Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai altatás!! Mit csináljak? fórum

Óvodai altatás!! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


18. gabi0630 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2012. júl. 24. 11:33
Ez jó ötlet! Tegyek a szobàjàba egy magnót, mese kazettàt beLE?
17. bnedora (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2012. júl. 24. 10:33
Anno, nálunk nem volt probléma az alvással. Délben muszáj volt lefeküdni, ha nem is aludtak el, de pihentek. Este 8 után szintén ágyban voltak, és akkor még nem volt DVD csak tévé és lemezjátszó, ráadásul csak 1 szobánk volt. Nagyon jó meséket vettem lemezen, amit feltettem nekik, és amíg hallgatták, szépen elaludtak. Szerintem manapság is megoldható lenne ez, hiszen rengeteg mesekazetta, CD van.
16. gabi0630 (válaszként erre: 15. - Zsanci79)
2012. júl. 24. 10:23

Heti 2x logopèdia, 2x foci, emellett hinta, bicikli, roller, játszótèr, de kev ès.

Hètvègèn 3 perc alatt alszik.


Ovónő meg mosolyog. Igen, ördögi kör. A gyerek pèntekre már kikèszül, borul a bioritmusa, de mi is nehezen bírjuk, se magánèlet, se semmi.

15. zsanci79 (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2012. júl. 24. 09:53
Hát akkor nagyon nem lehet álmos valóban, ha két órát még töszörög az ágyban. Arra még nem gondoltál, hogy nincs eléggé lefárasztva? Szabadtéri játék, stb....Viszont ha hétvégén nincs gond este, akkor valóban a délutáni alvás a ludas. De amíg nem fogod tudni előbb elaltatni este, úgy mindíg fog délután aludni az oviba, mert hiába pihenjen csak, elalszik, mert keveset aludt éjszaka. Szóval jelenleg ez egy ördögi kör. De én arra is rájöttem, hogy nyáron sokkal tovább fent tudnak lenni a gyerekek is. Mint mi is.
2012. júl. 24. 09:50

Zsóka!


Így is ágyban van 1/29-kor, csak nem alszik. Fekszik, nézi a plafont, játszik a takaróval, néha szól, hogy nem álmos, nem tud aludni!

13. zsanci79 (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2012. júl. 24. 09:49

Hát nem az óvónő takarít, meg készíti az uzsonnát, kétlem, hogy ez bárhol így lenne!

Nálunk mindenki a csoportszobában eszik, még anno az én ovimban is így volt a 80-as évek elején. Max. a dajka megterít, de a gyerekek szoktak segíteni, elpakolni is.

Nálunk is rajzolhatnak csendben, vagy mesét nézhetnek aki nem alszik. Pedig ők még kis csoport. Óvónő függő minden! A mi ovinkban is van ilyen is olyan is....szerencsére az én kisfiam jó csoportba jár :)

12. bowie (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2012. júl. 24. 09:41

Nálunk a csoportszobában van a játék, az alvás és az evés is. Nincs külön étkező, az uzsonnát és az ennivalókat a szakácsnénik készítik. Az összetakarítást pedig a dajka nénik, nem az óvónénik.

Nálunk olyankor beszélgetnek, kávéznak, bizonyos napokon fogadó óra van az alvásidőben. Én nem bánom, nagyon szeretem az óvónénieinket.:)

11. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Tilbog)
2012. júl. 24. 09:40
Nekik így egyszerűbb. Gondolom nem tudnak nyugodtan beszèlgetni. Ez az èn vèlemènyem.
10. bowie (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2012. júl. 24. 09:37
Nálunk is szokott szólni.:)) Én meg szólok neki, hogy oké, akkor csak pihenj.:))
9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2012. júl. 24. 09:36

Mit csinál egy 5 éves gyermek este fél 11-negyed 12-ig???? Legkésőbb 9-kor ágyban a helye! Mi lesz, ha iskolába kerül????

Egyébként amíg a gyermekek alszanak az óvodában, a személyzet nem alszik... hanem készítik az uzsonnát... és az étkező feltakarítva, megterítve, stb.

8. gabi0630 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. júl. 24. 09:35
Pont hogy alszik
7. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2012. júl. 24. 09:34

Vacsora, fürdès, mese, fekvès

Fekszik, játszika takaróval. Nèha szòl, hogy èbren van mèg, nem alszik, nem tud

2012. júl. 24. 09:32
Nálunk bent sincsenek a csoportszobában akkor, amikor alvás van. A mese után még maradnak egy kicsit, aztán kimennek. Akik nem alszanak, azok is csendben fekszenek az ágyukban és pihiznek.
5. tilbog (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2012. júl. 24. 09:31

Az én lányom még csak két éves lesz, de már előre félek az óvodai alvástól. Nem alszik sokat, eleven kislány.

Nem értem, mi az hogy nincs aki vigyázzon a nem alvó gyerekre? Akkor mi a fenének vannak ott???

Itt állítólag déltől háromig csendespihenő van... Lányom csak fél órát, háromnegyedet bír aludni.

De már én sem értettem óvodásként, miért kell ott aludni.

4. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2012. júl. 24. 09:31

kicsit zavarosan írtad, de ha jól értem, az a gond, hogy nem alszik az oviban - én sem aludtam anno, simán játszhattam csendben az ágyamon, annyi elvárás volt csak, hogy a többieket ne zavarjam...


ezt az óvónőkkel kellene valahogy megbeszélned, nagyon felügyelni se kell, sőt mit akarnak felügyelni egy csomó alvó gyereken, hisz csak ülni kell mellettük, erre nem kell 3 ember...

2012. júl. 24. 09:30

Az én fiam sem alszik itthon, és ha nem ébresztem akkor 9 óra körül ébred délelőtt, de volt már rá példa, hogy még később. Azonban mivel ha oviba kell mennünk, akkor korán kell kelnie, így valóban elalszik ebéd után az oviban..

Az este pedig csak rajtad múlik szerintem...mitől nem alszik el? Mit szokott csinálni? Mert én fürdés után elküldöm lefeküdni, megyek olvasok neki egy mesét, és egy-két hét alatt beállt arra, hogy utána elalszik. (6 éves)

2012. júl. 24. 09:29
Én is oviban dolgozom és külön vannak választva azok a gyerekek, akik aludni szoktak és azok akik nem. Ideiglenesen csinálunk az alvás időre egy összevont csoportot a törpékből és a kevésbé törpékből:) Igaz nem állami ovi...az egész óvónői lustaság sajnos:( Talán beszélhetnél a többi szülővel, sok gyerek nem igényli már az alvást ebben a korban, ha többen összefogtok lehet sikerül megoldást találni.
2012. júl. 24. 09:19

Kisfiam 5,5 éves, ovis.

Oviban ebéd után alvás van, és ez a gond. Egyszerűen nem igényli már, otthon se alszik már kb 1 éve.

Oviban alszik, állítólag nem is sokat, de ennyi is elég. Este legkorábban 22:30 körül alszik el, ami nagyon nagyon késő. De tegnap pl 23:15 volt. Reggel meg nem lehet felébreszteni.

Oviban szóltunk, azt mondták nincs ember, aki vigyázzon ne alvó gyerekre. Ezt nem hiszem el, kb 3-an biztos vannak. Olyan sok gond lenne pl asztalhoz ültetni és rajzoltatni? Ovónő azt mondja, de rögtön alszik, gényli. Nem igényli, persze hogy alszik ha késő estig fent van, és korán reggel kel.

Otthon hétvégén mikor nem alszik délben este 20:30 körül alszik el, gond nélkül.

Mit csináljak? Ez így nem megy!! Gyereknek se jó, nekünk se!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook