Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodában nyáron, kicsit másképp... fórum

Óvodában nyáron, kicsit másképp... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvodában nyáron, kicsit másképp...

1 2 3
18. trapiti (válaszként erre: 13. - Kotheo)
2011. júl. 29. 20:12

A legnagyobb baj, hogy sem a pedagógusok szabadsága, sem a nyári szünet/összevonás nincs összhangban más dolgozó ember szabadságával.

A nyár nálunk is agyrém volt, pedig jó oviba jár a lányom. Még egy hét ügyeletes ovi is vár ránk augusztusban, mert ha akarunk hármasban is tölteni egy kis időt a nyáron, akkor egy hétig az ovizárás ideje alatt is vinni kell a gyereket.

Nem tudom még mi lesz, csak reménykedni tudok hogy megússzuk nagyobb baj nélkül...


Amikor olvasom, hogy milyen sokan mennyit kínlódunk ezekkel a nyári összevonásokkal, valahogy nem tudok együttérezni szegény óvónénikkel akiknek őszre fel kell töltődni... másnak sincs könnyebb munkája, mégsem töltődik sehol, és nem elég hogy dolgozik, eleve kevesebb szabija van, amit a legtöbb munkáltató ki sem tud/akar adni egyben nyáron, még aggódik is, hogy mi van a gyerekkel. Nagyon remélem hogy lassan ebben is felzárkózunk a "nyugathoz" és annyi óvoda/iskola szünet lesz csak, amennyit a dolgozó ember meg tud oldani.

17. bettike2007 (válaszként erre: 15. - 43287dec91)
2011. júl. 29. 17:38

magánban gondolom nem 16gyerek jut 2gondozónőre.Habár nem szoktak pluszban itatni,én engedem ha kér.

Itt nincs lehetőség pancsolásra,vagyis csak korlátozottan mert 1pancsoló féleség jut az egész bölcsire.

16. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - Acsgabi80)
2011. júl. 29. 16:56

Az én gyermekeim is hasonló korúak mint Te vagy, de anno a szüleink is dolgoztak az óvodaszünet idején. Igaz akkor óvodánként 3 hét szünet volt, nem volt cserebe-bere, egyik óvoda - másik óvoda.

Most már gyakorló nagyiként, aki még dolgozik szabadság idején unokázom. Mint írtam a lányom július elsején kezdte a munkát, így az óvodaszünetet alig tudjuk megoldani.

15. 43287dec91 (válaszként erre: 11. - Bettike2007)
2011. júl. 29. 16:27
én is bölcsiben dolgozom, igaz magánban, de nálunk mikor 40 fok van kimegyünk pancsolni és a víz is ki van téve nekik hogy akkor igyanak amikor akarnak!! ilyen kicsi korban ez nagyon fontos!!
14. wencus (válaszként erre: 13. - Kotheo)
2011. júl. 29. 14:42
Igen jó ha így csináljátok, de sok helyen csak kicsapják a gyereket az udvarra. Szerintem sorversenyeket és körjátékokat kellene szervezni. És a benti játék is olyan játsszon a gyerek maga a társaival amilyen játékkal akar. Nem ülnek le velük.
13. kotheo
2011. júl. 29. 14:30

Hát igen, az óvónőnek, aki 20-25 gyermekkel bánik nap, mint nap bizony 35-40 nap szabadság jár, hogy kipihenhesse magát és újra töltődjön. Így nyáron össze kell vonni a csoportokat, óvodákat.Azt nem hiszem el, hogy nem kapnak a gyerekek folyadékot- mi egész nap itatni szoktuk a kicsiket. Bizony sokat mentünk ki a levegőre, levegő, napfény és vízfürdőre. Vízzel locsoltuk őket, ha nem volt medencénk. Mindenkit bekrémeztünk és sok sok plédet vittünk ki az udvarra babákkal, sütő-homokozókkal,autókkal, biciklikkel, bábokkal. Olyan volt minden nap mint egy szuper nyaralás. Már 11 után mindig bementünk az erős nap miatt (mosakodás,ebéd, alváshoz készülődés).Délután báboztunk, vagy folytattuk az udvari tevékenységet, az "üdülés" jegyében!Én csak ilyen óvónőket ismertem és ilyeneket is neveltem!!!!!!!!!!!

(Az a baj, hogy a szülők ha lehetne még szombaton is beadnák a kicsit az oviba - a családi élet az sajnos....)

12. Venezuela (válaszként erre: 10. - Acsgabi80)
2011. júl. 29. 14:28
Hát igen ez így volt,én is mindig nagyszülőknél voltam szünetben,míg a szülők dolgoztak!De az én fiamra,talán a dédszülők fognak vigyázni,vagy nem tom...szüleim dolgoznak,párom szülei meg messze vannak!Még csak jövőre megyünk oviba,de nem tudom mi lesz....abba bele sem merek gondolni,ki fogja majd elhozni!?
2011. júl. 29. 14:25
Én gondozónő vagyok,bölcsiben dolgozom.Elég durva az hogy a napon játszanak nagy melegben,ha itt ilyen meleg van ki sem mennek a gyerekek.Az ivás viszont tényleg úgy van ha az ideje van akkor isznak,külön külön nem lehet kijárni a gyerekek cumisüvegeiért a szekrénybe,reggelinél van folyadék,tízóraira,ebédre,és uzsonnakor ha meleg van.
2011. júl. 29. 13:56
Bezzeg annak idején.....emlékszem rá,minket a szülök nyár elején leadtak A mamáknak nyár végén jöttünk haza.De az én gyerekeim nagyszülei még dolgoznak.Akkor?
9. driennke83 (válaszként erre: 8. - Kiraroli)
2011. júl. 29. 13:42

Nálunk most votl egy hónapos bölcsi szünet. Óvodakezdés a lányomnak augusztus 29. Addig vissza kellett vinnem a bölcsibe. Ezen a héten ment először, de més ma is sírt. Mire visszaszokik a bölcsibe, addigra kezdődik az ovi, új hely senki nem lesz ismerős.

Tavaly ugyanezen bölcsiben egy hónappal később volt a szünet, tehát aki bölcsiből ment oviba, az a szünetről ment egyből. Elég nehéz így. Egyébként a bölcsiben nálunk sem kínálják inni, de amikor voltunk az oviban látogatáson, akkor kivittek nekik ilyen hidegentartó "hordóban" inni és külön kérnek "kinti" poharat, mert ott minden fél órában megkérdezi a dajka néni, hogy gyerekek ki kér inni. Majd meglátjuk mi lesz.

2011. júl. 29. 13:33
én kezdeményeztem itt a faluban egy olyan lehetőséget a dolgozó szülőknek hogy nyáron az ovoda és iskolaszünet idején amennyiben nem tudják hova tenni a gyereket, napi 1000 ft-ért(benne van a kaja is) reggel 7 igény esetén fél 7 től délután legkésőbb 5 ig nálam lehetnek, játszhatnak, ...DE nem viszem ki őket az utcára sétálni, és napi 8 gyereknél nem vállalok többet az én 2 gyerekem mellé... szerintem ez egy korrekt megoldás...
2011. júl. 29. 12:58

Gyakorló nagyiként én is bosszantónak tartom a mai állapotokat.

Anno az én 2 gyerekem bölcsödés, és óvodás is volt. Akkor a 20.000-es városban 3 bölcsöde, 8 óvoda volt. Ma 1 bölcsöde, 4 óvoda van.

Áki májusban töltötte be a három évet. De úgy alakult, hogy a lányomat tavaly november közepén hívták dolgozni, december 31-ig. (GYES mellett nagyon jól jött.) Két ünnep közt szóltak arról a munkahelyről ahonnan gyes-re jött (határozott idejű szerződése volt), hogy van munkahely.

Senkinek nem kívánom, hogy a két ünnep közt próbáljon meg egy 2 és féléves gyereknek férőhelyet találni. Bölcsődéből úgy elhajtottak minket ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nagyon nehezen találtunk óvodai helyet, mire beszokott addigra közölték a lányommal, hogy még sem maradhat dolgozni (közalkalmazott, leépítés). Megbeszéltük, hogy Áki marad félnaposnak, ha már megszokta. Június végén évzáróval egyidőben közölték, hogy anyuka nem dolgozik, akkor a gyerek nyáron nem maradhat.

Hál istennek úgy alakult, hogy a lányomat július 1-től visszahívták dolgozni. Áki visszament egész napos ovodásnak. A lányom is és én is 16-ig dolgozunk, egymástól kb. 150 m-re. Ha én hamarabb szabadultam, a kicsit "elcsentem" az oviból.

Ő is olyan, hogy ha nem kínálják nem iszik, ha nem szólnak rá inkább bepisil. Júliusban, váltott ovónénik voltak, abból az ovodából, de a 4 csoportból felváltva.

Nem egyszer volt, hogy a 40 fokos kánikulában a Ákinak a reggel oda készített félliter teája bontatlanul ott volt. Mikor mentünk érte egyszuszra itta meg. Volt olyan, hogy másik gyerek ruhája volt rajta, mert össze-vissza pisilte magát. (2 éves kora óta szobatiszta.)

Anno ezelőtt 27 évvel a fiam is abba az ovodába járt, akkor még volt az udvaron pancsoló, még 1-2 ovónéni is ott dolgozik. Mikor kérdeztük, hogy miért nem lehet a gyereket 40 fokban pancsoltatni, hűteni. Közölték, hogy 1-2-3-4 anyuka nehezményezte, hogy a gyerek vizes.

2011. júl. 29. 11:28
ez eléggé felháborító! de mit tudsz csinálni???
5. amália78 (válaszként erre: 3. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 29. 11:01

Nállunk is ez a helyzet kislányom kiscsoportos volt, és újra az lesz mert a kistesó születése miatt hamarabb beírattuk oviba (2 éves és 7 hónapos volt).Rokon óvónénik (férjem 2 nagynénje...) ajánlására, hogy úgy jobb lesz a gyereknek (de megbántam, bár imád a gyerekek között lenni, viszont ráért volna a betegeskedéssel még egy évet, én voltam a buta hogy engedtem rábeszélni magam:((( )

Azt viszont nem mondták hogy nyáron összevont csoportok vannak csak. Így épp nem lett beteges, és beszokott mikor az ovivezető megkért bennünket, hogy június 01-től ne vigyük, mert én úgy is otthol vagyok a kicsivel, ők meg nem tudnak annyira odafigyelni rá.....

Többször fültanuja voltam, hogy panaszkodik más kisgyerek, hogy az óvónéni nem engedte inni, nehogy bepisiljen....

Néha mikor napközben arra jártam láttam, hogy az óvónők a fa alatt pihennek a gyerekek az udvar másik végén a tűző napon "ölik" éppen egymást, és egyik nevelő sem csinál semmit:(

Így nem bánom, hogy itthol van velem, de a szeptembertől kezdek félni. Vajon újra be kell szokatnom a kislányomat? vagy örömmel fog menni? főleg hogy új csoporttársai lesznek....

2011. júl. 29. 10:52
Az ivással nálunk is gond van, a fiam nem szeret inni, kínálni kell, tudják az oviban is mégis nap végére a 3 dl folyadék amit beküldök fele vissza jön. Allergiásak vagyunk így a reggelihez sem kapunk folyadékot csak amit visz. Az óvónénik utálnak dolgozni, a gyerek csak nyűg a nyakukon. Reggel 8 kor már kint vannak 11-30 ig utána ebéd, 12 alvás, du 1/2 3 tól udvar, semmi kinti játék, csak homok és kavics. Én június utolsó hetében vettem ki amikor elkezdték a fűtés korszerűsítést az ovi alatt, úgy flekszeltek zajongtak, hogy a gyerekek ott voltak bent. És aug végéig nem viszem, mert az udvart is újjítják és játszira viszik ahol se wc, sem kézmosó.
2011. júl. 29. 10:31

Na, az én kisfiam is kiscsoportos volt most, de nálunk sem fenékig tejfel sajnos minden.:(

Nekünk mondjuk abból szerencsénk van, hogy kicsivel vagyok itthon, így nem jár oviba a gyerek május végétől szeptemberig.

Itt mondjuk a városban több ovi is van, és nyáron forgásban vannak nyitva, tehát ha jár a gyerek oviba, több helyre kell vinni, ami 2 hetente változik, tehát nem valami jó rájuk nézve se.:(

Ráadásul itt is olyan a helyzet, hogy a lurkók a napon játszanak, ovónénik az árnyékban nevetgélnek. Inni keveset itatják őket, nekem pl. volt, hogy a gyerek egész nap nem ivott egy kortyot sem, mert "óvónéni nem adott inni" volt a válasz.:( Egy 4 éveske épphogy elkezdte az ovit-gyereket azért még szerintem lehet kínálgatni...

2011. júl. 29. 10:14

Úgy tűnik, hogy a miénk az ország egyetlen jó ovija! Itt minden okés most is, nyáron.

A gyerek árnyékban játszanak, van nekik kirakva egy régi nagy szőnyeg is, délelőtt lefürdetik őket, víz bőven van, sőt, van ivókút is az udvaron, figyelnek rájuk, programok vannak szervezve, hol bábszínházasok jönnek, hol állatsimogatás van néhány nyuszival, kisállattal, mikor mi.

Ez bp. József attila lakótelep.

A lányom szintén kiscsoportos volt, és bár összevont csoportok voltak, illetve lesznek még a nyáron, ennek ellenére imád menni.

1. dus
2011. júl. 29. 10:08
Nagyon sok anyuka és apuka áll választás és döntés elé: hová tegye nyáron óvodás korú gyerkőcét?
A mai világban nem tehetjük meg, hogy kivesszük az éves szabadságunkat, valószínűleg nem is engedné a munkaadónk. A nagyszülői segítség nem mindenhol adatik meg: vagy már nem él a Mama, Papa, vagy dolgozik. De ha el is vállalja az unokát, akkor sem várhatjuk el tőle, hogy a nyár 3 hónapján keresztül ő nevelje a csemetét.
Így marad az óvoda. A biztonságot, társaságot, meleg ételt és törődést biztosító intézmény.

Ugrás a teljes írásra: Óvodában nyáron, kicsit másképp...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook