Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai alvás fórum

Óvodai alvás (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Edinahun)
2010. szept. 28. 23:00
nem arra írta, hogy nem alszik, hanem hogy nem képes egy nem alvó gyereket nyugalomra bírni
23. ff36256613 (válaszként erre: 21. - Edinahun)
2010. szept. 28. 22:59
De ugye szerinted sem lehet ezeket a gyerekeket kiközösíteni ezért, és ebéd után hazaküldeni?!
22. mimmo33 (válaszként erre: 20. - Sziszka0129)
2010. szept. 28. 22:59
Szerintem túl lihegik dolgot...de helyedben elmennék, beszélgetnék a tanácsadóval, lássák, hogy te akarsz változtatni.Utána rajtuk a sor, hogy ők i tegyenek valamit
2010. szept. 28. 22:58
Nem alszik minden gyerek az óvodában, s ez nem feltétlenül az óvónők szegénységi bizonyítványa (ahogy lejjebb írta valaki). Sokan több mese után is képtelenek elaludni. Előfordul az ilyen. :D
2010. szept. 28. 22:55
A nevelési tanácsadóhoz mit szóltok? Érdemes ezzel oda menni? Ma már azt is mondta az ovónő, hogy menjek be az ovóda vezetőhöz!
19. mimmo33 (válaszként erre: 18. - Ff36256613)
2010. szept. 28. 22:54
járjon utána, és ne hagyja magát lerázni, mert ehhez nincs joguk!
18. ff36256613 (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2010. szept. 28. 22:52

Szegény húgom tökre ki van bukva, mert így nem talál munkát sem...

Majd mondom neki, de elöbb utána nézek, megteheti-e az óvoda, hogy ebéd után hazaküldi a gyereket?!

Köszike válaszod, hugi biztosan örülni fog neki:)

17. mimmo33 (válaszként erre: 13. - Sziszka0129)
2010. szept. 28. 22:51

...akkor passz.

Az ovónéni meg ne legyen kiakadva;)

16. sziszka0129 (válaszként erre: 12. - Ff36256613)
2010. szept. 28. 22:51
Ezt tuti nem tehetik! Felháborító! Milyen ovónő, ember az ilyen?! Én ezt biztos nem hagynám.
15. trapiti (válaszként erre: 12. - Ff36256613)
2010. szept. 28. 22:50

Szia!

Kizárt, hogy ehhez joga van!!! Ha felvették a gyereket az oviba, akkor nyitástól zárásig joga van ott lenni, tehát nem tehetik ki. Ez képtelenség, hogy szerencsétlen szülö azért ne dolgozhasson mert s 4-5 éves gyerekeit nem látják el délutánig az oviban...

Ha nem alszanak, akkor az óvónö dolga ezt megoldani. Vagy úgy, hogy eléri hogy aludjon a gyerek, vagy úgy hogy leköti mással...

14. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Ff36256613)
2010. szept. 28. 22:49

nem.ez nem indok.Max akkor kérhetik, hogy vigye haza a gyereket az anyuka, ha egy kisebb testvérrel otthon van.% éves kórtól meg egyébként is kötelező az ovi.ok, hogy az egyik még nincs 5 éves;)

Azért én belenéznék az ovi házi szabályzatában, hogy hol szerepel az hogy a nem alvó gyereket haza kell vinni...

Furcsa, hogy az ovónénik így akarnak kibújni a feladat alól:(

13. sziszka0129 (válaszként erre: 11. - Mimmo33)
2010. szept. 28. 22:48

Mindíg. 2 órát minimum. Van, hogy 3-4 órát is.

Ha már elaludt az oviba akkor jó nagyot alszik. Van, hogy már az egész csoport fenn van, uzsiznak játszanak ő meg alszik:-)

Nem arról van szó, hogy nem igényelné az alvást, csak néha valami miatt nem tud elaludni és akkor pörög:-( Az ovó nénik meg már ki vannak akadva.

2010. szept. 28. 22:45

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem: húgomnak 2 fia is van, az egyik, 4 múlt, a másik pedig 5.

Megteheti-e az óvoda/óvónő, hogy nem engedi ottmaradni délutánig a gyerekeket, mert ők sem alszanak délben. Az első naptól fogva, el kell hoznia ebéd után őket, így nem tud munkát sem találni...

Szerintem is az óvónő dolga lenne, hogy "lefoglalja" a gyerkőcöket, van olyan gyermek, aki nem igényli már a déli alvást. Ez miatt véleményem szerint nem szabadna őket így megkülönböztetni, és érdekelne, ti hogy látjátok ezt?!

11. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Sziszka0129)
2010. szept. 28. 22:38
otthon alszik hétvégén?
10. 7a23ed9179 (válaszként erre: 9. - Sziszka0129)
2010. szept. 28. 22:19
az én lányom ráér 7 után kelni, de hát akkor a tied azért mégse 5-kor keljen:) kis energiagombóc az a gyerek )
9. sziszka0129 (válaszként erre: 6. - 7a23ed9179)
2010. szept. 28. 22:17
Fél 6-6 órakkor kell általába minden nap:-)) Ő költ engem, jobb mint a vekker. Az éjszakát végig alussza. De azért köszi az ötletet.
8. sziszka0129 (válaszként erre: 4. - Mimmo)
2010. szept. 28. 22:13
Otthon kb 1 órával később szokott aludni menni, de úgy gondoltam a pörgősebb ovis délelőtt ezt nagyjából kompenzálja. Azért kipróbálom a hétvégén, leteszem előbb. Amúgy magától ügyesen elalszik pici korától kezdve. Jó éjt puszi, szeretlek és ennyi.
7. sziszka0129 (válaszként erre: 3. - Móriczka)
2010. szept. 28. 22:10
Nagyon kedves vagy köszönöm!
2010. szept. 28. 22:09
Vannak olyan gyerekek, akik már középsősen sem igénylik a délutáni alvást. Viszont az ovikban akkor még jobban szeretik, ha alszanak a gyerekek. Egy idős óvó néni azt tanácsolta az egyik hasonló cipőben járó gyerek anyukájának, keltsék reggel a kisgyereket korábban 1- 1.5 órával és akkor a délutáni alvásra elfárad. Az anyuka ezt meg tudta oldani és náluk ez a recept bevált.
5. sziszka0129 (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2010. szept. 28. 22:09
Köszi a választ! Sajnos az a baj, hogy állítólag le sem vekszik hanem kimászkál az ágyból is és hangoskodik, nem marad nyugton. Kértem ovónőt, hogy esetleg ilyenkor "mikor rájön az 5 perc" kiülhetne vele valaki mondjuk az öltözőbe egy mese erjéig. Én úgy gondolom ez megoldás lenne és akkor lenyugodva lefeküdne aludni. Szerintem meg se próbálták.
2010. szept. 28. 22:08

Otthon mikor altatod délután?Lehet, hogy csak az időponttal van probléma. Vagy nagyon különböznek az altatási szokásaitok otthon és az oviban.


Sokszor nem sokkal azelőtt tudnának elaludni a gyerekek, amikor már ébredni kell az oviban. Azt, hogy a különböző ovikban hogyan kezelik változó. Nálunk van olyan gyerek akit hagynak később elaludni, és átaludja, amíg a többiek uzsiznak, mert különbem nyűgös lenne. Becsomagolt uzsival és alvó gyerekkel várják a szülőt, mert neki jobban ébred. Megengedik az alvójáték bevitelét is, amit csak alváshoz vehetnek elő a gyerekek. Sok gyerek a sötétben azzal is elbabrál csendben, vagy álomba simogatják őket, ha otthon úgy vannak szoktatva az alváshoz.

2010. szept. 28. 22:03

Szia késő van már hogy hosszabban kifejtsem a véleményem erről !!

Az én fiam is ovis középsős ,én dajka képzőt végeztem .

Szerintem a te problémád az nem probléma már a szónak abban az értelmében !!

Én úgy gondolom ha középsőben a csoportban ilyen probléma van az az óvónők szegénységi bizonyítványa!!talán össze kéne kapniuk magukat !!

Holnap több időm lesz ide nézek mi a fejlemény szerintem aludj nyugodtan:-))

2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Sziszka0129)
2010. szept. 28. 22:02

Szerintem ezt elsősorban az ovónéni feladata lenne megoldani, főleg ha egyébként nincs vele más gond.

Máté sem alszik az oviban, de neki is le kell feküdnie.Elelmélkedik azon, hogy mi történt délelőtt, és egy fél órás nyugiban eltöltött fekvés után felkelhet.Ilyenkor átmennek egy másik helységbe, és ott feladat lapoznak, rajzolnak.

2010. szept. 28. 21:57
Középsős kisfiam az oviba sokszor nehezen vagy egyáltalán nem akar elaludni. Ez még nem is lenne baj, de hangoskodik, szaladgál. Nem tud tőle aludni a csoport.Az ovónők már a nevelési tanácsadót ajánlják.Mondhatomrosszul esik, mert más gond nincs vele, tündéri gyerek! Máskor hamar elalszik és jó sokat is. Hétvégén és este sincs ezzel bajunk bajunk,egyedül és hamar elalszik. Egyébként nincs vele gond, okos ügyes. Jár valaki hasonló cipőben? Ovónénik véleményére is kíváncsi lennék. Én rontottam el valamit? Más oviba hogy kezelik ezt?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook