Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai bábszínház látogatás fórum

Óvodai bábszínház látogatás (beszélgetős fórum)


2011. dec. 7. 07:58

Sziasztok!

Azt hiszem a legjobb megoldás született. Beszéltem ma reggel az óvónővel, azt mondta, ha ilyen a darab inkább egyáltalán nem megy el senki. Mondja, hogy nézte Ő is a képeket a neten, neki is voltak aggályai, az én véleményem ezt megerősítette. Egyben megkért, hogy ha nem is decemberre, de názzek körül, mit lehetne megnézni, szervezzem meg :) Vannak ötleteim, remélem jól fog sikerülni :)

20. trapiti (válaszként erre: 19. - E16fe97baf)
2011. dec. 6. 17:40

Hát ez az amivel egyelőre nem jutok dűlőre.

Lehet hogy az lesz, hogy holnap feliratkozunk, befizetem, aztán szerdáig még kitalálja akar-e menni, illetve megbeszélem az óvónővel, hogy figyeljen oda kicsit rá... esetleg ülhet-e mellette.

19. e16fe97baf (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2011. dec. 6. 16:53
neked kell döntened határozottan...
18. trapiti (válaszként erre: 17. - E16fe97baf)
2011. dec. 6. 16:49

Tudom, hogy nem tudom megóvni mindentől, és nem is szeretném. De akkor sem tartom jónak, hogy tudottan agresszív előadást lásson újra...


Mindenesetre az előbb megkérdeztem, elsőre azt mondta, hogy menni akar, és majd az óvónő mellett ül. Ezt viszont én nem tudom megígérni, úgyhogy most bizonytalan... azt kérdezte, nem lehetne-e mást nézni...

17. e16fe97baf (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2011. dec. 6. 16:34
nem tudod mindentől megóvni és nem is biztos hogy kell...de te tudod.. megbeszélitek utána, feldolgozzák az oviban is, biztosan ez lesz a téma egy darabig, hiszen az élményt mindig rögzítik...rajzzal vagy más színes tecnikákkal...beszélnek róla még sokáig...esetleg újra mesélik vagy eljátszák..ha nem megy az előadásra ebből mind kimarad...mi kötöttük a tevékenységeket a meséhez amit láttak a gyerekek...ha lesz benne emiatt feszültség...kijátsza és kirajzolja magából...figyelni kell egy picit és helyretenni a mese és a valóság közti különbséget. De majd te tudod :)!
16. trapiti (válaszként erre: 14. - E16fe97baf)
2011. dec. 6. 16:13
de azért meggondolom :)
15. trapiti (válaszként erre: 14. - E16fe97baf)
2011. dec. 6. 16:13
Hát... ez az amit nehezen tudok elképzelni. Mostanában nagyon érzékeny mindenféle erőszakra - még azon is ki tud borulni ha egy mesében valaki görbén néz a másikra - és az ovistársakkal is elég felszínes a kapcsolata... én tudom hogy nem könnyű eset, és nem szeretném tovább nehezíteni a helyzetét sem neki, sem az óvónőknek...
2011. dec. 6. 16:06
Ha az ovistársaival megy teljesen más élmény lesz...lehet hogy ő is nevetni fog az erőszakos jeleneteken mint a többi gyerek..ilyenkor a társakkal való együttlét adja az élmény hangulatát...nem fog 100% - osan arra koncentrálni amit lát...és hát ott az óvónéni aki majd az előadás után helyreteszi a dolgokat...nem szokott probléma lenni...engedd el...de ne készítsd fel hogy mit fog látni...jól szokott elsülni az ilyen közös élmény...
13. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2011. dec. 6. 16:05

biztos lesz még aki nem megy.


gondolom azokat a gyerekeket sem viszik, akik nem fizették be (nálunk ilyen is szokott lenni, mondjuk őket megkérik, hogy aznap ne hozzák a gyerekeket oviba - de nálunk nem az ovi megy, hanem hozzánk jön a bábszínház).

12. trapiti (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2011. dec. 6. 16:02

Szerintem sem... :)

Még az lehet, hogy a csipkerózsikára már nincs jegy, mert elég későn kezdték szevezni, erre az előadásra meg gondolom nem sokan tolonganak...

11. trapiti (válaszként erre: 9. - Kitrákotty)
2011. dec. 6. 16:01
Igen, lehet hogy ez lenne a legjobb... még abban reménykedem, hogy más is lesz aki nem megy. Minden óvónénit ismer és sok gyereket is, mivel minden reggel korán érkezünk még az ügyeletes csoportba.
10. kitrákotty (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2011. dec. 6. 16:00
ezt nem is vonom kétségbe, csak azért írtam az előbb amit írtam, mert elég béna indok, ugyanis nem üti egymást a kettő.
9. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2011. dec. 6. 16:00

meg lehet kérni óvónénit arra is, hogy - amennyiben nem az egész ovi megy - arra az időre vigyék át másik csoportba a lányt.

természetesen ha ismeri az ottani óvónénit vagy egy-két gyereket, és ha nem gond ez neki, mármint a lányodnak.

8. trapiti (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2011. dec. 6. 15:59
Mégis ezt szokták mondani, hogy a csütörtök emiatt nem alkalmas arra hogy menjenek valahová...
7. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2011. dec. 6. 15:58

a bábszínház délelőtti program, gyerekeknek.


az értekezlet felnőtteknek, gondolom oviidő után, mindenképpen 15 óra után, mikor már nincs/kevesebb a gyerek az oviban.

6. trapiti (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2011. dec. 6. 15:57

Minden ugyanaz, Budapest Bábszínház.

Jövő hét szerdáról van szó.

Bennem is felmerült hogy ne menjen aznap, de ezen a héten csak két napot megy, én ügyelet 24 órában jövő szerdán, a férjem is most volt beteg, muszáj dolgoznia. Nagyszülő esetleg tudna vigyázni Lucára, de a férjem szerint túlzás lenne ha emiatt nem vinnénk...

5. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. dec. 6. 15:55
Otthon tartanám a gyermeket, lehet akár "mondvacsinált" ürügy is. Akkor kimarad belőle, és még magyarázkodni sem kell nagyon.
2011. dec. 6. 15:55
Még semmit, betegség után holnap megyünk először oviba, írtam választ az e-mailra, de még nem válaszolt... szerintem a legjobb lenne ha másik darabot választanának, persze ebbe nem hiszem hogy lesz beleszólásom... ez jövő hét szerdán lenne, csütörtökön és pénteken a Csipkerózsika megy. De gondolom nem darabot választottak, hanem szerdán "érnek rá", csütörtökön értekezletük van pl.
3. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. dec. 6. 15:53

ugyanaz a társulat? ugyanazok a díszletek? biztosan ugyanaz a feldolgozás?


ha igen, holnap nem vinném a gyereket oviba, így kimarad belőle.

2011. dec. 6. 15:44
Óvónő mit tanácsolt?
2011. dec. 6. 15:39

Bábszínházba készül a kislányom ovis csoportja, ennek nagyon örültünk. Ma jött az e-mail a részletekkel. A választott darab a Brémai muzsikusok.

Ezt az előadást tavaly láttuk (egyébként nagyon sokat járunk színházba, bábszínházba), szörnyű volt. Amellett hogy nagyon "modern" minimalista az előadás (ronda, egyhangú díszlet, ronda bábok) rettenetesen unalmas. Ráadásul kifejezetten erőszakos jelenetek is vannak, pl. az egyik rabló percekig folytogatja a macskát egy vödör vízben. (Ez annyira valóságos volt, hogy még én is nehezen viseltem el.) A kislányom teljesen kiborult ezen a jeleneten, sírva hoztam ki az előadásról. Semmiképp nem szeretném ha még egyszer látná, ugyanakkor az is nehéz helyzet, ha nem engedem el... Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook