Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai alvás fórum

Óvodai alvás (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. Mimmo
2010. szept. 30. 16:08

Sziszka! Ezek szerint az óvodában is később, de el tud aludni a kisfiad. A mi ovinkban is küzdöttek hasonló "gondokkal" az óvónénik. Az én középsős fiam sem tud elaludni az oviban. Vagy ha igen, akkor gyakran csatlakozik az uzsit átalvó néhány gyerekhez. Igaz Ő viszonylag csenben van és az ágyában játszik. Az oviban van egy galéria, és a fiamanak alatta a bábparavánnal szinte egy önálló kis kuckót alakítottak ki. Ott kicsit elkülönítve jól érzi magát és a többieket sem zavarja.

Ami a nevelési tanácsadót illeti, ha csak ilyenkor van gond furcsa, hogy azt javasolják, keressétek fel. A legtöbb tanácsadó egyébként is túlterhelt, hónapokig kell sokkal indokoltabb esetekben is várni, mire konkrétan foglalkoznak valamit a gyerekekkel. De ha az óvoda erősen javasolja, akkor úgy is ír egy óvodai jellemzést, amit a tanácsadóba vinni kell a jelentkezéskor és ott ki kell töltened egy hosszú űrlapot. Aztán jó soká esteleg majd értesítenek, mikor fogadják veled együtt a gyerkőcöt. Sokszor az óvónő hozzá állása már attól is megváltozik, ha tudja, hogy felekerested a tanácsadót. Az óvodapedagógus pozitív hozzá állása pedig a gyereknek is segít.

Hamarosan pedig óraátállítás is lesz! Ha a téli időszámításra állást jól használod ki, akár az idő különbséget is megoldhatja. Mert amúgy nehéz drasztikusan egy órával hamarabbra hozni az altatást. 10-15 percnyivel próbálkozz csak alkalomról alkalomra!

2010. szept. 30. 15:08

ne tépd magad !!

pancserek az óvónők én már az elején is ezt mondtam de ez most már 100% azok után ahogy hozzád viszonyultak ahogy veled beszéltek ez semmi másra nem vall !!normális ember így nem cselekszik


Gondold el ha veled szülővel nyilvánosan így beszél akkor az hogy beszélhet hogy viselkedhet a gyerekekkel mikor maguk vannak senki nem látja hallja.

Szörnyűűűűűűű!!!


Az ovoda vezetővel semmire nem mész hisz a fejétől bűzlik a hal !!


Az én gyerekem égedelem eleven, és szándékosan nem mondom hogy rossz pedig........


De a mi kiválló zseniális nagy tudású óvonénieink úgy elfoglalják annyira értenek a nyelvükön teljesen az újuk köré tekerik a gyereket!!


Szavakba nem tudom elmondani mennyire tisztelem őket és mennyire fel nézek rájuk,eszméletlen jóók!!

másfél éve jár a gyerek de komolyan mondom nem lehet rá ismerni


bár minden óvónő ilyen lenne

52. sziszka0129 (válaszként erre: 48. - Mano200631)
2010. szept. 30. 10:04

Ezt igazából én sem értem. Tegnap ügyesen aludt, nem volt gond. Arra lennék kíváncsi mi van másként akkor amikor rendesen elalszik mint amikor nem és hangoskodik!?

Már arra is gondoltam, hogy talán a figyelemfelhívás lehet a háttérben. Otthon ugye csak ő van, értelemszerűen mindíg van idő vele foglakozni. Ráadásul nagyon figyelmes gyerek minden érdekli. Lehet, hogy neki még lenne mondandója, de az ebéd, fogmosás, átöltözés közepette nem tudnak vele úgy foglalkozni mint ahogy igényelné. Lehet, hgy hülyeség csak keresném a választ. Találgatok.

2010. szept. 30. 07:07
Megyek iszom még egy kávét, rögtön jövök.
50. mano200631 (válaszként erre: 49. - Ff36256613)
2010. szept. 30. 07:06
Na ja! Sajna sok olyan van a pályán,aki nem odavaló és bocsánatot kérek érte!!!,de sok szülő általánosít. Tisztelet a kivételeknek!!!
49. ff36256613 (válaszként erre: 48. - Mano200631)
2010. szept. 30. 06:56

Megunták, pedig ez lenne a dolguk, hiszen ezt a hivatást választották:)

Én elhiszem, hogy vannak esetek, amikor egy gyermek felbosszantja az óvónőt, de ez nem az az eset...

Ha nincs elég türelme, legyen könyvelő!

48. mano200631 (válaszként erre: 47. - Sziszka0129)
2010. szept. 30. 06:51

Jó reggelt mindenkinek!

Egy pedagógusnak sosem fogyhat el a türelme!!!!!

Nem értem,hogy ha ez a módszer régen bevált,miért nem alkalmazzák most is?! Csak azért,mert már nagy???

47. sziszka0129 (válaszként erre: 44. - Mano200631)
2010. szept. 29. 20:18
Az igazsághoz hozzátatozik, hogy ez a gond nem újkeletű. Már kiscsoportba is többször előfordult, hogy hangoskodott alvás időbe, sőt előtte szaladgált az ágyakon stb. Ekkor ők is símogatták amíg el nem aludt. Nem tudom, hogy ez most nem működik vagy megunták, mert amióta nagycsoprtos többször panaszkodtak. Voltam fogadóórán, az óvónők is voltak családlátogatáson. Szeintem elfogyott a türelmük.
46. mano200631 (válaszként erre: 45. - Ff36256613)
2010. szept. 29. 19:08

Hát...nem értem őket. Vagy nagyon kezdők vagy a kőkorban ragadt nénik.

Nem is tudom,hogy pattanhatott ki ez az ötlet a fejükből?!

45. ff36256613 (válaszként erre: 44. - Mano200631)
2010. szept. 29. 18:58
Ez olyan megalázó, nem?
44. mano200631 (válaszként erre: 43. - Sziszka0129)
2010. szept. 29. 18:53

Igen,az vagyok.Hát én biztosan odaülnék mellé,megfognám a kezét(ha engedi,nem minden gyerkőc szereti ezt)és simogatnám.

Tuti,hogy elalszik,csak időt kell Neki hagyni.

Én ezt teszem,ha nálunk ilyen gyerkőc van.

Nem tartom jó ötletnek ezt a tanácsadó általi "kukkolást".

Még jobban összezavarják vele a kicsikédet.

Egyik gyerek sem adja önmagát,ha egy idegen figyeli.

43. sziszka0129 (válaszként erre: 41. - Mano200631)
2010. szept. 29. 18:36

Ezek szerint te is óvónő vagy? Szerinted, hogy tudnák csendre és nyugalomra bírni alvás időben a kis fickómat?

Ma megbeszéltem a vezető óvónővel, hogy kijön az oviba egy tanácsadó és megnézi mit csinál. Az nem tetszik, hogy a tanácsadó csak azt látja így, hogy mi van alvás időben (ugye csak a rossz viselkedést) és nem az egész napi dolgokat.

42. mimmo33 (válaszként erre: 38. - Enibaba85)
2010. szept. 29. 17:54

Ha ezért megbüntették, akkor mit csináltak volna agyerekkel, ha a zavarásnál komolyabb dolgot csinál?!?!?

Karóba húzzák?!Már bocsi, de baromira nem értem:(

41. mano200631 (válaszként erre: 38. - Enibaba85)
2010. szept. 29. 17:14
Ez hihetetlen! Milyen kollégáim vannak felétek???!!!!!!!!
40. mano200631 (válaszként erre: 31. - Sziszka0129)
2010. szept. 29. 17:13

Ha adhatok tanácsot...

Kérd meg a vez.óő-t,hogy szeretnéd ha az ő irodájában ,az óvónénikkel együtt beszélnétek meg a dolgot.

2010. szept. 29. 12:39
Nálunk a kislány vegyes csoportba járt,de nem értem az iskolába készülő gyerekkel miért nem foglalkoztak inkább,volt hogy aludt de akkor itthon még éjjel mászkált fel-alá hogy ő nem álmos...Köszi..mi viszont igen,hiába említettem ezt az oviban tojtak rá,meg volt kissebb nézeteltérésünk az óvónővel,és ez nyilvánvalóan a gyereken csattant,mert mindegyik suliba készülővel foglalkoztak csak vele nem,pedig nem is sokat járt mivel minden nyavalyát összeszedett.Ígyhát én nem adtam be 10000ft-ot a részünkről ballagási ajándéknak,ez a munkájuk...
38. Enibaba85 (válaszként erre: 37. - Sziszka0129)
2010. szept. 29. 12:26
Megbüntették, ülnie kellet a sarokban, vagy az udvaron nem játszhatott, hanem sétálnia kellett, de azt soha nem mondták, hogy vigyük haza ebéd után.(ezt nem is tudtuk volna megtenni, mindketten dolgozunk, sajnos sokszor utolsónak hoztuk el oviból)
37. sziszka0129 (válaszként erre: 35. - Enibaba85)
2010. szept. 29. 12:01

Köszi az ötletet, ki fogjuk próbálni. Minden javaslatnak örülök!

Az ovódába mit szóltak hozzá, hogy zavarta a többieket?

36. Sicike
2010. szept. 29. 11:14
Mi sem alszunk, eddig 1 nap aludt,akkor is 40 percet.De elvan,nézelődik,pihen és a többieket hagyja.Azt mondta ovi néni majd fog aludni,mert még szokóban vagyunk.Meglátjuk.
2010. szept. 29. 11:11

Az én gyermekem sem akart oviban aludni, és sajnos ő is zavarta a többieket nagyon sokszor. Próbáltuk neki sokszor elmagyarázni, hogy attól, hogy ő nem tud aludni, a többiek szeretnének és legalább feküdjön nyugodtan, ne beszélgessen állandóan. Nem javult a helyzet. Ezért kitaláltuk apával, hogy kicsi cselhez folyamodunk. Este hamarabb fektettük le, és ott maradtunk a szobájában és beszélgettünk apával, nevetgéltünk kb 5-10 percig. Nagyon haragudott ránk, hogy nem hagyjuk pihenni, és ez milyen rosszul esik neki. Ezt eljátszottuk pár napig és a következő hetektől egyre kevesebbszer kellett rászólni alvás időben az oviban, és utána már egyáltalán nem zavarta a többieket. Elég volt emlékeztetni, hogy mi is tudunk ám otthon hangoskodni.

Lehet nem ez a legjobb módszer, de nálunk bevált :)

Remélem nálatok is megoldódik hamar ez a probléma.

34. sziszka0129 (válaszként erre: 33. - Ff36256613)
2010. szept. 29. 10:37
Engem nem is a beégetés izgat, hanem az, hogy a gyerekek (az enyém is)is hallják. És ugyebár a gyerek nem süket, nem hülye csak kicsi. Az otthoni nézeteltéréseket, vitákat sem szerencsés a gyerek előtt bonyolítani...Szerintem.
33. ff36256613 (válaszként erre: 31. - Sziszka0129)
2010. szept. 29. 10:32

Hát, ez nálam is kiverné a biztosítékot!!

Először az óvoda vezetőhöz menj, de ne csinál túl nagy cirkuszt, (szerintem), nehogy később a kicsikéden "csattanjon az ostor":(

Próbáld neki elmagyarázni, hogy te szeretnéd ha közösen oldanátok meg ezt a helyzetet, nyitott vagy, de óvatosan kérd ki magadnak az eljárást, ahogy ezt megtették veled az óvónők. Az eljárásuk nem volt valami etikus. tiszta gáz, ahogy mindenki előtt beégettek!!

Én nem is tudom, mit tettem volna a helyedben...

32. mimmo33 (válaszként erre: 31. - Sziszka0129)
2010. szept. 29. 09:59

Azért ez durva!

Én mennék az óvodavezetőhöz!Elsősorban emiatt a viselkedés, és problémakezelés(!)miatt, és csak másodsorban a gyerek miatt!

2010. szept. 29. 09:43

Ma reggeli fejlemény: vörösre bőgtem a szemem!

Reggel már megkatam az egyik ovónőtől a "magamét".

Kértem tőle, hogy ne reggel és ne mindeki előtt (szükők , gyerekek az öltözőbe)

Kiderült, hogy az egyik ovónéni a telefonjával felvette "ami csinál a gyerek". Hát ez nálam kiverte a biztosítékot. Én eddig megértő voltam és igazat adtam nekik, hogy tényeg gond, mert nem tudnak aludni a többiek, de ez azért mégi csak sok! Tegnap a nagymamának ment a panasz az öltözőbe mindeni előtt, azt is mondták, hogy menjek be az igazgatónőhöz.

Igazat adok nekik , a problémára tényleg megoldást kell keresni, de az eljárás nagyon rosszul esik. Főleg azért mert én úgy gomdoltam jó a kapcsolat az ovónők és közöttem. Eddig bármit kértek a csoportnak pénz, segítség, ovódai kellékek stb. mindíg elsők között ugrottam,mellettük álltam mikor a fél csoportot a szülők nem merték elengedni a kirándulásra stb. Szóval már nem csak tanácstalan hanem bosszús és csalódott is vagyok! Minden esetre köszönöm mindenkinek a biztató szavakat és tanácsokat. Várom a további ötleteket is. Mindenkinek szép napot!

30. sziszka0129 (válaszként erre: 28. - Mano200631)
2010. szept. 29. 09:30
Szia! Már lentebb írtam, hogy otthon kicsit később fekszik, de majd kipróbálom és előbbre hozzuk az otthoni fekvést. Az oviba viszont elvileg hamarabb kifárad.
29. mano200631 (válaszként erre: 27. - Ff36256613)
2010. szept. 29. 09:26
Nagyon szívesen!!!!!:)))
28. mano200631 (válaszként erre: 5. - Sziszka0129)
2010. szept. 29. 09:26

Erre sajnos nincs mód! Nem lehet felügyelet nélkül hagyni a többi gyermeket!

Ha otthon alszotok hétvégén,ugyanabban az időben teszitek,mint az oviban?

27. ff36256613 (válaszként erre: 26. - Mano200631)
2010. szept. 29. 09:23
Köszi, Béjbi!! :)
2010. szept. 29. 09:20

Sziasztok!

Óvónő vagyok. Nem lehet a szülőt arra kötelezni hogy vigye haza a gyermekét ebéd után! Kérhetjük szépen! Ennek a megoldása csak a közös együttműködésen múlik.

2010. szept. 29. 08:52

Szép napot!!

Várjuk a fejleményeket...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook