Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodából - Iskolába fórum

Óvodából - Iskolába (beszélgetős fórum)


15. 9e36cbb27b (válaszként erre: 14. - Adryenne1991)
2011. márc. 30. 07:06

Épp ezért vagyok nagy gondban.

És az idő csak egyre jobban fogy.

Már szerda reggel van, és péntekig lehet őket íratni iskolába.

14. Adryenne1991 (válaszként erre: 13. - 9e36cbb27b)
2011. márc. 29. 21:48

A tanító bácsikat imádják a gyerekek.

A gyakorlóiskolámban van egy tanító bácsi, és a kislányok, és a kisfiúk is rajta lógnak. Imádják.

A kisebbséget elvileg ne ítéljük el meg minden, de sok bajnak az okozóik, ezért én inkább nem mennék ilyen helyre, de hát ezt látni kell, mielőtt ítélünk.

Ha a kisebbségi gyerek nem problémás, akkor majd a szülője az lesz, szóval csak hozzák a bajt, de nem akarok vészmadárkodni.

2011. márc. 29. 21:02

Sziasztok. Végre hazaestem. De hosszú volt ez a nap.

Beírattam a fiam abba az iskolába, ahova én is jártam anno. Azt hittem ezzel meg is van oldva végleg az egész.

Hát most kezdődött csak igazán.

Megtörtént az iskola fórum az oviban, ahol bemutatkozott mindkét iskola.


A másik iskola sokkal szimpatikusabbnak tűnik mint az, ahova beírattam a drágámat.

Nem tudom egy férfi tanítóbácsinak mennyivel lenne nagyobb tekintéje, mint egy nőnek.

A tanítónéni kb 40-45, a tanítóbácsi 32-33 éves. Ebbe a suliba több kisebbségi gyerek is jár, mert a másikba nem járhatnak az igazgatónő kikötése miatt.

Szerintetek ez alapján ne írassam ide a gyereket?

Lehet a tanítóbácsi férfi lévén jobban tudna hatni egy fiú gyerekre.

12. 9e36cbb27b (válaszként erre: 11. - Ybag)
2011. márc. 29. 09:23

Itt is van, csak napközinek nevezik.

e a táskát hazahordják, a könyvek egy része marad csak a padban a könyvek is vándorolnak haza velük délutánonként.

11. ybag (válaszként erre: 10. - 9e36cbb27b)
2011. márc. 29. 09:12

Az én pici lányom is kijelentette,hogy Hercegnős iskolatáskát szeretne. Nálunk minden hercegnős,rózsaszín.Szerintem az sem az alsó kategória,de azért nem fogok több tízezer ft-ot költeni iskolatáskára.

Egyébként nálunk az alsó tagozatban tanulószobás napközi van,és a gyerekek nem hozzák haza a táskájukat,csak a hétvégére.A nagyobbik lányom is úgy volt.Persze ha nem tanulószobás,akkor otthon kell tanulnia.

2011. márc. 28. 21:38

Csak elmentem, és beírattam ma a drágámat az iskolába.

Leet hogy tényleg mi fújjuk fel a dolgokat annyira az iskola terén és a gyerkőc teljes mértékben alkalmazkodni fog a dolgokhoz csak jöjjön a szeptember.

Most vagyunk azon itthon, hogy bár soha ne lenne vége az ovinak ami még hátra maradt, illetve az utána következő nyári szünetnek.


Ma közölte velem a fiam:

Anya, én szívesen megyek iskolába ha megveszed a Bakuganos iskola táskát. Ez a táska majd 10.000ft hozzáteszem.


Tényleg: szerintetek mennyire fontos az iskola táskát nézve hogy anatómiai iskola táska legyen:!

Milyen szempontok alapján választatok/választottatok?

2011. márc. 27. 23:18

Az én kisfiam tavaly szeptemberben kezdett egy kéttannyelvű iskolában. Egész napos iskola, de szerencsére, ha haza jön már nem kell külön tanulni, maximum, ha valami nagy dolgozat lesz. Esténként azért szoktunk olvasgatni, hogy mire év vége lesz már viszonylag folyékonyan tudjon. Hétvégére sem adnak olyan rengeteg házit, hogy egy óra alatt ne lehetne vele végezni.

Szóval szerintem elég egy kis egészséges izgulás, de semmiképp nem szabad túlreagálni a dolgot. Nagyon alkalmazkodóak a gyerekek. Persze tiszteletben tartom, ha valakinek más a tapasztalata és sajnálom is azokat, akik nem voltak ilyen szerencsések, mint mi.

8. 9e36cbb27b (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2011. márc. 27. 13:34

Szerintem is nem emberi amit ezekkel a kisgyerekekkel csinálnak.

Nagy a trhelés rajtuk, és a játékosság, az az igazi gyerekkor szinte már a múlté válik nekik.

Szinte már csak a nyári szünet marad nekik. Ami hamar elszáll, mint a kismadár.

7. 9e36cbb27b (válaszként erre: 3. - Adryenne1991)
2011. márc. 27. 13:31

Ezt én is észre vettem a nyílt napon. Semmi hiba nem volt abban amit a gyerekek csináltak, annyira ment minden. Még mesejátékkal is készültek az ovisoknak.


Igazából azt vettem észre, hogy 2 iskola épület (1 iskolán belül), 2 különböző tanítási módszer.

Egyik tanítónéni a "hagyományos" módszerrel tanít (a falon vonatokban vannak benne a betűk és amik kellenek nekik a másik iskolában új képekkel illusztrálva (pl: maci képe, alatta m betű és leírva mellé maci)

Bízom benne hogy sejted melyik módszerre gondoltam a "hagyományos" alatt értelmezve.

2011. márc. 27. 11:44

A játékosság egész alsóban megmarad. Még a harmadikosok is játszanak órán, vagy játékosan oldanak meg problémákat.

Szerintem nem megterhelő feladat egy színezés, vagy keressük meg a párját, vagy olvassuk egy még kétszer a mesét.

Amelyik gyerek nem talál semmi élvezeteset a tanulásban, az később egész rosszul fog járni, mert majd jönnek a nehezebb tantárgyak, vagy nehezebb feladatok, és ahhoz már hozzá sem fognak kezdeni.

Az egész alsó tagozat alapozásról szól. Ha jó őedagógusról van szó (amilyen nekem is volt), akkor a gyerekek élvezni fogják ezt, és nem lesznek leterhelve úgy, ahogyan sokan állítják.

5. ybag
2011. márc. 27. 07:30

Az én kislányom is most megy első osztályba.Mi falun élünk,tehát az iskola adott.A nagyobbik lányom 6. osztályos,vele nem volt semmi probléma,könnyen vette az akadályokat.Remélem a kicsivel sem lesz gond.Szerintem sok esetben a szülők nehezebben "vészelik át" a gyermeküket érintő változásokat.A nagyobbik lányomnál én is így voltam,s rá kellett jönnöm,hogy túl reagálom a dolgokat.Persze minden gyermek más.Más az alkalmazkodási képességük,másként élik meg a dolgokat.

Nyilván nehéz a döntés,hiszen az ember a gyermekének a legjobbat akarja.Sok sikert a választáshoz!

2011. márc. 27. 06:09
Óvónő és szülő is vagyok és én bizony sok év távlatából már másképp látom. Az iskolai játékosság csak az első hónapokra vonatkozik, hiába mondják ezt másképp a tanítók eleinte. Őket is köti a tanterv, igenis haladni kell. A szabad órák hamarosan matek és magyar órákká változnak. A házi feladat aminek délután az iskolában kellene elkészülnie, hamarosan otthoni feladat lesz. Az olvasás, írás matek gyakorlás szintén. Nálunk (8-16 óráig (iskolaotthonos rendszer) iskolában vannak a gyerekek és utána otthon még folytatni kell. Nagyon leterheltek a gyerekek, bár ezt soha nem hangsúlyozzák a tanítók. Óvónőként látom hogy mit mondanak a szülőknek a beiratkozást megelőző szülőin, mit mutatnak a nyílt napokon és látom azt is hogy néhány hónap múlva mi lesz a tényleges valóság. Köszönőviszonyban sincs a kettő egymással.
3. Adryenne1991 (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2011. márc. 26. 22:54

Én tanítónéninek tanulok, és hát sok mindent tanulunk az óvódáról és iskoláról is, ami igazából nekünk munkaterep lesz.

A gyerekek általában várják az iskolát, és már az óvódában elkezdődik a felkészülés.

A nagycsoportosok már feladatokat oldanak meg, készülnek a további tanulós évekre.

Alsó tagozatban nagy szerepet kap a játék, és a gyerekek még nem is munkaként foják fel ezt az egészet.

Alsóban maximum a tankönyvet súlya nehezedik a gyerekekre, de a tanulással nincs nagy stressz, csak nem szabad sokat szidni a gyereket, ha valami nem megy neki, mert az egy életre elveszi a kedvét mindentől.

Iskolaválasztás szempontjából szerintem nehéz okosat mondani, mivel egy nyíltnapon is azt látjuk, amit látni szretnénk, vagy amit láttatnak a tanítónénit. A gyerekek erre fel vannak készítve, sokszor előre tudják, hogy mi lesz ezeket a bemutató órákon, hogy jól tudjanak szerepelni.

Ha bármi kérdés van, én abban szívesen segítek. :-)

2011. márc. 26. 20:04

Nálunk Március 28-tól Április 01.-ig tart az iskolai beiratkozás.

A héten voltak az iskolákban a nyílt napok, ahova 2 helyre is elmentünk.

Itt az iskolában 2 évig lesz egy tanítónéni, majd 3.-4.-ben másik tanítónéni lesz.


Vissza gondolva az iskolás évekre, nagyon sajnálom a drága kicsi fiamat, hogy mi vár rá. Vége a felejthetetlen játszás az oviban, következik a kötelességekkel, elvárásokkal teljes iskola.

Véleményem szerint nagyon le vannak terhelve a gyerekek az iskolában, és ebben a hitben a héten lévő nyílt nap is megerősített.

2011. márc. 26. 20:00

Elérkeztünk ismét ahhoz az időhöz, amikor aktuálissá válnak az iskolai beíratások.

A régi jó kis "szabad" óvoda lassan a múltba lesz már, és jönnek a kötelességekkel teli "kegyetlen" iskolai évek.


Ki hogy éli ezt meg, illetve a gyerekek hogy élik ezt meg.

Ki milyen szempontok alapján választ iskolát, illetve mik amik fontosak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook