyezheti.

Vagy ha igen, meggyőződésem, hogy törvényellenes.

2010. aug. 14. 21:09
60 kiscsoportosra 2 ovónő??? sztem 4 is kevés lenne...
2010. aug. 14. 20:48

Óóóó, már kiosztották, hogy mi mindent tegyünk mi meg az elviselhetőbb "életért" a csoportban!


Aki tudja vigye haza a gyerkőcöt ebéd után, aki tudja csak 10ó-ra vigye, ilyen meg olyan ruha, hogy ne kelljen szenvedi a gyerekekkel.

Tanítsuk meg őket popsit törölni, normálisan enni, fegyelmezetten viselkedni, szótfogadni stb.

Van még rá 2 hetünk, és ez nekik nagy segítség!

Szóval lássa el magát a gyerek teljesen!!! Kösz! És majd dolgozzak nyugodtan!!

25. tündér74 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. aug. 14. 20:39
Ez szörnyű is.:(( Szörnyű ez az egész Magyarország úgy ahogy van:(
24. mano200631 (válaszként erre: 18. - 9e36cbb27b)
2010. aug. 14. 20:36
Ne aggódj bloom! A nagyoké lesz a főszerep!
23. mano200631 (válaszként erre: 5. - Mamcili)
2010. aug. 14. 20:35
Ez jó kérdés! Sztem sehogy. Az alapfeladatokat tudják majd csak ellátni.
22. mano200631 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. aug. 14. 20:33

Sziasztok!

Egyáltalán nem normális!!!

21. mamcili (válaszként erre: 16. - Jéghegy)
2010. aug. 14. 20:31

ne remegj!

az félelem

és a félelem a legrosszabb tanácsadó.

gondold át hogyan jöhettek jól ki belőle.

vagy ha már így alakult, mi lenne a megnyugtató?

Mi nyugtatna meg...

esetleg szülők és ovónénik beszéljétek meg hogyan lehet ezt az időszakot jól áthidalni és hogyan tudtok közösen jó megoldást találni...

pl: beteg gyerek ne menjen oviba...( :( sajna ez nem mindenhol értelemszerű)

pl. ha a szülő otthon van lehetőség szerint ebben az időszakban ne vigye be a gyermeket, ha csak heti egy egy napról van is szó...

és erre az időszakra ha reggel 7 ig beszóltok írják jóvá az étkezést.

stb...

meg kell találni a kompromisszumokat és szerintem lehet is.

Nagyon nehéz, de most igénybe kéne venni minden segítséget a családban is...

pl: nagyik

hogy a csoport létszám kissebb legyen, amikor csak mód van rá, mert gondolom erre az időszakra kisegítőket nem vesz fel az önkormányzat.

2010. aug. 14. 20:30
Esetleg kérdezzétek meg Gyurcsán-Horváth Ágnest,hogy mit is csináltak a fejlesztési pénzekkel.
2010. aug. 14. 20:24

És miért nem gyűjtötök, ti szülők aláírást és mentek a hivatalba, hogy ezt valahogy másként oldják meg.

nem lehet 60 picit összezárni

és két óvónő is kevés erre...

És az óvónők? mindehhez hogy állnak?

gondolom féltik az állásukat...

2010. aug. 14. 20:21

Ha végleg nincs más lehetőség... valahogy csak kell kezdeniük az újabb nevelési évet nekik is. De szerintem ha lenne más lehetőség nem döntöttek volna így, ill amint ezt meg tudák oldani, szerintem azonnal meg is oldják.


Mondjuk ezt a felújítás dolgot nem értem miért nem nyáron csinálták. Csak egy példa a mi ovinkról:

Májuls elején nekiláttak az utolsó hónapban az épület háta mögé egy tornaszobát építeni. az udvar építésre szánt részét kerítéssel elkerítették a gyerekek elől, felverték a régi betont, amit kellett lebontottak. Nekiláttak építeni, alapot, szigetelést stb. Mire az ovinak vége lett a tetőig eljutottak, csak cserepelni és hasonlókat kllett. Utána már nem voltak gyerekek, jöttek a többi munkálatok. Most ovi kezdés előtt 2,5 héttel ott járunk h a tornaszoba belül is kész, a csoportszobákat átalakították teljesen, hőszigetelték a falakat majd bevakolták-dísztéglázták (vegyesen, hűszigetelős ajtókra ill ablakokra kicserélték az egészet. minden csoportszoba átépítve, új konyhablokk és vizesblokk kialakítva a gyerekeknek, új öltözők, stb...

Úgy is fogalmazhatnák h 3 évig jártunk egy lapusztult oviba, most meg az utolsó + évben egy luxusoviba járunk. Eddig a 3 év alatt egy korosztályú egész csoport volt. Most a 32-ből elballagott 22, ezek helyére a 10 megmaradt gyerek mellé 25 kiscsoportos 3 évesek kerülnek. No ez már kevésbé tetszetős a szülőknek, de hát ha ez van. Bár kétségtelen, kíváncsi leszek hogy nevelik a gyerekeket majd.

Mert ugye iskola előtt állnak már a 2.éves nagycsoportosok, viszont a picik meg még h semmit nemtudnak szinte, azért kell velük foglalkozni sokatz.

Érdekes lesz az tény.

17. mágnes74 (válaszként erre: 16. - Jéghegy)
2010. aug. 14. 20:18

Nem csodálom, biztos rájuk borítanám az asztalt.

Nem érnék el semmit, de kitombolnám magam:)

2010. aug. 14. 20:16
Szinte remegek az idegtől!!!
2010. aug. 14. 20:16

Eddig úgy volt, hogy júniusba kezdik, és szept. kész is lesz, pont, hogy ne legyen fennforgás!

..hát nem kezdték! Kitolták szept. 5-re!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook